خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ظریف: نقشه‌های نتانیاهو دوباره شکست خواهد خورد
  چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی
  نظر یک ضد انقلاب، ضد شیعه،ضد ایران درباره امام و رهبری
  آقای ظریف! خسارت محض برجام نتیجه «امضای توافق به هر قیمت» است
  ظریف: شاید نفرات جدید در واشنگتن درس گرفته باشند
  گردن‌کشی مقابل قانون و شورش علیه جمهوریت، فصل مشترک افراطیون اصلاح‌طلب
  نتیجه سیاست ورزی احزاب دموکرات تر از کارگزاران تحویل کشور به احمدی نژاد بود
  دستور رئیس قوه قضاییه برای تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی
  اقتدار اقتصادی به عقب‌نشینی دشمنان منجر می‌شود
  داماد چکاره است؟!
  وال استریت ژورنال: تحریم‌ها موجب رونق تولیدات ایرانی شد
  نقشه «بازی با ظریف» نگرفت بگویید فضاسازی منتقدان است(!)
  واکنش زینب سلیمانی به پایان رژیم ترامپ
  ظریف: اجرای کامل برجام در گرو رفع تحریم‌هاست
  سید حسن به لحاظ اجتهادی پیشرفت خوبی کرده
  معروف‌ترین فساد جنسی «فرح پهلوی» چه بود؟
  شریعتمداری: تحریم یا چراغ سبز به بایدن!؟
  زیباکلام: «فائزه هاشمی» شایسته‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است!
  حجاریان: اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم
  زیباکلام: اگر استراتژی ایران تغییر کند،تحریم ها لغو می شود
  چیزی از دموکراسی درآمریکا باقی نمانده است
  پیش‌بینی پیر جماران!
  قرن جدید، دولت جدید
  اروپا نسبت به تجهیزات دفاعی ما بغض وکینه دارد
  رسوایی سیاسی ابطحی با یک عکس آرشیوی
  شاهکار تازه "دولتِ برجام"
  ۹۹ قمری، پیروزی انقلاب اسلامی و ۹۹ شمسی، پایان حکومت نحس ترامپ
  کارچاق‌کن‌های بایدن در دفتر کار روحانی
  اعضای ارشد ستادهای میرحسین و کروبی چه بر سر کشور آوردند؟
  روایت سردار اشتری از فشار روی ناجا
- اندازه متن: + -  کد خبر: 289347صفحه نخست » بین المللچهارشنبه، 24 دی 1399 - 16:45
تحریم دارو، واکسن کرونا و اتهام سیاسی‌کاری به ایران!
شهید خبر: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه باید با تبیین دوگانگی غرب در تحریم دارو و اهدای واکسن کرونا، هویت سیاسی‌کار واقعی را برای همگان افشا کند.
  

 امام خامنه‌ای در سخنرانی تلویزیونی ۱۹ دی‌ماه خود موضوع تولید واکسن کرونا را مورد اشاره قرار دادند و ضمن حمایت از تولید واکسن ایرانی،‌ فرمودند: "ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند، واکسن درست کرده بودند، وضعیت خودشان اینگونه نبود. به این‌ها اعتماد و اطمینان هم نیست. گاهی این‌ها می‌خواهند روی ملت‌های دیگر امتحان کنند. البته من به فرانسه هم خوش‌بین نیستم چون سابقه ورود خون‌های آلوده را داریم."

این سخنان مقام معظم رهبری آب سردی بود بر پیکر کسانی که منافع خود را همیشه در همراهی با سازمان‌های غیرایرانی جسته‌اند و نگاه‌بدبینانه‌ای به دانش و توانمندی‌های علمی جوانان کشورمان دارند. کما اینکه معظم‌له در همین سخنرانی از نامه‌نگاری عده‌ای به ایشان برای ممانعت از مطالعه و تولید واکسن خبر دادند و گفتند: "چند نفر از بزرگان علمی به من نامه نوشتند که گول این‌ها را نخورید. عین همین قضیه در مورد سلول‌های بنیادی بود. وقتی توانستند سلول‌های بنیادی را انجام بدهند، یک عده‌ای باز پیام می‌دادند که باور نکنید. برخی آمدند به من گفتند این‌ها قابل قبول نیست. تست انسانی واکسن کرونا شد. إن‌شاءالله بهترش را هم درست خواهند کرد و کامل‌تر خواهد شد. این مایه افتخار است. از همه دست‌اندرکاران تولید واکسن تشکر می‌کنم."

سازمان بهداشت جهانی: واکسن را سیاسی نکنید!

این سخنان به مذاق سازمان بهداشت جهانی هم خوش نیامد، سازمانی که روش‌های کنترل و درمان بیماری کرونا را در برنامه آزمایش همگانی بر مردم یک کشور امتحان کرده و می‌کند و هر جا با سخت‌گیری و مخالفت مواجه می‌شود، با موجه جلوه دادن خود و برنامه‌های امتحانی خود، سعی در تغییر به نفع خودش هست.

از جمله اظهارت مایکل رایان، یکی از مقامات ارشد سازمان بهداشت جهانی که خواستار پرهیز از سیاسی شدن موضوع واکسن شده است.

این اظهارات مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های سلامت سازمان بهداشت جهانی که به‌نوعی دخالت در امور بهداشت داخلی کشورمان است، با استقبال رسانه‌های معاند نظام در خارج از مرزها مواجه شد و بارها بازنشر یافت.

توصیه به سیاسی نشدن واکسن، "منطق لحظه‌ای" این مقام ارشد بود که عاری از قدرت اقناع برای مسئولان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز در حوزه بهداشت کشورمان است و صد البته، مجموعه بهداشتی و دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران هم بر آن تأکید بسیار دارد.

در حقیقت سیاسی نشدن واکسن دارو، درخواست چندین ساله کشوری است که الان به دلیل درس گرفتن از تجربه‌های قبلی ـ مانند صادرات خون‌های آلوده از فرانسه به ایران ـ اعتماد چندانی به واکسن‌های ارسالی از آمریکا و انگلیس و در کل غرب ندارد و نمی‌خواهد از یک سوراخ دوباره گزیده شود!

اگر امام خامنه‌ای مطرح می‌کنند که ممکن است آمریکایی‌ها بخواهند واکسن کرونا را روی ملت‌های دیگر امتحان کنند، ادعایی واهی نیست؛ کما اینکه ایمنی گله‌ای، توصیه به استفاده یا عدم استفاده از ماسک در برهه‌های مختلف همه‌گیری کرونا، نحوه درمان و پروتکل‌های مرتبط با آن، مجاز یا غیرمجاز دانستن داروهای مختلف و امتحان‌پس نداده و ... هر کدام در نوبت‌های ‌مختلف بر ملت‌های دیگر امتحان شده‌اند و این موضوعی مخفی و قابل انکار نیست.

چه کسی سیاسی‌کاری می‌کند؟

سیاسی نشدن "موضوع واکسن" و بیش از آن سیاسی نشدن "موضوع دارو" آرزوی دیرینه خانواده‌هایی است که به‌دلیل تحریم‌های گسترده امکان دستیابی به دارو برای درمان عزیزان خود نیستند. یک نمونه آن خانواده‌های دارای کودکان با بیماری پروانه‌ای یا "ای بی" هستند.

علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در بازدید از مرکز بیماران پروانه‌ای که دهم مهرماه امسال انجام شد، از نزدیک در جریان مشکلات این گروه از بیماران و خانواده‌هایشان قرار گرفت و در همان روز اعلام کرد؛ اروپایی‌ها حتی به قواعد جنگی پایبند نیستند و کودکان بیمار، زیر تیغ تحریم فرزندان هیتلر قرار دارند.

این سخنان تند و دردآور به این علت از سوی باقری‌کنی عنوان شد که دولت‌های غربی، مانع تأمین داروی کودکان هستند و دولت‌های اروپایی بدون توجه به مقررات و قواعد جنگی به سازوکارهای درمانی تعرض کرده و با این اقدام خود، کودکان را کام مرگ می‌کشانند و خانواده‌های بسیاری را داغدار می‌کنند.

حال سؤال ما از مسئول سازمان بهداشت جهانی که توصیه کرده موضوع واکسن سیاسی نشود و از رسانه‌های غربی و نیز فارسی‌زبانان غرب‌زده و نیز بازنشر دهندگان داخلی این سخنان بی‌منطق و ناشی از هیجان‌زایی، این است: چه کسانی "موضوع"‌ دارو و درمان و واکسن و سلامت و بهداشت را سیاسی کرده‌اند؟ ملتی که می‌خواهد از تجربیات قبلی درس بگیرد و نمی‌خواهد دوباره در دام اعتماد کاذب به سیستم کودک‌کش غرب بیفتد یا سازمان‌ها و دولت‌هایی که برای پیشبرد اهداف سیاسی خود حتی به کودکان بیمار هم رحم نمی‌کنند؟

نظر وزیر بهداشت درباره واکسن غربی و داخلی

برای نیروهای کادر درمان، چه آنها که در صف اول مبارزه با بیماری قرار دارند و چه آن‌ها که با کار ستادی و مدیریتی، نظام‌بخشی جبهه درمان را به عهده گرفته‌اند، سلامت مردم در اولویت است و به دور سیاسی‌کاری، بهترین نمایش توانمندی‌ها و تصمیم‌گیری برای نفع جمعی را منصه ظهور می‌رسانند.

با هم بخوانیم و ببینیم سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران به عنوان بالاترین مسئول بهداشت و سلامت مردم کشور، درباره این هجمه نادرست و بی‌منطق سازمان بهداشت جهانی و واردات واکسن کرونا چه گفته است:"در این راستا [واردات واکسن کرونا] مقام معظم رهبری فرمایشاتی داشتند؛ در فرمایش ایشان دو نکته بود؛ یکی این‌که "از آمریکا و انگلیس واکسن کرونا نخرید"؛ من علت این امر را عرض می‌کنم. ما در این ایام، سختی‌های زیادی کشیدیم؛ در کشورهای مختلف پول داشتیم ولی آمریکایی‌ها اجازه ندادند ما برای بیمار مستأصل، کودک و جوان و پیر این مملکت، دارو جابه‌جا کنیم؛ شما می‌بینید که علی‌رغم نوسانات قیمت برخی از کالاهای ضروری، ما در رابطه با دارو تنش اساسی نداشتیم اما نمی‌دانید بر ما چه گذشته است که این دستاورد در کشور حاصل شده است.

ما روز و شب‌های سختی گذراندیم و ۹۹ درصد این سختی‌ها به‌دلیل ظلمی است که آمریکایی‌ها به ما کردند. ما وقتی می‌خواستیم از کره جنوبی که پول ما در آن‌جا بلوکه شده است، "رپید تست" بیاوریم امروز و فردا کردند و در نهایت هم گفتند "آمریکایی‌ها به ما اجازه نمی‌دهند این تست‌ها را به شما بدهیم."

در این سازوکار کووکس، ما قرار بود قسط اول را که ۵۲ میلیون دلار است بفرستیم؛ یک ماه و نیم برای چرخش این حساب معطل ماندیم. شما نمی‌دانید ما چه خون دلی خوردیم که این پول جابه‌جا شود؛ حالا چطور ممکن است کشوری که مظلوم واقع شده است، رهبرش باور کند آمریکایی که برای بیمار ما اجازه واردات و گردش پول برای دارو نمی‌داد، برای افراد سالم ما واکسن کرونا هدیه کند؟ کدام عقل سلیمی باور می‌کند کسی که برای بیمار ما از پول خود ما اجازه حمل‌ونقل دارو نداده است حالا برای افراد سالم ما واکسن هدیه کند؟ این امر با عقل جور در نمی‌آید."

در پایان، از معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر کشور که چندی قبل اعلام کرده بود؛ "از همکاری نهادهای مردم‌نهاد استقبال می‌کنیم تا صدای مظلومیت این‌کودکان بی‌زبان را به گوش همه انسان‌های آزاده جهان برسانیم." این انتظار را داریم تا در همکاری با گروه‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه حقوق بشر، ضمن تبیین دوگانگی غرب در تحریم دارو و اهدای واکسن کرونا در فضای فشار و تبختر، سیاسی‌کاری واقعی و سیاسی‌کار اصلی را معرفی و هویت او را افشا کند.

منبع: تسنیم
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
9 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
   سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  موشک‎ها آماده اند تا کوچکترین خطای دشمنان را در نطفه خفه کنند
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  شلیک به قلب تروریسم آمریکایی در منطقه
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   سهمیه ایثارگران لطف است یا حق؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   موضوع مهمی از سخنرانی ۱۹ دی که به آن پرداخته نشد
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است