خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  همراهی جمعی از نمایندگان مجلس با کشتی‌های کمک‌رسانی به یمن
  من، آلت دست رضاخان بودم
  هرچه زودتر قانون اساسی کشور تغییر کند!
  لعنت بر همان آمریکایی که او را کدخدای مؤدب جا زدید
  یادداشت فریبکارانه بایدن تأکید بر ادامه دشمنی با ایران است
  ما ایرانیان، کجا و چرا شکست خوردیم؟!
  آقای روحانی خود شما گفتید ریشه مشکلات در مدیریت دولت است
  نقش رسانه‌های مواجب‌بگیر در ایجاد جنجال
  اگر نگرانی اسرائیل را برطرف کنیم، تحریم ها لغو می شود
  مذاکره‌ای با گزارشگر ویژه حقوق بشر نداشتیم
  این حرف غلط که نگاه دولت به بیرون است را دیگر تکرار نکنید
  استعفای روحانی برای گمراه کردن مردم است
  «سردار ظهیری» فرمانده انتظامی غرب استان تهران شد
  استعفاطلبان و این همه اشتیاق برای ۱۴۰۰؟!
  نوای تحریف از ویرانه پهلوی
  نبرد نقشه‌ها و مهره‌های انتحاری غرب
  آیا عملیات عین الاسد، انتقام سخت سپاه بود؟
  پاسخ وزارت فرهنگ درپی مطالبات رهبری درباره دفاع مقدس
  شمخانی: خون شهدای مقاومت خط بطلانی است بر سازش خفت‌بار با رژیم کودک‌کش
  جدیدترین دستاورد برجام را قدر دان باشید
  نبرد نقشه‌ها و مهره‌های انتحاری غرب
  پرورش روباه!
  در جنگ امروز کسی به ما حمله نمی‌کند
  ماجرای سفر محرمانه فرستاده بن‌سلمان به تهران و دستور حاج قاسم
  مقایسه رضا پهلوی با القاعده!
  اصرار اصلاح طلبان برای استعفای روحانی
  مذاکره با آمریکا از «خونِ حاج قاسم» مهمتر است!؟
  چرا خانه هنرمندان بدل به خانه فتنه و اتاق فکر اپوزیسیون شد؟
  حضور سرلشکر سلامی در صحن علنی مجلس
  حمایت نمایندگان مجلس یازدهم از فرمانده سپاه
- اندازه متن: + -  کد خبر: 272710صفحه نخست » سیاستدوشنبه، 13 مرداد 1399 - 12:50
ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها در ایران!
شهید خبر: انتخابات ریاست جمهوری امریکا چهار ماه دیگر برگزار می‌شود و هم اکنون بحث‌های انتخاباتی با وجود محدودیت‌های کرونایی در این کشور داغ است. این پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری امریکاست که ۱۲ نوامبر مصادف با ۱۳ آبان برگزار می‌شود. دو رقیب اصلی این انتخابات یکی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی امریکا از حزب جمهوریخواه و دیگری جو بایدن، معاون باراک اوباما از حزب دموکرات است. داغی مباحث و رقابت‌های انتخاباتی در امریکا طبیعی ا‌ست، اما این‌سو در ایران رسانه‌هایی هستند که همچون انتخابات چهار سال پیش ریاست جمهوری در امریکا، حامی نامزد دموکرات‌ها هستند!
  
اصلاح‌طلبان عزم جزمی برای ساخت دوقطبی‌های کذایی دارند، در ایران که باید پرهیز از دوقطبی‌سازی داشته باشند و همه نامزد‌های انتخاباتی را حامیان سربلندی ایران، اما با روش‌های متفاوت بدانند، از قضا دست به دوقطبی‌سازی دیو و دلبر می‌زنند و کاندیدای خود را به اوج می‌برند و رقیب را به پایین می‌کشند و در انتخابات امریکا که باید همه احزاب و کاندیدا‌ها را یکپارچه علیه ایران و مجری سیاست‌های ضدایرانی ایالات متحده بدانند، دست به تفکیک خوب و بد کاندیدا‌ها و احزاب می‌زنند و فراتر از آن، همانند یک رسانه امریکایی که حامی دموکرات‌ها در انتخابات است، نقش ایفا می‌کنند.

حامی همواره دموکرات‌ها در ایران

چهار سال قبل هم همین روال برقرار بود. اصلاح‌طلبان حامی کاندیداتوری هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بودند. هر قدر هم کارشناسان و حتی رهبر معظم انقلاب در این سال‌ها تأکید کردند که دو حزب امریکا سیاست‌های متفاوتی در قبال ایران ندارند، گوش اصلاح‌طلبان بدهکار نبود، شاید باور آنکه توافقنامه بدی را امضا کرده‌اند، برایشان مشکل بود و پی مقصر می‌گشتند! قبل تخریب کامل برجام هم، امضای کری برای آنان تضمین بود و آنان می‌دانستند ضمانت اجرایی برجام یعنی رأی آوردن کلینتون که هم‌حزبی اوباماست و برجام را به خاطر حفظ یک دستاورد دولت خود، به هم نمی‌زنند. چهار سال پیش مرتضی الویری از فعالان اصلاح‌طلب نیز در بخشی از گفت‌وگوی خود با شماره ۱۸۹ نشریه تجارت فردا در این رابطه اظهار کرد: «ما با دو گردنه و عقبه جدی در چند ماه آینده روبه‌رو خواهیم بود: یکی انتخابات امریکاست و دیگری انتخابات ریاست جمهوری ایران. هر دوی این‌ها برای آینده ما سرنوشت‌ساز است. اگر ما بخواهیم از این مرحله بحرانی به خوبی عبور کنیم و اقتصاد با رشد مورد قبولی پیشرفت کند هم در انتخابات امریکا دموکرات‌ها روی کار بیایند و دولت جدید مدافع و مجری برجام باشد و هم اینکه در داخل ایران دولت روحانی بتواند دوره چهارساله دوم خود را هم تمدید کند و پروژه‌های نیمه‌تمام سیاسی و اقتصادی را پیش ببرد. به هر میزانی که در این دو انتخاب خلل ایجاد شود، می‌تواند به عبور ما از این مرحله لطمه بزند.»

روزنامه شرق چهار سال پیش از حمایت هم فراتر رفت و پیشنهاد داد ایران رسماً از دموکرات‌ها اعلام حمایت کند: «انتخابات امریکا و رئیس‌جمهور آینده نقش مهمی در تشدید درگیری‌ها یا تلاش برای حل‌وفصل اختلافات از طریقی که اکنون اوباما آن را اجرا می‌کند، خواهد داشت. عقل حکم می‌کند ما در این رقابت‌ها در کنار کسی باشیم که پیگیر سیاست‌هایی باشد که در دوران هشت‌ساله رئیس‌جمهور کنونی امریکا آغاز شده و نتایج خوبی دست‌کم در مسئله هسته‌ای و حتی حل‌وفصل مسئله سوریه داشته است.»

تصویرسازی خاص روزنامه شرق از روحانی، اوباما و هیلاری کلینتون در کنار هم و تیتر «پس از اوباما» همچنان در خاطره‌ها مانده است. روزنامه‌ای دیگر متعلق به حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد هم عملاً خبر پیروزی هیلاری کلینتون را تیتر یک کرد! تا این حد اصلاح‌طلبان به پیروزی کلینتون امیدوار بودند!

و باز هم بهانه‌ای به نام برجام!

روزنامه سازندگی متعلق به حزب اصلاح‌طلب کارگزاران سازندگی به دبیرکلی «غلامحسین کرباسچی» در شماره پنجم مرداد در گزارشی با عنوان «بازگشت به برجام، عبور از براندازی»، نوشت: «در سند ۸۰صفحه‌ای مانیفست انتخاباتی دموکرات‌ها که توسط هیئتی ۱۵نفره از یاران بایدن و سندرز تهیه شده است، لیبرال‌های امریکایی تعهد کرده‌اند به برجام بازگردند و از براندازی جمهوری اسلامی ایران دست بردارند.»

مجله اصلاح‌طلب امید جوان نیز در شماره پنجم مرداد تصویر جو بایدن را در جلد مجله منتشر کرد و نوشت: «رؤیای ایرانی آبان ۹۹، شکست ترامپ، تبریک تلفنی روحانی به بایدن، کاهش قیمت دلار، احیای برجام». این مجله که جلد خود را به عکسی انتخاباتی و مثبت و تمام صفحه از جو بایدن با تیتر بزرگ رؤیای ایرانی آبان ۹۹ اختصاص داده، نوشت: «این نشریه اصلاح‌طلب در ادامه نوشت: «چشم امید به پیروزی بایدن نیست، به شکست ترامپ است. صحبت از دیو و دلبر نیست، اما خروج ترامپ از کاخ سفید و احیای برجام می‌تواند بر اقتصاد ایران و بازگشت امید تاثیر گذارد، ولو ترامپ زمین سیاست را مین‌گذاری کرده باشد.»

۲ روی یک سکه

تجربه نشان داده هر زمان پای ایران وسط باشد و در واقع هر زمان پای سیاست‌های کلان امریکا در میان باشد، دموکرات و جمهوریخواه گرچه با شیوه‌های متفاوت، اما در مسیری یکسان حرکت می‌کنند. مقایسه تعداد موافقان و مخالفان طرح‌های ضدایرانی در مجالس امریکا نشان می‌دهد که جمهوریخواهان و دموکرات‌ها در هر مسئله‌ای اختلاف داشته باشند، در دشمنی با ایران هیچ اختلاف‌نظری با هم ندارند. برای نمونه می‌توان به تصویب تحریم S ۷۲۲ (مادر تحریم‌ها یا همان سیاهچاله تحریم) در مجلس نمایندگان امریکا- مرداد ۹۶- اشاره کرد. این تحریم با ۴۱۹ رأی موافق و سه رأی مخالف (که هر سه نفر هم جمهوریخواه بودند)، تصویب شد.

اصلاح‌طلبان می‌کوشند تا با جازدن ترامپ به عنوان یک استثنا در ساختار حاکمیتی امریکا، استکبارستیزی را به ترامپ‌ستیزی تقلیل دهند. این در حالی است که امریکا از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون ۳۵بار ایران را تحریم کرده که ۲۴مورد در زمان دموکرات‌ها و ۱۱بار در زمان جمهوریخواهان بوده است. اوباما با ۱۱تحریم، رکورددار تحریم علیه ایران است که در واقع شدیدترین تحریم‌های تاریخ علیه یک کشور بوده است. «جان کری» وزیر خارجه دولت اوباما- دی ماه ۹۵- در یادداشتی که به مناسبت نزدیک شدن به روز‌های پایانی حضور در کابینه دولت امریکا نوشته بود، تأکید کرد: «مذاکرات با تهران برای عقب نشاندن ایران از توان هسته‌ای، به نتیجه رسید و حالا دولت بعدی امریکا باید ضمن ادامه اعمال فشار بر ایرانی‌ها، برای عقب نشاندن برنامه موشکی ایران تلاش کند.» حزب دموکرات امریکا در روز‌های گذشته سندی ۸۰صفحه‌ای درباره سیاست‌هایش منتشر کرد. بخشی از این سند به موضوع ایران اختصاص دارد که در آن آمده است: «ما معتقدیم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بهترین روش برای قطع تمامی مسیر‌های حرکت ایران به سمت سلاح هسته‌ای، به نحو قابل راستی‌آزمایی است. خروج یکجانبه امریکا از برجام ما را از متحدانمان جدا و راه را برای از سرگیری حرکت ایران به سمت قابلیت ساخت سلاح هسته‌ای باز کرد، به همین دلیل است که بازگشت به پایبندی دوجانبه به این توافق تا این حد اضطراری است. توافق هسته‌ای همیشه قرار بوده آغاز دیپلماسی ما با ایران باشد نه پایان آن. دموکرات‌ها از تلاش‌های جامع دیپلماتیک برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران و پرداختن به سایر فعالیت‌های تهدیدکننده این کشور اعم از ستیزه‌جویی منطقه‌ای، موشک‌های بالستیک و سرکوبگری داخلی حمایت می‌کنند.»

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق امریکا نیز- فروردین ۹۵- در کنفرانس خبری نشست امنیت هسته‌ای در واشنگتن با اشاره به اینکه روح برجام تغییر رفتار ایران است، مدعی شد: «شرط برخورداری ایران از امتیازات اقتصادی، کنار گذاشتن توانایی موشکی و متوقف کردن اقدامات منطقه‌ای است.»

مرور یک جمله تاریخی از حسن روحانی جالب توجه است. او در سال۸۳ در کسوت دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه نشست خبری با رسانه‌ها گفته بود: «ایران از دموکرات‌ها زیان بیشتری دیده است... ما ترجیح نمی‌دهیم دموکرات‌ها برنده شوند. آن‌ها به طور تاریخی بیش از جمهوریخواهان به ایران صدمه زده‌اند.»
 
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  گردان‌هایمان به حرکت درآیند،منافع آمریکا درمنطقه رابه آتش می کشند/پیشمرگ و فدایی ملت ایرانیم
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور ویدئو کنفرانسی رهبر انقلاب/خطر جدی تحریف دفاع مقدس
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  روایت یک شاهد عینی از فتنه‌انگیزی اکبر گنجی بین نیروهای سپاه
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   در کشورهایی که حجاب الزامی نیست، گرایش به حجاب بیشتر است؟
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  مردم ایران در جبهه می‌جنگیدند، سلطنت‌طلب‌ها در لندن براندازی می کردند
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   ملاحظاتی درباره مستند «کودتای خزنده» بی‌بی‌سی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بازخوانی یک بیانیه
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرا ایران قطعنامه را پذیرفت؟
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  مطالبات رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   ۳۰۰۰ روز صادرات نفت زیر آتش
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است