خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ظریف: نقشه‌های نتانیاهو دوباره شکست خواهد خورد
  چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی
  نظر یک ضد انقلاب، ضد شیعه،ضد ایران درباره امام و رهبری
  آقای ظریف! خسارت محض برجام نتیجه «امضای توافق به هر قیمت» است
  ظریف: شاید نفرات جدید در واشنگتن درس گرفته باشند
  گردن‌کشی مقابل قانون و شورش علیه جمهوریت، فصل مشترک افراطیون اصلاح‌طلب
  نتیجه سیاست ورزی احزاب دموکرات تر از کارگزاران تحویل کشور به احمدی نژاد بود
  دستور رئیس قوه قضاییه برای تبدیل کاروانسرای عباسی سمنان به یک مرکز فرهنگی
  اقتدار اقتصادی به عقب‌نشینی دشمنان منجر می‌شود
  داماد چکاره است؟!
  وال استریت ژورنال: تحریم‌ها موجب رونق تولیدات ایرانی شد
  نقشه «بازی با ظریف» نگرفت بگویید فضاسازی منتقدان است(!)
  واکنش زینب سلیمانی به پایان رژیم ترامپ
  ظریف: اجرای کامل برجام در گرو رفع تحریم‌هاست
  سید حسن به لحاظ اجتهادی پیشرفت خوبی کرده
  معروف‌ترین فساد جنسی «فرح پهلوی» چه بود؟
  شریعتمداری: تحریم یا چراغ سبز به بایدن!؟
  زیباکلام: «فائزه هاشمی» شایسته‌ترین فرد برای ریاست جمهوری است!
  حجاریان: اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم
  زیباکلام: اگر استراتژی ایران تغییر کند،تحریم ها لغو می شود
  چیزی از دموکراسی درآمریکا باقی نمانده است
  پیش‌بینی پیر جماران!
  قرن جدید، دولت جدید
  اروپا نسبت به تجهیزات دفاعی ما بغض وکینه دارد
  رسوایی سیاسی ابطحی با یک عکس آرشیوی
  شاهکار تازه "دولتِ برجام"
  ۹۹ قمری، پیروزی انقلاب اسلامی و ۹۹ شمسی، پایان حکومت نحس ترامپ
  کارچاق‌کن‌های بایدن در دفتر کار روحانی
  اعضای ارشد ستادهای میرحسین و کروبی چه بر سر کشور آوردند؟
  روایت سردار اشتری از فشار روی ناجا
- اندازه متن: + -  کد خبر: 269546صفحه نخست » بنیادشنبه، 7 تیر 1399 - 19:22
اوحدی در "نفس های سوخته" :
فاجعه 7 تیر طراحی آمریکا بود که منافقین اجرا کردند
فاجعه 7 تیر طراحی آمریکا بود که منافقین اجرا کردندشهید خبر: در سالگرد مظلومانه شهید بهشتی و 72 تن از یارانش هستیم که این جنایت در طول تاریخ بی سابقه بوده و در اتاق فکر آمریکا طراحی شده بود و توسط منافقین اجرا شد.
  

کنگره تجلیل از جانبازان و شهدای شیمیایی، نفس های سوخته و تجلیل از قربانیان حقوق بشر آمریکایی عصر امروز با حضور سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و برخی از معاونان این بنیاد برگزار شد. 

در این مراسم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دقایقی به صورت ویدئو کنفرانس در این مراسم صحبت کرد و گفت: سازمان ملل متحد چندین بار بازرسی و بررسی کرد و هم نگرانی جمهوری اسلامی ایران در استفاده از سلاح شیمیایی توسط عراق و هم ادعاهای عراقی‌ها را علیه ایران که از سلاح شیمیایی استفاده کرده را بررسی و بازرسی کرد و در همه این رسیدگی‌ها و بازرسی‌ها به این نتیجه متقن رسیدند که آن طرفی که از سلاحه شیمیایی استفاده کرده، رژیم صدام بوده است و جمهوری اسلامی حتی برای بازدارندگی هم از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است.

ظریف خاطرنشان کرد: این جلوه زیبا از سردشت و از تاریخ تجاوزات شیمیایی رژیم صدام علیه جمهوری اسلامی ایران، هم علیه نظامیان سلحشور ما و هم مردم قهرمان ما است که سردشت نقطه اوج این وحشیگری از سوی رژیم صدام بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اما سردشت همزمان نشانگر وحشیگری هم هست، وحشیگری که برای رسیدن به اهداف نامشروع خود از هیچ مانعی و قانونی تبعیت نمی‌کند و هیچ محدودیتی را به رسمیت نمی‌شناسد و صرفا برای اینکه بتواند به اهداف خودش برسد از انواع روش‌های غیرانسانی استفاده می‌کند. سردشت شاید نقطه اوج این وحشیگری رژیم صدام در ایران بود و حلبچه هم نوع این وحشیگری در عراق بود.

وی یادآور شد: اما تنها موارد این رفتار غیرانسانی نبود. از سال ۱۳۶۳ رژیم عراق استفاده از سلاح شیمیایی را در جبهه‌ها شروع کرد و ایران نیز این واقعیت را به جامعه بین‌المللی و سازمان ملل و شورای امنیت اعلام کرد، اما متاسفانه قدرتمندان که همه منافع خود را در حمایت از رژیم متجاوز می‌دیدند، سکوت کردند. خاویر پرز دکوئیار دبیرکل سازمان ملل و دبیرخانه سازمان ملل که لااقل در آن زمان بویی از انسانیت برده بود، چندین هیأت بازرسی به ایران فرستاد و برای همه این هیأت‌ها با رفتن به جبهه‌ها و آزمایش شرایط محیطی و رفتن به بیمارستان‌ها برایشان ثابت شد که این رژیم عراق بوده که از سلاح‌ شیمیایی استفاده کرده است.

ظریف ادامه داد: این گزارش‌ها یکی پس از دیگری منتشر شد، اما هیچ گاه سازمان ملل که مسئولیت این کار را به شورای امنیت سپرده بود، اقدامی نکرد. شورای امنیت در قبال این وحشیگری و سایر اقدامات خلاف قانون رژیم صدام منجمله نابود کردن شهرها و بمباران مناطق غیرنظامی، هیچگاه اقدام به محکومیت متجاوز نکرد.

وی گفت: حتی بعد از اینکه دبیرکل سازمان ملل تجاوز عراق در جنگ ایران و عراق را در یک سند رسمی به جهانیان اعلام کرد، هنوز هم شورای امنیت که تحت تاثیر قدرت‌های بزرگ و سلطه گر بود حاضر نشد تجاوز عراق را محکوم کند.

وزیر خارجه با بیان اینکه این واقعیت رفتار قدرت‌های سلطه گر در شورای امنیت است، افزود: اولین باری که شورای امنیت استفاده عراق از سلاح شیمیایی را محکوم کرد بعد از پایان جنگ ایران و عراق بود. البته الان سندهایش منتشر شده که آمریکایی‌ها تمام تلاششان را به کار بردند که بمباران حلبچه را به ایران نسبت دهند.

وی گفت: اسناد نشان می‌دهد که در زمان جنگ همین دولت کنونی و همین افرادی که در دولت کنونی آمریکا منصب داشتند و امروز ندارند، مثل آقای بولتون یک بار گفته بودند سلاح‌، سلاح است و انسان کشته می‌شود،  حالا چه شیمیایی باشد چه غیرشیمیایی. اینهایی که فریادشان را گوش فلک را کر کرده است. بعد سازمان سیا تلاش کرد واقعیات را بپوشاند که مردم جهان متوجه فاجعه‌ای که در حلبچه رخ داده، نشوند، ولی با دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی در آن زمان و تلاش های مردم قربانی این جنایت ضد بشری بالاخره جهان متوجه شد چه فاجعه‌ای در حلبچه و قبل از آن چه فاجعه‌ای در سردشت اتفاق افتاده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: این روز همواره به عنوان روز سربلندی مردم ایران و روز سرکوفتگی و ذلت کسانی که از کوچکترین آداب و اخلاق انسانی به دور هستند، ثبت خواهد شد. این روش کماکان هم ادامه دارد.

ظریف اضافه کرد: امروز آمریکا از طریق تحریم‌های غیرانسانی مانع از ارسال داروهایی که برای قربانیان شیمیایی نیاز است، داروهایی که برای بقیه ایثارگران نیاز است و داروهایی که برای بیماران مختلف در کشور ما نیاز است، می‌شود. ادعا می‌کنند و همان وقت هم ادعا می‌کردند که نگران مقررات بین‌المللی هستند. امروز هم ادعا می‌کنند که موارد انسانی از تحریم‌ها جداست.

وی یادآور شد: اما همه ما شاهد بودیم که به خاطر محدودیت‌هایی که در تعاملات بانکی ایجاد کردند حتی برای مبارزه با کرونا، مبارزه با فاجعه اخیر پاندمیک جهانی که همه دنیا را گرفتار کرده چه مشکلاتی ایجاد شد.

وزیر خارجه خاطرنشان کرد: این شرایط حتی به آمریکایی‌ها نشان داد که همه قدرت‌ها می‌توانند در برابر یک ویروس کوچک ناکارآمد باشند، به ویژه دولت آمریکا که ناکارآمدی خود را نشان داده، و بحمدالله جمهوری اسلامی با همکاری مردم و به لطف خدا علیرغم همه تحریم‌ها با این مشکل مواجهه کند، همانطور که توانست با سلاح شیمیایی عراق مقابله کند.

ظریف بیان کرد: دولت آمریکا نه در سلاح شیمیایی، مبانی بشری را می‌شناخت و نه در تحریم‌ها مبانی بشری را می‌شناسد و نه در تروریسم اقتصادی خودش مبانی بشری را رعایت می‌کند و نه در تروریسم کور خودش و تروریسم بین و روشن خودش علیه مقاومت و مردم ایران و عراق و علیه سرداران مبارزه با تروریسم همانطور که در ترور سردار بزرگ ما شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس و سایر همرزمان آنها مشاهده کردیم.

وی گفت: آنچه از رفتار آمریکا دیدیم یک واقعیت مستمر در تاریخ ۴۰ ساله بعد از انقلاب است. البته قبل از آن هم مردم ویتنام، فلسطین، مردم بومی آمریکا و منطقه این جنایت‌ها را لمس کرده بودند،  اما مردم ایران در جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی، تروریسم اقتصادی و تروریسم دولتی آمریکا واقعا شاهد این حرکت‌ها بودند. توانمندی و مقاومت و ایمان مردم ما را از این مراحل عبور داده است.

به گفته وزیر خارجه استفاده از سلاح شیمیایی جز سربلندی برای مردم ایران و جز خفت و خواری و محکومیت همیشگی برای عاملان این جنایت چیزی برجای نگذاشته است.

وی افزود: تحریم‌های امروز هم همین گونه خواهد بود. ترور سردار سلیمانی هم همین گونه خواهد بود.

ظریف گفت: سیاست آمریکا سیاستی است که جز خفت برای آمریکا چیزی به ارمغان نیاورده حتی امنیت برای آمریکا به ارمغان نیاورده است، اما مردم ما با مقاومت و ایستادگی تمامی این مراحل را پشت سر گذاشته‌اند و آزموده‌تر و قوی‌تر در این صحنه حضور پیدا کردند.

پس از آن اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به جنایت های آمریکا و اسراییل، بیان داشت: دول عربی به قدری در خواب و خیال قدرت خودشان محو شده بودند که در سال 1967 وقتی اسراییل با پشتوانه جنایتکاران آمریکایی، به 5 کشور عربی حمله کرد ظرف 6 روز به پیروزی رسید.

اوحدی ادامه داد: صهیونیست ها چه قتل عامی که از مردم مظلوم مسلمان نکردند، آن هم ظرف 6 روز، 100 کیلومتر در صحرای سینا پیشروی کردند و تپه های جولان را گرفتند و...

اوحدی گفت: مستکبران جهان در منطقه خاورمیانه تجاوز وحشیانه خود را توسط ژاندارم منطقه یعنی رژیم منحوس پهلوی به جایی کشاندند که مزدورانشان بهترین عزیزان ما و یاران امام(ره) مثل شهیدان سعیدی و غفاری را به شهادت رساندند آن هم پیش از پیروزی انقلاب اسلامی.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این عزیزان تحت بدترین شکنجه ها و پیشرفته ترین امکاناتی که رژیم استکبار جهانی آمریکا و اسراییل در اختیار رژیم پهلوی قرار می داد، زجر کشیدند و شهید شدند.

وی گفت: رژیم پهلوی کار را به جایی رساند که کارتر رییس جمهور وقت آمریکا اعلام کرد امروز ایران جزیره ثبات و آرامش است، چرا؟ چون به خیال خودت فکر می کردند همه چیز در جهان فراهم شده که نظام دو قطبی را طوری پیش ببرند که نظام تک قطبی با محوریت آمریکا ایجاد شود. 

اوحدی بیان اینکه بعد از انقلاب هم مستکبران به دنبال اجرای این نقشه شوم بودند، افزود: جزیره ثبات و آرامشی که آنها فکر می کردند با رهبری امام راحل تبدیل شد به اقیانوسی که اهداف آمریکا و اسراییل را هدف قرار داد و خواب راحت را از آنها گرفت.

وی با اشاره به حادثه هفتم تیر دفتر حزب جمهوری در سال 60، بیان داشت: امروز در سالگرد مظلومانه شهید بهشتی و 72 تن از یارانش هستیم که این جنایت در طول تاریخ بی سابقه بوده و در اتاق فکر آمریکا طراحی شده بود و توسط منافقین اجرا شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه سیری در انقلاب ما گذشت که آن را مرور می کنیم، گفت: امام(ره) فرمود: این قرن، قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است. وقتی جنایتکاران جنگ را بر ملت ما تحمیل کردند، صحنه نبرد صحنه ای از آزمایش سلاح های عجیب و غریب از جمله سلاح شیمیایی شد که از غرب به صدام داده می شد. 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1399/4/9 - 17:31 |     0     0     |
باید کسانی که به اعدام داعشیان ده شصت بخاطر چندرای بیشتر اعتراض داشتند مورد بازجویی قرار گیرند وجالبه منطقه ای که این تروریستهای داعشی حرم ومجلس به همون کاندید رای دادند و اینها معنی دار هستنظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
9 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
   سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  موشک‎ها آماده اند تا کوچکترین خطای دشمنان را در نطفه خفه کنند
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
4 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  شلیک به قلب تروریسم آمریکایی در منطقه
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   سهمیه ایثارگران لطف است یا حق؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   موضوع مهمی از سخنرانی ۱۹ دی که به آن پرداخته نشد
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است