خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  رهبران احزاب پاکستانی در منزل سردار سلیمانی
  تفاوت ادبیات اروپایی‌ها درباره آمریکا و ایران در خصوص برجام
  معجزه انقلاب +دانلود
  خیانت جدید سلطنت‌طلب‌ها علیه ایرانیان
  بلدم بلدم های دیپلماتیک چشم آبی‌ها را گستاخ‌تر کرد
  گلایه شدید آیت‌الله جنتی از اظهارات رئیس‌جمهور
  شورای نگهبان چگونه باطن محمود صادقی را عیان کرد؟
  آقای روحانی! شخصاً پاسخگوی کدام بی‌تدبیری هستید؟!
  تنها راه ادامه مسیر عزت
  نگاهی به ابعاد و اثرات پاسخ موشکی ایران به دشمن
  پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شد
  بدعت یا ناآگاهی؟
  هاشمی طبا: برجام،گشایش بسیاری در اقتصاد ایجاد کرد
  رفتار منطقه‌ای ایران در قبال آل‌سعود بچگانه است
  اطلاعیه سپاه خوزستان در خصوص شهادت فرمانده بسیج دارخوین
  نفوذ و حضور ما در منطقه ذاتی و معنوی است
  ایده امام خمینی برای آینده نهضت اسلامی
  دلیل عصبانیت این روزهای رییس جمهور
  زندگی ۲۵ ساله آیت الله در کاخ مرمر
  چرا مذاکره نکردن با آمریکا به نفع ایران است؟
  باید از راه‌ دیپلماسی تنش با آمریکا را کاهش بدهیم!
  روزنامه کارگزاران دروغ اصلاح طلبان را لو داد
  شورای نگهبان چگونه باطن محمود صادقی را عیان کرد؟
  ماهواره ظفر قبل از ۲۲ بهمن به فضا پرتاب می‌شود
  پیام خانواده سردار سلیمانی در پی انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی
  کدام دانه درشت‌های سیاسی در زندان هستند؟ +جزئیات
  هاشمی: فتاح سخنانش را اصلاح نکند، مطالبی را می‌گویم!
  لیست ۱۵۹ نفره نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
  توضیح موسوی درباره احتمال خروج ایران از NPT
  گفت‌وشنود/ سیب‌زمینی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 256474صفحه نخست » تیتریکچهارشنبه، 18 دی 1398 - 12:15
رهبر معظم انقلاب:
دیشب یک «سیلی» به آمریکا زده شد؛ «انتقام» بحث دیگری است
دیشب یک «سیلی» به آمریکا زده شد؛ «انتقام» بحث دیگری استشهید خبر: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مردم قم فرمودند: ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم دستشان خالی بود ولی امروز دست ما پر و مجهز است در برابر زورگویان عالم.
  

هزاران نفر از مردم قم، صبح امروز و در آستانه سالگرد قیام ۱۹ دی با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

گزیده‌هایی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را در ادامه می‌خوانید:

ـ درباره این شهید عزیز، حاج قاسم سلیمانی. درباره شخصیت خود او این روزها خیلی درباره این رفیق خوب و عزیز و شجاع و خوشبخت ما که به ملکوت اعلی پیوست خیلی صحبت‌ شده و حرف‌های درستی هم گفته شده.

ـ اولاً شهید سلیمانی هم شجاع بود و هم باتدبیر بود. صرفاً شجاع نبود. برخی شجاعت دارند امّا تدبیر و عقل لازم را ندارند. برخی اهل تدبیر هستند امّا اهل اقدام و عمل نیستند و دل و جگر اقدام را ندارند. این شهید عزیز هم دل و جگر داشت و به دل خطر می‌رفت و ابایی نداشت. در دوران دفاع مقدس هم خودش و لشکرش اینطور بودند. 

ـ هم اینکه باتدبیر بود. منطق داشت برای کارهایش. این شجاعت و تدبیر توامان،‌ فقط هم در میدان نظامی نبود. در میدان سیاست هم اینطور بود. بنده بارها به دوستان فعال در عرصه سیاسی این را می‌گفتم درباره رفتارها او و کارهای او. در عرصه سیاست هم شجاع بود هم با تدبیر. سخنش اثرگذار بود.

ـ از همه این‌ها بالاتر، اخلاص او بود. این ابزار شجاعت و تدبیر را برای خدا خرج می‌کرد. اهل تظاهر نبود. تمرین کنیم اخلاص را در خود ایجاد کنیم.

ـ هم یک فرمانده جنگاور مسلط بر عرصه نظامی بود هم در عین حال به‌شدت مراقب امور شرعی بود.

ـ در میدان جنگ گاهی افراد،‌ حدود الهی را فراموش می‌کنند و می‌گویند وقت این حرف‌ها نیست. او مراقب بود. جایی که نباید سلاح به‌کار گرفته شود به کار نمی‌برد و مراقب بود به کسی تعدّی نشود. احتیاط‌هایی می‌کرد که معمولاً در عرصه نظامی کسی انجام نمی‌دهد.

ـ به دل خطر می‌رفت امّا مراقب حفظ جان سربازانش و همکارانش بود

ـ دیشب یک سیلی به آمریکایی‌ها زده شد؛ «انتقام» بحث دیگری است.

ـ در مسائل داخلی، اهل جناح نبود. به شدت انقلابی بود. انقلاب و انقلابی‌گری خط قرمز او بود. این را سعی نکنند کمرنگ کنند. این یک واقعیت است. او ذوب در انقلاب بود.

ـ تقسیم به احزاب گوناگون و اسم‌های مختلف در این عوالم نبود. امّا به‌شدت پایبند به انقلاب و خطّ نورانی امام بود.

ـ یک نمونه از تدبیر و شجاعت او که این را دشمنان خوب می‌دانند و شاید برخی دوستان ندانند این بود که توانست با کمک ملت‌های منطقه تمام نقشه‌های نامشروع آمریکا در غرب آسیا را خنثی کند.

ـ این فرد توانست در مقابل نقشه‌هایی که با پول و روش‌های تبلیغاتی وسیع و توانایی دیپلماسی و زورگویی‌ها دارند، قد عَلم کند.

ـ آمریکایی‌ها نقشه‌شان برای فلسطین این بود که قضیه فلسطین را به فراموشی بسپارند و جرأت نکنند دم از مبارزه بزنند. این مرد، دست فلسطینی‌ها را پر کرد و کاری کرد که یک منطقه کوچک به‌نام غزه در مقابل آن‌ها بایستند به نحوی که بعد از ۴۸ ساعت جنگ، آن‌ها اعلام آتش‌بس می‌کنند. این کار حاج قاسم سلیمانی بود.

ـ این چیزی است که برادران فلسطینی به آن شهادت می‌دهند در دیدارهای با ما.

ـ در جلسه‌ای که ما غالباً با همین مسئولین مختلف که با کار او ارتباط داشتند، حاج قاسم گوشه‌ای دیده می‌شد و دیده نمی‌شد. خود را جلوی چشم قرار نمی‌داد.

ـ نقشه آمریکا در عراق، سوریه،‌ لبنان به کمک و فعالیت این شهید عزیز،‌ خنثی شد.

ـ آمریکایی‌ها عراق را مثل رژیم طاغوت ایرانی یا امروز سعودی می‌خواهند؛ نقطه‌ای پر از نفت در اختیار آن‌ها باشد و هر کاری بخواهند به تعبیر آن شخص، مثل گاو شیرده، اما عناصر مومن و جوانان عراقی و مرجعیت در مقابل این قضایا ایستادند و حاج قاسم به همه این جبهه وسیع مدد رساند به عنوان یک مشاور فعال و پشتیبان بزرگوار شبیه همین قضیه در مورد سوریه و لبنان نیز وجود دارد.

ـ آمریکایی‌ها می‌خواهند لبنان را از مهم‌ترین عامل استقلال یعنی مقاومت خالی کنند. تا نتوانند مقاومت کنند. حزب‌الله بحمدالله روز به روز قوی‌تر شد و امروز هم دست و هم چشم لبنان، حزب‌الله است و نقش شهید ما در این موضوع نقش ممتاز و برجسته است. این است تدبیر و شجاع.

ـ ملت‌ها امروز بیدار هستند و نقش این شهید و یاران او مثل شهید ابومهدی المهندس،‌ مردی مومن و شجاع با چهره نورانی معنوی و خدایی. شهید سلیمانی و امثال این انسان‌های شجاع توانستند کارهای بزرگی انجام دهند.

ـ این درباره این شهید عزیز که البته بیش از این می‌توان حرف زد.

ـ یک فصل دیگر درباره شهید سلیمانی، برکات این شهادت است. امروز من به آنچه او برای ملت ما و منطقه به‌وجود آورد من تعظیم می‌کنم. کار بزرگی انجام شد. قیامتی به‌پا کرد. معنویت او، شهادت او را برجسته کرد. این تشییع‌جنازه‌های ایران و آن بدرقه‌های عراقی در کاظمین،‌ بغداد، نجف و کربلا چه کردند با این پیکر ارباً ارباً!

ـ از روح مطهر او از اعماق دل تشکر می‌کنیم.

ـ شهادت او زنده بودن انقلاب را به رخ دنیا کشید. عده‌ای می‌خواستند وانمود کنند انقلاب در کشور مرده است. عده‌ای هم سعی می‌کنند این اتفاق رخ دهد. شهادت او نشان داد انقلاب زنده‌ است. دیدید چه اتفاقی افتاد در تهران و شهرهای دیگر؟

ـ البته برای این حادثه کرمان که تعدادی جان باختند عمیقاً متأسف و متأثر هستم و به خانواده‌های آن‌ها تسلیت می‌گویم.

ـ شهید سلیمانی چشم‌های غبار گرفته را باز کرد.

ـ دشمن‌ها در برابر این عظمت احساس حقارت کردند اما ممکن است به روی خود نیاورند. دشمنی که سعی می‌کند این انسان شجاع را تروریست معرفی کند؛ آمریکایی‌های دروغگو که نمی‌توان ارزشی برای آن‌ها قائل شد می‌خواستند اینطور عمل کنند امّا ملّت ایران بر دهن آن‌ها کوبید.

ـ حالا وظیفه ما چیست؟ بالاخره حادثه مهمی اتفاق افتاده. بحث انتقام و این حرف‌ها بحث دیگری است. حالا دیشب یک سیلی به آن‌ها زده شد.

ـ آنچه در مقام مقابله مهم است این کارهای نظامی به این شکل کفایت نمی‌کند. آنچه مهم است این است که بایستی حضور فسادبرانگیز  آمریکا در این منطقه تمام شود.

ـ آن‌ها در این منطقه جنگ و فتنه و ویرانی آوردند. البته هرجا قدم گذاشته‌اند همینطور عمل کرده‌اند.

ـ اصرار هم دارند که همین فساد و همین ویرانگری را نسبت به ایران عزیز و جمهوری اسلامی هم داشته باشند. مدام اصرار می‌کنند بحث مذاکره و این‌ها مقدمه دخالت است. این باید به پایان بپذیرد. این منطقه قبول نمی‌کند حضور آمریکا را. دولت‌های برخاسته از ملت‌ها قبول نمی‌کنند.

ـ آنچه وظیفه ما به عنوان آحاد جمهوری اسلامی است،‌ دشمن شناسی است. در شناخت دشمن اشتباه نکنید. بله همه می‌دانید دشمن صهیونسیت است و آمریکا. این‌ها را می‌دانید. امّا تلاش وسیعی انجام می‌شود که این قضیه را به‌عکس کنند با شیوه‌های عجیب تبیغاتی.

ـ نکته بعد،‌ دانستن نقشه دشمن است. اینکه می‌خواهد چکار کند و بعد دانستن شیوه مقابله با نقشه دشمن.

ـ اتکا ما به مردم است. جمهوری اسلامی بدون خواست و کمک و آراء مخالف و موافق مردم که چیزی نیست و معنایی ندارد. مردم هم باید دشمن را بشناسند هم شیوه‌های دشمن را بشناسند و هم نحوه مقابله با آن را.

ـ امروز در کشور افراد شجاع، کم نداریم. هم نظامی، هم علمی و سیاسی، افراد با تدبیر و شجاع و آگاهی داریم. باید سخن این‌ها شنیده شود. کاری که این‌ها مناسب می‌دانند در سطح کشور و جامعه به‌نحو درستی انجام بگیرد.

ـ تربیت‌شدگان مکتب امام، روز به روز بیشتر می‌شود. امام فرمودند فتح‌الفتوح انقلاب رشد دادن این نهال‌های بالنده است. کاملاً‌ درست می‌فرمود. این همه فتوحات در برابر تربیت انسان‌های برجسته، کوچک است. 

ـ این را قاطعانه می‌گویم؛ دشمن عبارت است از آمریکا، رژیم صهیونیستی و دستگاه استکبار. مجموعه‌ای از کمپانی‌ها و دستگاه‌ها.

ـ فلان دولت منفور در منطقه که یک موقعی حرفی بزند علیه ما،‌ این دشمن ما نیست. مادامی که حرکتی از آن‌ها در خدمت دشمن علیه جمهوری اسلامی از آن‌ها سر نزدند ما آن‌ها را دشمن نمی‌دانیم. 

ـ اگر این را دانستیم،‌ راه مقابله با نقشه دشمن را هم اگر دانستیم. نقشه دشمن این است که جوانان و مردم ما را در بخش‌های گوناگون دچار خلل در عزم و اراده کند. این نقشه اساسی دشمن است. تردید افکنی در ایمان و عزم راسخ مردم. 

ـ می‌دانند اگر این اتفاق رخ دهد،‌ قدرت تهاجمی و حتی دفاعی ما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. البته توطئه آمریکا فقط این نیست، این مهم‌ترین توطئه‌هاست.

ـ در میدان اقتصاد که تحریم‌هاست. در مسائل امنیتی، همین قبل از این قضایای آبان ماه در یک کشور کوچک امّا واقعا شریر و خبیث اروپایی، یک عنصر آمریکایی با تعدادی ایرانی مزدور و وطن‌فروش علیه ایران بنا به برنامه‌ریزی کردند. نقشه هم همان چیزی بود که ما چند روز بعد در قضایای بنزین دیدیدم. یعنی مردم اوقاتشان از بحث بنزین تلخ بود و به مجرد اینکه تعدادی وارد خیابان شدند این مغرضین و عمّال دشمن شروع کردند به عمل. یعنی تخریب کنند، آتش بزنند و جنگ راه بیاندازند. این نقشه قبلی بود.

ـ از قبل هم افراد را آماده کرده بودند و به عده‌ای پول داده بودند. از این کارها زیاد انجام می‌دهند.

ـ همین چند روز قبل گفتم که دولت آمریکا خوشحالی می‌کرد و گفتند کار ایران تمام شده. چند روز بعد معلوم شد کار خودشان تمام شده، چون غصّه‌دار بودند.

ـ‌ در مقابل این نقشه هم باید آن نقاط اساسی را مورد نظر داشت. نقاط اساسی عبارت است از مبانی فکری؛ چه مبانی فکری اسلامی چه مربوط به انقلاب.

ـ وحدت ملی مهم است. این وحدتی که زیر تابوت شهید سلیمانی ایجاد شد باید محفوظ بماند. مردم،‌ جهت‌گیری‌شان باید این باشد. جهت‌گیری انقلاب، جهت‌گیری تکریم از مردان انقلاب و تکریم شهیدان و تکریم هر چیزی که یادآور ارزش‌های انقلاب است.

ـ این را هم همه بدانیم که دشمنی این جبهه، موسمی و فصلی نیست. این دشمنی، ذاتی و همیشگی است. هر وقت بتوانند ضربه می‌زنند. علاج این است که خود را از لحاظ امنیتی، سیاسی،‌ اقتصادی و جهات مختلف قوی کنیم تا نتواند ضربه بزند.

ـ‌ اینکه برخی خیال می‌کنند اگر یک قدم کوتاه آمدند، آمریکایی‌ها دست از دشمنی بر دارند، خطای بسیار فاحشی است. اینکه برخی می‌گویند و در روزنامه‌ها هم می‌نویسند که کاری کنیم که آمریکا عصبانی نشود،‌ این کاملاً غلط است. این برخلاف فرمایش قرآن است

ـ وجود این جوانان مومن و نیروهای فعال، اصلا برای همین است که دشمن عصبانی شود و از همین عصبانی هستند؛ از جوانان عرصه خدمت و علم و جوانان عرصه نظامی. دشمن از این عصبانی است.

ـ‌ (در واکنش به تکبیرهای توامان مردم): ان‌شاءالله همیشه صدای شما رسا و زبان‌تان گویا و گام‌تان استوار باشد و خدای متعال رحمت کند عزیزان ما را شهید سلیمانی و شهید ابومهدی و همراهان عزیز عراقی و ایرانی آن‌ها را.

ـ خداوند رحمت کند همه کسانی که راه حرکت این ملت را هموار کردند.

ـ این مصوبه مجلس ضربه بسیار خوبی بود. مصوبه پارلمان عراق هم بسیار خوب بود که مصوبه اخراج آمریکا از عراق بود. ان‌شاءالله خدا کمک کند این راه را ادامه دهند.

ـ مردم سراسر کشور چشمشان به مردم قم است. در روز ۱۹ دی به مناسبت آن حادثه بسیار مهم و تاریخ‌ساز

ـ درباره ۱۹ دی باید درس بگیریم. اکثر شما آن روز را ندیدید ولی خاطره‌اش زنده است که ما از آن خاطره باید درس بگیریم.

ـ به خاطر دفاع از مرجعیت و رهبر عظیم‌الشان انقلاب مردم قم به خاطر دفاع از ایشان در مقابل نیروهای مسلّح و بی‌رحم رژیم طاغوت سینه سپر کردند.

ـ مردم با دست خالی آمدند. چه چیزی آن‌ها را به وسط میدان کشاند؟ ایمان و غیرت دینی.

ـ همان حرکت، منشاء یک انقلاب بزرگ شد. حرکتی که به خاطر غیرت دینی انجام شد خدا به آن برکت داد و ادامه پیدا کرد و پشت سر هم،‌ اربعین‌ها مردم را به وسط میدان کشاند و امام بزرگوار هم رهبری کرد و منتهی شد به قیام عظیم سال بعد یعنی بهمن ۵۷

ـ می‌توان به برکت ایمان و غیرت دینی کارهای مهمی انجام داد. آن روز مردم دستشان خالی بود ولی امروز دست ما پر است و مجهز است در برابر زورگویان عالم.

ـ نگذاریم درس ۱۹ دی فراموش شود. چه مسئولین تبلیغاتی کشور، چه علمای معظّمی که در قم و سایر مناطق هستند. چه جوان‌های فعال در حوزه فرهنگی چه آحاد مردم. نگذارید این درس بی‌نظیر که جلوی چشم ما اتفاق افتاد فراموش شود.

ـ درس شروع مظلومانه متکی به ایمان و غیرت دینی و برکتی که خدای متعال به اینطور حرکات می‌دهد و این حماسه عظیم را پشت سر هم ایجاد کرد.

ـ خداوند در قرآن، این نکته را که فراموشی به سراغ ما نیاید،‌ به مناسبت امم گذشته تکرار کرده است.

ـ بنی‌اسرائیل یک روزی آنچنان قدرت معنوی پیدا کردند که با این که زن و فرزندانشان زیر شکنجه فرعون بودند توانستند فرعون را مغلوب کنند تا اینکه خدای متعال راه را برای آن‌ها باز کرد و فرج را با غرق فرعون به آن‌ها عطا کرد.

ـ همین بنی‌اسرائیل بعد از مدتی با گذشت زمان از آن حالت اول خارج شدند. دل‌ها سنگین شد و آن توکل و اعتماد به خدا و آن صبر و استفامت را از دست دادند. 

ـ جوان مومن و پایبند به انقلاب از ابتدای انقلاب خیلی بیشتر است. ناراضی نیستیم اما مراقب باشید راه درست طی شود. این درس بزرگ و قرآنی که خدای متعال کمک می‌کند؛ این درس را فراموش نشود.

منبع: فارس
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1398/10/18 - 23:01 |     0     0     |
نفدیک بالروح و ا لدم یا سید القائد روحی لک الفداء . جانم بفدایت حقا که فرزند زهرایی خداوند به حق مادرتان زهرا سلام الله علیها شما را طول عمر با صحت و سلامتی بدهد. جانم بفدایت اقا جانم .

ناشناس
| 1398/10/21 - 12:04 |     0     0     |
شیطان بزرگ لمس کرد که دوران بزن در رو تمام شده و یکی بزنی ده تا میخوری

ناشناس
| 1398/10/23 - 20:28 |     0     0    
پاسخ: بله اما سقوط هواپیما شیرینی این پیروزی رو تلخ کرد

ناشناس
| 1398/10/22 - 21:00 |     0     0     |
بنظرمن یک سیلی هم باید به داخلیا زد که انقدر خائن هستن

ناشناس
| 1398/10/30 - 10:32 |     0     0    
پاسخ: ایران آخرش به دست دانشجویان سوسول و احمق تجزیه میشه .

ولی
| 1398/10/23 - 20:27 |     0     0     |
حالا که میبینیم سیلی رو به خودمون زدید...بابا با امریکا درنیفتید

ناشناس
| 1398/10/30 - 10:31 |     0     0     |
تشییع حاج قاسم و کوبیدن پایگاه های آمریکا از یوم الله است ایران اسلامی ابهت وهیمنه آمریکا رادرهم شکست


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مدیریت بهشت زهرای تهران از شهدای مدافع حرم انتقام گرفت
49 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 34)
   دیشب یک «سیلی» به آمریکا زده شد؛ «انتقام» بحث دیگری است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ۵ خط فریب رسانه‌ای آمریکایی‌ پس از ترور شهید قاسم سلیمانی
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آیا اماراتی‌ها و سعودی‌ها در ترور سردار سلیمانی دست داشتند
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سفیر انگلیس چرا بازداشت شد و چه کسی او را آزاد کرد؟! +تصویر
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   یک اشتباه را با صد اشتباه کامل نکنیم
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آخرین ساعات حضور حاج قاسم سلیمانی در سوریه
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبر انقلاب: تشییع سردار سلیمانی و کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه «ایام الله» است/ جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سهم قرارگاه خاتم از بودجه عمرانی کشور کمتر از 3 درصد/ پارسال 400 میلیارد تومان مالیات دادیم
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرا دشمن می‌خواهد تشییع ده‌ها میلیونی حاج قاسم و واقعه‌ عین‌الاسد فراموش شود؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران