خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  اصلاح‌طلبان به جای "پذیرش شکست" ساز آنارشیسم کوک می‌کنند
  واکنش تاجزاده به پیروزی ۳۰_۰ اصولگرایان
  سکّانداری مدیریت جهادی؛ پیوست "گام اول" مردم
  «شکست مطلق اصلاح‌طلبان» در رقابت با کارنامه خود
  ایران باید همکاری‌های خود را با FATF متوقف کند
  اصلاح‌طلبان به کارنامه «امید» باختند
  پخت‌وپز سیاسی FATF با سس آمریکایی
  یادداشت شریعتمداری درباره Fatf
  پیشتازی اصولگرایان؛ سرتیتر و تحلیل برخی رسانه‌های عربی
  تحلیل ابکی روزنامه اصلاح طلب از تصویب نشدن FATF
  «هیولاسازی» از مجلس یازدهم، ترفند جدید اصلاح‌طلبان
  لیست سیاه «FATF»؛ واقعی یا لفاظی رسانه‌ای؟!
  انتخابات ایرانی، آینه دق شیخ‌نشین‌ها و اقماری‌های آمریکا
  سرلیست کارگزاران/اصلاحات توهّم زد
  اقتصاد تحریم‌شده ایران دلیلی برای ترسیدن از لیست سیاه FATF ندارد
  پیروزی آیت الله یزدی در انتخابات خبرگان
  فردای انتخابات چه باید کرد؟
  مشکل اصلی از تحریم‌ها نیست بی‌تدبیری در دولت است
  تیرباران قاتل حاج قاسم
  تاثیر حضور در لیست سیاه FATF بر تجارت خارجی
  پسر حاج قاسم پای صندوق رای
  واکنش همتی به حضور ایران در لیست سیاه FATF
  انتقاد احمد توکلی از مقاومت دولت برای تمدید مهلت اخذ آرا!
  آمریکایی‌ها با عمل مضحکانه‌ اخیر بی آبروتر شدند
  تصویری از شناسنامه رهبر معظم انقلاب
  مکان پمپاژ رسانه ای "رای نمی دهم" مشخص شد!
  تصویر متفاوت از رای دادن امروز رهبری
  هر کس به منافع ملی علاقمند است در انتخابات شرکت کند/ در تهران به ۳۰ نفر رأی بدهید؛ این کار کمک زیادی به تشکیل "مجلس قوی" خواهد کرد
  آشنایی با آیت‌الله سعدی نامزد انتخابات مجلس خبرگان
  خاطره له‌شدن پاسداران در پاسداران
- اندازه متن: + -  کد خبر: 256180صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنرییکشنبه، 15 دی 1398 - 12:55
۵ خط فریب رسانه‌ای آمریکایی‌ پس از ترور شهید قاسم سلیمانی
۵ خط فریب رسانه‌ای آمریکایی‌ پس از ترور شهید قاسم سلیمانیشهید خبر: آمریکایی‌ها به سرعت پیوست رسانه‌ای پس از ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی را فعال کرده‌اند. متهم کردن برخی کشورهای منطقه، ایجاد برخی دوقطبی‌ها در داخل و دروغگویی درباره سردار سلیمانی‌ از جمله‌ی طرحهای آمریکایی‌است. جزئیات آن را در این گزارش بخوانید
  

خبر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اتفاقی بود که علاوه بر مردم ایران، مردم منطقه و جهان را نیز شوکه کرد. شاید تنها کسی که شوکه نشد خود سپهبد سلیمانی بود که سال‌ها منتظر لحظه شهادت خود بود. چنین ویژگی‌های شخصیتی مانند صداقت، سلامت و نترس بودن حاج قاسم او را به نماد بین‌المللی مقاومت و چهره مبارزه با تروریسم تبدیل کرده بود. شهادت فرمانده سپاه قدس ایران علاوه بر مشکلاتی که برای آمریکا و متحدانش ایجاد خواهد کرد، باعث همدلی و اتحاد مردم ایران و ملت آزاده در منطقه و رونق بیشتر مقاومت خواهد بود. این فضا باعث می‌شود که آمریکا خود را در فضایی بسیار ملتهب علیه خود ببیند و به همین دلیل به انحراف ماجرا روی آورده است.

1- یکی از خطوط فریبی که توسط دشمن دنبال می‌شود ایجاد دو دستگی در کشور در دو سطح نخبگان و مردم است. آمریکا به خوبی می‌داند که سردار سلیمانی چهره‌ای ملی و محبوب در ایران است و این باعث انسجام اتحاد ملی در کشور می‌شود، به همین دلیل تلاش می‌کند دوگانگی را القا کند. اظهارات عجیب رئیس جمهور آمریکا که اتهام مشارکت قاسم سلیمانی را در کشتار 1000 نفر را مطرح کرد، در همین راستا قابل ارزیابی است؛ حال آنکه فرض و نتیجه‌گیری او هر دو نسبتی با واقعیت ندارد. دونالد ترامپ علاوه بر آمارسازی، به دنبال فضاسازی است تا بدین واسطه از اراده ملی در ایران برای گرفتن انتقام سخت بکاهد. همچنین ایجاد و رونق بخشیدن به دوقطبی‌ها در داخل میان مردم و دولت یا میان جناح‌های مختلف و سلیقه‌های مختلف سیاسی و شایعه ساختن از یک سو علیه دیگری جزو خطوطی است که بلافاصله پس از ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی به راه افتاده و به نظر می‌رسد یک پیوست قطعی برای عملیات ترور است.

2- مورد دومی که از روز گذشته مطرح شده است، متهم کردن کشورهایی است که در زمینه سیاست‌های منطقه‌ای با ایران همکاری خوبی داشته‌اند. از روز گذشته مطالب مبهم، جعلی و غیرمستندی درباره دست داشتن، یا اطلاع داشتن برخی کشورها مانند لبنان، سوریه، روسیه، قطر و حتی عراق در این ماجرا منتشر شده‌اند. این محتوا بنظر می‌رسد با هدف ایجاد ذهنیت کاذب بین ایران و این کشورهاست. جالب است که بیشتر هم نام کشورهایی مطرح می‌شود که ایران با آنها در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری نزدیکی را داشته است یا اینکه روابط سیاسی نزدیکی با آنها دارد. طرح نام کشورهای مختلف دوست از یک سو باعث ایجاد سوء ظن در افکار عمومی نسبت به این کشورها می‌شود و از طرفی دیگر اذهان را در خصوص عامل و مقصر اصلی دچار تشتت کند. اینکه در کشور در خصوص اینکه چه کسانی در این ماجرا دست داشته‌اند، سردرگمی ایجاد شود، این موضوع می‌تواند از شدت و میزان اراده و انسجام برای گرفتن انتقام بکاهد و عامل اصلی را از زیر بار فشار برهاند.

3- سومین مسئله‌ای که از روز گذشته و آن هم توسط مقامات آمریکایی مطرح شده است این است که ترور سپهبد سلیمانی اقدامی پیشدستانه بوده و با هدف جلوگیری از یک جنگ بوده است. این گزاره کاملا اشتباه است. حتی خود تحلیلگران آمریکا این اقدام دولت آمریکا را به مثابه اعلان جنگ با ایران عنوان کردند. چگونه است که رئیس جمهور آمریکا اقدامی جنگی خود را در قالب به اقدامی که مانع جنگ شود، معرفی می‌کند؟ او گفت که با این کار جان آمریکایی‌ها را نجات داده است، اما بالعکس این ترور نسنجیده مخاطرات بیشتری را برای آمریکایی‌ها در پی دارد. نکته دیگری که در اینجا قابل بررسی است، این است که بحث تجمع مقابل سفارت آمریکا و احتمال انجام عملیات در آن مطرح شده بود. اما نکته مهم این است که تصمیم برای ترور سپهبد سلیمانی قبل از تجمع مقابل سفارت آمریکا در بغداد اتخاذ شده بود. اصلاً بر اساس اعلام خود آمریکایی‌ها سال‌ها بود که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در پی به شهادت رساندن فرمانده سپاه قدس ایران بودند. بنابراین گزاره نجات انسان‌ها و اقدام پیشدستانه هیچ معنا و مفهومی ندارد. پس چرا آمریکایی‌ها چنین بحثی را مطرح می‌کنند؟ یکی این است که از شدت احساسات ضدآمریکایی در منطقه بکاهند و از طرفی چهره قاسم سلیمانی را که چهره‌ای ضد تروریسم و ضد داعش است را تحریف کرده و آن را وارونه منعکس کنند. چرا که آمریکا در حال حاضر مجرم است که فردی ضد داعشی و ضدتروریسم را ترور کرده است.

4- نکته چهارم هم این است که بحثی تحت عنوان مخالفت یا عدم اطلاع دموکرات‌ها در آمریکا از این اقدام دولت ترامپ به راه افتاده است. این بحث مسیری را پیگیری می‌کند که در نهایت بگوید در هیات حاکمه آمریکا در این خصوص اختلاف نظر وجود دارد. شاید در میزان ترس آمریکایی‌ها در این زمینه تفاوت کمی وجود داشته باشد، ولی قطعاً هر دو حزب در آمریکا یک سیاست را در قبال ایران دنبال می‌کنند و سردار سلیمانی هم در این زمینه استثنا نبوده است. بلکه دلیل مسئله دو دسته نمایی، هراس واشنگتن از پاسخ ایران است.

5- آمریکایی‌ها درک می‌کنند که بنا به شخصیت و جایگاه قاسم سلیمانی در جامعه ایرانی، پاسخ به ترور و انتقام خون او یک مطالبه ملی و حتی بین‌المللی است که می‌تواند موجب ایجاد اتحاد در کشور هم شود. بنابراین همه موارد فوق را برای کاهش موج و شدت انتقام ایران دنبال می‌کنند. اما نباید فراموش کرد که انتقام ایران، نه یک خواست احساسی بلکه تدبیری منطقی و با هدف بازدارندگی برای جلوگیری از جنگ و ناامنی است. چرا که اگر ایران پاسخ ندهد، آمریکا دفعات بعد با شدت بیشتری علیه ایران خواهد تاخت. بنابراین انتقام و پاسخ سخت ایران کارکردی بازدارنده و با هدف ایجاد امنیت و ثبات خواهد بود حال آنکه آمریکا می‌خواهد اینگونه  جلوه دهد که انتقام‌گیری از ترور سلیمانی معادل جنگ و خلاف منافع ملی است؛ در حالی که همگان می‌دانند عدم پاسخ دهی قاطع و متناسب به آمریکا او را برای اقدامات بیشتر علیه ایران بیش از پیش تحریک خواهد کرد؛ اما پاسخ درخور به او، شیطان بزرگ را سر جایش خواهد نشاند. ان‌شاءالله.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1398/10/17 - 21:17 |     0     0     |
چه سرداری بود این سردار....چه شخصیت عجیبی گمشده عصر ما بود....اصول گرا اصلاح طلب حتی اپوزیسیون خارج نشین همه در رثای او صحبت می کنند مگر می شود؟ چه با شکوه است این مرد شبکه های خارجی که همیشه اخباری چنین را سانسور می کنند با اشتیاق برای سردار مستند می سازند و نبودنش را روایت می کنند....سردار روایت یک امت است او یک فرد نیست او یک ملت است ملتی که تار و پودش انسانیت و شرف است.....

ناشناس
| 1398/10/18 - 23:01 |     0     0     |
و لینصرنّ اللَّه من ینصره انّ اللَّه لقویّ عزیز

ناشناس
| 1398/10/21 - 12:05 |     0     0     |
ترامپ خیال می کرد، ترور ژنرال ارشد ایرانی، قماری در تراز بقیه قمارهای وی در زندگی عشرت طلبانه و کازینو مدارانه است. او اما موجب هتک حیثیت بی نظیر آمریکا در طول 75 سال گذشته شد و پس از آن هم ترجیح داد مانند یک بز دل تمام عیار و با وجود هارت و هورت فراوان، عقب نشینی کند.

این درحالی است که ایران،تازه روند انتقام سخت را با شجاعت و تدبیر تمام آغاز کرده است. اکنون جهان، تفاوت دو رهبر الهی و شیطانی را درک می کند و این آغاز فصلی تازه در تمدن سازی روزگار ظهور است.

ولی
| 1398/10/22 - 21:00 |     0     0     |
خیلیا میگن سلیمانی زندس و ازش استفاده ابزاری کردن...بعیدهم نیستا

ناشناس
| 1398/10/23 - 20:34 |     0     0     |
واقعا حیف بود سردار
راهش رو باید ادامه داد


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بنیاد شهید نهادی برای خدمت، نه مسندی برای قدرت
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   باید قوی شویم تا جنگ نشود و تهدید دشمن تمام شود/ می‌توان با تبدیل تحریم جنایتکارانه به فرصت، اقتصاد را از وابستگی به نفت نجات داد
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چرا روحانی برای دوقطبی سازی کشور اصرار دارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   «اصغر پاشاپور» در حلب سوریه شهید شد
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ترور سردار سلیمانی و آنچه پیش‌بینی نمی‌کردند
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اصغر آقایِ حاج قاسم
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جریان‌شناسی پیام‌های رهبرانقلاب به دانشجویان
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   پرچم شهید سلیمانی در دست سردار قاآنی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رزمندگان بدون مرز
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   طرح آمریکایی معامله قرن، قبل از مردن ترامپ خواهد مرد/ هر کسی به ایران و امنیت آن علاقمند است، باید در انتخابات شرکت کند
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران