• 2021-04-13 19:00:13
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 1699428003
  • خبرنگار : 636059568

تقسیم کار غرب برای قورباغه پزون ایران؛

فردای ترور شهید محسن فخری زاده، دانشمند برجسته هسته ای کشورمان اصلاح طلبان با تیتر «تله تنش» منتشر شدند و حتی تذکر دادند که اگر آمریکا و اسرائیل رفتار تروریستی دیگری هم از خود نشان داد، به خاطر آنکه ممکن است باعث ناراحتی بایدن شود و به احیای برجام لطمه بخورد نباید واکنشی نشان دهیم

 ایجاد خرابکاری در مجتمع غنی‌سازی هسته‌ای نطنز آنهم در میانه مذاکرات هسته‌ای وین موضوعی قابل تامل است اما بر هیچ کس پوشیده نیست که دشمن در پی نابودی دستاورد هسته ای کشورمان به هر طریقی است. گاه از خرابکاری واقعی استفاده می کند و گاه با ابزار دیپلماتیک و فشار اقتصادی سعی می کند که  پیشرفت کشورمان را متوقف کند و هر بار به طریقی به نیت شوم خود برسد.


هرچند در این میانه نیت دشمن آشکار است اما برخی از افراد در داخل کشور هستند که با همه این بدیهیاتی که وجود دارد اما در راه و مسیری گام بر می دارند که خواسته دشمن است و چهره‌ای ترسو و منفعل از خود و کشورمان به نمایش می گذارند.


در همین رابطه، «جلال میرزایی» نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، گفت: «خرابکاری رژیم صهیونیستی در تاسیسات نطنز نه برای اعمال فشار به آمریکا و اروپا بلکه برای اعمال فشار به مسوولان ایرانی برای تجدیدنظر در محاسبات خود است.»


میرزایی تاکید کرد: «در شرایطی که رییس جمهوری، محمد جواد ظریف و عباس عراقچی در چند روز اخیر صراحتا اعلام کردند ما در پی مذاکره و توافق یک مرحله‌ای هستیم، در داخل کشور جریان‌هایی بر سر مذاکرات جاری سنگ اندازی می‌کنند و اقدامات آنها بوی کارشکنی می‌دهد.»


این افراد تا جایی ماجرای مذاکره با غرب را در محور و هدف قرار داده اند که نمی دانند این کشورها اگر مذاکره ای با ایران می کنند به پشتوانه همین فناوری هسته ای کشورمان است و تا به اینجا هم به طور واضح نشان داده اند که نه تنها امتیازی به ایران نخواهند داد بلکه سعی می کنند حتی ولو با معطل کردن ایران و تعلیق فناوری هسته ای، کشورمان ایران را از  پیشرفت در این حوزه باز دارند.


این در شرایطی است که چندی پیش «صادق زیباکلام» فعال اصلاح طلب در توئیتی نوشته بود: «حتی خوشبین ترین افراد هم امروز دیگر دریافته اند که کارکرد هسته ایی عمدتا ابزاری بمنظور چانه زنی و امتیازگیری از غرب بوده. منتهی این پرسش مطرح می‌شود که اساسا این دشمنی چه نفعی برای‌مان داشته که مجبور شدیم ثروت کشور را در چاه ویل و بی خاصیت هسته ایی بریزم که از غربیها امتیاز بگیریم؟»


بنابر این به خوبی مشخص است که این جماعت سیاسی که همواره طرفدار غرب هستند و سنگ مذاکرات هسته ای بی نتیجه را به سینه می زنند به خوبی می دانند که غرب اگر با ایران بر سر میز مذاکره نشسته به خاطر همین دستاوردهای ملی است اما به خوبی بیان می کنند که علاقه و عرق و غیرتی بر روی این دستاوردها ندارند و با آن مخالف نیز هستند.


همچنین برخی از سیاسیون دولتی با دوقطبی سازی های کاذب و بکاربردن تمثیل هایی که حاکی از کوچک کردن و ساده سازی یک موضوع بزرگ و راهبردی است بیان می کنند نباید با اقدام متقابل مذاکرات هسته ای که تا به حال نتیجه خاصی نداشته است را به خطر انداخت. این دیپلماسی ترسو قطعا در پای میز مذاکره هم جز امتیاز دادن و معطل ماندن و امروز و فردا شدن چیزی عاید کشورمان نمی کند.


در همین زمینه، «حسام الدین آشنا» مشاور رئیس جمهور طی توئیتی با تقلیل یک حادثه تروریستی به قطعی برق می نویسد: «ایا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»


این درحالی است که برای آگاهان این خرابکاری نشانه دیگری برای دریافت عمق نیات غرب است. غرب اگر با دستکش مخملی روی دست چدنی به مذاکرات هسته ای گام برداشته است اما با همین خرابکاری ها که بعد از آن با تحریم های اروپایی ها همراه می شود به خوبی نشان می دهد که در پشت همه لبخندهای دیپلماتیک خود یک نیت شومی نهفته دارد.


روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد نیز امروز طی مطلبی به این موضوع اشاره کرد و با عنوان «ترک مذاکره به صلاح نیست» روی پیشخوان روزنامه فروشی‌ها رفت. این درحالی است که کارشناسی که با این روزنامه اصلاح طلب گفتگو کرده است بیان می کند که نباید اجازه دهیم مذاکرات هسته ای بی نتیجه و فرسایشی شود.


در همین رابطه، «ابوالفضل ظهره وند» کارشناس مسائل هسته‌ای با اشاره بیان اینکه «آمریکایی ها می خواهند ما را قورباغه پزون کنند» بیان می کند: «من معتقدم آمریکایی‌ها می‌خواهند با لفاظی و بازی با کلمات ایرانی‌ها را به اصطلاح «قورباغه پزون» کنند، ما نباید چنین اجازه‌ای بدهیم، ایرانی‌های سختی‌هایی که باید متحمل بشوند را شده‌اند الان وقت دیدن نتیجه‌ی سال‌ها صبر و مقاومت استراتژیک است حالا تیمی باید پای در مذاکرات بگذارد که درک درستی از تراز جمهوری اسلامی و جایگاه ایران در منطقه و تمام دنیا داشته باشد این جا دلسوز می‌خواهیم غیرتمند می‌خواهیم اشخاصی با تفکرات انقلابی که ضمناً از مذاکره سر در بیاورند در این گونه مواقع ترسوها جز امتیاز دادن و تا خرخره مملکت را اسیر توافقات کردن هنری ندارند».


همچنین «سید محمد صدر»، عضو اصلاح طلب مجمع تشخیص مصلحت در روزنامه اعتماد نوشت: «نه تنها قابل پذیرش نیست که در پی حادثه نطنز «مذاکرات وین را لغو کنیم» که به نظر می‌رسد اجرای چنین سیاستی دقیقا می‌تواند در راستای منافع اسراییل باشد.»


بسیاری از کارشناسان مطرح می کنند که یک نوع تقسیم کار سخت و نرم از سوی آمریکا و اسرائیل و اروپایی ها انجام شده است. آمریکا وعده لغو تحریم ها را می دهد، اروپایی ها ایران را در پای میز مذاکره معطل می کنند و اسرائیل نیز به اقدامات خرابکارانه و ترور دانشمندان هسته ای روی آورده است. آنچه در این میان باید با هوشیاری تمام صورت گیرد ایجاد یک فضای ضرب الاجلی برای رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن است. اینجا بیشتر از هر چیز هنر دیپلماسی نمایان می شود اما برای اینکه دیپلماسی قوت بگیرد نباید از ابزار پاسخ نظامی به خرابکارهای دشمن چشم پوشی کرد و دقیقا برعکس پاسخ متقابل و جدی و محکم‌تر می تواند دشمن را بر سر جای خود نشانده و امتیازات بیشتری را به دست دیپلمات ها برای چانه زنی سیاسی در پای میز مذاکرات بدهد.


یادآور می شود در زمان اولین اقدام تروریستی در مجتمع نطنز برخی مسئولان نظیر سید عباس عراقچی گفته بودند که «در زمین آمریکا بازی نمی‌کنیم»!
فردای ترور شهید محسن فخری زاده، دانشمند برجسته هسته ای کشورمان هم اصلاح طلبان با تیتر «تله تنش» منتشر شدند و حتی تذکر دادند که اگر آمریکا و اسرائیل رفتار تروریستی دیگری هم از خود نشان داد، به خاطر آنکه ممکن است باعث ناراحتی بایدن شود و به احیای برجام لطمه بخورد نباید واکنشی نشان دهیم. این گزاره‌ها نشان می‌دهد که برخی افراد و رسانه های داخل کشور خواسته یا ناخواسته ضلع دیگری از شکل هندسی رفتارهای دشمنان ملت ایران را تشکیل می‌دهند و چراغ سبز ادامه رفتارهای تروریستی را روشن می کنند.


گفتنی است همواره برخی از مسئولان با کلیدواژه زمان مناسب در تلاش برای به تاخیر انداختن و یا منتفی نمودن واکنش و انتقام ایران بوده اند. در همین باره رهبرانقلاب به جای عبارت «زمان مناسب» عبارت «هر زمان ممکن» را برای انتقام و واکنش مناسب ایران استفاده کرده اند که قطعا همین گزاره در دستور کار مسئولان نظامی و امنیتی همین خواهد بود. چرا که دشمنان به دلیل مشاهده چند مسئول غرب گرا که از ابهت پوشالی غرب حس وحشت دارند و نگاهشان به دست آنها برای حل مشکلات است، احساس می کنند می توانند ضربات بی پاسخ خود را به نظام اسلامی وارد کنند. قطعا جمهوری اسلامی در هر زمان ممکن انتقام مدنظر و قاطع خود را خواهد گرفت و راهبرد رهبری معظم مبنی بر آنکه اگر دشمن «یکی بزند ده تا می خورد» را پیاده خواهد کرد. 

آیا مطلب فوق را پسندیدید؟

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«شهید نیوز» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

}