خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ظریف: اجرای کامل برجام در گرو رفع تحریم‌هاست
  سید حسن به لحاظ اجتهادی پیشرفت خوبی کرده
  معروف‌ترین فساد جنسی «فرح پهلوی» چه بود؟
  شریعتمداری: تحریم یا چراغ سبز به بایدن!؟
  زیباکلام: «فائزه هاشمی» شایسته‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است!
  حجاریان: اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم
  زیباکلام: اگر استراتژی ایران تغییر کند،تحریم ها لغو می شود
  چیزی از دموکراسی درآمریکا باقی نمانده است
  پیش‌بینی پیر جماران!
  قرن جدید، دولت جدید
  اروپا نسبت به تجهیزات دفاعی ما بغض وکینه دارد
  رسوایی سیاسی ابطحی با یک عکس آرشیوی
  شاهکار تازه "دولتِ برجام"
  ۹۹ قمری، پیروزی انقلاب اسلامی و ۹۹ شمسی، پایان حکومت نحس ترامپ
  کارچاق‌کن‌های بایدن در دفتر کار روحانی
  اعضای ارشد ستادهای میرحسین و کروبی چه بر سر کشور آوردند؟
  روایت سردار اشتری از فشار روی ناجا
  حصر کروبی وارد مرحله سخت شد! +عکس
  دلیل نامه احمدی نژاد به روحانی برای جلوگیری از جنگ با آمریکا
  ایران ترامپ و ۹ نفر از مقامات آمریکایی را تحریم کرد
  ذوالنوری: تحریم‌ ها برطرف نشوند، دوربین‌ها جمع می‌شوند
  شکایت مجلس از روحانی بر اساس آیین‌نامه
  اصالت برجام لغو تحریم‌هاست نه بازگشت آمریکا
  قسم جلاله بازرگان برای حمایت از رئیس ساواک
  این دولت یکی از درخشان‌ترین دوره های رشد اقتصادی را مدیریت کرد
  ظریف: در نظر رهبری نه برجام بوی گند می‌دهد و نه دفن شده!
  «برجام» مُرده و بوی گند آن مردم را آزرده کرده است
  پیش بینی دقیق صادق زیباکلام در مورد ترامپ!
  بغض کرباسچی از دوری اصلاح طلبان از قدرت
  احمدی نژاد به خاطر رفتارهای آیت الله مصباح پیام تسلیت نداد!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 289267صفحه نخست » بین المللچهارشنبه، 24 دی 1399 - 08:15
آشوب واشنگتن در تل آویو
شهید خبر: تحولات اخیر در آمریکا و نگرانی های تحلیلگران صهیونیست نسبت به تکرار آن در اراضی اشغالی بار دیگر نشان داد که بحران سیاسی و اجتماعی در رژیم صهیونیستی بسیار جدی تر از آنی است که به نظر می رسد.
  

فاطمه صالحی: آشوب در مقابل ساختمان کنگره آمریکا و یورش هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور بازنده این کشور به ساختمان کنگره باعث شد تا بسیاری از همپیمانان آمریکا از جمله رژیم صهیونیستی نگران اوضاع خود و احتمال کشیده شدن این ناآرامی‌ها به مناطق تحت کنترلشان شوند.

از یک هفته قبل که جهانیان با بهت و حیرت تحولات واشنگتن و حمله به ساختمان کنگره را نظاره گر بودند، روزی نیست که سیاستمداران صهیونیست و مسئولان سابق این رژیم، نسبت به احتمال تکرار این سناریو در اراضی اشغالی هشدار ندهند و ابراز نگرانی نکنند.

این هشدارها با انتشار نتایج یک نظر سنجی در سایت روزنامه معاریو آغاز شد. بر اساس این نظر سنجی، بیش از ۵۰ درصد از صهیونیست‌ها نسبت به تکرار آشوب‌های مشابه روز چهارشنبه در واشنگتن نگران هستند.

نتایج این نظر سنجی نشان می‌دهد که اکثر صهیونیست‌ها، نگران هستند که آشوب‌های رخ داده در آمریکا، این بار در اراضی اشغالی به وقوع بپیوندد. آنها اعلام کرده اند که بیم آن دارند این آشوب‌ها بعد از انتخابات کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در مارس آتی رخ دهد.

بعد از آن بود که رون بن یشای، روزنامه نگار صهیونیست اعلام کرد که تکرار سناریوی آشوب در آمریکا و انتقال آن به تل آویو وجود دارد. رفتار و عملکرد مسئولان سیاسی ما مانند عملکرد مسئولان آمریکایی است؛ مسأله ای که باعث به وجود آمدن این آشوب‌ها در آمریکا به شمار می‌رود.

اکثر صهیونیست‌ها، نگران هستند که آشوب‌های رخ داده در آمریکا، این بار در اراضی اشغالی به وقوع بپیوندد. آنها بیم آن دارند این آشوب‌ها بعد از انتخابات کنیست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در مارس آتی رخ دهدنکته مهمی که الون بن دیوید، کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی در مقاله خود به آن اشاره کرد این است که جامعه صهیونیست‌ها، یک شکاف عمیق اجتماعی و سیاسی در سایه گسترش نفرت در میان آنها دارد. وی نوشت که صهیونیست‌ها با دیدن آشوب‌های آمریکا این سؤال را از خود می‌پرسند که آیا ممکن است این درگیری‌ها و آشوب‌ها به اراضی اشغالی نیز کشیده شود؟ جواب کاملاً مشخص است؛ بله.

 آشوب واشنگتن در تل آویو

یکی از دلایل این هشدارها و نگرانی‌های سیاستمداران رژیم صهیونیستی، تنش‌های سیاسی میان احزاب این رژیم است؛ تنها طی یک هفته، به قدری احزاب سیاسی در رژیم صهیونیستی شاهد ریزش‌ها و ایجاد ائتلاف‌های جدید و هم پیمانی‌های حزبی بوده اند، که تحلیلگران و کارشناسان این روند را غیر منطقی و دور از عقل و درایت می‌دانند.

آنچه که واضح و مشخص است این است که حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو به مدت طولانی نمی‌تواند در عرصه سیاسی رژیم صهیونیستی باقی بماند و اگر بخواهد در کابینه آتی اسرائیل مشارکت داشته باشد، باید نتانیاهو را کنار بگذارد و یا اینکه با احزاب دیگر ائتلاف کرده تا دست کم در سایه ریاست نتانیاهو، به بقای سیاسی خود خارج از کابینه ادامه دهد.

نتانیاهو علاوه بر پرونده‌های فسادی که با آنها دست و پنجه نرم می‌کند، با شکست سیاسی در تعامل با هم پیمان خود یعنی بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و رهبر ائتلاف آبی سفید نیز رو به رو است. گانتز اذعان کرده است که تشکیل کابینه ائتلافی با بنیامین نتانیاهو اشتباه بود چرا که او همیشه هرگونه توافقی را نقض کرده است.

این حد از اختلافات میان نتانیاهو و گانتز تا جایی پیش رفته است که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از احزاب اسرائیلی هم‌پیمان با نتانیاهو خواسته تا برای مقابله با او در انتخابات آینده اقدام کنند.

گانتز نیز مانند دیگر مسئولان رژیم صهیونیستی معتقد است، در حالی که کرونا در اراضی اشغالی در حال شیوع است نتانیاهو به سیاست‌های تحریک آمیز خود ادامه می‌دهد چرا که به دنبال تحقق منافع شخصی‌اش است و در نتیجه می‌تواند از نگرانی خود نسبت به دادگاه بگریزد.

یکی دیگر از رقبای سرسخت نتانیاهو، «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «اسرائیل بیتنا» به شمار می‌رود. لیبرمن که به مطرح کردن انتقادات تند و شدید اللحن علیه نتانیاهو شناخته می‌شود به تازگی از گانتز خواسته است تا در انتخابات آینده که قرار است ماه مارس برگزار شود، شرکت نکند.

لیبرمن تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مانع قدرت گرفتن مجدد نتانیاهو در جریان انتخابات کنیست شود. وی به دنبال آن است که یک ائتلاف با مشارکت تمام احزاب راست‌گرا تشکیل دهد.

لیبرمن با سه حزب «یمینا» به ریاست نفتالی بنت، «امل جدید» (امید نو) به ریاست جدعون ساعر و «یش عتید» گفتگو کرده تا موضع متحدی را برای ممانعت از وخیم‌تر شدن اوضاع در سایه حضور نتانیاهو در قدرت، اتخاذ کنند. وی معتقد است این احزاب به ویژه بعد از حوادث اخیر کنگره آمریکا آماده همکاری هستند.

 آشوب واشنگتن در تل آویو

تنش‌های سیاسی میان احزاب رژیم صهیونیستی از یک سو و نزدیک شدن به برگزاری انتخابات پارلمانی در مارس آتی از سوی دیگر در سایه تداوم اعتراضات هفتگی صهیونیست‌ها همه و همه باعث شده، تکرار آشوب‌های واشنگتن در اراضی اشغالی آن هم در مقیاسی بزرگ‌تر بعید به نظر نرسدلیبرمن نیز جزء سیاستمداران صهیونیستی است که به تازگی نسبت به احتمال تکرار آشوب‌های آمریکا در اراضی اشغالی هشدار داده است. وی در این خصوص گفت که نتانیاهو هم مثل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا معتقد است که می‌خواهند حکومت را از او بدزدند برای همین می‌خواهد آن را حفظ کند. من او را به خوبی می‌شناسم. او برای این سناریو آماده می‌شود. حتی اگر در انتخابات شکست بخورد قصد ندارد به آن اذعان کند.

جایگاه نتانیاهو در میان صهیونیست‌ها و عامه ساکنان اراضی اشغالی نیز متزلزل شده است به طوریکه نتایج یک نظر سنجی که اخیراً انجام شده نشان می‌دهد که اگر انتخابات کنیست برگزار شود حزب لیکود به ریاست نتانیاهو ۲۷ کرسی، حزب «امید نو» به رهبری گدعون ساعر ۱۷ کرسی و ائتلاف احزاب راست یمینا به رهبری نفتالی بنت ۱۴ کرسی را به دست خواهند آورد.

نتانیج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ائتلاف نتانیاهو با دیگر احزاب از جمله احزاب حریدی در مجموع ۴۶ کرسی کنیست را کسب خواهد کرد و این بدان معنی است که حتی در صورت پیوستن حزب بنت با ۱۴ کرسی به آن‌ها، این ائتلاف در نهایت ۶۰ کرسی را بدست می‌آورد و قادر به کسب اکثریت آرای لازم برای تشکیل کابینه نخواهد بود.

تنش‌های سیاسی میان احزاب رژیم صهیونیستی از یک سو و نزدیک شدن به برگزاری انتخابات پارلمانی در مارس آتی از سوی دیگر در سایه تداوم اعتراضات هفتگی صهیونیست‌ها در نزدیکی مقر اقامت نتانیاهو علیه ناکارآمدی کابینه وی و فساد نخست وزیر و خانواده او، همه و همه باعث شده تا تل آویو، تکرار آشوب‌های واشنگتن در اراضی اشغالی آن هم در مقیاسی بزرگ‌تر را بعید نداند.

مسئولان سابق و سیاستمداران و تحلیلگران صهیونیست با اذعان نسبت به اوضاع آشفته این رژیم و چند تکه بودن اقشار جامعه صهیونیستی و نبود اتحاد در میان آنها (به دلایل مختلف از جمله بحث جمع شدن مهاجران از کشورهای مختلف در اراضی اشغالی) نمی‌توانند نگرانی‌های خود را نسبت به ناآرامی‌هایی که در انتظار اسرائیل است پنهان کنند؛ نگرانی‌هایی که هفته‌ها و ماه‌های آتی، واقعیت آن آشکار خواهد شد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  فقدان آیت‌الله مصباح خسارتی برای حوزه معارف اسلامی است/ خدمات ایشان در همه میدان‌هایی که احساس نیاز می‌شد، حقاً‌ و انصافاً کم‌نظیر است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
9 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
  سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   موشک‎ها آماده اند تا کوچکترین خطای دشمنان را در نطفه خفه کنند
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   شلیک به قلب تروریسم آمریکایی در منطقه
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سهمیه ایثارگران لطف است یا حق؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است