خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  جسارت جدید معاون روحانی به ساحت امام راحل
  روحانی: طراحان تحریم علیه ملت ایران به زباله‌دان رفتند
  خوشبینی دولت به بایدن با شعار «تعهد برابر تعهد»!
  زیباکلام:چرا گرانی مرغ را تقصیر روحانی می اندازید!؟
  عصبانیت اصلاح طلبان از جای خالی وکیل الدوله ها در مجلس
  مذاکره بهانه‌ای برای فرار دولت از پاسخگویی است
  «یکشنبه خونین» امشب از شبکه مستند پخش می‌شود
  سیب و گلابی برجام دیگر جاذبه ندارد
  لیست کارگزاران رَد گُم کنی است و نامزد اصلی دقیقه 90 رونمایی می‌شود
  واعظی: برجام قابل مذاکره مجدد نیست
  نقش دولت در گرانی رسمی خودرو، لاستیک، روغن و لبنیات
  جدیدترین مدعی ریاست جمهوری ۱۴۰۰
  یادداشت همتی بعد از دیدار با رهبری
  نامزد حزب اعتماد ملی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هفته آینده معرفی می‌شود
  خاتمی هم جای روحانی بود وضع کشور همین بود
  برجام برای کشیدن دندان اتمی ایران بود
  تاکید رهبر انقلاب به ‏درس واقع‌گرایی در سیاست‌خارجی
  روایت مهاجرانی از دروغ‌های اوباما
  قرائت پیام رهبر انقلاب به مناسبت هفته بسیج
  شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا هماهنگ می شود؟
  بودجه غلبه بر تحریم به جای بودجه رفع تحریم
  پایان ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است
  وقتی دولت از مجلس طلبکار می‌شود!
  معامله قرن نباید در منطقه عملیاتی شود
  بسیج، ثروت بزرگ و ذخیره‌ خداداد ملت ایران است/ بسیج نمایشگاه صفا و بصیرت و مجاهدت است
  پادوها به صف!
  عبرت‌هایی که نمی‌گیرند!
  واکنش وزارت خارجه به توئیت وزیرخارجه سوئد پس از گفتگو با ظریف
  کلید ارتباطات اعراب با اسراییل دست سعودی‌ها بوده است
  الزامات جدید مجلس برای سازمان انرژی اتمی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 263391صفحه نخست » سیاستدوشنبه، 18 فروردین 1399 - 13:35
جهش تولید و الزامات آن!
شهید خبر: برای تحقق جهش تولید به‌جای تکیه بر صندوق بین‌المللی پولِ تحت سلطه آمریکا، باید به ملت ایران تکیه کرد، نه اینکه در قالب نامه به مردم آمریکا باز دم از مذاکره زد.
  

«محمدحسین محترم» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:


۱-«جهش تولید» به لحاظ مبانی تئوری و عملی لوازم و شرایطی دارد که حاکم شدن «تفکر جهادی ما می‌توانیم» و «کارآمدی مدیریت اقتصادی» ضرورت و لازمه تحقق آن است. البته اینکه رهبری در پیام نوروزی خود بر حضور «مجموعه‌های جوان و مبتکر و پای کار و پُرامید و پُرنیرو و پُرانگیزه و پُراستعداد» در این میدان تاکید داشتند، نشان می‌دهد حضرت آقا برای تحقق شعار جهش تولید بیشتر به نیروهای جهادی و بخش خصوصیِ معتقد به «تفکر جهادی ما می‌توانیم» امیدوارند تا مجموعه‌های ناکارآمد!، از دیدگاه رهبری «تفکر جهادی» یعنی «حاکم شدن تفکر تخلف‌ناپذیربودن وعده الهی» در جامعه و لازمه اصلی حاکم شدن این تفکر «دیدن دشمنی دشمنان» و «قطع امید از بیگانگان» و «تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی» است و این تفکر است که هرگونه تهدیدی را به فرصت تبدیل می‌کند. اگر به وعده الهی باور داشته باشیم هم «جبهه نیروهای انقلاب از جایی تقویت و یاری می‌شوند که انتظارش را ندارند» و هم «به دشمن از نقطه‌ای ضربه می‌زنیم که انتظارش را ندارد».

حسب فرمایش رهبر معظم انقلاب «در ادبیات و فرهنگ اسلامی‌ ما اسم این اتفاق رزق لایحتسب است و این رزق لایحتسب تحریم را به عاملی برای نجات کشور از وابستگی به نفت و حل مشکلات اقتصادی تبدیل می‌کند».دستورالعمل و فرمولی که برای حل مشکلات کشور از سوی رهبری ترسیم و تبیین شده همان دستورالعمل خداوند به پیامبر(ص) است. یعنی اول: «وَ لِرَبِّکَ فَاصبِر- وَ اصبِر عَلی ما یَقولون»؛ دوم: «فَاستَقِم کَما اُمِرت» و سوم:«وَ اَعِدّوا لَهُم مَااستَطَعتُم مِن قُوَّهًْ»، لذا همانگونه که با صبر و استقامت در حوزه امنیت کشور قوی شده ایم که اثربخشی هیچ تهدیدی متصور نیست، اکنون نیز زمان قوی شدن در حوزه اقتصاد کشور می‌باشد که «جهش تولید از ابزارهای قدرت است».


۲-در شرایط کنونی کشور و منطقه و دنیا که آمریکا و بلندگوهای رسانه‌ای- سیاسی آن در داخل و خارج تلاش فراوانی بخصوص بعداز برگزاری انتخابات مجلس برای القای ناامیدی و ناتوانی ملت ایران به‌کار بسته اند؛ نامگذاری سال جدید با عنوان «جهش تولید»، به دلایل مختلف یک انتخاب هوشمندانه بود از جمله اینکه اولا اولویت مجلس یازدهم را مشخص کردند و مجلس یازدهم باید با استفاده از وظایف قانونی خود به‌ویژه بعد نظارتی، دولت را «از ریل وعده به ریل عمل» برگرداند. ثانیا جهش تولید می‌تواند فرصت‌های از دست رفته اقتصاد ایران در سال‌های گذشته و ‌اشتغال آسیب‌دیده کشور به واسطه ناکارآمدی دولت را جبران و از عمیق‌تر شدن آثار رکود تورمی‌ در اقتصاد کشور درسال جدید جلوگیری کند. ثالثا جهش تولید می‌تواند خسارت‌های اقتصادی و ضررهای توقف برخی کسب و کارها در اثر شیوع کرونا را جبران کند. رابعا جهش تولید با توجه به کاهش شدید درآمدهای نفتی، ظرفیت‌های واقعی کشور برای اقتصاد بدون نفت و ضرورت تحقق شعار ما می‌توانیم با اتکا به منابع داخلی را آشکارتر می‌کند و موجب فعال شدن بخش خصوصی و قطع وابستگی به خارج و گسترش صنایع تکمیلی و تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی خواهد شد.خامسا جهش تولید زمینه هرچه بیشتر صادرات غیرنفتی و برطرف شدن مشکلات صادرات از مسیر پانزده کشور همسایه با هدف کمک به نیازهای ارزی کشور و کنترل حجم بالای نقدینگی و کاهش ارزش پول ملی را در شرایط تحریم فراهم خواهد کرد.


۳-جریان غربگرا و ناتوان از حل مشکلات کشور برای جلوگیری از حل شدن مشکلات و تحت‌الشعاع قرار دادن ضعف و ناتوانی خود و زیر سؤال بردن«سیاست خودکفایی» ادعا می‌کنند «رونق و جهش تولید صرفه اقتصادی ندارد و به تولید کالاهای غیرقابل رقابت منجر می‌شود و برای حل مشکلات نیاز به تعامل بین‌المللی و کنار آمدن با آمریکا داریم»!!!، در حالی‌که اولا سیاست خودکفایی و تولید در کشوری مثل ایران با توجه به نیاز داخلی و همچنین نیاز کشورهای همسایه و منطقه همیشه صرفه اقتصادی داشته و محصولات آن همیشه قابل رقابت و ارائه به بازارهای منطقه است و به فرمایش رهبری «ضمن اینکه می‌توانیم با بازارهای خارجی ارتباط داشته باشیم، عمده‌ بازار فروش ما داخل کشور است با این جمعیّت هشتاد میلیونی، اگر تولید را حرکت بدهیم و پیش ببریم، مشکلات اقتصادی قطعاً تمام خواهد شد». ثانیا تجربه برجام و شهادت سردار دلها توسط خبیث‌ترین رئیس‌جمهور آمریکا، نتیجه هرگونه مذاکره‌ای با دولت فریبکار آمریکا را بیش از پیش آشکار کرد و اعتبار و حیثیت هرگونه ادعایی درباره حل مشکلات کشور به مدد مذاکره و رابطه با آمریکا را بر باد داد.بخصوص که در همین ایام نوروز و در اوج بحران کرونا رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه ملت ایران را تشدید کرد، اما فریبکارانه و منافقانه ادعای کمک به ملت ایران را داشت.

نکته وقاحت‌آور اینکه ترامپ جنایتکار بعد از شهادت سردار بین‌المللی مبارزه با تروریسم به دستور مستقیم او، پیام نوروزی می‌دهد و در آن از ملت ایران می‌خواهد دست از مقاومت بردارند و همچنان به دولت خبیث آمریکا خوش‌بین باشند و برای او آغوش باز کنند!، در حالی‌که «خباثت و دروغگویی، وقاحت، پشت‌هم‌اندازی، طمّاع بودن و شارلاتانیزم» از صدر و ذیل همین پیام می‌بارد و نشان می‌دهد همچنان به تلاش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی‌ چشم دوخته است. اما منافقانه ادعا کرده «نوروز زمانی برای پذیرفتن روحیه تازه‌ای از خوش‌بینی و آغوش باز است» تا سیگنال معناداری برای نفوذی‌ها و جریان غربگرای داخلی ارسال کند و با تغییر محاسباتی مسئولان همچنان ذهن و وقت آنها را درگیر موضوعات بی‌حاصل کند و مانع فکر کردن به موضوع اساسی جهش تولید و حل مشکلات کشور براساس توان داخلی شود.


۴- حال اولا باید سؤال شود چه کسانی باز آغوش خوش‌بینی متوهمانه برای ترامپ باز کرده‌اند و ترامپ چه سیگنال‌هایی از داخل دریافت کرده که باز چنین زبان درازی کرده است!. ثانیا وقتی به قول آقای ظریف «حتی شرکت‌های پزشکی اروپایی هم به‌دلیل تهدیدات آمریکا کالاهای پزشکی را به ما نمی‌فروشند»، چگونه بعد از آشکارتر شدن «انواع و اقسام دشمنی و سنگدلی و بی‌رحمی‌ و تروریست بودن» آمریکایی‌ها، برخی در پاسخ به آن پیام فریبکارانه و منافقانه ترامپ آغوش باز کرده‌اند که «ما هم همیشه اهل گفت‌وگو بوده‌ایم»! و  از زبان مردم القا می‌کنند «ملت ایران پاسخ مثبت می‌دهند»!. پاسخ ملت ایران انتقام سخت است نه در آغوش گرفتن سرکرده تروریست‌های جهان و قاتل قسی‌القلب سردار دل‌ها!. اینکه جریان غربگرای داخلی و رئیس‌جمهور آمریکا مشترکاً ویروس منحوس کرونا را وسیله‌ای برای فضاسازی و القای ضرورت مذاکره قرار داده اند، خود نشان از «جنگ بیولوژیک بودن شیوع کرونا» دارد، هرچند صدها دلیل و قرینه غیرقابل انکار دیگر در این زمینه وجود دارد.

برای تحقق جهش تولید به‌جای تکیه بر صندوق بین‌المللی پولِ تحت سلطه آمریکا، باید به ملت ایران تکیه کرد، نه اینکه در قالب نامه به مردم آمریکا باز دم از مذاکره زد و از این صندوق (در حقیقت از آمریکا) درخواست کمک کرد و با برجسته کردن تهدیدات و کمبودها، به آمریکا برای اعمال فشار بیشتر پیام و گرا داد. اینکه در مصاحبه با یک روزنامه برزیلی با برجسته کردن «تاثیرات تحریم‌ها بر بخش خصوصی و موانع صادرات»، بگوییم «منابعی برای سرمایه‌گذاری در اختیار نداریم»، این دقیقا بازی کردن در همان پازل و سناریوی رسانه‌ای–سیاسی آمریکاست. رسانه‌های غربی نیز با استناد به این موضع ضعف، نسخه تسلیم شدن و تن دادن مردم به فشارهای آمریکا را فضاسازی می‌کنند و در«زرورق تعامل بین‌المللی» به خورد افکارعمومی‌ داخلی می‌دهند و ادعا می‌کنند «با این سخنان وزیرخارجه ایران، ملت ایران بدون تعامل با آمریکا و همکاری بین‌المللی نمی‌توانند به پیشرفت و جهش اقتصادی برسند»!. در سالی که جهش تولید برای بی‌اثر کردن خباثت‌های آمریکا به‌عنوان«خبیث‌ترین و عنودترین دشمن ملت ایران»، شعار سال انتخاب شده، دولت باید با رویکردی جدید برای جبران ناکارآمدی خود در سال ۹۹ به پا خیزد. تمام امیدها باید به نیروهای جهادی و مجموعه‌های دغدغه مند بخش خصوصی معطوف شود.


۵- اما باید توجه داشت مهم‌ترین مانع بر سر راه تحقق جهش تولید نفوذیها و فضاسازی‌های سیاسی- رسانه‌ای آنها با هدایت سازمان‌های اطلاعاتی–جاسوسی است که رهبر معظم انقلاب هوشیارانه و حکیمانه با استناد به آیات قرآن، به این نفوذی‌ها و اعمال آنها ‌اشاره کردند: «هم دشمنان جنّی، هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک هم می‌کنند؛ سیستم‌های اطّلاعاتیِ خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می‌کنند». رهبرمعظم انقلاب با این تبیین تاکید می‌کنند«کشور ظرفیّت‌های فوق‌العاده‌ای برای مواجهه با همه مشکلات و چالش‌ها دارد، مهم این است که این ظرفیّت‌ها به‌وسیله مسئولین شناسایی بشود و در همه بخشها افراد مؤمن، و جوان‌های باانگیزه و متشرّع به‌کار گرفته شوند؛ چون کسی که متشرّع است، احتمال خیانت در او خیلی کمتر از کسی است که به دین باور ندارد. این آن چیزی است که ما را به هدفمان نزدیک می‌کند».

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  از کشف حجاب و ازدواج سفید تا برهنگی!
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   سردار شکارچی: پای تکفیری‌ها نباید به هیچ عنوان در منطقه مناقشه قره‌باغ باز شود
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  خانه‌تکانی بزرگ در شرکت‌های شاهد
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   عکس/ بالاخره الاغ سوار فیل شد!
  واکنش دکتر جلیلی به انتخابات آمریکا
   درد دل عاشقانه رهبرانقلاب با امام عصر(عج)
  بیانیه بایدن بعد از شهادت حاج قاسم
   امنیت در قلب خاورمیانه +عکس
  چرا سارقان سلبریتی‌ها زودتر دستگیر می‌شوند؟
   روایتی از اخلاص و مهربانی فرمانده فاطمیون
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است