خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  رسوایی دوباره مدعیان اصلاحات در رفتار دوگانه و قبیله‌ای با رفتارهای زننده
  پدرخوانده برگشت؛ جوخه‌های ترور به صف!
  آیا فیلم «قاتل وحشی» با موضوع بردگی جنسی در جشنواره فیلم فجر حضور خواهد داشت؟
  ظریف: آغوش ما برای گفتگو با همه همسایگان باز است
  روحانی و دولتش اصلاح‌طلب هستند، نیستند؟
  حکم فعالیت در بازار فارکس و انجام بازی‌های قماری رایانه‌ای چیست؟
  رهبر انقلاب منعی در استفاده از واکسن خارجی نداشتند
  رمز پیروزی انقلاب اسلامی از منظر امام خمینی (ره)
  تشخیص احادیث درست از نادرست با خواب!
  خاطرات سرباز «حاج قاسم» در نمایشگاه مجازی
  تلاش‌های صداوسیما نقش بسزایی در کاهش آمار کرونا داشت
  زنگنه به پالایشگاه‌ سازی می گفت «کثافت کاری»
  مقاومت همچنان شگفتی‌ساز است
  سیاست یکسان کابینه ترامپ و بایدن در برابر ایران
  نیاز به معماری جدید روابط ایران با حوزه عربی
  آقای رضا پهلوی؛ بابات تو رو نمیخواست چرا باید مردم ایران بخوان؟
  فریب برنامه‌ها برای ذبح کارنامه‌ها
  سوژه تازه برای فصل جدید گاندو!
  دوقطبی "مردم خوب و مردم بد" در کلاس استادان کوکتل مولوتف‌سازی
  اصلاح‌طلبان در دولت روحانی کاسبی کرده‌اند
  ادعای طرفداری از سیاست خارجی را باور کنیم یا خروج از حاکمیت را؟!
  اعتماد به آمریکا و اروپا را به طور کامل از دست داده‌ایم
  دولت تدبیر و امید با اقساط بازگشتی مسکن مهر چه کرد؟
  دیکتاتور اصلاحات، از تبحر در «مهندسی آراء» تا «سکوت» در زنگ حساب
  باد زیباکلام خالی شد
  روحانی و دولتش اصلاح‌طلب هستند
  کمک رئیس جمهور به پروژه فاصله‌گذاری اصلاح‌طلبان با دولت
  می‌زدین وقتی زدن مُد نبود!
  ۳۰ سال حصر خانگی به خاطر پاسخ منفی به خواستگاری شاه پهلوی!
  چه کسانی پس از انقلاب‌اسلامی به دنبال انحلال ارتش بودند؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 289386صفحه نخست » تیتر دوچهارشنبه، 24 دی 1399 - 20:35
سردار سلامی: امروز به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شدیم
سردار سلامی: امروز به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شدیمشهید خبر: فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان امروز گرفتارند حتی اندیشکده‌های خود آنها می‌گویند آنها امروز از درون در حال فروپاشی‌اند و می‌بینید که به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده‌ایم.
  

سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت علامه مصباح یزدی که در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: این روزها عطر دل انگیز شهادت مردان تاریخ ساز این سرزمین مردان جاودانه و فراموش نشدنی تاریخ اسلام در عرصه جهاد سخت در مقابل دشمنان خدا و هم در عرصه جهاد نرم در مقابل آرایش گسترده جهانی علیه اسلام و مسلمانان و ترکیب این دو در فضا پیچیده است.

وی افزود: رایحه احساس برانگیز شهادت و ارتحال مردان خدا یعنی سردار پرافتخار و سرافراز سرباز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و علامه، مجتهد، فقیه، متفکر، اندیشمند و مجاهد نستوه مدافع حریم امامت و ولایت و بیرق دار فقاهت و چهره درخشان سپهر اجتهاد علامه حضرت ایت الله مصباح یزدی از یک سو و از طرف دیگر عطر و رایحه دل انگیز شهادت عصمت هستی و گوهر زیبای آفرینش کسی که تجلی روح آیات الهی زهرا اطهر در فضا پیچیده است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز برای تجلی از یک دانشمند درخشان تاریخ اسلام و یک فیلسوف و متفکر گردهم جمع شده ایم حتما برای کسی مانند من حقیر دستیابی به بزرگی شخصیت مرد بزرگی نظیر آیت الله مصباح کار ناممکنی است و بهتر است از زبان قرآن عظمت این شخصیت بزرگ گرامی داشته شود.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه گاهی اوقات شخصیتی شهید می شود و انسان با شهادت جان می دهد اما از طرفی دیگر شخصی بدون شهادت شهید می شود که در قبال شهید شدن کار سخت تری است، بیان کرد: دادن جان و مال کار سخختی است البته هنر مردان خداست و برای مردان خدا دادن جان و مال برای خدا سخت نیست اما سخت تر شهید شدن شخصیتی است که ابرو و شخصیت او ذبیح الله می شود این افراد آبروی خود را با خدا معامله می کنند و این شهادت سخت تر است که علامه مصباح شخصیتش شهید شد.

وی گفت: اگر چه او در میدان نبرد حق و باطل شهید نشد اما در میدان به صحنه آوردن تمام آبرو و حیثیت خود در دفاع از اسلام و ولایت شهید شد و این درجه بالایی از شخصیت اوست. زیرا که اساسا عالما دارای درجات بالا هستند، بنابراین او را می توان شخصیتی شهید نامید ولی این همه ماجرا نیست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شخصیت هایی مانند شهید علامه طباطبایی با رحلتشان تولدی جدید می یابند، گفت: اینگونه شخصیت ها پس از رحلتشان تولد جدیدی پیدا می کنند و پایان پذیر نیستند حقایق جاری هستند که هرگز تمام نمی شوند زیرا آثار وجودی آنها بعد از خودشان در اندیشه کسانی که انها را تربیت کرده اند جاری اند.

سردار سلامی ادامه داد: علامه مصباح یزدی در روح، وجود، ذهن و قلب و میدان باور جوانان و غیرجوانانی که آنها را تربیت کرده است تکثیر می شود و پایان پذیر نیست.

وی بیان کرد: اندیشه ها و مجاهدتهای عالمانه علامه مصباح یزدی تدبیر و تدبر او که الگوگرفته از سبک امام صادق(ع) بود در ذهن شاگردان و جوانانی که از او الگو گرفته اند جاری و ساری است و این شخصیت تمام نمی شود و نمی میرد چون راسخ در علم است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: با این وجود شخهصیت او در همین دامنه هم خلاصه نمی شود او مصداق این آیه الهی است که می گوید مرد شنیدن سرزنشها و نهراسیدن از این سرزنش بود. این زیباترین معامله با خداست که آن را در ممارست علم و انبساط علمی و روحی و اندیشه خود به دست اورد که می توان آن را از فضائل الهی نامید که در تنها در اختیار کسانی که اندیشه ها و باورهای بزرگی دارند قرار می گیرد. قلمرو اندیشه ها انسانها را بزرگ می کند و او به معنای واقعی بزرگ بود. و می دانست از چه دفاع می کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه علامه مصباح یزدی را فردی با منطق، حکمت و جدال احسن در جدال اندیشه ها و افکار می شناسیم، گفت: حتی جسارت دیگران او را از مسیر عدالت جدا نمی کرد این خصوصیات از او نمونه ای زنده و جاودان از یک شخصیت جامع و پرورش یافته در مکتب اهل بیت ساخته بود. زیرا عالمان در شبهای تیره نور افشانی کرده و هدایت گر می شوند و علامه مصباح یزدی نیز به درستی اینگونه بود و می دانست از چه حقیقتی دفاع می کند.

وی تاکید کرد: ایت الله مصباح یزدی می دانست بعد از هزار و چندصد سال روی کره زمین به نام یک انقلاب بزرگ با رهبری یک روحانی وارسته حکومت اسلامی تشکیل شده است و ولی خدا و شخصیتی مانند امام راحل در یک نبرد جهانی مقابل یک سلطه جهانی که دارای قدرت نظامی و اقتصادی بزرگ و مجهز است قرار گرفته است. این اصل حقیقت انقلاب ماست و ما برای اولین بار حاکمیتی را از اسلام تشکیل دادیم و در یک نظام نابرابر قرار گرفتیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما در این نظام تابع یک ولی هستیم که در زمان رهبری نورانی امام عظیم الشأن و پس از آن دوره بابرکت و نورانی رهبری عظیم الشأنمان در یک هندسه ای از تقابل جهانی بین اسلام و نظام سلطه شکل گرفته است یک میدان آزمایش بزرگ برای همه کسانی است که به اسلام معتقدند تا میزان درجه بصیرت، جهاد و تعلق خاطر به اسلام در مقابل امواج پرخطر و نامتقارن به خوبی روشن شود.

سردار سلامی افزود: در این مسیر دشمن آرام آرام مجبور به عقب نشینی شده است و ولی فقیه با ژرف اندیشی و حکمت بی نظیر که تفاوت اصلی او با رهبران جهان است یعنی تدبیر درست، به موقع و مبتنی بر سنن و وحی الهی توانسته است این نابرابری را درهم بشکند و این کارکرد یک ولی فقیه در عصر نابرابری قدرت است که با حکمت موازنه و نفوذ اسلام و معنویت در جوامع را تغییر دهند. و دشمن را از مرکز آسمان سیاست به مغرب خود نزدیک کنند و خورشید اسلام را از مشرق طلوع دهند.

وی ادامه داد: این کارکرد ولی فقیهی است که علامه مصباح از آن حمایت می کرد کسی که توانسته تمام آرزوهای دشمنان را به سمت گورستان آرزوهایشان بدرقه کند و صاحبان قدرت را از به کارگیری آن محروم نماید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این سخنانی که من می گویم ادبیات و شعار نیست واقعیتهای اثبات شده روی زمین است یاداور شد می توانیم بگوییم علامه مصباح از چه گوهری دفاع می کرد و دیدیم که ولی فقیه زمان با تدبیر خود مسلمانان را از خواب بیدار کرد و آنها را از گورستان جهل مدرن نجات داد.

سردار سلامی افزود: جدال امروز اسلام نه مانند عاشورا در یک نبرد متراکم است که یک نبرد منبسطی است که ادامه دارد و نایب برحق امام زمان با رهبری زبانها و قلوب در میدان ایستاده و جنگ در جریان است اما خوشبختانه امروز مسلمانان ولی شان را تنها نمی گذارند و در این مسیر میمیرند و کشته می شوند، می رویند و تکثیر می شوند و دشمن شکسته می شود و سرزمین ها را ترک می کند و می بینیم که حاج قاسم ها طلوع می کنند. کم کم دشمن خاموش می شود و حقیقت به سرزمین ها برمی گردد و دشمن نزول می کند.

وی با اشاره به وضعیت امروز جهان اسلام به ویژه پس از شهادت شهید سلیمانی، یادآور شد: امروز نگاه کنید چه کسی روح جهاد را در بلاد اسلامی زنده کرده است دشمن شکست و فشار حداکثری هم تمام شد و معمار آن فشار حداکثری هم تمام شد حتی کسی حاضر نیست در سخنانش گوش دهد امروز رئیس جمهور امریکا مردی افسرده و خسته است که همه منتظر رفتن او هستند البته بدبختی امریکایی ها در فقدان حکمت نزد رهبرانشان هست و رهبری ما سرچشمه این حکمت است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: در توازن سلاح ها هنوز برتری با دشمن است اما وقتی حکمت و تدبیر حاکم می شود قضیه فرق می کند. وقتی حکمت نیست دشمن بیشتر هزینه می کند اما کمتر نتیجه می گیرد.

سردار سلامی افزود: نظام ما قاعده ای به نام مردم و قائمه ای به نام رهبری دارد و براین پایه استوار است و می بینید که آنها تمام تمرکز خود را بر روی قائمه گذاشتند و تا او سخنی می گوید می ترسند و لرزه بر وجودشان می آید و دست و پا می زنند حتی وقتی سخنی درباره واکسن می گوید، جنجال به راه می‌اندازند. اما نمی توانند آثار و نتایج این نفوذ کلام را بسنجند زیرا این حکمت منطبق بر کلام طیبه است و از فهم آنها خارج است. ولی فقیه تجسم کلام طیبه است و عمل سالم آن را رفعت می بخشد.

وی با اشاره به وضعیت امروز دشمنان انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان امروز گرفتارند حتی اندیشکده های خود آنها می گویند آنها امروز از درون در حال فروپاشی اند و می بینید که به جایی رسیده ایم از برجام بی نیاز شده ایم چه امریکا برگردد و چه برنگردد و این وعده الهی است که هرچه توطئه کردند به خودشان برمی گردد و اکنون آنها مایه استهزاء و خنده همه عالم هستند و این مسیر ادامه دارد.

تسنیم

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 2 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
امیرعلی
| 1399/10/27 - 08:45 |     0     0     |
فکر کنم یه چند وقت دیگه باید منتظر خیلی وقایع باشیم. تمام برنامه انگلستان و واشنگتن حمله عربستان به ایران است که تا کنون با همت حوثی ها اجرا نشده و عرستان فعلا ترس دارند حالا تاکی معلوم نیست


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  موشک‎ها آماده اند تا کوچکترین خطای دشمنان را در نطفه خفه کنند
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  شلیک به قلب تروریسم آمریکایی در منطقه
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   سهمیه ایثارگران لطف است یا حق؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   موضوع مهمی از سخنرانی ۱۹ دی که به آن پرداخته نشد
2 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است