خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  شمخانی: راهبرد آمریکا در افغانستان، تداوم جنگ و خونریزی است
  اگر می‌خواهید کسی را محاکمه کنید؛ من را محاکمه کنید
  آیا آشنا بیماری "خودکارشناس همه امور پنداری" دارد؟
  روزه سکوت روحانی و دولت تدبیر و امید در ارتباط با مردم
  قابل توجه اپوزسیون برانداز ایرانی
  ثواب شعار «مرگ بر آمریکا»
  دودوزه‌بازی خاتمی به‌خاطر ترس از خشم مردم
  اروپا به وعده‌هایش عمل نکرد
  کلانتری: باید دست کسی مثل روحانی را بوسید
  روزه سکوت روحانی و دولت تدبیر و امید در ارتباط با مردم
  ضدانقلاب پروژه «افکاری ۲» را کلید زد
  تشنّج "بانیان وضع موجود" با عملکرد مجلس یازدهم
  آخوندی: ما ایرانی‌ها هنوز نمی‌توانیم مدرنتیه را کاملا بفهمیم!
  "سیلی عنابستانی" و آزمون سخت عدالتخواهان
  سقوط در تله ادراکی دشمن
  از بزرگنمایی فساد تا کوچک‌انگاری تهدید!
  هزینه‌تراشی به ضرر معیشت مردم
  قفقاز و فرصتی که نباید برای ایران از دست برود
  «عدالت آموزشی» زمینه‌ساز «عدالت اجتماعی»
  دولت چرا تصمیماتی می‌گیرد که مسئولیتش را نمی‌پذیرد؟!
  پاسخ مشاور عارف به واعظی: حاشیه می‌سازید تا پاسخگو نباشید
  محبوبیت روحانی به زیر ۷ درصد رسیده است
  دودوزه‌بازی یکی از سران فتنه به‌خاطر ترس از خشم مردم
  سوپرمن دولت باز هم برای بهبود شرایط شعار داد
  آیا اصلاح‌طلبان تبدیل به سربازان تازه‌نفس مریم رجوی خواهند شد؟
  وقتی قوه قضائیه از کوچکترین تخلف دانه درشت‌ترین افراد هم نمی‌گذرد
  کارچاق کن همه کاره
  فساد برادران؛ درد مشترک روحانی و جهانگیری
  قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دُم خروس را؟
  اگر مجلس مبلغ یارانه را افزایش دهد، حتما هدفش انتخاباتی است!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 270830صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریپنجشنبه، 26 تیر 1399 - 10:20
نفوذ قهرمان صهیونیست‌ها به شبکه نمایش!
نفوذ قهرمان صهیونیست‌ها به شبکه نمایش!شهید خبر: در صحنه پایانی انیمیشن «استر» یک منجی معرفی می‌شود که قوم خود[یهود] را از زیر ظلم و ستم هیمن[ایران] نجات داده است.
  

نعیمه موحد: در نگاه اول همیشه به نظر می‌آید که وقتی یک انیمیشن را می‌بینیم رسانه‌ای که آن را ساخته با ما صادق است. اما واقعیت این است که بسیاری از اوقات محتوایی که در ظاهر از طریق رسانه دریافت می‌کنیم، تاثیراتی در ناخودآگاه و ذهنیت ما دارد که یا در گذر زمان متوجه آن خواهیم شد یا حتی هیچوقت!

 به همین خاطر هم در سالهای اخیر واژه «سواد رسانه‌ای» را زیاد می‌شنویم. اینکه اگر می‌خواهیم رسانه برای ما تصمیم نگیرد که به چه چیزی و چه‌طور فکر کنیم، یاد بگیریم تا از زاویه‌ای دیگر و با دانش و اطلاعات تحلیلی به محتوای هر رسانه‌ای نگاه کنیم.

این موضوع وقتی صحبت از رسانه کودک و نوجوان می‌شود اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. ذهن کودک و نوجوان آمادگی پذیرش بسیاری از مسائل را خارج از تحلیل و استدلال دارد و اگر حواسمان به این ذهن پاک نباشد، خیلی‌ها برای اثرگذاری بر آن در جای جای دنیا برنامه‌ریزی کرده‌اند.

چندوقتی است انیمیشنی به اسم «داستان سبزیجات» که دارای چندین فصل است، در شبکه نمایش خانگی و سایت و نرم‌افزارهای مطرح نمایش فیلم در حال پخش است. نکته جالب درباره این انیمیشن این است که با آشنایی حداقلی از تاریخ، اسامی یکی از این فصل‌ها به نام «استر» توجه هرکسی را به خود جلب می‌کند. دیدن قسمتهایی از انیمیشن و جستجویی ساده پیرامون داستان و سازنده ما را با یک انیمشن که حرفهای بسیاری برای گفتن دارد روبه‌رو می‌کند.

 

درباره انیمیشن سبزیجات

در نگاه اول ما با انیمیشنی کاملا کودکانه روبه‌رو هستیم. کودک ما قرار است انیمشنی درباره سبزیجات ببیند و اصلا چه اسم و داستان فانتزی‌تر و خواستنی‌تر از این برای کودک.

انیمیشن سبزیجات سال 1393میلادی ساخته شده است. اما قسمت دوم آن با نام «استر» تولید سال 2000 است. در ایران این انیمیشن در سال1390 دوبله شده است و این روزها توسط موسسه هنرهای تصویری سوره، متعلق به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در حال پخش در شبکه نمایش خانگی است.

آنهایی که کمی تاریخ را با موضوع یهودیت ورق زده باشند با شنیدن نام «استر» بلافاصله یاد «پوریم»، «خشایارشاه»، «هامان» و کشته شدن هزاران ایرانی به تحریک یک زن یهودی می‌افتند. برای اینکه این داستان مشخص‌تر بشود بیایید ابتدا درباره جشن «پوریم» بیشتر بدانیم.

 

از «پوریم» بیشتر بدانیم

یکی از جشن‌های مقدس و بسیار مهم صهیونیست‌ها جشن «پوریم» است. صهیونیست‌ها هرساله این جشن را به احترام دو شخصیت مقدس خود یعنی «استر» و «مرده خای» و به مناسبت فاجعه قتل عام گسترده ایرانیان و قتل هامان وزیر ایرانی خشایارشاه، به تحریک استر، زن یهودی خشایارشاه  برگزار می‌کنند.

در زمان «خشایارشاه» یهودیان که جزء اقلیت‌های مذهبی بودند، تلاش زیادی می‌کردند که خود را وارد دربار پادشاهی کنند. «هامان» وزیر خشایارشاه به خاطر نافرمانی‌های یهودیان از قوانین پادشاهی مثل عدم پرداخت مالیات و... همیشه نگران این گروه بود و این نگرانی را به پادشاه هم منتقل می‌کرده است.

«مرده خای»؛ از رهبران یهودیان از دشمنان ویژه هامان بود.  او «استر» یکی از دختران یهود یا در بعضی نقل‌قول‌های تاریخی برادرزاده‌اش را با دسیسه‌های فراوان و با از میدان به در کردن همسر خشایارشاه، وارد دربار کرد. استر خیلی زود دل پادشاه را به دست می‌آورد و بعد از آن هامون را پیش او از اعتبار می‌اندازد. استر بعد از توطئه علیه هامان به کمک «مرده‌خای» دستور قتل هامان را از شاه می‌گیرد. بعد از این اتفاق نیز با تحریک استر و موافقت خشایارشاه بیش از 70هزار ایرانی به دست یهودیان کشته می‌شوند تا این روزها «استر» و «مرده خای» قهرمان و ناجی قوم یهود در فرهنگ صهیونیست‌ها باشند.

 

تحریف تاریخی در یک انیمیشن کودکانه

شاید تصور کنید انیمیشن «استر، دختری که ملکه شد» فقط در نامگذاری شخصیت‌ها از این ماجرای تاریخی استفاده کرده است. اما باید بگوییم صحنه‌هایی از این انیمیشن به طور مستقیم این حادثه تاریخی را روایت می‌کند.

طبق بعضی نقل‌قول‌ها بعد از کشته شدن همسر خشایارشاه به توطئه «مرده‌ خای»، هامان وظیفه پیدا می‌کند که برای خشایارشاه همسری انتخاب کند. در انیمیشن، شخصیت «هیمن» یا هامان که از قضا از نظر ظاهر هم با بقیه شخصیت‌ها متفاوت است و به نظر نوعی دیگر از سبزیجات است(!) به خیابان آمده و از دختران زیبا می‌خواهد که برای همسری پادشاه به قصر بیایند. «مرده‌خای» هم «استر» را تشویق به این کار می‌کند.

در صحنه‌ای دیگر «استر» که دختری ستم‌دیده اما با خدا و درستکار معرفی می‌شود، توطئه «هیمن» برای از بین بردن او عمویش را پیش پادشاه آشکار می‌کند و پادشاه «هیمن» را از دربار خود بیرون می‌کند.

این درحالی است که «استر» فداکار و باخدا بعد از تحمل سختی‌هایی زیادی که از «هیمن» کشیده است، ملکه محبوب پادشاه و شهر می‌شود و خداوند مزد خوبی‌های او را می‌دهد. در صحنه پایانی این انیمیشن «استر» یک منجی معرفی می‌شود که قوم خود{ یهودیت} را از زیر ظلم و ستم هیمن{ ایران} نجات داده است.

 

 

 

رزومه اسرائیلی نویسنده

کمپانی تولیدکننده انیمیشن «استر» با نام (Big  Idea Entertainment) یک کمپانی آمریکایی است. این کمپانی درباره انیمیشن سبزیجات گفته است که این کار بر اساس آموزه‌های مسیحت ساخته شده است. برهمین اساس هم قسمت‌ پیشین این انیمیشن که حتی یک فیلم سینمایی هم از روی آن ساخته شده است، با عناوینی مثل «خوشه‌های خشم» یا روایت داستان حضرت ابراهیم(ع) تولید شده است. در انیمشن (Abe and the Amazing Promise) شخصیت حضرت ابراهیم شباهت ظاهری به شخصیت «مرده‌خای» در «استر» دارد.

 اما احتمالا پاسخ این سوال را که چرا در فصل دوم این انیمیشن؛ اثری با عنوان «استر» بر اساس آموزه‌های یهودیت تولید می‌شود باید در رزومه نویسنده انیمیشن جستجو کرد.

نویسنده استر، «فیل ویچر» که متولد 1966 در ایالت اوهایوی آمریکاست؛ نویسنده، سازنده انیمیشن، دوبلور و تهیه‌کننده است. اما بیشتر  به خاطر نویسندگی قسمت‌های مختلف داستان سبزیجات در 1993، 2002 و 2008 شناخته شده است. او  در کارنامه خود نویسندگی کتاب«اسراییل صاحب پادشاه می‌شود»، فیلم تلویزیونی « داستان اسرائیل» را هم دارد.

 

در دام تحریف تاریخی 

اینکه قوم و گروهی تلاش کند تا عقاید مذهبی و تاریخی خود را در هر قالبی برای مخاطب بازگو کند موضوعی غیرقابل انکار در عرصه رسانه است. چیزی که پذیرفته شده نیست افتادن در دام تحریف تاریخی و نمایش این تحریف در کشوری است که یک طرف این تحریف قرار دارد.

کودک و نوجوان ما با دیدن این انیمیشن تصویری زیبا و دوست‌داشتنی از استر، باهوش و جنگو از «مرده‌خای» و پست و پلید از «هیمن» در ذهنش نقش خواهد بست. روایتی با دگرگونی تاریخی که به راحتی در ذهن کودک نقش می‌بندد. ذهنی که اینچنین نقش ببنند در فهم و پذیرش مفاهیم صهیونیست، یهودیت، اشغال سرزمین فلسطین و... هم با چالش جدی روبه‌رو خواهد شد.

 از طرفی رسانه‌ای نیست که این مفاهیم را طبق خوانش صحیح تاریخی و اقوال معتبر موجود برای کودک و نوجوان مسلمان ایرانی بازگو کند و از طرف گردانندگان رسانه‌ای تحت نظر سازمان تبلغیات اسلامی، با دست خودشان محتوایی تحریف شده را از آن سر دنیا در دسترس کودک و نوجوان ایرانی قرار می‌دهند، آن را دوبله کرده و از شبکه نمایش خانگی پخش می‌کنند.

 

مجوز داریم پس پخش می‌کنیم!

حوالی دهه نود شمسی انیمیشن «استر» یک بار از تلویزیون ایران پخش شد و با اعتراضات متعدد پخش آن متوقف شد. حالا یک بار دیگر این انیمیشن در حالی وارد شبکه نمایش خانگی شده است که پخش‌کنندگان آن خیال راحتی بابت مجوز نمایش این کار دارند.

«فیلیمو» یکی از پخش‌کنندگان این انیمیشن در پاسخ به سوال یکی از مخاطبین خود مبنی بر اینکه چرا بر روی این انیمشن محتوای نظارتی صورت نگرفته است نوشته است: « این انیمیشن از نهادهای نظارتی مجوز پخش در شبکه نمایش خانگی  را دارد و منع نمایشی هم برای پلتفرم‌های وی‌اودی در نظر گرفته نشده است.»

 

حسن نیت در برابر دشمنی

این پاسخ‌ها درحالی به مخاطبین آگاه از محتوای این انیمیشن ارائه می‌شود که در دوماه گذشته خبری دروغین از آتش‌سوزی قبر «استر» در همدان تمام رسانه‌های خارجی را علیه جمهوری اسلامی شوراند.

تمام رسانه‌های صهیونیستی و سایت‌های مربوط به این رژیم، مدعی شدند که ایران قبر استر را به آتش کشیده است. درحالی که در ساختمان کناری  این مقبره، یک آتش‌سوزی جزئی در حد آسیب به  سیم‌های برق اتفاق افتاده بود.

حجم تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی در این خبر دروغین به حدی بود که مقامات رسمی مجبور به تکذیب آن شده و مسئولین شهر همدان با حضور در محل قبر استر و فیلمبرداری از آن در شبکه‌های خبری اعلام کردند که این خبر صحت ندارد.

 

از آن طرف با جستجویی کوتاه در فضای مجازی به راحتی می‌شود تصاویر جشن «پوریم» صهیونیست‌ها و میزان خوشحالی آنان از این جشن از فاجعه کشتار ایرانیان را دید. صهیونیست‌ها خوشحالی خود از این اتفاق و تقدس استر و مرده‌خای به عنوان مسببین کشتن بیشتر از 70هزار ایرانی را پنهان نمی‌کنند و به آن افتخار هم می‌کنند.

در مقابل موسسه سوره، وابسته به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی هم مسببین این افتخار را در پوششی تحریف شده و دوست‌داشتنی مهمان چشم کودکان ایرانی می‌کند تا هیچوقت چیزی از پوریم و قتل عام گسترده هموطنان خود ندانند و نشنوند.

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1399/4/26 - 17:44 |     0     0     |
وقتی که ریشه های تصیم ساز فرهنگ ایران از نفوذ بهایی های نجس و یهودیان مخفی پاکسازی نشه وضع همینه تازه هرروز بدتر هم میشه

ناشناس
| 1399/4/28 - 14:11 |     0     0     |
خوب حوزه هنری و تبلیغات اسلامی دست خودتونه الان ما مردم چیکار کنیم ! پول جمع کنیم خودمون برای کشتار اجدادمون فیلم بسازیم یا وظیفه همون حوزه هنری هست ! انقد تا یک اعتراضی کردیم زدین تو سرمون که کلا از هر نوع اعتراضی گریزان شدیم .


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
13 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 3)
   سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  موشک‎ها آماده اند تا کوچکترین خطای دشمنان را در نطفه خفه کنند
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   موضوع مهمی از سخنرانی ۱۹ دی که به آن پرداخته نشد
2 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
  آمریکا با بازگشت بدون هزینه به برجام ۱۵۰۰ تحریم را روی میز ایران می‌گذارد
3 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
   سردار سلامی: امروز به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شدیم
3 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است