خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ظریف: نقشه‌های نتانیاهو دوباره شکست خواهد خورد
  چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی
  نظر یک ضد انقلاب، ضد شیعه،ضد ایران درباره امام و رهبری
  آقای ظریف! خسارت محض برجام نتیجه «امضای توافق به هر قیمت» است
  ظریف: شاید نفرات جدید در واشنگتن درس گرفته باشند
  گردن‌کشی مقابل قانون و شورش علیه جمهوریت، فصل مشترک افراطیون اصلاح‌طلب
  نتیجه سیاست ورزی احزاب دموکرات تر از کارگزاران تحویل کشور به احمدی نژاد بود
  دستور رئیس قوه قضاییه برای تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی
  اقتدار اقتصادی به عقب‌نشینی دشمنان منجر می‌شود
  داماد چکاره است؟!
  وال استریت ژورنال: تحریم‌ها موجب رونق تولیدات ایرانی شد
  نقشه «بازی با ظریف» نگرفت بگویید فضاسازی منتقدان است(!)
  واکنش زینب سلیمانی به پایان رژیم ترامپ
  ظریف: اجرای کامل برجام در گرو رفع تحریم‌هاست
  سید حسن به لحاظ اجتهادی پیشرفت خوبی کرده
  معروف‌ترین فساد جنسی «فرح پهلوی» چه بود؟
  شریعتمداری: تحریم یا چراغ سبز به بایدن!؟
  زیباکلام: «فائزه هاشمی» شایسته‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است!
  حجاریان: اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم
  زیباکلام: اگر استراتژی ایران تغییر کند،تحریم ها لغو می شود
  چیزی از دموکراسی درآمریکا باقی نمانده است
  پیش‌بینی پیر جماران!
  قرن جدید، دولت جدید
  اروپا نسبت به تجهیزات دفاعی ما بغض وکینه دارد
  رسوایی سیاسی ابطحی با یک عکس آرشیوی
  شاهکار تازه "دولتِ برجام"
  ۹۹ قمری، پیروزی انقلاب اسلامی و ۹۹ شمسی، پایان حکومت نحس ترامپ
  کارچاق‌کن‌های بایدن در دفتر کار روحانی
  اعضای ارشد ستادهای میرحسین و کروبی چه بر سر کشور آوردند؟
  روایت سردار اشتری از فشار روی ناجا
- اندازه متن: + -  کد خبر: 289320صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریچهارشنبه، 24 دی 1399 - 14:20
پارکینگ برخی مسئولان دولت روحانی در روزهای آخر مسئولیت
شهید خبر: انتصاب برخی از مقامات وابسته به دولت در سال آخر در بدنه دانشگا‌های معتبر این شائبه را پیش می‌آورد که دولت دانشگاه‌های معتبر را یکی از پارکینگهای خود پس از مسئولیت در نظر می‌گیرد.
  

 اپیدمی انتصاب دولتی‌ها در سال آخر دولت آن هم در بدنه دانشگاه چیز جدیدی نیست. این مساله بارها و بارها در دولت‌های مختلف تکرار شده و حالا با پایان یافتن کار دولت دوازدهم دوباره شاهد این ترافیک انتصابی در دانشگا‌ه‌های تراز اول کشور هستیم. هرچند که این اپیدمی فقط شامل حال دانشگاه‌های ما نمی‌شود و برخی نمایندگان مجلس نیز گاها پس از پایان دوره خود در مجلس در وزارتخانه‌هایی مثل امور خارجه و نفت سکنا می‌گزیند.

حیاط خلوت دولتی‌ها در سال آخر دولت کجاست؟
دانشگاه‌ها به لحاظ وجهه اجتماعی و علمی مناسب در جامعه و همچنین حقوق و موقعیت مالی مناسب و متصل بودن به بدنه دانشجویی و پویای جامعه یکی از بهترین گزینه‌ها برای سیاسیونی است که با پایان یافتن سمت خود در دولت جایگاه خود را در بدنه دانشگاه پیدا کنند چرا که با این اتصال هم به نحوی از گردونه خارج نشده‌اند و هم به محض احساس نیاز می‌توانند از اتفاقات کف دانشگاه برای جریان سازی مورد نیاز خود استفاده کنند. 

دختر رئیس جمهور و ماجرای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
بررسی‌ها نشان می‌دهد طی یک سال گذشته و خصوصاً ماه‌های اخیر حواشی انتصاب دولتی‌ها در دانشگاه‌های مختلف، بیشتر از هفت سال گذشته بوده است. خبرگزاری تسنیم چندی پیش با پرونده انتصاب دختر آقای روحانی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این ماجرا را علنی کرد و پس از آن موارد مشابهی در دیگر دانشگاه‌ها مشاهده شد.

به طور مثال آذر ماه سال جاری بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در نامه‌ای به رئیس دانشگاه خواستار شفاف‌سازی اتفاقات در حال وقوع در این دانشکده و توضیحات مسئولان این دانشگاه درباره حضور عراقچی پس از انحلال دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه، در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی و گمانه‌زنی‌ها درباره هیئت علمی شدن وی در این دانشگاه شد. پس از این درخواست عراقچی نیز در نامه‌ای پاسخ خود را به بسیج این دانشگاه داد اما ما برای پیگیری این مساله با آزمون مسئول بسیج این دانشگاه تماس و مساله را پیگیر شدیم.

جذب آقای عراقچی در دانشکده علوم سیاسی شهید بهشتی نهایی شده
جواد آزمون مسئول بسیج دانشگاه شهید بهشتی در خصوص حواشی پیش آمده در رابطه با انتصاب آقای عراقچی در این دانشگاه گفت: دانشگاه نهادی است که ذیل دولت است و این پروسه جذب هیئت علمی‌ها تقریباً حرف اول و آخر را در این مساله دولت می‌زند و سلطه خوبی بر روی دانشگاه دارد و این باعث می شود سال آخر هر دولتی فرقی هم نمی‌کند دولت آقای روحانی باشد یا احمدی نژاد؛ پیش خود می‌گویند در دولت بعدی ما پست اجرایی و جایگاهی نداریم پس بهترین جا برای ماندن دانشگاه است‌.

وی ادامه داد: در قانون دو شغله‌ها نیز بحث آموزش و تدریس را مستثنی کرده‌اند یعنی یک فرد هم می‌تواند مسئولیت اجرایی داشته باشد و هم در دانشگاه نیز تدریس داشته باشد‌؛ بهانه آنها هم ارتباط دولت با دانشگاه است. این در حالی است که ثمر خاصی نداشته و دانشجویان از تدریس خیلی استادی که سمت دولتی و اجرایی داشتند راضی نیستند.

آزمون ضمن اشاره به حواشی پیش آمده برای جذب آقای عراقچی در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه بهشتی تحت عنوان عضو هیئت علمی گفت: آقای عراقچی در یک دانشگاه سطح پایین ارشد گرفته‌اند و مدرک دکتری را نیز از دانشگاه امور خارجه که منحل شده کسب کرده‌اند. پس از آن هشت سال در تیم مذاکرات بودند و کلاً تجربه ایشان اجرایی است و وقت آموزش نداشته‌اند. در مقالاتشان نیز همیشه کنار اسمشان، اسم دو سه نفر دیگه هم هست.

وی خاطرنشان کرد: شاید مسئولین دانشگاه نیز تمایلی به این کار نداشتند اما با فشارهای دیگران ایشان جذب هیئت علمی شدند. در حال حاضر آنچه ما از آن مطلع هستیم نهایی شدن جذب آقای عراقچی است و حتی در جلسه اعضای هیئت علمی نیز حضور پیدا کرده‌اند. متاسفانه این جریانات در سال آخر دولت، گریبان دانشگاه‌‌های تراز کشور را گرفته است.

آزمون ادامه داد: چندی پیش قرار بود پیرو همین حواشی با آقای رضوان طلب در برنامه رادیویی کوی دانشجو مناظره و صحبت کنیم اما ایشان در جلسه حاضر نشدند. به عقیده من در کنار افراد شناخته شده‌ای مثل آقای عراقچی افراد شناخته نشده‌ای نیز هستند که به واسطه ارتباط با دولت در بدنه دانشگاه‌ها جذب می‌شوند.

حسین فریدون...
این بار اول و دومی نیست که دانشگاه شهید بهشتی به واسطه این انتصابات به حاشیه کشیده می‌شود. حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور در سال 93 و طی نامه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تحصیل در مقطع دکترای روابط بین‌الملل به دانشگاه شهید بهشتی معرفی می‌شود؛ که شورای گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل این دانشگاه با این موضوع مخالفت و این موضوع را به سازمان سنجش اعلام می‌کند. پس از کش‌وقوس‌های فراوان بین سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی، سازمان سنجش طی نامه‌ای به دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد که فریدون در سال 92 در آزمون دانشگاه گیلان امتحان داده و قبول شده، اما برای مصاحبه نرفته است و بر همین اساس برادر رئیس‌جمهور می‌تواند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازد و پس از پیگیری‌های سازمان سنجش نهایتاً تصمیم می‌گیرد برادر رئیس جمهور در "پردیس دانشگاه شهید بهشتی" به تحصیل بپردازد.

در همین زمینه علیرضا سلیمی رئیس کمیته آموزش و تحقیقات مجلس در تاریخ 29 اردیبهشت سال 95 در گفت‌وگو با تسنیم از مأموریت رئیس این کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون، برای بررسی رانت تحصیلی برادر رئیس‌جمهور در جلسه‌ای ویژه خبر داد. وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تحصیل غیرقانونی و توصیه‌ای «حسین فریدون» دستیار و بردار رئیس‌جمهور در مقطع دکترای دانشگاه شهید بهشتی، گفته بود که موضوع مدرک دکتری برادر رئیس‌جمهور در جلسه امروز کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار گرفت که طبق درخواست اعضا، رئیس کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون مأموریت داد تا پرونده مدرک دکتری «حسین فریدون» را به طور ویژه بررسی و نتایج آن را به اعضای کمیسیون آموزش اعلام کند.

پس از این دستور رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات سه عضو این کمیسیون به نام‌های محمد جواد ابطحی، کارن خانلری و محمد قمی ماموریت یافتند در غالب کمیته‌ای این موضوع رسیدگی کنند و پس از آن از جانب محمدجواد ابطحی عضو کمیته بررسی پرونده محرز بودن تخلف حسین فریدون اعلام شد اما حواشی این پرونده همچنان در مجلس ادامه یافت.

دانشگاه علامه طباطبایی و انتقالی‌های مشکوک
دانشگاه علامه طباطبایی از دیگر دانشگاه‌هایی بود که به واسطه برخی انتقالی‌های اعضای هیئت علمی طی هفته‌های گذشته محل بحث و چالش قرار گرفت.

حسین صداقتی, مسئول بسیج دانشجویی با اشاره به جذب اساتید و انتقالی‌های اخیر در دانشگاه علامه طباطبایی در خصوص این حواشی گفت: افرادی در حال انتقال به دانشگاه هستند که شائبه‌ها و شبهات بسیار جدی پیرامون صلاحیت آن‌ها و نیز ساز و کار انتقال آنها وجود دارد. در ماه‌های گذشته چند مورد از اعضای هیئات علمی دانشگاه‌های دیگر به دانشگاه علامه انتقال پیدا کردند که وضعیت انتقالی آنها سوال برانگیز بود اما وزارت علوم و دانشگاه پاسخ‌گوی دانشجویان و اساتید دانشگاه نیستند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه علامه با جذب چنین اساتیدی اعتبار علمی دانشگاه را پائین می‌آورند، تصریح کرد: متاسفانه خبرهایی مبنی بر فشارهای بیرون از دانشگاه و از بدنه دولتی برای انتقال اساتید شنیده شده است که نشان می‌دهد مسئولین دولتی در نفس‌های آخر دولت تدبیر و امید کاملاً سازمان‌یافته در حال مهره‌چینی‌های خود در دانشگاه علامه هستند. اخیراً نیز معاون استانداری تهران بدون هرگونه ضوابط و تشریفاتی از دانشگاه ایلام به دانشکده اقتصاد علامه انتقال یافته است، درحالی که صلاحیت علمی ایشان نیز از نظر اساتید گروه‌های علمی دانشکده اقتصاد علامه محل سوال است.

مسئولین دانشگاه تایید کردند
بررسی‌ها و پیگیری‌های خبرنگار تسنیم در خصوص حواشی انتقالی‌های دانشگاه علامه طباطبایی نشان می‌دهد از چند نفری که مسئول بسیج دانشگاه مبهم بودن انتقال آنها را محل بحث قرار داده بود؛ دو نفر از آنها به واسطه رابطه با آقای نوبخت و سفارش ایشان به دانشگاه علامه انتقالی گرفته‌اند.

برای بررسی بیشتر موضوع خبرنگار تسنیم طی تماس با آقای احمدوند معاون آموزشی دانشگاه علامه پیگیر صحت انتقال آقایان علی انصاری و حشمت‌الله عسگری شد. طبق گفته این مسئول کار انتقال آقای علی انصاری از دانشگاه خوارزمی به دانشکده حقوق و علوم سیاسی علامه تمام شده و وی در حال حاضر عضو رسمی هیئت علمی دانشگاه است. همچنین درخواست انتقالی آقای حمشت الله عسگری معاون استانداری تهران نیز به دانشکده اقتصاد علامه فرستاده شده و امور مربوط به آن در دست پیگیری است.

علی انصاری با حکم نوبخت به‌عنوان  دبیر هیأت مرکزی رسیدگی به شکایات از مناقصات دستگاه‌های ملی منصوب شده بود. 

همچنین در این راستا حیدرلو معاون سیاسی بسیج دانشگاه علامه به خبرنگار تسنیم گفت: به جز مواردی که تاکنون گفته شده؛ نفرات دیگری نیز وجود دارند که با وجود سمت دولتی در حال جذب هستند و در آینده در خصوص آنها اطلاع رسانی خواهیم کرد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  فقدان آیت‌الله مصباح خسارتی برای حوزه معارف اسلامی است/ خدمات ایشان در همه میدان‌هایی که احساس نیاز می‌شد، حقاً‌ و انصافاً کم‌نظیر است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
9 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
  سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   موشک‎ها آماده اند تا کوچکترین خطای دشمنان را در نطفه خفه کنند
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   شلیک به قلب تروریسم آمریکایی در منطقه
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سهمیه ایثارگران لطف است یا حق؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است