خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  دولت‌های مسلمان از تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا تبعیت نکنند
  سومین حمله bbc به محسن رضایی
  استیضاح روحانی و مسئله‌ درایت سیاسی
  شواهد عجیب از کمک روحانی به ستاد انتخاباتی ترامپ
  خطیب‌زاده: از بازگشت ایران به بازار تسلیحات می‌ترسند
  شمخانی: اساس سیاست آمریکا ایجاد هرج و مرج و ناامنی است چه در افغانستان باشد یا عراق
  نامه رهبر انقلاب به رییس مجلس در نهی استیضاح
  باید برای «خودتحریمی تسلیحاتی» جشن می گرفتیم!؟
  مذاکره با آمریکا، معیشت مردم را سامان می دهد
  قدر روحانی و دلار ۳۲ هزارتومانی را بدانید
  تناقضات یک تخصیص خاص از «حساب خاص» ریاست‌جمهوری
  مشکلات معیشتی امروز مردم، راه حل‌های اقتصادی دارد نه راهکار سیاسی
  ۳۳ دلیل برای رد صلح با آمریکا از زبان حسن روحانی
  سازشی که کمر کشور و مردم را خم کرد!
  رابطه مالی دولت و نفت باید اصلاح شود
  بهاروند: چیزی برای پنهان کردن نداریم
  استیضاح حسن روحانی خطای بزرگی است
  آقای رئیس جمهور! تاریخ‌خوانی را به اهلش بسپارید
  بی‌تحرکی عجیب دولت خلاف عقل است
  فعال سیاسی اصلاح‌طلب: بعد از ظریف، جهانگیری بهترین گزینه ریاست جمهوری است!
  فرشته‌های نجات اصلاح‌طلبان وارد میدان می‌شوند
  برای ایران فرق نمی‌کند
  دم خروس مدعیان حمایت از مرجعیت بیرون زد
  کاش همان ۷ سال قبل مجددا به وزارت برنمی‌گشتید
  انتقاد کیهان از تحریف تاریخ، شبکه وابسته به آل‌سعود را عصبانی کرد!
  استیضاح روحانی و مسئله‌ درایت سیاسی
  خرج همزمان دولت از رهبری و صندوق توسعه ملی!
  لشکر سلیمانی و اسب تروای ساورز
  در اوج بحران کرونا از پشت خنجر خوردیم
  برخورد با تصرفات حکومتی را از خودمان شروع کردیم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 278216صفحه نخست » تیتر دوشنبه، 5 مهر 1399 - 20:40
بازخوانی یک بیانیه
بازخوانی یک بیانیهشهید خبر: حجت‌الاسلام موسوی خویینی عضو برجسته مجمع روحانیون مبارز پس از نامه مورخه ۷/۴/۹۹ با صدور بیانیه‌ای رسما حضور مجمع و اصلاح‌طلبان را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کرده است.
  

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی خویینی عضو برجسته مجمع روحانیون مبارز پس از نامه مورخه ۷/۴/۹۹ با صدور بیانیه‌ای رسما حضور مجمع و اصلاح‌طلبان را در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کرده است. روح کلی و ظاهری بیانیه خبر از دغدغه وی برای «کاهش مشارکت سیاسی» در انتخابات آینده است، اما محتوای آن خبر از این دغدغه رامنتفی می‌کند. وی همان ابتدای بیانیه تصریح می‌کند؛

 

«برخی تصمیم گرفته‌اند در انتخابات شرکت نکنند و برخی هم در اصل مشارکت فعال تردید دارند»؛ دو دلیل برای این موضع بیان می‌کند:

۱- دخالت و رفتار نامناسب نهادهای مسئول و غیرمسئول
۲- انتخابات یک بازی بین بزرگان است به مردم مربوط نیست
آیا آقای خویینی واقعا عدم مشارکت سیاسی را این دو دلیل می‌داند و یا می‌خواهد سرپوشی بر واقعیت این موضوع بگذارد و آدرس غلط به آن بدهد. نتیجه القای این دو شبهه، صدور فرمان تحریم خاموش انتخابات است. آیا نظرسنجی‌های گوناگون دولتی وغیردولتی در مورد عدم مشارکت، همین دو دلیل که هیچ کس به آن تفوه نکرده، را تأیید می‌کند؟


مردم می‌گویند؛ شما گفتید؛ خطر جنگ وجود دارد ،به ما رأی بدهید، ما این خطر را دفع می‌کنیم. بعد ثابت شده خطر جنگ یک توهم است. اگر خطری دفع شده است، شما دفع نکردید همان کسانی که متهم به دخالت ناروا در انتخابات می‌کنید، آن‌ها، دفع کردند. از همه مهم‌تر نتیجه گفت‌وگو با آمریکا خطر جنگ را بیشتر کرده است. مردم می‌گویند؛ شما گفتید؛ گفت‌وگو با غرب و آمریکا، راه نجات کشور است، تحریم‌ها برداشته می‌شود، رقبای ما گفت‌وگو بلد نیستند. رفتید گفت‌وگو کردید، توافق کردید، اما جز خسارت محض و عمل به تعهدات یکسویه از طرف دولت و تحقیر ملت، چیزی عایدتان نشد.


مردم می‌گویند؛ شما گفتید؛ اقتصاد کشور را ما سامان می‌دهیم. مشکل، تحریم نیست مشکل، مدیریت است. هفت سال است سرکار هستید. کاهش ارزش پول ملی را به پایین‌ترین حد آن رسانده‌اید. تورم ، گرانی و اغتشاش در بازار قیمت‌ها محصول مدیریت اقتصادی شماست! پس چه شد وعده‌هایی که دادید؟ مردم می‌گویند؛ دولت نمی‌تواند یک حساب بانکی باتوافق برجام در یک بانک اروپایی باز کند، چرا هنوز اصرار به اجرای FATF و موفقیت برجام دارید؟


مردم می‌گویند؛ واردات را محور قرار دادید، تیر خلاص به تولید ملی زدید، با افزایش ۵۰۰ درصدی نقدینگی همه معادلات بازار را به‌هم زدید، دو تابعیتی‌ها و عوامل فتنه را در مناصب حکومتی به‌کار گرفتید، محصول آن شد حقوق‌های نجومی و فساد اقتصادی ، پس تدبیر شما کجاست؟ مردم می‌گویند؛ در واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بیراهه رفتید و جلوی یک جنبش و انقلاب اقتصادی را گرفتید. با شرطی کردن اقتصاد کشور به روابط‌ خارجی به‌ویژه آمریکا، در نظام اقتصادی کشور اخلال ایجاد کردید.


مردم می‌گویند؛ ایران هفدهمین اقتصاد دنیاست،‌ نباید وضع سفره ملت و وضع بازار مملکت این‌گونه باشد! کجا مردم سخن از دخالت ناروا در انتخابات و یا ازبی‌فایده بودن یا شبهه بازی بزرگان حرف زدند؟! این شبهه‌ای که به آن تفوه می‌کنید، کلید رمز تبلیغات سوءدشمنان جمهوریت نظام وطراحی طراحان انقلاب رنگی در منطقه و جهان است. می‌خواهند از پیش نتایج انتخابات را بی‌اثر کنند و بتوانند به همین بهانه زیر بار نتایج بزنند.

چرا آقای خویینی با طرح پرسش‌های بی‌اساس پرسش‌های اصلی مردم را پنهان می‌کند؟! چرا آقای خویینی افت عظیم سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان را در انتخابات اسفند ۹۸ برای کسانی فاکتور می‌کند که وجود خارجی ندارند؟ ادامه بیانیه جالب است. او می‌گوید: «در انتخابات شرکت کنیم تا چهره کسانی که انتخابات را به بازی گرفته‌اند افشا نماییم.» او تأکید می‌کند: «در انتخابات شرکت کنیم تا راه را بر رفتارهای نامناسب ببندیم.»

بینی وبین الله مردم برای این در انتخابات شرکت می‌کنند که گفته شد؟!
مردم در انتخابات شرکت می‌کنند تا پیشرفت کشور را تسریع ببخشند. استقلال کشور را در برابر تهاجم استکبار تضمین کنند و بالاخره یک فکری هم برای سفره خود کنند و نان حلال برای زن و بچه خود بیاورند. برای مردم مسئله کارآمدی دولت و پایبندی دولتمردان به قانون اساسی، کاربلدی و هوشیاری مهم است یا این‌که یک ادعای بی‌اساس را محک بزنند؟! آن‌ها که متن این بیانیه را برای آقای موسوی خویینی تهیه کردند به شعور خود او توهین کردند و متأسفانه وی متوجه این مهم نیست. جالب‌تر از آن طرح شبهه و پاسخ آن و موضوع پیش‌بینی نتایج انتخابات در این بیانیه است.

او می‌گوید: « اگر انتخابات با مشارکت حداکثری برگزار شد، شما پیروز هستید و اگر مردم به گونه‌ای دیگر عمل کردند – بخوانید به اصلاح‌طلبان رأی ندادند – شما شکست نخوردید بلکه کسانی شکست خوردند که بارها تلاش کردند تااصلاحات ناکام بماند.» یعنی نتایج انتخابات حتما باید پیروزی اصلاح‌طلبان باشد. اگر نشد، « خسارت با کسانی است که راه را برای اصلاحات بستند.» حتی او تهدید می‌کند؛ « اگر انتخابات آزاد نباشد – بخوانید اصلاح‌طلبان پیروز نشدند- ملت تصمیم‌نهایی خود را می‌گیرد. »

یعنی سرنوشت انتخابات با پایان رأی‌گیری و اعلام نتایج معلوم نمی‌شود، در جای دیگر رقم می‌خورد! و در حال‌وهوای آشوب و اردوکشی خیابانی معلوم می‌شود. این موضع یعنی تکرار فتنه ۸۸ !! این علامت دادن به اردوکشی خیابانی وتکرار فتنه ۸۸ در بیانیه قابل دقت است. به همین دلیل دو تن از سران فتنه هنوز زیر خیمه فتنه به ادعاهای دروغین خود مصر هستند و تلاش‌های دوستان خودشان برای رفع حصر، بی‌ارتباط با صدور این بیانیه نیست.

نکات مهمی هم در این بیانیه است که در حوصله این مقاله نمی‌گنجد،اما ذکر چند نکته خالی از لطف نیست؛
۱- انتخابات ریاست جمهوری را دولتی می‌خواهد برگزار کند که به شدت مورد حمایت اصلاح‌طلبان وسران شناخته شده مجمع روحانیون مبارز است. قریب به اتفاق مجریان انتخابات اعم از استانداران، فرمانداران و بخشداران از اصلاح‌طلبان هستند. اولین نهاد مسئول برگزار کننده همین کسانی هستند که احتمالا برخی از آنان از آقای خویینی فرمان می‌برند. اگر قرار باشد شبهه‌ای مطرح شود باید رقبای ایشان مطرح کنند.

۲- ده‌ها نشریه و روزنامه و سایت خبری در جریان اصلاحات که متأسفانه رسانه‌های امپریالیستی هم از آن‌ها پشتیبانی لجستیک و محتوایی می‌کنند، وجود دارد. این جریان هر چه دلش می‌خواهد علیه ملت، نظام و مردم می‌گوید پس ادعای این‌که آزادی نیست و نخبگان وصاحب‌نظران نمی‌توانند نظرات خود را بیان کنند، یک دروغ بزرگ و آشکار است. ضمن این‌که جریانی که با حمایت خویینی سرکار است منتقدین مشفق را بارها با سخنان سخیف؛ بی‌دین و حسود، افراطی، متوهم و عصر حجری نامیده و حاضر نشده است راه‌حل‌هایی که برای حل مشکلات دلسوزانه مطرح می‌کنند را حتی گوش کند.

۳- اصلاح‌طلبان در این دولت و در دولت اصلاحات در دهه ۷۰ و ۸۰ ادعاهایی در اداره بهینه کشور داشتند که همگی در وادی عمل محک خورده، در وادی سیاسی، دو فتنه خائنانه و چند اعتراض خیابانی از آن بیرون آمده است که در حوزه روابط بین‌المللی، طمع و حرص اجانب را در مداخله در امور داخلی تحریک کردند. در حوزه اقتصاد به جایی رسیدند که مردم با گوشت و پوست و استخوان خود ناکارآمدی در این حوزه را حس می‌کنند.
چرا آقای خویینی فکر می‌کند با یک نامه و یک بیانیه می‌تواند جلوی اعلام زنگ حساب در ایام انتخابات را بگیرد و همچنان مردم را در « زنگ انشا » نگه دارد؟

۴- نزدیک به یک میلیون نفر در هر دوره ناظر، مجری و تأمین کننده امنیت انتخابات هستند. این‌ها عمدتا از معتمدین مردم و معتمدین دولت هستند و متهم کردن این انبوه از مسئولان به دخالت یا رفتار ناروا یک ظلم است و من نمی‌دانم روز قیامت آقای خویینی چگونه می‌تواند از تک‌تک آن‌ها حلالیت بطلبد. نتایج گوناگون و متفاوت انتخابات در این دهه نشان داده است که آن‌ها وظایف خود را درست انجام داده‌اند و امانتداران خوبی برای جمهوریت نظام بودند.

۵- سؤال مهم وکلیدی این است که آیا در اتاق فکر مجمع روحانیون مبارز و جریان اصلاحات یک آدم دلسوز، متفکر، استراتژیست و تئوری‌پرداز پیدا نمی‌شود که به جز متهم کردن مسئولان برگزار کننده، متهم کردن نظام به این‌که آزادی نیست، بدون طرح شبهه غیرواقعی بازی بزرگان، بدون تهدید به عدم پذیرش نتایج و آشوب خیابانی برای مردم، در گام دوم ۴۰ ساله انقلاب حرفی داشته باشند و مردم را به مشارکت سیاسی دعوت کنند؟

آن‌ها میان مردمی زندگی می‌کنند که ۴۲ سال است قهرمانانه روی پای خود ایستاده‌اند واز اسلام، انقلاب و ایران دفاع کرده‌اند. در نظامی دارند سیاست‌ورزی می‌کنند که ملت، مرزهای امنیت استراتژیک خود را به پشت خاکریزهای دشمن در بیرون از مرزها و حتی داخل مرزهای دشمنان اسلام برده است.

این ظلم به این مردم است که هنگام تعیین سرنوشت، قوه مجریه گرفتار ضلعی از رقابت باشد که جز به قدرت رسیدن خود و متهم کردن دیگران و سیاه‌نمایی به چیزی نمی‌اندیشد. از دل این جریان باید چهار کلمه حرف حساب و پنج کلمه راه‌حل برای رفع مشکلات کشور بیرون بیاید نه این‌که حضور آنان خود مشکلی روی مشکلات دیگر کشور بشود.

منبع: فارس
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1399/7/6 - 19:50 |     0     0     |
سعید حجاریان را به‌اصطلاح مغز فکری جریان دوم خرداد و اصلاح‌طلبان می‌دانند؛ او در بیانیه حمایت از موسوی‌خویینی‌ها، منتقدان را «مشتی سفله» نامیده! آقایان سفله‌پرور! خودتان کجا رشد کرده‌اید که سفله نشده‌اید؟ بیچاره آن‌هایی که شما را متفکر می‌دانند...

ناشناس
| 1399/7/8 - 18:51 |     0     0     |
خوب یکی نیست از این افسادطلبها بپرسه این بی اعتمادی مردم و بی اهمیت بودن به انتخابات تقصیر کیه؟ کی این وضع را درست کرده؟ وقیح، پررو و مثل قوم بنی اسرائیل هستند


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  استعفای رئیس جمهور؛ طرح فریب برای گمراه کردن مردم
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   تروریست‌ها چگونه قهرمان شدند؟
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پشت پرده آدرس غلط آقای رئیس جمهور
9 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   تحریف جدید از دفاع مقدس: اخبار جنگ را به امام دروغ می‌گفتند!
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  حسین تبریزی فیلم سینمایی شهید شهریاری را می سازد
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مجلس یازدهم کلمه «انقلابی» را خراب نکند!
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ماموریت خاص پهپادهای سپاه
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   زنی که بعثی متجاوز را با تبر کشت
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  وقتی پسر شهید برای پدر شهید روضه میخواند
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   گره‌هایی که پس از مدتها باز شدند
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است