خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  یک کلمه‌ای به تازگی مد شده به اسم «انقلابی»
  رسوایی آمریکا در جنگ رسانه‌ای علیه ایران
  هیروشیمای معیشت و جایگزینی جنگ اقتصادی به جای جنگ نظامی
  پیام همدردی و تسلیت ولایتی به مردم لبنان
  دیدار رئیس مجلس با خانواده روح الله رجایی
  نرخ رشد جمعیت صفر برای ایران در قرن بعد
  بی‌بی‌سی حامی مفسدان اقتصادی هم می‌شود
  انفجار بیروت لبنان در کارتون سیمپسون‌ها!
  خاتمی به جای عذرخواهی باید کاندیدا شود!
  روحانی: ملت بزرگ لبنان با همبستگی از این حادثه سخت با سربلندی عبور خواهد کرد
  می خواهیم از صادرات نفت خام فاصله بگیریم
  واکنش مهاجرانی به حادثه انفجار در بیروت
  دعوای بهاییان و دانشگاه کلمبیا بر سر اموال غارت‌شده از ایران
  انگشتر!
  زیباکلام: چیزی جز ضعف و کهنگی از اصلاح‌طلبان باقی نمانده است
  سقوط تاریخی قدرت خرید مسکن کارگران در سال ۹۹ +نمودار
  ما اصلاح‌طلبان کاری جز «رقیب‌هراسی» بلد نیستیم
  ابتدا سپاه و بسیج، بعد حشد الشعبی و حالا حزب الله
  با شهروندان عزیز لبنانی همدردیم و در کنار آنان هستیم
  این رد پاها را دنبال کنید!
  امریکا پا از گلوی لبنانی‌ها بردارد
  زیباکلام:جریان اصلاحات با جوان گرایی بیگانه است
  منتقدان روحانی، ستون پنجم دشمن هستند
  تخریب خاطرات هاشمی، تحریف انقلاب است
  موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان
  پیام تسلیت رییس قوه قضاییه در پی حادثه انفجار در بیروت
  ظریف: در کنار لبنان ایستاده‌ایم
  روایت توکلی از تحول در دادگاه‌ها علیه رباخواری
  فکر کردم اسرائیل سید را ترور کرد
  خبر سخنگوی دستگاه قضا درباره حُکم دادگاه‌های پتروشیمی و طبری
- اندازه متن: + -  کد خبر: 272100صفحه نخست » استانهاسه شنبه، 7 مرداد 1399 - 12:40
درخواست علمای برجسته اهل‌سنت کردستان از مردم
شهید خبر: علمای برجسته اهل‌سنت از مردم سراسر کشور و استان کردستان خواسته که دیدو بازدیدهای عیدقربان را تعطیل کرده تا جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.
  

 هرساله استان کردستان در ایام جشن قربان حال و هوای دیگری دارد، با فرارسیدن عید سعید قربان مردمان مؤمن و متدین شیعه و سنی این دیار در شهرها و روستاها در کنار هم آئین‌های خاصی را برگزار کرده و به دید و بازدید اقوام و آشنایان، اقامه نماز عید، قربانی کردن، پخت خوراکی‌های سنتی، مراسم‌های عقد و ازدواج زوج‌های جوان، زیارت اهل قبور می‌پردازند.

امسال از آنجا که ویروس کرونا، تمامی برنامه‌های زندگی مردم و این آئین و سنت‌ها را مورد تهدید قرار داده، جشن قربان با سال‌های گذشته متفاوت‌تر بوده و و باید همه مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. از این رو علمای برجسته اهل سنت استان کردستان نیز از مردم خواسته که از هرگونه رفت و آمد و دید و بازدید جداً خوداری کنند.

درخواست علمای برجسته اهل‌سنت کردستان از مردم

ماموستا رستمی: مردم در عید قربان از دید و بازدید و دورهمی‌ها خودداری کنند

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تبریک جشن قربان و دهه ذی الحجه، اظهار داشت: از مردم با ایمان و مسلمان کردستان انتظار می‌رود که امسال به‌دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی دیگر شهروندان، از دید و بازدید و برگزاری مراسم‌های و دورهمی‌ها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه جشن قربان به معنای نزدیک بودن به بارگاه حق تعالی و امتحان پس دادن است، افزود: دین اسلام سلامتی جامعه را برهمه چیز مهم‌تر و ضروری‌تر می‌داند، چراکه اگرسلامتی جامعه‌ای به خطر بیفتد، قطعاً مشکلات  بسیاری به‌وجود می‌آید.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: درزمان پیامبر بزرگ اسلام(ص) وقتی که بیماری وبا تمام شهرها را دربرگرفت پیامبر خدا توصیه کردند، هرجاییی که بیماری یا طاعون گسترش یافته، هیچ‌کس نمی‌تواند به آن مکان رجوع کند و رعایت قرنطینگی را به همه مسلمانان دستور فرمودند.

وی با بیان اینکه دین مبارک اسلام توصیه بسیاری به قرنطینگی در زمان شیوع بیماری داشته است، گفت: اروپائیان یا تاتارها وقتی به کشور روسیه آمدند با خود بیماری وبا را گسترش دادند و چون به موضوع قرنطینگی اطلاعی نداشتند، 25 میلیون نفر جان خود را از دست دادند.

ماموستا رستمی با ذکر اینکه طبق دستورات دین اسلام، باید هرآنچه را که برای خود خواسته، برای برادر دینی خود نیز بخواهیم، یادآور شد: پیامبر بزرگ اسلام(ص) فرموده، نه به خود ضرر برسان و نه به اجتماع؛ کمااینکه دین اسلام این مسائل را به خوبی بحث کرده و طبق قرآن و احادیث رسول ‌الله(ص) تمامی پروتکل‌‌های بهداشتی در 1400 سال پیش اشاره شده است.

وی با بیان اینکه نظافت بخشی از ایمان است و موجب سلامتی جامعه می‌شود، اذعان کرد: نماز جمعه جزء فرایض آیئن اسلامی و موجب اخوت، برابری، برادری و محبت بین مردم می‌شود و برگزاری حج نیز که جزو ارکان اسلام است در صورتی‌که اگر سلامتی جامعه را به خطر بیندازد، برگزار نخواهد شد، چراکه دین اسلام سلامت مردم را مهم‌تر از همه چیز می‌داند.

امام جمعه سنندج خطاب به تمام برادران و خواهران مسلمان و با ایمان کردستانی تاکید کرد: مردم ضمن رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، دیدوبازدیدهای جشن قربان را محدود کرده و توصیه پزشکان را جدی بگیرند.

درخواست علمای برجسته اهل‌سنت کردستان از مردم

ماموستا خدایی: حفظ جان مردم، از همه چیز با اهمیت‌تر است

ماموستا عبدارحمن خدایی، عالم برجسته اهل‌سنت نیز ضمن تبریک جشن قربان و توصیه به رعایت اصول بهداشتی اظهار داشت: خداوند بزرگ دستور داده و واجب است که از جسم و جان خود به درستی محافظت کنیم.

وی افزود: طبق فرمایش عالمان و پزشکان، بیماری کرونا بسیار خطرناک و با کسی شوخی ندارد، بنابراین باید در این ایام عید قربان نیز حتماً موارد اصولی و بهداشتی را رعایت کنیم.

امام جمعه شهرستان بانه درباره برگزاری نماز جمعه و عید قربان بیان کرد: منتظر فتوای شورای عالی روحانیون خواهیم بود، هرگونه تصمیمی داشته باشند، آن را اجرایی خواهیم کرد، چراکه طبق دستور دین اسلام حفظ جان مردم، از همه چیز با اهمیت‌تر است.

ماموستا خدایی از همه مردم خواست که ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماهی و پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری در روز عید قربان، سلامتی خود و دیگر شهروندان و زحمات کادر درمانی را به فراموشی نسپارند.

درخواست علمای برجسته اهل‌سنت کردستان از مردم

ماموستا راستی: با قربانی‌کردن و ایجاد تجمع موجب گرفتاری مردم نشویم

ماموستا محمدامین راستی، عالم برجسته اهل‌سنت استان کردستان نیز ضمن توصیه‌ به مردم مسلمان استان کردستان برای خودداری از حضور در مراسم‌ها و اجتماعات در روز عید سعید قربان اظهار داشت: جشن قربان و قربانی کردن یکی از سنت‌های بزرگ رسول خدا(ص) و آئین و سنت‌های مسلمانان بوده اما امسال باید قربانی کردن به شیوه‌ای متفاوت‌تر و با رعایت پروتکل‌های بهداشی انجام شود تا موجب تجمع و گسترش بیماری کرونا نباشد.

وی افزود: قربانی کردن بدون رعایت اصول بهداشتی نه تنها هیچ ثواب و خیری به آنها نمی‌رسد بلکه با شیوع و گسترش این بیماری در میان مردم، موجب گناه و گرفتار کردن دیگر خانواده‌ها خواهد شد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: هیچ کس مانع قربانی کردن مردم در روز عید سعید قربان نخواهد بود بلکه می‌توانند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون هیچ تجمع و مراسمی قربانی خود را انجام و به شیوه‌ای بسیار مناسب میان نیازمندان پخش کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر بزرگ اسلام(ص) در زمان بیماری‌های مسری واگیردار، نزدیک شدن افراد را به هم منع کرده، توصیه ما به مسلمانان عدم دید و بازدید و مهمانی‌هاست و انتظار می‌رود با قربانی‌کردن و ایجاد تجمع موجب گرفتاری دیگر مردم نشویم.

ماموستا راستی یادآور شد: وقتی در این شرایط کرونایی، نماز جمعه به‌عنوان نمازی واجب برمسلمانان، برگزار نمی‌شود پس عدم برگزاری نماز عیدسعید قربان، نیز نباید برگزار شود چراکه سلامتی مردم برای دین اسلام مهم‌تر است.

درخواست علمای برجسته اهل‌سنت کردستان از مردم

ماموستا شیرزادی: مردم با دیدو بازدید در روز عیدقربان جان خود و خانواده‌ها را به خطر نیندازند

ماموستا مصطفی شیرزادی، عالم برجسته ‌اهل‌سنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با تبریک فرا رسیدن عید قربان به همه مسلمانان ایران اسلامی و مردم کشور، اظهار داشت: در این روزهای کرونایی که به عید قربان نزدیک می‌شویم، از مردم انتظار داشته دیدو بازدیدهای عیدقربان را تعطیل کرده تا جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

وی تاکید کرد: باید مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و به‌صورت تلفنی و مجازی عید را به هم تبریک گفته و از حضور در دورهمی‌ها و برگزاری مراسم‌های خودداری کنند، تا هرچه سریع‌تر از شر این ویروس منحوس نجات پیدا کنیم.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه امسال احتمالاً به‌دلیل شیوع ویروس کرونا نماز عید سعید قربان هم برگزار نشود، تصریح کرد: شهروندان برای حفظ جان خود و دیگران از برگزار مراسم عروسی، ترحیم و تجمع‌ها در عید قربان پرهیز کنند.

ماموستا شیرزادی از مردم استان خواست برای حفظ جان و همشهریان‌شان هیچ‌گونه تجمعی در عید قربان نداشته باشند چراکه حفظ سلامتی خود و خانواده‌هایمان از همه چیز مهم‌تر است.

امام جمعه مریوان هشدار داد: اگر مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی و خودداری از عدم حضور در اجتماعات، مراسمات و دورهمی‌ها اهتمام نداشته باشند، ممکن است بعد از عید قربان شاهد موج دیگری از بیماری باشیم؛ پس باز هم خودمان را گرفتار نکنیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ آمار فرزندآوری ما به قدر جانشینی هم نیست
7 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
   طراحان ترور ترکیبی نگران کدام اتفاق هستند؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  اقتصاد مقاومتی تبدیل به تاب آوری شد؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آقای زیباکلام تاریخ را چرا تحریف میکنید؟
5 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  می‌شود روزی چندبار با پرچم این نظام عکس گرفت و عکس آن عمل کرد
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   باید هم سلامی و سلیمانی به ما غش‌غش بخندند!
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ایران انتظار دارد تصمیم عراق برای اخراج آمریکایی‌ها پیگیری شود/ جنایت ترور شهید سلیمانی را فراموش نمی‌کنیم و قطعاً ضربه متقابل را خواهیم زد
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آسمانی شدن ۳ برادر در یک روز
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  هم‌صدایی عجیب اصلاح‌طلبان با رسانه‌های غربی‌/ محرم را تعطیل کنید
5 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   کمک مومنانه مصداق انقلابی‌گری است/ در برجام خسارت فراوان به ما وارد شد/ عزاداران مصوبات و ضوابط تعیین شده برای عزاداری‌ها را مراعات کنند
5 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است