• 2021-06-13 11:45:00
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 1721008993

اصلح از نگاه خراسان‌جنوبی‌ها

توانمندی در مبارزه با فساد، بی عدالت و رفع مشکلات اقتصادی از مهمترین ویژگی‌های رئیس جمهور اصلح در نگاه مردم خراسان جنوبی است.

ایام تبلیغات ریاست جمهوری رو به پایان است و چند روزی بیشتر برای آمدن پای صندوق‌های رأی و تعیین رئیس قوه اجرایی کشور باقی نمانده است.

همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند شرکت در انتخابات یک روز است اما تأثیری حداقل چهار ساله بر سرنوشت کشور می‌گذارد و از این جهت مهم است که با تعقل و تفکر یک رئیس جمهور اصلح را انتخاب کنیم.

هر فرد معیاری دارد، کسی ضد فساد بودن، دیگری مقابله با تورم و گرانی افسار گسیخته و هم استانی دیگر نیز توانمندی حل معضلات اجتماعی را از ویژگی‌های یک رئیس جمهور اصلح می‌داند و بسیاری نیز بر این باورند که رئیس جمهور کشور باید به همه مشکلات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اشراف داشته باشد.

رئیس جمهور اصلح جامع نگر است

لیلا رضوانی نسب از هم استانی‌های خراسان‌جنوبی که دانشجو و در حوزه علمیه تحصیل می‌کند، در گفت و گو با خبرنگار مهر در این زمینه اظهار کرد: به نظر من رئیس جمهور اصلح، رئیس جمهوری است که همه نیازهای جامعه اعم از اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را در کنار هم ببیند و تنها بر یک جنبه تأکید نداشته باشد.

وی بیان‌کرد: امروزه مردم در عرصه اقتصادی با موضوعاتی چون گرانی روزافزون کالاها، بیکاری و بی عدالتی‌ها رو به رو هستند و رئیس جمهور باید آنقدر توانمند باشد که بتواند این دردهای جامعه را اندکی التیام بخشیده و درمان کند.

این دانشجوی خراسان‌جنوبی گفت: از طرف دیگر مسائل و مشکلات تنها به حوزه اقتصاد محدود نمی‌شود ما در بحث اجتماع نیز مسائلی چون اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی‌ها و در زمینه فرهنگ گران شدن روز افزون کاغذ و عدم رغبت مردم به مطالعه و مشکلات سینماگران و هنرمندان را داریم.

رضوانی نسب یادآور شد: البته به نظر می‌رسد که مشکلات معیشتی در این بین یک اولویت است چون ریشه برخی از اعتیادها و طلاق‌ها و حاشیه نشینی در نداشتن کار و درآمد است و از طرف دیگر تا فرد درآمد کافی نداشته باشد نمی‌تواند برای خرید کتاب و رفتن به سینما نیز برنامه‌ریزی کند.

اصلح از نگاه خراسان‌جنوبی‌ها/ دغدغه مند برای مستضعفان باشد

رئیس جمهور باید توانمندی مقابله با غول فساد را داشته باشد

رضا خدابخش که در یکی از مراکز نیمه دولتی شاغل است نیز در این زمینه اظهار کرد: ما در کشور با فساد اقتصادی رو به رو هستیم و در این راستا به نظر من رئیس جمهور توانمند کسی است که بتواند در برابر غول فساد ایستادگی کند.

وی بیان‌کرد: شاید برخی از افراد از جنبه‌های مختلف علمی و اخلاقی و انسان‌های خوبی باشند ولی ایستادگی در برابر فساد اقتصادی و مفسدان دانه درشت نیاز به یک شجاعت و توانمندی و به زبان ساده‌تر نترسیدن از عواقب آن دارد.

خدابخش گفت: ریشه بسیاری از مشکلات کشور که معیشت مردم نیز به آن گره خورده است را در فساد اقتصادی می‌بینیم و به کسی رأی خواهم داد که به نظرم نه در حرف و شعار که در عمل نشان داده ضد فساد است.

وی ادامه‌داد: شاید برخی از مسائل و مشکلات مردم را خسته و ناامید کرده باشد ولی در هر حال به عشق سردارانی چون شهید سلیمانی که مردم را به حفظ انقلاب توصیه کرده‌اند پای صندوق‌های رأی خواهیم آمد.

این شهروند خراسان‌جنوبی یادآور شد: کاش سیاستمداران ما بدانند که آمدن مردم به پای صندوق‌های رأی به واسطه حفاظت از اصل نظام و انقلاب و جهت ناامید کردن دشمنان است وگرنه انتقادات جدی به مدیران و روش مدیریتی آنان دارند.

فرشته رضایی فعال اجتماعی که مادر دو فرزند است نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان‌کرد: باور من بر این است که با آمدن رئیس جمهور جدید و تغییر مدیران بالاخره شاهد یک تغییر در وضعیت اقتصادی کشور خواهیم بود.

اصلح از نگاه خراسان‌جنوبی‌ها/ دغدغه مند برای مستضعفان باشد

محرومان از نگاه رئیس جمهور پنهان نمانند

وی با اشاره به شرایط سخت معیشتی مردم گفت: برخی از مردم را می‌شناسیم که تنها با همان مبلغ ۴۵ هزار تومان یارانه زندگی می‌کنند و دولت باید این افراد را شناسایی و در کوتاه مدت برای حمایت از آنان اقدام جدی انجام دهد.

این فعال اجتماعی اظهار کرد: شاید ایجاد فرصت‌های اشتغال‌زایی مدتی طول بکشد و نمی‌توان این افراد را تا آن زمان منتظر گذاشت چرا که برخی‌هایشان حتی معطل نان شب هستند.

رضایی با تأکید بر اینکه از دیدگاه من رئیس جمهور اصلح کسی است که این افراد محروم از دید او پنهان نباشند، یادآور شد: از طرف دیگر مردم نیازهای فرهنگی و اجتماعی نیز دارند و یک رئیس جمهور اصلح علاوه بر اقتدار در حوزه رفع توانمندی‌های اقتصادی باید با دیدی باز و جامع و بدون حزب بازی به موضوعات فرهنگ و اجتماعی نگاه کند.

حجت‌الاسلام احمد نجمی‌پور امام جمعه سربیشه نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان‌کرد: معیارهای رئیس جمهور اصلح در کلام امام (ره) و مقام معظم رهبری بیان شده است که از آن جمله می‌توان به اعتقاد قلبی به نظام اسلامی و تدین نام برد.

رنج جامعه از بی عدالتی و مسائل معیشتی

وی گفت: از طرف دیگر رئیس جمهور باید برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم یک برنامه تحولی داشته باشد چرا که امروز بیش از هر چیز مسائل اقتصادی و بیکاری و بی عدالتی‌ها مردم جامعه ما را رنج می‌دهد.

امام جمعه سربیشه با بیان اینکه مردم با مشاهده مناظرات تاحدی با روش و منش کاندیداها و برنامه‌های آنان آشنا شدند، اظهار کرد: کارنامه رئیس جمهور باید توانمندی او را در حل مشکلات نشان دهد و گذشته روشنی داشته باشد.

اصلح از نگاه خراسان‌جنوبی‌ها/ دغدغه مند برای مستضعفان باشد

رئیس جمهور اصلح برای رفع محرومیت برنامه دارد

نجمی پور با اشاره به اینکه تحول در مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی نیز باید مدنظر رئیس جمهور اصلح باشد، بیان‌کرد: یکی از نکات بسیار مهم نگاه رئیس جمهور به مسائل مهم محرومیت زدایی است که نباید از آن غفلت کرد.

وی با بیان اینکه امروزه رسانه‌های غربی مردم را به شرکت نکردن در انتخابات از طریق ابزارهای اجتماعی تشویق می‌کنند، گفت: اما مردم ما فهیم، با بصیرت و دانا هستند و می‌دانند که شرکت در انتخابات در حقیقت پشتیبانی از جمهوری اسلامی است.

امام جمعه سربیشه اظهار کرد: مردم ما اگر از مشکلات و ناکارآمدی‌ها خسته شده‌اند باید بدانند که هیچگاه قهر با صندوق این مسائل را حل نخواهد کرد بلکه باید با انتخاب مدیری شایسته و توانمند در راستای رفع این مسائل و مشکلات گام بردارند.

نجمی پور یادآور شد: ان شاء الله اگر اکثریت مردم در انتخابات شرکت و به فرد اصلح رأی بدهند ما آینده بسیار خوبی را در پیش رو خواهیم داشت.

آنچه مسلم است مردم از ناکارآمدی‌ها و حل نشدن مشکلات در سال‌های اخیر گلایه مند هستند ولی باید به این نکته توجه داشت که قهر با صندوق راه حل مشکل نیست بلکه انتخاب فرد توانمند و شایسته است که می‌تواند گره از امور بگشاید.

آیا مطلب فوق را پسندیدید؟

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«شهید نیوز» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

}