خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  یادداشت روزانه رهبر انقلاب از دیدار با امام خمینی(ره) در روز ۱۴ فروردین ۱۳۶۵
  چند روایت خصوصی از زندگی آقا روح‌الله
  تأثیر انقلاب بر جغرافیای مقاومت و مناسبات جهانی
  عزل منتظری به‌ روایت آیت‌الله خامنه‌ای
  عصر خمینی، عصر قوی شدن
  عصبانیت اصلاح طلبان از اظهارات ضداستکباری قالیباف
  واکنش ضعیفِ ظریف به سرکوب مردم در آمریکا
  آرمان های «امام» یا آرمان های «نوه امام»؟!
  روحانی: برجام دستاورد خوبی در چند جانبه گرایی بود
  از بیروت تا جماران؛ خاطرات سردار اسدی از رحلت امام خمینی (ره)
  بیانیه ۲۴۰ نماینده در محکومیت جنایت پلیس آمریکا
  آمریکا گرفتار اهدافی شده که برای ما پیش بینی کرده بود
  چرا "bbc"بحران کاهش جمعیت ایران را "بی‌مورد" می‌داند؟
  دولت به مصوبات قرآنی مجلس دهم اعتنا نمی‌کرد
  حضور تاجگردون ضربه به جایگاه مجلس است
  از شاخص‌های اصلی تمدن امریکا
  یک گام دیگر از سوی دولت برای مبارزه با «فرزندآوری»
  وضعیت ناگوار مغزی" چند نفر از اصلاح‌طلبان!
  تیرهای سیاه‌نمایی در چلّه کمان حجت‌الاسلام زائری
  ادعای ابرقدرتی آمریکا با حضور ⁧‫نفتکش‌های ایرانی‬ باطل شد
  شاهراه رسیدن ملت ایران به بزرگی و پیشرفت در اندیشه امام خمینی (ره)
  ناگفته‌های جدیدی از ماجرای آسیه‌پناهی
  متهم فتنه آبان ۹۸ هستید ژست طلبکاری نگیرید
  امام خمینی (ره) و سیاست دینی مجسم
  اندیشه امام (ره) و گره‌گشایی از مسائل امروز ما
  عمل به نسخه امام راهگشای مشکلات اقتصادی
  پیش بینی امام خمینی درباره ملت امریکا
  گریه زبیری برای کشته های آبان 98 !
  بررسی مواضع امام خمینی در نطق عاشورایی خرداد ۱۳۴۲
  مصادیق دقت‌نظر امام در موضوع عدالتخواهی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 264513صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانچهارشنبه، 10 اردیبهشت 1399 - 13:40
والدین "چند شهید"ی که در دوران شیوع کرونا آسمانی شدند
والدین "چند شهید"ی که در دوران شیوع کرونا آسمانی شدندشهید خبر: طی ایام شیوع ویروس کرونا در کشور تعداد ۶۶ نفر از والدین دو شهید، سه شهید و چهار شهید دار فانی را وداع گفته و به فرزندان شهیدشان پیوسته اند.
  

 سال‌هاست که آمار فوت والدین شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس رو به افزایش چشمگیری است و هر هفته اخباری مبنی بر اینکه کدامیک از این والدین آسمانی در حال پرکشیدن به فرزندان شهیدان به گوش می‌رسد. اما بررسی این آمار در دو ماه گذشته دارای نکات قابل توجهی است.

بنا بر اخبار ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از استان‌های مختلف طی بیش از دو ماه گذشته که ایام شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است، یعنی فروردین‌ و اردیبهشت ماه  1399 و اسفندماه 1398 تعداد 66 نفر از والدین دو شهید ، سه شهید و چهار شهید دار فانی را وداع گفته و به فرزندان شهیدشان پیوسته اند. این والدین شهدا از استان های خوزستان، اصفهان، کرمان، همدان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، اردبیل، یزد، البرز، گلستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، سمنان، لرستان، فارس، تهران، مازندران و سیستان و بلوچستان بوده اند. در میان این 66 والدین، چهار پدر سه شهید، 7 مادر سه شهید و دو مادر چهار شهید  دیده می شود. ما بقی والدین دو شهید هستند.

نام پدر و مادر شهیدان فهمیده از استان قم و پدر و مادر شهیدان صفری از خراسان جنوبی که به فاصله کوتاه از هم آسمانی شده اند، در این آمار جای گرفته اند. زهرا حمیدی از کرمان مادر، همسر و فرزند شهید و پنیر امیدی بیرگانی از خوزستان مادر دو شهید و مادربزرگ دو شهید نیز در میان اسامی این 66 نفر دیده می شوند. بالا بودن رقم درگذشت والدین شهدا در دوران شیوع ویروس کرونا نسبت به ماه های گذشته قابل توجه است. مشخصات 66 والدین چند شهید جان باخته به شرح زیر است:

مادر 3 شهید«مصطفوی» از استان خوزستان

«زهرا موزونی» مادر شهیدان والامقام «سید مهدی، سید اسماعیل و سید محمود مصطفوی» در سن 92 سالگی از شهرستان اهواز روز یکشنبه 7 اردیبهشت ماه 1399 به فرزندان شهیدش پیوست. شهید سید مهدی مصطفوی در سال 1359 در منطقه عملیاتی گمرک خرمشهر، شهید سید اسماعیل مصطفوی در سال 1362 در منطقه عملیاتی شیب میسان عراق و شهید سید محمود مصطفوی در سال 1367 در منطقه عملیاتی فاو عراق به فیض شهادت نائل آمدند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «آقایی‌حسین‌آبادی» از استان اصفهان

«حسن آقایی‌حسین‌آبادی» پدر شهیدان «رسول و قدرت‌اله آقایی‌حسین آبادی» ششم اردیبهشت 1399 در سن 87 سالگی دار فانی را وداع  گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید رسول آقایی‌حسین‌آبادی 25 آذرماه 1342 دیده به جهان گشود و سرانجام 16 اردیبهشت‌ماه 1361 در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به پهلو به شهادت رسید. شهید قدرت الله آقایی‌حسین‌آبادی متولد دهم آذرماه 1346 بود و در 17 سالگی با عنوان جهادگر در جبهه حضور یافت و سرانجام 23 اسفندماه 1363 در منطقه شلمچه، در جزیره مجنون عراق بر اثر اصابت ترکش به سر و سینه به شهادت رسید.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر دو شهید « ایرانپور» از استان کرمان

«نبات افراشته» مادر شـهیدان «احمد و اسماعیل ایرانپور» از استان کرمان در روز پنجم اردیبهشت ماه 1399 دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. احمد هفتم اردیبهشت 1340 و اسماعیل دهم ‌خرداد 1343 در شهرستان بافت چشم به جهان گشودند و به ترتیب دوم آذر 1362 در ابوغریب و اول ‌تیر 1366 بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسیدند.

پدر 3 شهید«نونچی» از استان خوزستان

«نبی نونچی»، پدر شهیدان «محمدرضا، احمد و عبدالمجید نونچی» از شهرستان دزفول در سن 90 سالگی روز چهارشنبه سوم اردیبهشت ماه 1399 به فرزندان شهیدش پیوست.‌‌‌ بسیجی شهید محمدرضا نونچی در سال 1361 در عملیات رمضان، پاسدار شهید احمد نونچی در سال 1364 در اروندرود و شهید عبدالمجید نونچی در سال 1366  در دزفول به فیض شهادت نائل آمدند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «سلیمانی» از استان خوزستان

«محمد سلیمانی» پدر شهیدان «قاسم و یعقوب سلیمانی» در روز سوم اردیبهشت ماه 1399 در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. بسیجی قاسم سلیمانی در سال 1361 در خرمشهر و بسیجی یعقوب سلیمانی در سال 1362 در عملیات خیبر به فیض شهادت نائل آمدند.

مادر 4 شهید «جعفریان دهنوی» از استان اصفهان

«سکینه واعظی» مادر شهیدان «ابراهیم، حسن، محمد و فاطمه جعفریان دهنوی» از اصفهان، روز سه‌شنبه دوم اردیبهشت‌ماه 1399، در 87 سالگی دار فانی را وداع گفت و به دیدار فرزندان شهیدش پیوست. شهید ابراهیم جعفریان دهنوی از بنیان‌گذاران گروه مهدویون اصفهان تحت شکنجه ساواک به شهادت رسید و شهید حسن جعفریان دهنوی در راه گلپایگان در حال مأموریت توسط ساواک به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید فاطمه جعفریان دهنوی نیز در بهار سال 56 در تبریز در محاصره مزدوران امنیتی رژیم ستم‌شاهی قرار گرفت و در حالی که 17 سال بیشتر نداشت، به فیض شهادت نائل آمد. شهید محمد جعفریان دهنوی نیز در سال 1365 در عملیات کربلای 4 به شهادت رسید.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «سروش» از استان مرکزی

«حسن سروش»، پدر شهیدان «حمیدرضا و محمدمهدی سروش» از شهرستان محلات استان مرکزی در روز 31 فروردین ماه 1399 دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید دانش آموز حمیدرضا سروش در سال 1348 در تهران متولد و با عضویت بسیجی در تاریخ چهارم دی 1365 در عملیات کربلای 4 منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید محمدمهدی سروش در سال 1347 در تهران متولد و با عضویت بسیجی در تاریخ نهم بهمن 1366 در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مادر دو شهید «فامیل اصلانی» از استان همدان

«آسیه محمدی» مادر شهیدان «علی اکبر و محسن فامیل اصلانی» از استان همدان در روز 31 فروردین ماه 1399 دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید علی اکبر فامیل اصلانی با عضویت کادر نیروی هوایی در 6 خرداد سال 59 در منطقه بانه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید محسن فامیل اصلانی نیز در 30 دی سال 60 در منطقه دشت اهواز به شهادت رسید.

مادر دو شهید و جانباز «زارع پیشه» از استان کرمان

«زیور ملأ حسـینی»، مادر دو شـهید «حسن و یدالله زارع پیشه» و جانباز 25 درصد «عباس زارع پیشه» از استان کرمان در روز 31 فروردین ماه 1399 دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. حسن زارع پیشه اول مهر 1336 و یداله 25 تیر 1347 در شهرستان بافت چشم به جهان گشودند و به ترتیب 21 بهمن 1364 در اروندرود و 26 اسفند 1363 در جزیره مجنون به شهادت رسیدند.

مادر 3 شهید«موذنی» از استان خوزستان

«رضوان شوشتری» مادر سه شهید «محمدرضا، محمدحسین و محمدطاهر موذنی» از شهرستان شوشتر استان خوزستان، عصر جمعه 29 فروردین 1399 دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. فرزندان این مادر صبور شهیدان محمد رضا، محمد طاهر و محمد حسین موذنی به ترتیب در تاریخ 20 بهمن 61 در منطقه فکه و عملیات والفجر مقدماتی، 13 تیر ماه 1365 در پایگاه شهید نجارزاده شوشتر و سوم بهمن ماه 1365 در شلمچه و عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر دو شهید «اسدی» از استان خراسان رضوی

«سکینه اسدی» مادر شهیدان «علی اصغر و عبدالله اسدی» اهل چشمه خسرو از توابع شهرستان نیشابور استان خراسان رضوی، در سن 95 سالگی روز 29 فروردین 1399 آسمانی شد و به شهیدانش پیوست. شهیدان علی اصغر و عبدالله اسدی در 11 اسفند 1326 و یکم شهریور 1329 چشم به جهان گشودند و در یکم دی 1360 در عملیات مطلع الفجر منطقه گیلان غرب و 25 فروردین 1362 عملیات والفجر یک منطقه فکه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. سردار شهید علی اصغر اسدی فرمانده گردان ویژه خراسان بود.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر دو شهید «شیخی‌زاده» از استان خراسان جنوبی

«فاطمه یعقوب‌زاده» مادر شهیدان «محمدحسن و محمدحسین شیخی‌زاده» از شهرستان فردوس در خراسان جنوبی در روز 28 فروردین 1399 در سن 85 سالگی دار فانی را وداع گفت. شهید «محمدحسن شیخی‌زاده» متولد سال 1335 بود که در سال 1365 در جبهه جنگ تحمیلی به شهادت رسید. «محمدحسین شیخی‌زاده» نیز متولد سال 1341 بود که سال 1360 در منطقه چذابه به شهدا پیوست.

مادر دو شهید «یعقوبی» از استان اردبیل

«زهرا نوروزی» مادر شهیدان «محمدعلی و اسماعیل یعقوبی» از استان اردبیل 27 فروردین ماه 1399 درگذشت. شهید اسماعیل یعقوبی سال 1322 در روستای ویلکج از توابع شهرستان نمین به دنیا آمد. وی در نخستین سال های آغاز جنگ تحمیلی 20 آبان ماه 62 به جبهه اعزام شد و 23 دی همان سال به شهادت رسید. پیکر وی 12 سال مفقودالاثر بود تا اینکه سال 1374 پیکر مطهرش به خاک وطن بازگشت. شهید والامقام محمد علی یعقوبی سال 1335 به دنیا آمد و در سال 1362 به ندای معبودش لبیک گفت و به شهادت رسید.

مادر دو شهید «بنادکوکی» از استان یزد

«حلیمه زارع بنادکوکی» مادر شهیدان «یدالله و محمد دهقان بنادکوکی» در روز 25 فروردین ماه 1399 در سن 86 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید یداله بنادکوکی متولد 20 آبان 1340 بود و در سن 22 سالگی در جریان عملیات پدافندی در پایگاه زید به درجه رفیع شهادت نائل آمد. برادرش محمد نیز که متولد 5 فروردین 1346 بود 15 مرداد 1362 در جریان عملیات والفجر دو در پیرانشهر در سن 16 سالگی به خیل شهیدان پیوست.

پدر دو شهید «کلانکی»  از استان البرز

«یوسف کلانکی» پدر شهیدان «رحیم و شریف کلانکی» در روز 22 فروردین ماه 1399 پس از سال‌ها فراق دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید والامقام «شریف کلانکی» متولد سال 1344 بود و سال 65 در شلمچه به شهادت رسید و شهید والامقام «رحیم کلانکی» که متولد سال 1351 بود، در سال 67 در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش به مقام والای شهادت نائل آمد.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر دو شهید «فریدی فر» از استان خوزستان

«شوکت نجدیان دزفولی» مادر شهیدان «عدنان و عبدالمناف فریدی فر» از شهر اهواز در روز 22 فروردین ماه 1399 به دلیل بیماری و کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید عدنان فریدی فر در سال 1365 در جزیره سهیل و در عملیات کربلای 4 و بسیجی شهید عبدالمناف فریدی فر در سال 1366 در منطقه هورالهویزه به شهادت رسیدند.

جانباز و پدر 3 شهید «جلالی» از استان خوزستان

جانباز 60 درصد «کاظم جلالی» پدر شهیدان «فیصل، ناجی و فرزانه جلالی» و همسر جانباز «مجیده غابشی» صبح سه شنبه 19 فروردین 1399 در سن 70 سالگی دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. کاظم جلالی جانباز اهل سوسنگرد بود که در تاریخ 21 مهر ماه 59 در جریان حملات هوایی دشمن بعثی در منطقه ابوجلال شمالی مجروح شد و سه فرزند و همسرش نیز به افتخار شهادت و جانبازی نائل شدند.

پدر دو شهید «پریشانی» از استان  اصفهان

«حسین پریشانی» پدر شهیدان «عبدالخالق و حیدر پریشانی» از شهرستان خمینی‌شهر اصفهان در روز یکشنبه 17 فروردین 1399 در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید عبدالخالق پریشانی 6 اردیبهشت‌ماه 1345 دیده به جهان گشود  و در حالی که فقط 16 سال سن داشت به عنوان بسیجی در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و سرانجام در سال 61 و در منطقه عملیاتی والفجر مقدماتی، فکه، به فیض شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش پس از 11 سال تفحص شد. شهید حیدر پریشانی متولد 13 اردیبهشت 1349 بود و در سن 16 سالگی با عضویت بسیج در جبهه حضور یافت و در تاریخ 27 دی‌ماه 1365 در عملیات کربلای 5 منطقه شلمچه، بر اثر اصابت ترکش پای چپ خود را از دست داد و از ناحیه پای راست و دو چشم نیز دچار مجروحیت شدید شد. این جانباز 70 درصد پس از 26 سال تحمل درد و رنج در تاریخ 15 تیرماه 1391به همرزمان شهیدش پیوست.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «مزیدی» از استان گلستان

«علی مزیدی» پدر شهیدان «محمد و حسین مزیدی» از شهرستان علی آباد کتول در روز 17 فروردین ماه 1399 دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. دانش‌آموز شهید حسین مزیدی در تاریخ یکم فروردین 1352 در محله خار کلاته علی‌آباد کتول دیده به جهان گشود و در تاریخ 24 فروردین 1367 در منطقه عملیاتی فاو به درجه رفیع شهادت نائل گشت. پیکر این شهید بزرگوار در گلزار شهدای امامزاده هارون الازمن در کنار هم‌رزمان شهیدش به خاک سپرده شد. شهید محمد مزیدی نیز در تاریخ یکم فروردین 1343 در محله خار کلاته علی‌آباد کتول دیده به جهان گشود و در تاریخ 22 دی‌ماه 1367 در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل گشت. پیکر این شهید بزرگوار در گلزار شهدای امامزاده هارون الازمن در کنار هم‌رزمان شهیدش به خاک سپرده شد.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «حدادیان» از استان کرمانشاه

«میرحسین حدادیان» پدر شهیدان «سیامک و بابک حدادیان» در شامگاه یکشنبه 10 فروردین‌ماه 1399 دعوت حق را لبیک گفت و فرزندان شهیدش پیوست. شهیدان والامقام سیامک 11 ساله و بابک 8 ساله در تاریخ دوم آبان ماه 65 و در حین بازگشت از سنگر علم و دانش در اثر حملات ددمنشانه هوایی دشمن بعثی عراق در محله شهرک سجادیه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

جانباز و پدر 3 شهید «کرمی» از استان آذربایجان شرقی

جانباز «بهمن کرمی»، پدر شهیدان «اصغر، رسول و سیروس کرمی» از شهرستان مراغه در فروردین ماه 1399 در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. جانباز سرافراز بسیجی حاج بهمن کرمی در اول دی 1362 در منطقه پیرانشهر براثر انفجار مین به مقام جانبازی نائل آمد. شهید اصغر کرمی در 5 دی 1350 در مراغه متولد و در 28 خرداد 1367 در منطقه ماووت براثر اصابت ترکش به شهادت رسید. شهید رسول کرمی در 20 آذر 1345 متولد و در 14 بهمن 1365 در شلمچه و برادرش شهید سیروس کرمی در 20 تیر 1342 متولد و در 5 فروردین 1365 در منطقه عملیاتی فاو براثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر 3 شهید«حسین پور» از استان خراسان رضوی

«زهرا زاده حسن» مادر شهیدان «علی، عباس و محمد امیر حسین پور» روز پنجشنبه 14 فروردین ماه 1399 در سن 75 سالگی به علت سکته مغزی  آسمانی شد و به شهیدانش پیوست. شهیدان عباس و محمد امیر حسین پور درهشتم آذر 1345 و نهم مرداد 1349 چشم به جهان گشودند و در 31 اردیبهشت 1361 در شلمچه و 18 فروردین 1366 در عملیات کربلای هشت به مقام رفیع شهادت نائل آمدند، گلزار شهدای بهشت رضا مشهد مقدس و گلزار شهدای خواجه ربیع مشهد میزبان پیکر شهیدان عباس و محمد امیر حسین پور است. برادر بزرگتر جانباز 70 درصد علی حسین پور در یکم فروردین 1341 متولد و در عملیات رمضان منطقه کوشک از ناحیه چشم، پا و صورت مجروح شد و پس از سال ها تحمل مجروحیت در پنجم اردیبهشت 1391 در قم به مقام رفیع شهادت نائل آمد و پیکرش در گلزار شهدای علی ابن جعفر شهر خون و قیام قم در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد. همچنین داماد این خانواده شهید حمید رضا مختارزاده در یکم خرداد 1344 چشم به جهان گشود و در یکم اردیبهشت1366 شهد شهادت را نوشید.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر و مادر بزرگ جانباز و شهیدان «محمدی»از استان خوزستان

«پنیر امیدی بیرگانی» مادر شهیدان «رمضان و پروین محمدی»، مادر بزرگ شهیدان «عادل و عمار محمدی» و مادر جانباز «حاج علی محمدی» در 14 فروردین 1399 در شهرستان مسجدسلیمان چشم از جهان فرو بست و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید رمضان محمدی متولد 1343 در سال 60 در جنوب کشور و شهیده پروین محمدی متولد 1345 در سال 1362 در حملات موشکی به شهرستان مسجدسلیمان به شهادت رسید. جانباز 25 درصد علی محمدی نیز در سال 58 در درگیری با اشرار و اصابت تیر به کتف راست مجروح شده است. شهید عادل محمدی متولد 1358 و شهید عمار محمدی متولد 1361 در سال 1362 در حملات موشکی شهرستان مسجدسلیمان به شهادت رسیدند.

پدر دو شهید «مولائی» از استان قم

«حمزه مولائی» پدر شهیدان «تقی و مهدی مولائی» در فروردین 1399 در سن 86 سالگی  آسمانی شد. شهید تقی مولائی متولد تیر ماه سال 1345 در آبان سال 1362 در عملیات والفجر 4 در عراق به شهادت رسید. برادرش مهدی متولد فروردین 1340 نیز در بهمن ماه سال 1365 در عملیات کربلای 6 در منطقه شلمچه براثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

پدر دو شهید «حسن‌پور» از استان اصفهان

«کریم حسن‌پور»، پدر شهیدان «غلامرضا و محمدرضا حسن‌پور» از شهرستان فلاورجان اصفهان، چهارشنبه 13 فروردین‌ماه 1399  دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید محمدرضا حسن‌پور21 شهریورماه سال 1344 در شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود. در 21 بهمن‌ماه 61 طی عملیات والفجر مفقودالاثر شد و سرانجام پیکر مطهرش پس از 14 سال در 26 بهمن‌ماه 75 تشییع و به خاک سپرده شد. شهید غلامرضا حسن‌پور، دوم اسفندماه 1347 چشم به جهان گشود. او به عنوان سرباز وظیفه در جبهه حضور یافت و سرانجام 12 اردیبهشت‌ماه 67 در کردستان و منطقه سومار بر اثر اصابت گلوله به برادر شهیدش پیوست.

پدر دو شهید «موسوی چاشمی» از استان سمنان

«سید صفی اله موسوی چاشمی»، پدر شهیدان «سید مرتضی و سید محمود موسوی چاشمی» از اهالی شهرستان مهدیشهر، روز دوشنبه 11 فروردین 1399 بر اثر بیماری کرونا، جان به جان آفرین تسلیم کرد و راهی سفر آخرت شد. شهید سید مرتضی موسوی چاشمی، متولد 1343 در تاریخ 20 بهمن 61 در منطقه فکه و برادر ایشان سید محمود موسوی چاشمی، در سال 1366 در منطقه عملیاتی ماووت به شهادت رسید.

پدر دو شهید «جهانی» از استان آذربایجان شرقی

«محمود جهانی قزلجه میدان» پدر شهیدان «اکبر و جعفر جهانی قزلجه میدان» در فروردین ماه 1399 به فرزندان شهیدش پیوست. شهید جعفر جهانی متولد 10 بهمن 1344 در 25 اسفند 1363 عملیات بدر جزیره مجنون به فیض شهادت نائل شد و برادرش شهید اکبر جهانی متولد 12 شهریور 1346 در عملیات والفجر8 در 26 بهمن 1364 در اروند رود به وی ملحق شد.

مادر، همسر و فرزند شهیدان«تویسرکانی» از استان کرمان

«زهرا حمیدی»، فرزند شهید «عباس حمیدی»، همسر شهید «محمود تویسرکانی» و مادر شهید «محسن تویسرکانی» از اهالی شهر راور از توابع استان کرمان 11 فروردین ماه 1399 دارفانی را وداع گفت و به دیدار شهدایش شتافت. زهرا حمیدی در سال 1389 نشان ملی ایثار دریافت کرد. شهیدعباس حمیدی‌ اردیبهشت 1361، در سید جابر بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. شهید حاج محمود تویسرکانی نیز اول اردیبهشت 1365، در فاو بر اثر اصابت ‌ترکش به فیض شهادت نائل آمد و شهید محسن تویسرکانی سیزدهم آبان 1362 در سن 15 سالگی، در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر و مادر شهیدان «فهمیده» از استان قم

«محمد تقی فهمیده» پدر شهیدان «داود و محمد حسین فهمیده» که از دهم بهمن ماه سال گذشته به دلیل مشکلات ریوی و اختلال تنفسی در بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) تهران بستری شده بود، بعدازظهر روز سه‌شنبه 12 فروردین ماه 1399 دعوت حق را لبیک گفته و به فرزندان شهیدش پیوست. «حاجیه فاطمه کریمی» مادر بزرگوار شهیدان فهمیده نیز  12 اسفندماه 1398 به فرزندان شهیدش پیوست. شهید محمد حسین فهمیده متولد 1346 نوجوان 13 ساله‌ای بود که در جنگ تحمیلی درست 5 روز پس از آغاز جنگ همراه رزمندگان بسیجی به خرمشهر رفت و سرانجام در 8 آبان سال 59 در محله کوت شیخ خرمشهر در حالی که نارنجک به بدنش بسته بود به سمت تانک‌های دشمن رفت و به شهادت رسید و شهید داود فهمیده نیز متولد 1341 در سال 62 در عملیات والفجر 2 در منطقه حاج عمران بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «اثنی عشری» از استان کرمان

«علی اثنی عشری» پدر شهیدان «محمود و حسین اثنی عشری» شنبه 9 فروردین 1399 به فرزندان شهیدش پیوست. حسین پانزدهم اسفند 1327 و محمود دوم خرداد 1343 در روستای کهنوج سر بنان از توابع شهرستان زرند متولد شدند و به ترتیب چهارم‌ ‌‌خرداد 1367 در شلمچه و 16 تیر 1360 در دره ‌گر زرند به شهادت رسیدند.

پدر دو شهید «رفیعیان» از استان فارس

 احمد رفیعیان پدر شهیدان «محمدحسین و محمدحسن رفیعیان» در فروردین 1399 از شهدای استان فارس و از شهرستان استهبان در سن 96 سالگی دعوت حق را لبیک گفت. شهیدان محمدحسین و مجمدحسن رفیعیان به ترتیب 23 آذرماه سال 1361 و 25 اسفندماه سال 1366 در مناطق شرهانی و ملخ خور به شهادت رسیدند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «زارعی» از استان کرمان

حبیب‌الله زارعی پور جلال‌آبادی، پدر شهیدان «محمد و رمضان زارعی پور جلال‌آبادی» از شهدای شهرستان زرند استان کرمان صبح روز جمعه 8 فروردین‌ ماه در 92 سالگی به فرزندان شهیدش پیوست. محمد متولد 1337، معلم بود و به‌عنوان بسیجی به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت و در بیست و دوم اسفند 1362، در عملیات خیبر و در جزیره مجنون براثر اصابت گلوله شهید شد. پیکر وی مدت‌ها در منطقه برجا ماند و پس ‌از تفحص سال 1376، در گلزار شهدای جلال‌آباد زرند به خاک سپرده شد. رمضان متولد 1347 بود واو نیز به‌عنوان بسیجی به جبهه‌های نبرد شتافت و در پنجم اردیبهشت 1366، در جریان عملیات کربلای 10 در منطقه بانه براثر اصابت ترکش خمپاره شهید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای جلال‌آباد زرند تدفین شد.

پدر دو شهید «مهرنما» از استان خوزستان

غلام مهرنما، پدر شهیدان «عبدالرسول و محمود مهرنما» از شهرستان دزفول در استان خوزستان روز چهارشنبه 6 فروردین ماه 1399 در 97 سالگی به فرزندان شهیدش پیوست. شهید عبدالرسول مهرنما در سال 1361 حین عملیات فتح المبین در منطقه عین خوش و شهید محمود مهرنما نیز در سال 1366در اثر بمباران موشکی به دزفول به فیض شهادت نائل آمدند.

پدر دو شهید «خدمتگزار» از استان گیلان

«حسین خدمتگزار بافکری» پدر شهیدان «عباس و سعید خدمتگزار بافکری» از استان گیلان در روز 5 فرودین ماه 1399 دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهیدان سعید و عباس خدمتگزار در سوم و چهارم فروردین 1367 در علمیات والفجر 10 در خرمال عراق به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

پدر دو شهید «کاظمی» از استان خوزستان

صفرعلی کاظمی، پدر شهیدان رستم و سیاوش کاظمی روز شنبه دوم فروردین 1399 به دلیل بیماری در 82 سالگی دار فانی را وداع گفت و پس از تشییع در روستای آبچهرو، در جوار دو فرزند شهیدش به‌خاک سپرده شد. شهیدان رستم و سیاوش کاظمی در سال 1362 در جریان حملات موشکی دشمن بعثی عراق، در شهر مسجدسلیمان به شهادت رسیدند.

مادر دو شهید «شعبان زاده» از استان قم

فاطمه پرش، مادر شهیدان «محمد و رضا شعبان زاده» 29 اسفند ماه 1398 دارفانی را وداع گفت و به دیدار حق شتافت. محمد و رضا شعبانزاده هر دو در یکسال و در دو عملیات به شهادت رسیدند. محمد سال 1339 متولد شد و در 29 آبان سال 1361 در عملیات رمضان در پاسگاه زید بر اثر ترکش خمپاره به شهادت رسید، برادرش که دو سال کوچکتر بود، چهار ماه بعد در بهمن همان سال در عملیات فتح الفتوح (والفجر) براثر ترکش خمپاره به شهادت رسید.

مادر 3 شهید«بیات» از استان همدان

«حوریه رمضی»، مادر شهیدان «حمید، مجید و محمدمهدی بیات» روز 27 اسفند ماه 1398 دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید مجید بیات پاسدار رسمی متولد 1338 بود و در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب در سال 1360 به شهادت رسید. شهید محمدمهدی بیات متولد 1340 بود و در تیر ماه 1361 در منطقه کوشک به شهادت رسید. حمید بیات پاسدار متولد 1337 بود و در تیرماه 1361 در عملیات رمضان در منطقه کوشک به شهادت رسید و پیکر مطهر وی در منطقه باقی ماند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر 4 شهید«موسوی» از استان خوزستان

«تاجه نیسی» مادر شهیدان «سید مهدی، سید هادی، سیده مریم و سیده خدیجه موسوی» در روز 27 اسفند ماه 1398 در خرمشهر دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. چهار شهید این خانواده گرامی از نیروهای مردمی شهر مقاوم خرمشهر بودند که در تاریخ اول مهر 1359 در این شهر به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

پدر دو شهید «حقیقت تقی دیزج» از تهران

«جواد حقیقت تقی دیزج» پدر شهیدان «میکائیل و کامل حقیقت تقی دیزج» در روز 26 اسفند ماه 1398 دعوت حق را لبیک گفت و به  فرزندان شهیدش پیوست. شهید میکاییل حقیقت تقی دیزج 24 آبان ماه 1361 در سومار و برادرش کامل در 12 آبان 1362 در پنجوین به درجه رفیع شهادت رسیدند. مزار این دو شهید در گلزار شهدای تهران قرار دارد.

مادر دو شهید «سرمستی» از استان مازندران

«ساره خوش اندام دورآبی» مادر شهیدان «حسین و فتح الله سرمستی» از شهرستان بهشهر روز دوشنبه 26 اسفند ماه دعوت حق را لبیک گفت و به دو فرزند شهیدش پیوست. شهید حسین سرمستی متولد هشتم اسفند ماه 1344 بود که در تاریخ اول مرداد ماه 1363 به شهادت رسید. شهید فتح اله سرمستی متولد نهم آذر ماه 1336 بود که در تاریخ 30 خرداد ماه 1360 به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پدر دو شهید «جنتی» از استان مرکزی

«کریم جنتی» پدر شهیدان «حسین و تقی جنتی» از شهدای شهرستان خمین از توابع استان مرکزی در روز 24 اسفند ماه 1398 دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهیدحسین جنتی متولد سال 1339 بود که در 25 اسفند 63 در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهید تقی جنتی متولد سال 1343 بود که در 11 آبان ماه 61 در عملیات محرم به فیض شهادت نائل آمد.

پدر دو شهید «ناجی» از استان اصفهان

«شکراله ناجی»، پدر شهیدان «صالح و محمدعلی ناجی» در روز 23 اسفند ماه 1398 دعوت حق را لبیک گفت و آسمانی شد. شهید صالح ناجی متولد 18 مرداد 1343 بود و در تاریخ 25 شهریور 64 با سمت تخریب‌چی در منطقه حاج عمران به فیض عظیم شهادت نائل آمد. شهید محمدعلی ناجی در 20 شهریور 1341 چشم به جهان گشود و در تاریخ 4 فروردین‌ماه 65 یعنی یک سال پس از شهادت برادرش در منطقه هورالهویزه به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

مادر دو شهید « قربعلی» از استان اصفهان

«حلیمه کامرانی» مادر شهیدان «مهدی و محسن قربعلی» از شهرستان نجف‌آباد استان اصفهان در اسفند ماه 1398 دعوت حق را لبیک گفت و دیدار فرزندان شهیدش شتافت. سردار شهید مهدی قربعلی متولد 11 دی‌ماه 1335 بود و در سال 62 در جزایر مجنون و عملیات خیبر تحت عنوان فرمانده گروه تخریب لشگر زرهی 8 نجف اشرف به شهادت رسید. شهید محسن قربعلی متولد 23 خرداد 1343 بود و در سال 62 در دشت شیله عملیات والفجر 4 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر دو شهید «رهنما» استان اصفهان

«ایران کیانی‌فلاورجانی» مادر شهیدان«مسعود و منصور رهنما» از شهرستان فلاورجان استان اصفهان در روز 20 اسفند ماه 1398 درسن 83 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید منصور رهنما در سن 24 سالگی سال 1361 در رقابیه به شهادت رسید و برادر کوچکترش شهید مسعود، در سن 22 سالگی سال 62 در خاک عراق به فیض شهادت رسید.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر دو شهید «حبیبی» از استان گیلان

«رقیه میرزا آقایی» مادر شهیدان «علی اصغر و حمید حبیبی»  از شهرستان لنگرود استان گیلان بر اثر عارضه قلبی و کهولت سن جان به جان آفرین تسلیم کرد و به فرزندان شهیدش پیوست. شهیدان علی اصغر و حمید حبیبی هر دو در 24 دی ماه سال 65 و در عملیات کربلای 5 لشگر قدس گیلان در شلمچه به مقام رفیع شهادت نائل آمدند و در یک روز، کنار هم به خاک سپرده شدند.

مادر دو «مختاری» از استان فارس

«ماهی یزدانی» مادر شهیدان «محمد و محمدرضا مختاری» از شهدای شهرستان مرودشت در استان فارس در سن 90 سالگی دعوت حق را لبیک گفت. شهیدان محمدرضا مختاری 28 تیر ماه سال 1363 در منطقه سردشت و محمد مختاری ششم آبان ماه سال 1366 در پتروشیمی شیراز به فیض شهادت نائل شدند.

مادر 3 شهید و دو جانباز « شوشتری» از استان خوزستان

«هاجر اسدپور» مادر شهیدان «مجید، محمود و احمد خمبی شوشتری» و همچنین جانبازان «عبدالرضا و حمید خمبی شوشتری» از شهرستان اهواز به سه فرزند شهیدش پیوست. هاجر اسدپور متولد 1312 در سن 86 سالگی در روز 22 اسفند، مصادف با روز بزرگداشت شهدا دار فانی را وداع گفت.  شهیدان مجید خمبی شوشتری در سال 1362 در منطقه والفجر4 ، محمود خمبی شوشتری در عملیات بدر در سال 1363 و احمد خمبی شوشتری در عملیات کربلای چهار در منطقه ابوالخصیب جاویدالاثر شدند. همچنین دیگر فرزندان این خانواده، حاج عبدالرضا و حمید خمبی شوشتری با 35 و 10 درصد جانبازی، نشان افتخار هشت سال دفاع مقدس هستند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر 3 شهید «محمودی» از استان کردستان

«محمد محمودی»، پدر شهیدان «توفیق، یونس و صدیق محمودی» از شهرستان بانه استان کردستان، روز 20 اسفند 1398 در 99 سالگی  دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پدر دو شهید «بیرجندی» از استان آدربایجان غربی

«امرالله بیرجندی»، پدر شهیدان «عباس و حسن بیرجندی» و جانباز دفاع مقدس «محمد حسین بیرجندی» از اهالی روستای دیزج، روز یکشنبه 18 اسفند 1398 در 96 سالگی به دیدار فرزندان شهیدش شتافت.  شهید عباس بیرجندی، متولد سال 1336 بود و در تاریخ 5 اسفند 64 به مناطق عملیاتی اعزام شد و در 4 فروردین 65 در جبهه فاو بر اثر اصابت ترکش به تمام بدن به فیض شهادت نائل آمد. شهید حسن بیرجندی، متولد سال 1347 بود و در تاریخ 4 مهر 65 در رودخانه کرخه عراق به خیل همرزمان شهیدش ملحق شد.

مادر و پدر دو شهید «صفری» از استان خراسان رضوی

«غلامحسین صفری» پدر شهیدان «رمضانعلی و محمد جعفر صفری» در روز 18 اسفند ماه 1398 در شهرستان لاهیجان بر اثر بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد و به فرزندان شهیدش پیوست. «فاطمه ساجدی» مادر شهیدان «رمضانعلی و محمدجعفر صفری» هم روز بعد یعنی در 19 اسفند ماه 1398 درگذشت شهید رمضانعلی صفری متولد سال 1337 بود و در سال 1361 در شلمچه به شهادت رسید و برادر کوچکتر، محمدجعفر صفری متولد 1349 بود که در سال 1365 و در سن 16 سالگی به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

مادر 3 شهید«شمسی پور» از استان گیلان

«ثریا روشنی» مادر شهیدان «محمد، حسین و جعفر شمسی پور» از شهرستان فومن در روز 18 اسفند ماه 1398 دعوت حق را لبیک گفت و آسمانی شد. شهیدان حسین شمسی پور سال 62 در عملیات والفجر 2 و جعفر شمسی پور در سال 63 در منطقه عملیاتی مریوان و همچنین محمد شمسی پور سال 65 در عملیات کربلای 2 در منطقه عملیاتی حاجی عمران به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «بهبودی» از استان گیلان

«رضا بهبودی» پدر شهیدان «عباس و حنیف بهبودی» در روز 15 اسفند ماه 1398  دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید عباس بهبودی متولد سال 1341 بود، در سال 1369 و در پایگاه مرزی سردشت به شهادت رسید و برادر کوچکتر، حنیف بهبودی (متولد 1345) در سال 1366 و در سن بیست و یک سالگی به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

مادر دو شهید «کربلایی» از استان قم

«زکیه خادم العلما» مادر شهیدان «رافع و ساطع کربلایی» از استان قم صبح چهارشنبه 14 اسفند ماه جان به جان آفرین تسلیم کرد و به فرزندان شهیدش پیوست.  شهید رافع متولد سال 1343 و شهید ساطع متولد سال 1336 بود که هر دو برادر در فروردین سال 1359 توسط رژیم بعث عراق به شهادت رسیدند.

پدر دو شهید «دریجانی» از استان کرمان

«یدالله دریجانی» پدر سرداران شهید «ذبیح الله و جعفر» و جانباز 70 درصد «نبی اله دریجانی»  از استان کرمان در روز 12 اسفند ماه 1398 دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. ذبیح الله و جعفر در روستای ‌دریجان از توابع‌ شهرستان بم چشم به جهان گشودند و به ترتیب 30 دی 1365 در شلمچه و 17 مرداد 1362 در مهران به شهادت رسیدند.

مادر دو شهید «سلیمی» از استان اصفهان

«سلیمی» مادر شهیدان «عبداله و نعمت اله سلیمی» از شهرستان فلاورجان استان اصفهان روز یکشنبه 11 اسفندماه 98 دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید عبداله سلیمی 15 مهرماه 1342 در شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود و در تاریخ هفتم فروردین‌ماه 61 در عملیات فتح‌المبین در منطقه رقابیه به فیض شهادت نائل آمد. شهید نعمت‌اله سلیمی متولد سوم آبان‌ماه 1343 در تاریخ 18 شهریور 64 در عملیات قادر در منطقه اشنویه به برادر شهیدش پیوست.

مادر دو شهید «امیری» از استان لرستان

مادر شهیدان «علی نور و هادی نور امیری» از استان لرستان  پس از سال‌ها فراق سرانجام شنبه  10 اسفند ماه  98 دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید علی نور امیری متولد 1346 بود و در سال 1364 و در منطقه چنگوله به شهادت رسید. هادی نور امیری متولد 1348 بود و در سال 1364 در منطقه پاسگاه زید عراق به شهادت رسید. 

مادر دو شهید «رضایی» از استان اصفهان

«رضوان رضایی» مادر شهیدان والامقام «حسین و عباسعلی رضایی» از شهرستان خمینی شهر استان اصفهان در اسفند ماه 1398 دعوت حق را لبیک گفت و در جوار مزار مطهر فرزندانش به خاک سپرده شد. شهید حسین رضایی 21 شهریورماه 1345 دیده به جهان گشود و در نهایت نهم بهمن‌ماه 65 در منطقه عملیاتی شلمچه، شربت شهادت را نوشید. شهید عباسعلی رضایی شهریورماه 1350 متولد شد و در حالی که فقط 17 سال سن داشت، 28 فروردین 67 در منطقه عملیاتی فاو بر اثر اصابت ترکش به سینه به فیض شهادت نائل شد.

مادر دو شهید «موسوی» از استان فارس

«حوا خانم ایزدی» مادر شهیدان والامقام «سید احمد و سید عبدالحمید موسوی» از  شهدای شهرستان ممسنی هفتم اسفند ماه 1398 در سن 89 سالگی  دار فانی را وداع گفت. شهیدان سید احمد موسوی، پنجم فروردین ماه 61 در منطقه دشت عباس و سید عبدالحمید موسوی، 29 خردادماه 65 در منطقه فاو به فیض شهادت نائل شدند.

مادر دو شهید «علائی» از استان قم

«مینا کریمی» مادر شهیدان «مرادعلی و حسینقلی علائی» 10 اسفند ماه 1398 به دیدار حق شتافت و به ارواح مطهر شهدایش پیوست. مرادعلی متولد سال 48 بود، و در عملیات رمضان تیر ماه سال 61 به شهادت رسید و پیکر مطهرش مفقود شد. حسینقلی برادرش متولد سال 43 بود و در اسفند ماه سال 65 در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نایل آمد. برادر دیگرشان علی نیز در کرمانشاه منطقه باختران بر اثر موج انفجار به درجه جانبازی نائل شد.

پدر دو شهید «بلوچ زهی» از استان سیستان و بلوچستان

«عمر بلوچ زهی» پدر شهیدان معظم «محمدحکیم و محمدعظیم بلوچ زهی» از شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست و در آرامستان روستای رودکان در جوار فرزندانش به خاک سپرده شد. شهید معظم محمدحکیم بلوچ زهی در اول خرداد ماه 1360 در شهرستان سراوان دیده به جهان گشود. او عضو بسیج بود و با سپاه در زمینه برقراری امنیت همکاری به سزایی داشت و سرانجام در 14 اسفند ماه 1393 توسط افراد مسلح ترور و به فیض عظمای شهادت نایل آمد. همچنین شهید معظم محمدعظیم بلوچ زهی فرزند عمر در چهارم دی ماه 1344 دیده به جهان گشود و سرانجام در اول تیر ماه 1394 توسط افراد مسلح ترور و به فیض عظمای شهادت نائل شد.

مادر 3 شهید «آقاجانلو» از استان تهران

«حسنیه جزودانش» مادر شهیدان «حبیب، مجید و چنگیز آقاجانلو» در روز 6 اسفند ماه 1398 در سن 76 سالگی دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهیدان حبیب آقاجانلو 17 تیرماه 1365 در عملیات کربلای 4، مجید آقاجانلو 27 اسفندماه 1364 در عملیات والفجر 8 و چنگیز آقاجانلو 22 اسفند 1363 در عملیات بدر در منطقه شرق دجله به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

دفاع مقدس , شهدای دفاع مقدس , خانواده شهدا , بنیاد شهید و امور ایثارگران , شهدای ترور , شهدای مدافع حرم , شهدای گمنام ,

پدر دو شهید «تقوا طلب» از استان همدان

«ابراهیم تقوا طلب» پدر شهیدان «امیر و جلال تقوا طلب» از استان همدان صبح شنبه 3 اسفند به علت بیماری دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهیدان جلال تقوی طلب با عضویت بسیج در 2 تیر 66 در منطقه عملیاتی جزیره مجنون و امیر تقوی طلب با عضویت بسیج  20 شهریور 65 در عملیات والفجر 2 به شهادت رسیدند.

مادر دو شهید «انارکی محمدی» از استان کرمان

«راضیه صیادی اناری» مادر شهیدان «محمود و حسن انارکی محمدی»، در روز 3 اسفند ماه 1398 دارفانی را وداع گفت و به دیدار فرزندانش شتافت. حسن انارکی محمدی نهم مرداد 1336 و محمود شانزدهم مرداد 1342 در روستای انار از توابع شهرستان رفسنجان چشم به جهان گشودند و به ترتیب 30 اردیبهشت 1361 در خرمشهر و در هجدهم آذر 1357 در جاده انار- نوق رفسنجان هنگام تظاهرات علیه رژیم پهلوی براثر اصابت گلوله به شهادت شدند. 

پدر دو شهید «سلیمی» از استان مازندران

«مراد سلیمی» پدر شهیدان «علی اکبر و اسماعیل سلیمی» از شهرستان گلوگاه مازندران در روز سوم اسفند ماه 1398 بدلیل بیماری دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. شهید والامقام علی اکبر سلیمی متولد 1342 بود و در تاریخ 21 دی ماه سال 61 در شلمچه به شهادت رسید‌. شهید والامقام اسماعیل سلیمی متولد 1340 بود و در تاریخ 30 مهر سال 62 در مریوان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  نظر رهبرانقلاب در خصوص "دولت جوان حزب‌اللهی"/ پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   منظور رهبر انقلاب از گروه‌های التقاطی و «حضرات پشیمان» چه کسانی بود؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  از «جانم فدای ایران» تا حمایت از تحریم‌ها
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   هورای قاتلان شهید مطهری برای علی مطهری
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تاثیر «روز قدس» در حفظ امنیت غرب آسیا
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم پس از 4 سال شناسایی شد
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پیام رهبر انقلاب به‌مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم: مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در «رأس امور» خواهد بود
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   گمنامی فرمانده مدافعان حرم
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  نگرانی های شب قدری ضد انقلاب!
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   از جهاد ایرانی تا توحش غربی
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آغاز توزیع مرحله دوم اقلام بهداشتی در بین ایثارگران خراسان رضوی