خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  چرا کسی از شهردار تهران درخواست استعفا نکرد؟
  اکران فصل دوم نمایشنامه حادثه نطنز به کارگردانی بی‌بی‌سی
  شکست در برابر کرونا به دلیل اقتصاد متأثر از تحریم بود
  برخی ادعاها در خصوص سند ۲۵ ساله همکاری‌های دو کشور حتی ارزش تکذیب هم ندارد
  اگر برجام موشکی را امضا کنیم، گرانی رفع می شود
  اگر برجام موشکی را امضا کنیم، گرانی رفع می شود
  آثار مخرب تحریم‌های دولتمردان غربی را نباید نادیده گرفت
  تربیت معنوی رمز مقابله با وجه تهدیدکنندگی فضای مجازی است
  بدعهدی غرب و کشورهای سرسپرده آمریکا
  اعتراض «زم» به حکم اعدام
  آخرین وضعیت مرزبانان ربوده‌شده در مرز میرجاوه
  واکنش کدخدایی به گزارشی درباره ترور شهید سلیمانی
  به‌جای اعتماد به آمریکا و قطعنامه‌اش به راهکار صاحب‌نظران عمل می‌کردید
  فتنه‌گری به جای پاسخگویی
  نگاه از بالا نباشد
  آخوندی آماده محاکمه
  رونق بنگاه‌های دروغ پراکنی رسانه‌های معاند
  نقش یکی از متهمان متواری در شناسایی طعمه در شبکه طبری
  ‌ بایدها و نبایدهای حمایت از حقوق زنان از دید رهبری
  خبط ها و خلاء راهبرد در رژیم صهیونیستی
  مسئولیت قتل بسیاری از شهروندان تهرانی با اوست
  عملیات روانی ماجرای کوی دانشگاه چگونه کلید خورد؟
  افشای حمایت مالی ضدانقلاب مشهور از اساتید یک دانشگاه
  نماینده مجلس در صدر امضاکنندگان استیضاح
  تکذیب وقوع انفجار در سایت هسته ‌ای شهید رضایی ‌نژاد
  مردم از اصلاح‌طلبان و غرب‌گرایان به ستوه آمده‌اند
  خردشدن اقتصاد زیر پای خوئینی‌ها
  رد پای کارمند ریاست جمهوری در پرونده اکبر طبری
  از اقتصاد مقاومتی چیزی می‌دانید؟
  مجمع روحانیون مبارز؛ طمع به وقت فتنه، عافیت‌طلبی به وقت پاسخ‌گویی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 266663صفحه نخست » سیاستچهارشنبه، 7 خرداد 1399 - 19:20
قالیباف در نشست هم افزایی برای مجلس قوی، کارآمد و انقلابی چه گقت
شهید خبر: منتخب تهران در مجلس گفت: داشتن مجلس قوی، کارآمد و انقلابی نیازمند این است که در وهله نخست در درون خود مجلس این تحول به دست یکایک ما صورت بگیرد.
  

محمد باقر قالیباف منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم صبح امروز(سه شنبه) در نشست هم افزایی برای مجلس قوی، کارآمد و انقلابی با حضور منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهارداشت: انشالله با گره گشایی برای مردم عزیزمان در کنار شما و با شما توفیق داشته باشیم خدمت گزاری برای ملت باشیم.

به گزارش فارس، وی گفت: شرایط کشور ما شرایطی است که حتما باید متحول شود، داشتن مجلس قوی، کارآمد و انقلابی نیازمند این است که در وهله نخست در درون خود مجلس این تحول به دست یکایک ما صورت بگیرد؛ این کار یک فرد و گروه خاص نیست بلکه به تک‌تک هم نیاز وجود دارد.

قالیباف تصریح کرد: ما باید محیط استراتژیک خودمان را برای تحول کشور بدانیم کجا هستیم، ظرفیت ها و توانایی‌های مادی و معنوی خود را بشناسیم و بتوانیم با اولویت بندی مسائل؛ تحلیل دقیق روندی بر مشکلات گذشته داشته باشیم.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: هدف من این است که در مجلس یازدهم بتوانیم اعتماد را به مردم برگردانیم. مردم به انقلاب و ارزش های خود هم احترام میگذارند و هم اعتقاد دارند. حضور میلیونی و گسترده مردم در تهران را  در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی دیدید که ۵ میلیون نفر به خیابان ها آمدند.

** مجلس یازدهم برای ایجاد تحول باید زیر بار مسئولیت برود
وی ادامه داد: در انتخابات یک میلیون و هشتصد هزار نفر حاضر شدند که این نشان از ناکارآمدی دستگاه ها و ارگان های مختلف است و این به معنای آن است مجلس شورای اسلامی باید زیر بار این مسئولیت برود تا تحولی انجام دهد. 

قالیباف گفت: قانون اساسی و سیاست های کلانی که رهبری ابلاغ کردند به‌عنوان دو سند بالادستی و آن را برعهده مجلس شورای اسلامی قرار دادند و اینها باید سرلوحه کلیه امور ما قرار بگیرد. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت رویکرد مردم سازی در کشور افزود: هرکاری در کشور باید با مشارکت موثر و معنی دار مردم باشد و اگر نقش مردم را در امور نبینیم به مقصد نهایی نخواهیم رسید. 

وی افزود: رویکرد دوم ما شفاف سازی است. جایی که برای مردم حقی قائل هستم یا تکلیفی رای را روشن می‌کنیم نباید ملاحضه ای باشد و بلکه باید شفافیت کامل باشد. 
قالیباف گفت: هوشمندسازی امروز از موضوعات مهمی است و اگر نباشد حرف از اقتصاد دیجیتالی؛ مبارزه با فساد، شفاف سازی، عدالت و چابک سازی را از دست میدهیم و پس از آن هم کارآمد سازی.

** پنج سرفصل تحول مجلس یازدهم
متتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: سرفصل هایی که تحول باید در آنها اتفاق بیافتاد پنج مورد است؛ یکی امور مرتبط با نمایندگان است، دوم احیای شان مجلس، سوم ارتقای کیفیت قانونگذاری، چهارم ارتقای کیفیت نظارت و در آخر فهرست اولویت های محتوایی در حوزه قانونگذاری و نظارت است. 

وی بیان کرد: در بحث مربوط به نمایندگان؛ سه بخش دارد، یکی تحول در رسیدگی به مطالعات و مشکلات مرتبط با حوزه های انتخابیه، دوم تحول ارتباط مردم با نماینده ها و نماینده با دستگاه های اجرایی و سوم هم رفع نیازهای لازم برای انجام ماموریت یک نماینده است. 

قالییاف گفت: وقتی حرف از تحول در حوزه های انتخابیه می زنیم، واقعیت این است که نماینده های ما در حوزه ها یک فرد است و تنهاست. نماینده ها، فقط نماینده یک حوزه انتخابی نیستند بلکه نماینده همه ملت است. 

وی گفت: نماینده وظایفی در حوزه انتخابیه و در سطح ملی دارد و این سازوکار برای انجام وظایف ملی نماینده مهیا شده است اما برای حل مسائل مردم در حوزه های انتخابیه سازوکاری وجود ندارد.   

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: نماینده های تهران شاید چندان مراجعه مردمی نداشته باشند ولی در شهرستان ها توقع مردم این است که همه امورات را آن نماینده انجام دهد و این یعنی تضعیف نماینده، رئیس مجلس و قوه مقننه.

قالیباف افزود: معتقدم مجلس باید از نماینده ها در حوزه های انتخابیه خود حمایت کند تا یک فرد نباشد، بلکه یک سازوکاری باشد که همه قدرت مجلس پشتیبان آن نماینده است در حوزه انتخابیه آن فرد باشد.

وی گفت: در سطح استان باید مجمع انسانی نمایندگان شکل بگیرد که در بُعد نظارت و قانونگذاری وظایفی مشخص دارد. باید از ظرفیت های مردمی و نیروهای جهادی در استان ها استفاده کنیم. 

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم تصریح کرد: در حوزه کلان و ملی ما موضوعات مختلف را توجه می کنیم و از قاعده جغرافیایی خارج می شویم تا با تجمیع ظرفیت های نمایندگان مجلس استفاده های خوبی داشته باشیم.

قالیباف افزود: یکی دیگر از موضوعات مهم، ارتباط نمایندگان با مردم و سازمان های دولتی است. این ارتباط باید از طریق سامانه قابل پیگیری و ارتباط با مردم باشد.

** مجلس نهاد پیگیری مطالبات از دستگاه‌های اجرایی است
وی گفت: دستگاه های اجرایی باید بدانند که نهاد مجلس مطالبه را از آنها دارد و پیگیری هم میکند نه فقط یک نماینده، بنابراین این اقتدار باید به مجلس شورای اسلامی برگردد. 

وی ادامه داد: موضوع دیگری که داریم احیای شان مجلس شورای اسلامی است. باید صلاحیت‌های قانونگذاری به درستی تعیین شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: باید معیار تعاملات مجلس با مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص شود. حتما بین مجلس و شورای نگهبان در موضوعات کاری مختلف می توانیم نظارت ها را بجای پیشینی، پسینی کنیم. 

قالیباف گفت: موضوع دیگر؛ اصلاح روابط مجلس با شوراهای عالی و مجامع است، باید بازنگری داشته باشیم و این روابط را شفاف سازی کنیم. ۱۳۳ نماینده در شوراهای مختلف عضو داریم ولی تاثیر گذاری لازم را نداریم. 

** حقوق و منافع مردم قابل معامله کردن نیست
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: موضوع دیگر اصلاح روابط میان دولت و مجلس است، اینجا نکته‌ای که هست حقوق و منافع مردم است که قابل معامله کردن نیست. ما یک قانون گذاری و اجراسازی قانون داریم که وظیفه مجلس است و یک پیاده سازی و اجرایی کردن قانون است که از وظایف دو قوای دیگر است. 

وی افزود: سومین سرفصل ما در تحول قانونگذاری این است که مشارکت مردم، متخصصان و ذی نفعان در فرآیند قانونگذاری را داشته باشیم. همه متخصصین کشور باید در جریان قانونگذاری باشند و مردم در هم در جریان آن باشند. 

قالیباف گفت: در بیست سال گذشته طرح ها و لوایحی که به مجلس آمدند و تبدیل به قانون شدند نزدیک به ۳۸ درصد بوده است و اینکه اجرا شده یاد نشده هم بحث دیگری است. لوایح چون کارشناسی تر بررسی می شود بهتر به قانون تبدیل می شوند ولی طرح ها خروجی حداقلی دارند. 

وی تصریح کرد: ما آنقدر ابزار در مجلس داریم که دولت را وادار به ارائه لایحه کنیم و اگر لایحه نداد؛ فرآیند قانونگذاری در اصلاح طرح را آنقدر کارشناسی مطرح میکنیم که نتیجه بهتری داشته باشیم. 

قالیباف گفت: در بحث دیوان محاسبات و خزانه باید برخط و به روز باشیم. در کمسیون اصل ۹۰ این موضوع باید به صورت جدی پیگیری شود. 

وی با اشاره به اینکه ابتنا و خلق قوانین باید بر منابع شرعی باشد، تصریح کرد: ما باید در قانون نگرش منظومه ای و زنجیره ای داشته باشیم به جای اینکه رویکرد جزیره ای را مد نظر بگیریم. 

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: الزامات تحقق آنچه گفته شده، فهم مشترک، روش و اولیت های مشترک، با خرد جمعی و به شیوه گفتگو محور است.

** باید مجلس کم حاشیه و کارآمد داشته باشیم
قالیباف گفت: اگر تحولی در هرجا بودم اتفاق افتاد به صورت خرد و اقناع جمعی بود؛ همه افراد یک سازمان باورشان این بود که باید کاری صورت می گرفت. بنابراین باید ازهمه ظرفیت های مجلس استفاده کرد. 

وی ادامه داد: امروز مسئولیتی بر دوش همه ما هست چرا که مردم حتی نیروهای حزب اللهی و انقلابی به رفع مشکلاتشان بی اعتماد شدند و امیدشان بعد از خدا مجلس یازدهم است. 

منتخب مردم در پایان خاطرنشان کرد: ما باید مجلسی کم حاشیه و کارآمد داشته باشیم، هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم. انشالله بتوانیم مجلسی قوی برای حل و فصل مشکلات مردم داشته باشیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  اقتصاد دولت روحانی به روایت آمار
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جای استفاده از تجربه و ابزار دیپلماسی کجاست؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  غفلت از تهاجم فرهنگی در قرارگاه مرکزی فرهنگی
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   حجت‌الاسلام انصاریان خطاب به سروش: آرزویم روضه‌خوانی برای امام حسین است
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  دلیل عدم حمله نظامی آمریکا به ایران به روایت جدیدترین اطلاعات محرمانه
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون باشد/ تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  روحانی و آمریکا!
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اطرافیان «مسعود رجوی» از او چه می‌گویند؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پیام مهم سردار قاآنی به زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   این امام جمعه‌ جان داد تا مردم کرونا نگیرند
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است