• 2021-04-11 19:20:57
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 1090673836
  • خبرنگار : 636059568

جانشین فرمانده نهاجا: خبر‌های خوبی برای مردم داریم

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به تولید انبوه «بمب‌های دورایستا» در نیروی هوایی ارتش، گفت: پهپاد‌های شناسایی در زمینه‌های مختلف سیگنالی در نهاجا ساخته شده است.

امیر سرتیپ خلبان «حمید واحدی» در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به سالروز شهادت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، از این شهید به عنوان یکی از بزرگ‌مردان تاریخ ارتش جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت: شهید صیاد شیرازی، رشادت‌های زیادی با برخورداری از ابعاد شخصیتی ولایت‌مداری و برخورداری از اعتقادات مذهبی در حد بالا و زبانزد در ارتش رشادت‌های زیادی برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند.

ایفای نقش اثرگذارشهید صیاد شیرازی در عملیات «مرصاد»
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش فدا کاری‌ها در دفاع مقدس، ایفای نقش اثرگذاردر عملیات «مرصاد» را از مهمترین نقاط کارنامه شهید علی صیاد شیرازی برشمرد و تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی با تدبیر و استفاده از نیرو‌های رزمنده ارتش، سپاه و نیروی هوایی با ایفای نقش بسیار مهم در عملیات مرصاد، باعث شکست منافقین کوردل شد.
تولید انبوه «بمب‌های دورایستا» در نیروی هوایی ارتش/ ساخت «پهپاد‌های شناسایی» در زمینه‌های مختلف سیگنالی در نیروی هوایی ارتش
واحدی با معرفی خود به عنوان یک سرباز جمهوری اسلامی در نیروی هوایی، تصریح کرد: بنده در نیروی هوایی یک سرباز هستم، افخارمی‌کنم در این نیروی خوش‌نام انجام وظیفه می‌کنم، نیروی هوایی با توجه به فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا در گام دوم انقلاب، نگاه خود را بروی بهره‌گیری از تخصص جوانان و تجربیات و تخصص قدیمی‌ها در جهت لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری معطوف کرده است.

وی افزود: تمام تلاش و زحمات ما در نیروی هوایی ارتش در راستای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن با برخورداری و استفاده از تجهیزات نظامی به روز و بومی است.
 
تولید انبوه «بمب‌های دورایستا» در نیروی هوایی ارتش/ ساخت «پهپاد‌های شناسایی» در زمینه‌های مختلف سیگنالی در نیروی هوایی ارتش
واحدی با اشاره به بخشی از محصولات دفاعی بومی ساخته شده در بدنه نهاجا بروی ریل «ما می‌توانیم»، از تولید انبوه «بمب‌های دورایستا» به عنوان یکی از دستاورد‌های مهم این نیروی الهی خبرداد و اضافه کرد: بمب‌های دورایستا به دست توانمند صنعت‌گران کشور با همکاری نیرو‌های هوایی و وزارت دفاع ساخته شده و به تولید انبوده رسیده است.

ارتقای بُرد موشک‌های هوا به هوا و هوا به زمین در نهاجا
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش ساخت محصولات دفاعی به روز بومی را یکی از توانمندی‌های مهم این نیروی الهی دانست و بر ارتقای بُرد موشک‌های هوا به هوا و هوا به زمین، دستاورد مهم دیگر در نهاجا تأکید کرد و افزود: خدا را شکر در این زمینه دستاورد‌های بسیار خوبی داشتیم.

واحدی با اشاره به رزمایش‌های سال‌های گذشته، این دست رزمایش‌ها را صحنه نمایش محصولات دفاعی بومی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تصریح کرد: تمام مهماتی که در این رزمایش‌ها به ویژه در سال ۹۹ مورد استفاده قرار گرفت، کاملاً بومی و ساخته دست متخصصان جوان و صنعت‌گران داخلی با همکاری سربازان وطن در نیروی هوایی بود.
 
تولید انبوه «بمب‌های دورایستا» در نیروی هوایی ارتش/ ساخت «پهپاد‌های شناسایی» در زمینه‌های مختلف سیگنالی در نیروی هوایی ارتش
ساخت «پهپاد‌هایی با بُرد بلند» در نیروی هوایی ارتش
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با تأکید بر توجه خاص و ویژه نهاجا بر ساخت هواپیما‌های بدون سرنشین، ساخت «پهپاد‌هایی با بُرد بلند» و تجهیز آن‌ها با انواع مهمات (بمب و راکت‌های تمام ایرانی نقطه‌زن) را بخشی از توانمندی این نیرو در ساخت محصولات دفاعی بومی دانست و اضافه کرد: نیروی هوایی ارتش همانند دنیا به این سمت رفته است.
 

کد ویدیودانلودفیلم اصلی
واحدی به ساخت «پهپاد‌های شناسایی» در زمینه‌های مختلف سیگنالی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: با توجه به کسب چنین موفقیت‌های بسیار خوب، باید این توانمندی‌ها را روز به روز ارتقاء دهیم، اگر بخواهیم نیروی هوایی از دنیا عقب نیفتد نباید هیچ وقت در جای خود بایستیم و همیشه به فکر ارتقاء و پیشرفت بیشتر تجهیزات‌مان باشیم.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: این اقدامات در نیروی هوایی بروی اعتقاد و ایمان جوانان متخصص ما انجام می‌شود، کسی که می‌خواهد با دستگاه‌های حساس پروازی کارش را بسیار خوب انجام دهد، باید از ایمان و اعتقاد بالایی برخوردار باشد، خداراشکر در این نیرو این اقدامات به خوبی در حال انجام است.
 


 
واحدی از جریان ساخت محصولات دفاعی جدید در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و اضافه کرد: محصولات زیادی در نهاجا در جریان ساخت داریم، ولی با توجه به برخی ملزومات زمان دقیق الحاق و رونمایی از آن‌ها مشخص نیست، خبر‌های بسیار خوبی برای مردم عزیز در بحث ساخت محصولات دفاعی در آینده داریم، ان‌شاءالله بتوانیم با این اقدامات باعث اطمینان و قوت قلب مردم انقلابی، شهید پرور و ولایت‌مدار ایران اسلامی باشیم.

بنای پایه دُکترین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر صلح و دوستی
وی بر بنای پایه دُکترین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر صلح و دوستی تأکید کرد و هدف از تجهیز نیروی هوایی با تجهیزات روز نظامی را دفاع از کشور دانست و تصریح کرد: هدف از این اقدامات حمله نیست، بلکه هدف ما دفاع از جمهوری اسلامی و ملت ایران است، تا اگر کسی چشم داشتی به میهن اسلامی ما داشته باشد، با قاطعیت جواب کوبنده‌ای به آن‌ها بدهیم.
 
تولید انبوه «بمب‌های دورایستا» در نیروی هوایی ارتش/ ساخت «پهپاد‌های شناسایی» در زمینه‌های مختلف سیگنالی در نیروی هوایی ارتش
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش ولایت‌مداری را از برجسته‌ترین ابعاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی هوایی الهی برشمرد و اضافه کرد: این نیرو تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قواست و طبق فرمایشات ایشان دکترین ما «دفاع» از کیان جمهوری اسلامی ایران است.

مرزبانان ارتش و سپاه، عقابانی تیزپرواز در رصد مرز‌های کشور
واحدی با اشاره به امنیت حاکم بر مرز‌های کشور، نیروی زمینی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را عقابان تیزپرواز در رصد مرز‌های جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد و بر اعلام آمادگی نیروی هوایی ارتش برای کمک به رصد مرز‌ها تأکید کرد و افزود: مرز‌های ما تحت پوشش عزیزان ما در نزاجا و برادران دلاور و شجاع سپاه است، هر زمان به پرنده‌های نیروی هوایی نیاز داشته باشند و بخواهند در آن مناطق حضور پیدا کنیم، انجام وظیفه خواهیم کرد، امروز آمادگی و همدلی کامل بین ارتش و سپاه است.

اعلام آمادگی نیروی هوایی ارتش برای کمک به مرزبانان ارتش و سپاه در رصد مرز‌ها
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اطمینان خاطر می‌دهم مرزبانان ما با تمام شجادت از مرز‌های کشور دفاع می‌کنند، جا دارد از مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که تلاش بی وقفانه‌ای در این راستا دارند، تشکر کنم و به این عزیزان خداقوت می‌گویم.

آیا مطلب فوق را پسندیدید؟

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«شهید نیوز» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

}