خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  جزئیاتی از حضور حامیان طالبان در پارک ملت
  تبریک توییتری مهاجرانی برای سالگرد تولد آیت الله سیستانی
  جوانی که برای یک فتوای «خمینی کبیر» شهید شد
  پایان تاریخ مصرف نتانیاهو؟
  تحریف داخلی مکمل تحریم خارجی!
  خط تحریف از مشروطیت تا انقلاب اسلامی
  اعلام مشروطیت سرآغاز راه ناهموار قانونگرایی
  اسرائیل، تنزل استراتژی و تاکتیک
  بیانیه عاملان گرانی و اغتشاش برای انتخابات ۱۴۰۰
  "جشن بالماسکه" اصلاح‌طلبان برای فرار از پذیرش مسئولیت مشکلات اقتصادی!
  وعده‌های برجامی شما کپرنشینی بود یا زندگی لاکچری؟
  هرکشوری به جای ایران بود توان مقاومت را از دست می داد
  عصبانیت اصلاح طلبان از دیدار نمایندگان مجلس با کارگران هفت تپه
  مردم اصلاح طلبان را قبول دارند، اما فشارها زیاد است
  کلید گشایش در مذاکره با آمریکاست
  تله های اصلاح طلبانه برای اصولگرایان
  دستگیری سرکرده گروهک تندر نشانه اقتدار و صلابت جامعه اطلاعاتی است
  القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمنان است
  پشت پرده خبرسازی‌های جدید درباره تاثیر FATF بر روابط ایران با کانادا، روسیه و چین
  وقتی روزنامه‌های اصلاح طلب درد مسکن ندارند
  تحریف داخلی مکمل تحریم خارجی!
  مارکوپولو!
  خط تحریف از مشروطیت تا انقلاب اسلامی
  اسرائیل، تنزل استراتژی و تاکتیک
  ابَرحریفی به نام آیت‌الله خامنه‌ای
  هزینه طناب‌کشی‌های سیاسی از جیب ملت
  دستور امام علی(ع) برای مبارزه با تحریم کنندگان
  غیر از آیت‌الله خامنه‌ای گزینه دیگری برای رهبری نداشتیم
  تحرکات کرونایی BBC با اطلاعات سوخته
  مرضیه وحید دستجردی مشاور حجت‌الاسلام قمی شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 271367صفحه نخست » یادواره ها و خاطرات سه شنبه، 31 تیر 1399 - 16:45
مردترین مردان روزگار!
شهید خبر: ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه یک وقتی به رئیس‌جمهور ما گفته بود، 5 کشور طرف گفت‌وگو تصمیم گرفته بودند به ایران حمله کنند، اما وقتی شما روی کار آمدید از حمله منصرف شدند.»
  

محمدکاظم انبارلویی: این روزها سالگرد پذیرش قطعنامه 598 توسط امام(ره) و پایان جنگ 8ساله است.

وقتی جنگ به پایان رسید، صدام از رهبران سیاسی و نظامی 27 کشور جهان که او را یاری کرده بودند، به بغداد دعوت کرد و هفت روز جشن و پایکوبی راه انداخت.

شیخ جابر الاحمد الصباح امیر کویت هم در این جشن دعوت شده بود. او روز چهارم به صدام گفت؛ اگر اجازه بدهید من برگردم. بگویید کسی مرا به فرودگاه برساند.

صدام به او گفت: «خودم شما را می‌رسانم». شیخ می‌گوید: »در راه فرودگاه به او گفتم ما می‌خواهیم در کویت همین جشن را برگزارکنیم. از شما دعوت کنیم در این جشن شرکت کنید.» صدام گفت: «حتما شیخ شرکت می‌کنم. کویت خانه دوم ماست. ما به زودی به آنجا می‌آییم.» 

امیر کویت در کتاب خاطرات خود که تحت عنوان «کتاب آرزوها» به چاپ رسیده، می‌نویسد: «من نفهمیدم منظور وی از این که کویت خانه دوم ماست، چیست؟» صدام پس از هفت ماه که از پایان حمله عراق به ایران می‌گذشت، به کویت حمله کرد.

شیخ با حرمسرایش به عربستان پناهنده شد. آمریکا با 11 کشور اروپایی به عراق حمله کرد. یک سال و هفت ماه طول کشید تا صدام را ازکویت بیرون کند.

خبرنگار مجله فرانسوی اکسپرس در مصاحبه‌ای از صدام می‌پرسد؛ «جنگ خلیج فارس یک سال و هفت ماه طول کشید. من ندیدم شما یک ساعت لباس رزم بپوشید، اما در هشت سال جنگ با ایران حتی یک ساعت لباس رزم را از تن بیرون نکردید!» صدام در پاسخ می‌گوید: «من در این یک سال و هفت ماه در کویت یک مرد هم مقابل خود ندیدم، اما در هشت سال نبرد با ایرانیان جز مردترین مردان روزگار، کسی روبه‌روی من نبود.»

امروز کجایند آن مردترین مردان روزگار که ایران را برای قرن‌ها از تهاجم و تجاوز دشمن مصون کرده‌اند.

عراق با 12 لشکر مکانیزه و 36 تیپ مستقل در 31 شهریور 1359 به ایران حمله کرد. وقتی دولت موقت خدمت دوساله سربازی را به 18 ماه تقلیل داد و مشغول پس دادن هواپیماهای اف‌16 به آمریکا بود،‌ صدام سربازان ذخیره خود را احضار و از آمریکا و شوروی فرمان حمله به ایران را دریافت کرده بود.

صدام با راهبرد «جنگ برق‌آسا و سریع» با هدف نابودی انقلاب و سرنگونی جمهوری اسلامی قصد داشت ظرف یک هفته به تهران برسد. او با شعار «آمده‌ایم تا بمانیم» به ایران حمله کرد، اما ماشین جنگی او توسط همین مردترین مردان روزگار با دستان خالی در 19 عملیات بزرگ و 124 عملیات محدود، متوقف شد.

غیر از نیروهای کادر ارتش و سپاه، از 700 هزار تا یک میلیون داوطلب شرکت در دفاع مقدس پای کار این نبرد بودند. 172 هزار نفر از همین مردترین مردان روزگار در جبهه‌های نبرد رودررو با دشمن شهید شدند. 4363 زن قهرمان شجاعانه با دشمن جنگیدند و به شهادت رسیدند.

این آمار غیر از کسانی است که در بمباران شهرها و روستاها به شهادت رسیدند. اکنون اینها در مزار شهدای شهرها آرمیده‌اند و سند شرف، عظمت، کرامت و استقلال کشورند. برخی با این توهم که ما دیگر شاهد ظهور چنین مردانی در تاریخ کشور نخواهیم بود،‌ آن‌ها که خالص بودند، رفتند و ما باید با ناخالص‌ها روزگار بگذرانیم، اشتباه می‌کردند.

به‌زودی با ظهور شهدای مظلوم دفاع از حرم، فهمیدند این نهضت ادامه دارد. کسانی هم که از آن روزگاران سخت زنده ماندند، کمتر از شهدای دفاع مقدس و شهدای دفاع از حرم نیستند.

از میان صد هزار رزمنده دفاع مقدس و دفاع حرم ما با چهره شاداب و بانشاط سردار علی فضلی روبه‌رو هستیم. فردی که 40 زخم عمیق در سرتاسر بدن خود از سال‌های دفاع مقدس دارد. مردی که 60 بار تن به تیغ جراحی در بیمارستان‌ها سپرد و هر بار که سر پا می‌ایستاد، به جبهه می‌رفت. نمونه سردار فضلی در سپاه و ارتش اسلام بسیارند که پایه‌های استقلال و قدرت ملی و شرف ایرانیان می‌باشند.

جالب است وقتی در یک مصاحبه‌ای خبرنگار از سردار فضلی می‌پرسد؛ شما نمی‌خواهید وارد عرصه سیاست و قدرت شوید و در انتخابات نامزد شوید،‌ او می‌گوید: «من یک نخ لباس سربازی در راه اسلام و ایران را به همه دنیا نمی‌دهم.»

آن روز که صدام با کمک 27 کشور متجاوز به ایران حمله کرد، جوانان ما برای دفاع از خرمشهر چیزی نداشتند، با چنگ و دندان از مرزهای ایران دفاع کردند. امروز که بر انبوهی از سلاح‌های هوشمند در زمین، هوا و دریا تکیه زده‌ایم، این دفاع شیرین‌تر، جانانه‌تر و مؤمنانه‌تر خواهد بود.

امروز به ذهن هیچ قدرت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هم خطور نمی‌کند که یک وجب به خاک ایران نزدیک شود و حتی گلوله‌ای به سمت سرزمین ما شلیک کند. آنها نیک می‌دانند که در برابر مردترین مردان روزگار حرفی برای گفتن ندارند.

آیزنهاور رئیس جمهوری آمریکا در سال 1952 و فرمانده کل نیروهای آمریکایی در جنگ جهانی دوم یک وقتی گفته بود: «منطقه‌ای مهم‌تر از ایران روی نقشه جغرافیایی جهان وجود ندارد. ایران هم دارای نفت می‌باشد و هم در چهارراه جهان واقع شده است. اگر روزگاری ایران و شوروی با هم کنار آیند، کره زمین جای امنی برای غرب نخواهد بود. همچنین نباید وضعیتی پیش آید که ایران به گذشته دور خود بازگردد و یک قدرت نظامی شود. وای به وقتی که میلیتاریسم ایرانی زنده شود. بروید تاریخ این کشور را بخوانید تا متوجه حرف من بشوید.»

امروز ایران به دلیل قدرت سیاسی و نظامی خود روابط راهبردی با روسیه و حتی چین دارد.

دشمنان اسلام و ایران با تجاوز به خاک مقدس جمهوری اسلامی در 31 شهریور سال 59 قدرت نهفته در ملت را بیدار کردند تا دست به قبضه شمشیر ذوالفقار ببرد. این شمشیر به امر امام(ره) بعد از پذیرش قطعنامه 598 به غلاف نرفته است. ضربت این شمشیر تا ظهور حضرت حجت(عج) بر سر قاسطین، مارقین و ناکثین تاریخ فرود خواهد آمد، حتی یک لحظه از سر آن‌ها کوتاه نخواهد شد.

اخباری که از جنگ‌‌طلبان سرزمین‌های اشغالی فلسطین و نیز عمال شرور کاخ سفید می‌رسد، حاکی است که آن‌ها با دم شیر بازی می‌کنند، اما مقامات پنتاگون همواره آن‌ها را انذار داده‌اند که از این کار پرهیز کنند. اگر ادامه دهند، جنگی رخ دهد، ظرف 6 دقیقه یا حداکثر 6 ساعت از اسرائیل غاصب چیزی باقی نخواهد ماند. جنگ نه 6 روزه، نه 6 ماهه و نه 6 ساله خواهد بود. امروز ذوالفقار علی(ع) در دست میلیون‌ها جوان ایرانی و میلیون‌ها تن از جوانان بین‌الملل اسلام در خط مقاومت است. دشمن باید دست از شرارت بردارد.

ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه یک وقتی به رئیس‌جمهور ما گفته بود، 5 کشور طرف گفت‌وگو تصمیم گرفته بودند به ایران حمله کنند، اما وقتی شما روی کار آمدید از حمله منصرف شدند.»

متأسفانه رئیس‌جمهور ما هم این بلوف را قبول کرده بود که تن به برجام بی‌فرجام و دستاوردهای هیچ و خسارت محض آن داد. در حالی که همان موقع ژنرال‌های استکبار جهانی در غرب در اتاق‌های جنگ در ارزیابی برآورد قدرت موشکی و قدرت پهپادی ایران مثل بید می‌لرزیدند.

اینقدر هوشمندی در رئیس‌جمهور ما وجود نداشت که به او بگوید روسیه و چین به دلایل راهبردی به هیچ وجه از این تجاوز حمایت نخواهند کرد. شما هم عددی نیستید که دست به قبضه شمشیر ببرید.

امروز قدرت جمهوری اسلامی بر هیچ دولتی ازجمله ابرقدرت‌ها پوشیده نیست. وقتی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی توسط رزمندگان اسلام ساقط می‌شود.

وقتی عین‌الاسد اصلی‌ترین پایگاه آمریکا در منطقه هدف قرار می‌گیرد، وقتی... صدای نفس هیچ جنگ‌طلبی در کاخ سیاه واشنگتن و اتاق جنگ رژیم صهیونیستی درنمی‌آید. آن‌ها از این که ایران به آن‌ها حمله نمی‌کند، خیلی ممنون هستند، اما ترس آن‌ها از رزمندگان آتش به اختیار در سرتاسر خطوط مقاومت نفس‌هایشان را در سینه حبس کرده است. آن‌ها نیک می‌دانند با مردترین مردان روزگار در ایران و نیز کل خطوط مقاومت روبه‌رو هستند، چاره‌ای جز پایین آوردن پرچم جنگ سخت در میدان ندارند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  سربازگیری اصلاح‌طلبان برای حرکت خیابانی!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ آمار فرزندآوری ما به قدر جانشینی هم نیست
7 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
  طراحان ترور ترکیبی نگران کدام اتفاق هستند؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اقتصاد مقاومتی تبدیل به تاب آوری شد؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آقای زیباکلام تاریخ را چرا تحریف میکنید؟
5 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   می‌شود روزی چندبار با پرچم این نظام عکس گرفت و عکس آن عمل کرد
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پشت پرده هشتگ «اعدام نکنید»
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   «اعدام نکنید» بهانه است، از محبوبیت رئیسی بغض دارند
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  توان «تقریبا هیچ» ضد انقلاب در فراخوان کشکولی برای اغتشاش در کشور
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آخرین تقلاهای منافقین برای اثبات کارآمدی خود به کارفرمایان
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است