خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ظریف: اجرای کامل برجام در گرو رفع تحریم‌هاست
  سید حسن به لحاظ اجتهادی پیشرفت خوبی کرده
  معروف‌ترین فساد جنسی «فرح پهلوی» چه بود؟
  شریعتمداری: تحریم یا چراغ سبز به بایدن!؟
  زیباکلام: «فائزه هاشمی» شایسته‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است!
  حجاریان: اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم
  زیباکلام: اگر استراتژی ایران تغییر کند،تحریم ها لغو می شود
  چیزی از دموکراسی درآمریکا باقی نمانده است
  پیش‌بینی پیر جماران!
  قرن جدید، دولت جدید
  اروپا نسبت به تجهیزات دفاعی ما بغض وکینه دارد
  رسوایی سیاسی ابطحی با یک عکس آرشیوی
  شاهکار تازه "دولتِ برجام"
  ۹۹ قمری، پیروزی انقلاب اسلامی و ۹۹ شمسی، پایان حکومت نحس ترامپ
  کارچاق‌کن‌های بایدن در دفتر کار روحانی
  اعضای ارشد ستادهای میرحسین و کروبی چه بر سر کشور آوردند؟
  روایت سردار اشتری از فشار روی ناجا
  حصر کروبی وارد مرحله سخت شد! +عکس
  دلیل نامه احمدی نژاد به روحانی برای جلوگیری از جنگ با آمریکا
  ایران ترامپ و ۹ نفر از مقامات آمریکایی را تحریم کرد
  ذوالنوری: تحریم‌ ها برطرف نشوند، دوربین‌ها جمع می‌شوند
  شکایت مجلس از روحانی بر اساس آیین‌نامه
  اصالت برجام لغو تحریم‌هاست نه بازگشت آمریکا
  قسم جلاله بازرگان برای حمایت از رئیس ساواک
  این دولت یکی از درخشان‌ترین دوره های رشد اقتصادی را مدیریت کرد
  ظریف: در نظر رهبری نه برجام بوی گند می‌دهد و نه دفن شده!
  «برجام» مُرده و بوی گند آن مردم را آزرده کرده است
  پیش بینی دقیق صادق زیباکلام در مورد ترامپ!
  بغض کرباسچی از دوری اصلاح طلبان از قدرت
  احمدی نژاد به خاطر رفتارهای آیت الله مصباح پیام تسلیت نداد!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 284119صفحه نخست » سیاستشنبه، 8 آذر 1399 - 23:30
با وجود بدعهدی غرب، دولتمردان همچنان بر طبل مذاکره می‌کوبند
شهید خبر: مجتبی میر گفت: ترور شهید محسن فخری زاده و دیگر دانشمندان هسته ای نشانه ضعف و درماندگی دشمن است که توانایی مقابله علمی، سیاسی و حتی نظامی رابا ایران اسلامی ندارد و ازتوان هسته ای و موشکیمان هراس دارند.
  

روز گذشته دشمنان ایران اسلامی بار دیگر با ترور یکی از فرزندان ایران اسلامی پرونده ای ننگین از خود بر جای گذاشتند، آن ها در تداوم به شهادت رساندن دانشمندان انرژی هسته ای، این بار در اقدامی وقیحانه دست به شهادت رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع کشورمان زدند.
 
بدون تردید این بزدلی و حماقت، نشان از جنگ ‌طلبی از سر استیصال و ضعف دشمنان و هراس آن ها از توان هسته ای و موشکی کشورمان است.
 
دشمنان به خیال باطل خود فکر می کنند که می توانند با چنین جنایت هایی راه توسعه و پیشرفت فناوری های نوین را سد کنند، اما اقدام های وقیحانه و ترورهای کوردلانه در طول تاریخ انقلاب اسلامی نتوانسته است ملت ایران را از مسیر پیشرفت و بالندگی باز بدارد، بلکه هر روز پر شور تر از گذشته در مسیر پیشرفت گام برداشتند.
 
شهید فخری زاده، از دانشمندان درجه یک کشور بود
 
در همین راستا با مجتبی میر، کارشناس مسائل سیاسی گفت و گویی انجام شد که با تسلیت شهادت دانشمند بزرگ، شهید محسن فخری زاده به ملت شهید پرور ایران اسلامی، به خبرنگار گفت: شهید فخری زاده یکی از دانشمندان متخصص و درجه یک کشورمان بود، وی مطالعات فراوانی در این راستا انجام داده و خدمات ارزنده ای در این حوزه در ایران اسلامی ارائه کرده بود که متاسفانه توسط کوردلان به شهادت رسید.
 
وی با اشاره به جنایتکار و تروریست بودن صهیونیست ها و آمریکایی ها، بیان کرد: در گذشته نیز شاهد چنین جنایت ها و ترور تعدادی از دانشمندان هسته ای کشور بودیم که این اقدام از سوی رژیم صهیونیستی فقط محدود به ایران نیست، بلکه برای ایجاد ترس در کشورهای هدف، با همکاری سرویس های غربی نسبت به ترور دانشمندان هسته ای اقدام می کند، نمونه چنین حرکاتی را در عراق انجام داده است.
 
میر عنوان کرد: شبکه الجزیره طی گزارشی که سال 2006 منتشر شد، اعلام کرد که آمریکا با همکاری موساد 530 دانشمند و استاد دانشگاه عراقی را ترور کرد، این گزارش ها حاکی از آن است که اسرائیل با همکاری سرویس های اطلاعاتی غربی در این رابطه اقدام های ناجوانمردانه ای را انجام می دهد.
 
وی تصریح کرد: این موضوع در ایران در جهت تهی ساختن کشورمان از دانشمند هسته ای و بیولوژیکی انجام می شود، جای تاسف دارد که می بینیم فردی که کار علمی انجام می دهد، به عنوان هدف دشمن در معرض تهدید و خطر ترور قرار دارد.
 
افزایش متقاضیان رشته های هسته ای
 
این کارشناس با اشاره به به روحیه شهادت طلبی دانشمندان ما در حدود 20 سال گذشته که شاهد این نوع خرابکاری ها بودیم، اذعان کرد: ترور دانشمندان هسته ای بر خلاف نیت عاملان آن باعث نشده است که پیچ و مهره های صنعت هسته ای ما باز و چرخه هسته ای متوقف شود.
 
وی تاکید کرد: این اقدام های وقیحانه و ترورهای کور در طول تاریخ انقلاب نتوانسته است ملت ایران را از مسیر پیشرفت باز بدارد و بر عکس موجب بالندگی و رشد شده است، به گونه ای که شاهد ادامه فعالیت و ارائه خدمات ارزنده از سوی شاگردان برجسته دانشمندانی که توسط دشمن به شهادت رسیده اند و همچنین افزایش متقاضیان رشته های هسته ای در دانشگاه ها هستیم.
 
میر حمایت و تقویت این بالندگی را از سوی دولت الزامی دانست و افزود: در مقطعی دشمن متوجه شد که از طریق ترور دانشمندان ایران به نتیجه نمی رسد، بنابراین دست به دامن مذاکرات، فشار و تحریم اقتصادی شد و موضوع برجام را مطرح کرد که با وجود مذاکراتی که انجام شد و توافق هایی که صورت گرفت، باز هم شاهد ترور یکی دیگر از دانشمندان هسته ای هستیم.
 
مظلومیت فناوری هسته ای
 
وی با بیان این که متاسفانه فناوری هسته ای چه در داخل و چه خارج از کشور مظلوم است، اذعان کرد: در سال ها قبل مطرح شد که اگر سانتریفیوژ بچرخد، زندگی مردم هم باید بچرخد، بنابراین مسائل معیشتی را به مسئله هسته ای که اهمیت داشت، گره زدند و این باعث شد که در چند سال اخیر این صنعت در کشور در بخش هایی متوقف شود.
 
این کارشناس افزود: پیشرفت هسته ای با کندی مواجه و این مهم مظلوم واقع شد، اما قیمت دلار، سکه و اقلام مورد نیاز و وضعیت معیشتی مردم تغییر رو به رشدی نکرد، بنابراین می توان گفت که مسائل اقتصادی ارتباطی به موضوع هسته ای ندارد.
 

 خدمات ارزنده دانشمندان هسته ای
 
وی با بیان این که در موضوع هسته ای دانشمندانی که این گونه ترور شدند، خدمات ارزنده زیادی را به مردم ارائه دادند، عنوان کرد: بعد از این که نیروگاه بوشهر با دست پرتوان شهید فخری زاده و همکاران وی به بهره برداری رسید، در فصل زمستان، کشور با برف سنگینی مواجه شد و در شرایطی که امکان سوخت رسانی به نیروگاه برق نکا وجود نداشت، نیروگاه اتمی بوشهر توانست برق آن را تامین کند.
 
میر تصریح کرد: با وجود این که نیروگاه بوشهر تازه تاسیس بود، اما در پی درخواست وزیر وقت نیرو از رئیس وقت سازمان انرژی اتمی، توان این نیروگاه را پایین نیاوردند و برق مورد نیاز را تامین کردند.
 
به گفته وی، همچنین در تابستان سال 92 و پس از آن که کشور با گرمای شدید و مشکلات سوخت مواجه شد، باز هم تقاضای وزارت نیرو این بود که نیروگاه بوشهر از مدار خارج نشود، این اتفاق ها و اقدام های انجام شده در زمینه پزشکی، جلوگیری از ضایعات کشاورزی، خدمات ارائه شده در خصوص زیردریایی ها و ماهواره ها، تنها گوشه ای از خدمات فخری زاده ها و شهریاری هاست که باید مردم ما بدانند.
 
میر گفت: وقتی کاربردهای فناوری های هسته ای برای مردم قابل لمس شود، مقاومت در این حوزه افزایش می یابد و شهادت دانشمندانی که مورد هدف ترور قرار می گیرد، برای همگان خیلی دردناک خواهد بود.

عدم حمایت از دانشمندان هسته ای در داخل
 
وی با تاکید بر مظلومیت موضوع هسته ای، ادامه داد: در سال های گذشته یکی از دانشکده های مهم که در حوزه هسته ای فعال بود، حمایت مالی نشد، بنابراین می توان گفته که دانشمندان هسته ای علاوه بر این که مورد ترور قرار می گیرند، در داخل هم حمایت نمی شوند و مظلوم واقع شده اند، این دردناک است و جای تامل دارد.
 
این کارشناس سیاسی با بیان این که ما در کنار برجام، پروتکل الحاقی و موضوع پی ام دی را داشتیم، افزود: بحث این بود که موضوع هسته ای ایران ابعاد نظامی دارد، بنابراین زمانی که آمدند پرونده پی ام دی را ببندند موضوع مصاحبه با دانشمندان هسته ای را مطرح کردند، اما رهبر معظم انقلاب با صراحت در جمع دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) نکاتی را اعلام کردند و گفتند به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم که گفت و گویی با دانشمندان هسته ای و فرزندان عزیزمان انجام و از آن ها بازجویی شود.
 
وی اذعان کرد: پروتکل الحاقی را نپذیرفتیم، اما بحث هایی که در خصوص آژانش از اتاق اساتید دانشگاه ها مطرح شد، نشان داد که این موضوع را پذیرفتیم، در حالی که باید مسیر مجلس را طی می کرد، اما گویا همکاری فراتر از برجام با آژانس داشتیم که همه نشان از این است که خواستیم مذاکره و مشکلات معیشتی را حل کنیم، فناوری هسته ای را متوقف کردیم.

گره زدن موضوع هسته ای به حل مشکلات معیشتی
 
میر تصریح کرد: با وجود راهی که توسط دانشمندان هسته ای پیموده شده بود و تعدادی را در این مسیر از دست داده بودیم، محدودیت هایی ایجاد شد و علی الرغم زحمت ها عقب گرد داشتیم، چراکه موضوع هسته ای را به حل مشکلات معیشتی و اقتصادی گره زدیم و الان هم با وجود بدعهدی آمریکا در برجام و ترور دانشمندان همچنان بر طبل مذاکره می کوبیم.

به گفته وی، این ها نشان از این است که متاسفانه بخشی از ناکارآمدی خود را به موضوع هسته ای و مذاکره گره زدیم و الان می بینیم که اتفاقاتی افتاد و پیش بینی تحلیل گران درست از آب درآمد، به طور قطع زمان زیادی می خواهد که به فعالیت های هسته ای سال 92 برسیم.
 
میر با اشاره به این که اتفاق دیگر این بود که بازهم یکی دیگر از دانشمندان هسته ای را از دست دادیم، افزود: از اول انقلاب با چنین ترورهای ناجوانمردانه ای مواجه بودیم و همیشه دانشمندان در خطر تهدید بودند، با این وجود این اتفاق ها نتوانست جلوی پیشرفت را بگیرد.
 
وی گفت: قبل از پیروزی انقلاب نیروهای ما آسیب هایی دیدند و بعد از آن در جنگ و جاهای مختلف آسیب هایی به شخصیت های مهم وارد شد، اما بودند کسانی که پای انقلاب ایستادند، نسبت به کشور و نظام خدمت کردند، از جان خود گذشتند و تکلیفی را که بر عهده داشتند به خوبی انجام دادند.

روحیه شهادت طلبی دانشمندان ایران
 
این استاد دانشگاه تاکید کرد: با توجه به روحیه شهادت طلبی، جوانان و دانشمندان ما قابل قیاس با دانشمندان هسته ای سایر کشورها نیستند، تفاوت آن ها همین روحیه مجاهدانه آن هاست که در این حوزه خدمت می کنند و به هیچ عنوان این نوع اقدام های خرابکارانه نمی تواند، جلوی پیشرفت کشور را بگیرد و به کمک شاگردان شهید فخری زاده موضوع هسته ای با وجود مشکلاتی که در داخل داریم و از سمت خارج ایجاد می شود، ، در راستای منویات مقام معظم رهبری مسیر خود را ادامه می دهد و خدمات ارزنده ای را ارائه خواهد داد.
 
وی با اشاره به صحبت های نتانیاهو درباره این دانشمند برای القای دشمنی دیرین صهیونیست ها با خوداتکایی و پیشرفت ایران، گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صحبت های گذشته اش از شهید فخری زاده نام برده بود و برخی رسانه ها هم گفته بودند که این دانشمند می تواند یکی از اهداف ترور این رژیم باشد که این اتفاق افتاد.
 
میر خاطرنشان کرد: دشمنان از دیرباز با پیشرفتی که ایران در این خصوص داشته است، مشکل داشته اند و تلاش هایی برای متوقف کردن کشورمان در ابعاد نظامی و غیر نظامی انجام می دهند که باید مسئولان و مردم هوشیار باشند، ببینند که چه دشمن وقیحی داریم که به خودش اجازه می دهد چنین اقدام هایی انجام دهد که به طور قطع بی پاسخ نمی ماند.

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  فقدان آیت‌الله مصباح خسارتی برای حوزه معارف اسلامی است/ خدمات ایشان در همه میدان‌هایی که احساس نیاز می‌شد، حقاً‌ و انصافاً کم‌نظیر است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
9 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
  سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  موشک‎ها آماده اند تا کوچکترین خطای دشمنان را در نطفه خفه کنند
3 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
   شلیک به قلب تروریسم آمریکایی در منطقه
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سهمیه ایثارگران لطف است یا حق؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است