خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  توئیت‌های جلیلی درباره مجلس یازدهم
  تاثیر نگرش سردار سلیمانی در پیوند منافع ایران و جهان اسلام
  ایران با محاسبات دقیق تحریم‌های آمریکا و انگلیس را شکست
  تلاش «بهار» برای رسوایی سازمان مجاهدین
  معصومه ابتکار: محتوای سند ۲۰۳۰ مترقی است
  پیام وحدت اصول‌گرایان به تخریب‌چی‌های اصلاح‌طلب
  رهبر انقلاب درگذشت آیت‌الله محجوب را تسلیت گفتند
  اقتدار در حیاط خلوت آمریکا +دانلود
  مجلس تلاش ویژه‌ای درباره معیشت طبقات ضعیف خواهد داشت
  شفافیت نماینده جوان
  حامیان نجفی خون‌خواه «رومینا» !
  زنگنه چگونه توانست وزیر بماند؟
  ناگفته‌های سرداری که همپای حاج قاسم با داعش جنگید
  پَر مگس را که نمی‌توان بست!
  چگونه مجلس «در رأس امور» قرار می‌گیرد؟
  تکرار دیپلماسی بن و سارایوو با خلیل زاد
  قالیباف و انتخاب
  اولین درخواست قالیباف از حاج قاسم بعد از ریاست
  وقتی آیت‌الله خامنه‌ای ریاست مجلس را نپذیرفت!
  سلاح هسته‌ای آماده انفجار در ایران
  اولین تذکر قالیباف به نمایندگان مجلس
  نفتکش ایرانی گم شد
  انتصاب لاریجانی به مشاورت رهبری و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت
  موافقت رهبر انقلاب با اختصاص ۵۰میلیون یورو برای آب و فاضلاب اهواز
  آویزان شدن از قدرت ... و ناگهان شعار اصلاح‌طلبی!
  آدرس غلط ندهید آقای موسویان! این کارنامه خباثت دموکرات‌هاست
  راز خوش‌بینی رهبر انقلاب به آینده
  حمایت از یک فیلم «ضدایرانی» به بهانه قتل خانوادگی!
  روایت اسناد از «ساده لوحی» منتظری
  انتقاد تند و تیز داریوش قنبری از خاتمی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 256169صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانیکشنبه، 15 دی 1398 - 12:30
با شهادت حاج قاسم، باطنی نهفته از رخداد توحیدی انقلاب ظهور کرد
خدمت اصلی حاج قاسم !
خدمت اصلی حاج قاسم !شهید خبر: انقلاب اسلامی راه گشوده‌ای است که در هر مرحله از آن باید گامی بلندتر از قبل برداشت و با شهادت سردار قاسم سلیمانی باطنی نهفته از رخداد توحیدی انقلاب اسلامی در هویت جهانی‌اش ظهور کرد.
  

شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی به عنوان نقطه عطفی در تاریخ زرین انقلاب اسلامی تلقی می‌شود و این شهادت ظرفیت‌های جدیدی را در محور مقاومت و بیداری ملت‌های مسلمان ایجاد خواهد کرد.

شهادت این بزرگ مرد پایه‌های اقتدار انقلاب اسلامی را مستحکم‌تر از گذشته خواهد کرد و خون حاج قاسم، بهایی است که کشور برای مرحله جدید مبارزه خود پرداخت کرد.

این شهادت است که به امت اسلامی حیات می بخشد، همانطور که خون شهیدان ما در ایام پیروزی انقلاب، اراده مردم عزیزمان را برای مبارزه استوارتر ساخت و خون شهیدان مظلوم ایام دفاع مقدس بر انسجام و عزم ما برای ایستادن در برابر ظلم جهانی افزود، اکنون شهادت حاج قاسم سلیمانی در گستره‌ای فراتر از مرزهای ایران نوید بخش انسجام و استواری اراده‌ها و دمیده شدن خونی تازه در رگ کشورهای منطقه است. به تحقیق این شهادت فراموش شدنی نیست و تأثیرات تمدنی و فرهنگی و سیاسی عمیقی بر محور مقاومت و کشورهای اسلامی برجای خواهد گذاشت.

اصغر طاهرزاده، نویسنده و اندیشمند معاصر کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شهادت سردار سلیمانی گفت: خداوند در راه توحید و در مسیر نفیِ استکبار، آن‌چنان برکات و ظرفیت‌هایی قرار داده که هر قدمی در مقابله با این راه، برداشته شود تا راهِ توحید به گمان دشمنانِ این راه متوقف شود؛ جلوه‌ای از جلوات نورِ جامع الهی به ظهور می‌آید. مثل روز روشن است که چنین کاری را که آمریکا انجام داد، جز به دست احمق‌ترین و نادان‌ترین انسان‌های روی زمین امکانِ انجام نداشت.

خداوند در راه توحید و در مسیر نفیِ استکبار، آن‌چنان برکات و ظرفیت‌هایی قرار داده که هر قدمی در مقابله با این راه، برداشته شود تا راهِ توحید به گمان دشمنانِ این راه متوقف شود؛ جلوه‌ای از جلوات نورِ جامع الهی به ظهور می‌آید

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی راهِ گشوده‌ای است که باید در هر مرحله از مراحل حضور تاریخی‌اش، گامی به اقتضای آن مرحله بسی بلندتر از قبل به جلو برداشته شود و این گام محقق نمی‌شد مگر آن‌که جهان تشیع خود را به ظهوری دیگر نشان دهد و آن ظهور، با شهادتِ سردار حاج قاسم سلیمانی به میان آمد تا باطنی نهفته از رخداد توحیدیِ انقلاب اسلامی در هویت جهانی‌اش ظهور کند و معنای سیاستی که عینِ دیانت است و در جای خود، سلوکی با برکت می‌باشد؛ هرچه بیشتر نهادینه شود و اشک‌هایی در سوگ آن مرد آسمانی به ظهور آید که از جنس اشک‌های اولیا الهی است در نیمه شبان برای رفعِ حجاب‌های غلیظ تاریخِ ظلمانیِ این زمانه.

وی افزود: از این به بعد، این آمریکا است که در انفعالِ هر روزیِ خود گرفتار خواهد شد، ولی نه از جنسِ سقوط یک جبهه سیاسی در مقابل رقیب سیاسی‌اش، بلکه به معنای به ظهور آمدنِ قدم‌های توحیدی که بنا است همه مناسباتِ عالَم کفر را تغییر دهد. خداوند بنا دارد با نشان‌دادنِ حضور چشم‌گیر و جهانیِ جبهه توحیدیِ انقلاب اسلامی به ما و جهانیان نشان دهد با حضور در این جبهه، در کجا ایستاده‌ایم؛ در جایی که: «یُعْجِبُ الزُّرَّاعَ لِیَغِیظَ بِهِمُ الْکُفَّارَ» پایه‌گذاران آن نیز، خود به شگفت می‌آیند و از آن طریق، فشار و خشمی بی‌اندازه در کفار ایجاد می‌شود.

خدمت اصلی حاج قاسم !

وی اظهار داشت: پس! قصه، قصه یک شخص نیست؛ قصه انسانی است که در تاریخ بشریت از آن جهت که قاسم سلیمانی بودن، گمگشته شأن بود با ظهور او به ظهور آمد، انسان‌هایی مثل ابو مهدی المهندس متوجه شدند او به صورتی فوق‌العاده، شبیه ابعادِ متعالی خودشان است که چگونه ذیل اسلام و تشیع و ولیّ فقیه، باید چنین «بودنی» داشته باشند که در عین مهابت، مهربان باشیم و در عینِ بصیرت سیاسی- به عمیق‌ترین شکلِ جهانی آن- سیاست‌زده و منفعل نباشیم و در عین مصمم‌بودن، گرفتار خشونت بی‌جا نگردیم و این یعنی از مرزهای «جزیره‌ای بودن» به در آمدن و جهان اسلام را احیاء‌کردن، تا همه بشریت بدانند هنوز هم امکان زندگی و زنده‌بودن هست و برای مقابله با استکبار، کسی نباید خود را معطل دیگری کند چه شیعه باشد و چه سنی و چه چپ و چه راست.

با به صحنه‌آمدن مردم در تجلیل از سید شهدای مقاومت، ورقی دیگر خورد برای حضور عمیق‌تر انقلاب اسلامی، تا نسل جدید، خود را نه در «دیروز» که در «امروز» ِ خود به وسعت همه تاریخی که انقلاب اسلامی در آینده بشریت رقم خورده است؛ احساس کند

اصغر طاهرزاده در پایان گفت: با به صحنه‌آمدن مردم در تجلیل از سید شهدای مقاومت، گذشته افتخارآمیزی که داشت برای نسل جدید گم می‌شد؛ ورقی دیگر خورد برای حضور عمیق‌تر انقلاب اسلامی، تا نسل جدید، خود را نه در «دیروز» که در «امروز» ِ خود به وسعت همه تاریخی که انقلاب اسلامی در آینده بشریت رقم خورده است؛ احساس کند.

موسی نجفی، استاد تاریخ و عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان موقعیت و جریان و تفکر و نفوذ بین المللی شهید قاسم سلیمانی در بین ملل منطقه، گفت: در بین شاخ و شانه کشیدن‌های متناقض همراه با تهدید و تطمیع و ترس مقامات امریکایی در شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، برخی از آنان (مثل جان بولتون) آرزوهای دور و دراز و خیال‌های خود را درباره نابودی انقلاب اسلامی و برخی فراتر از آن حتی در مورد کشور و مردم ایران پنهان نمی‌کنند؛ ولی آیا ملتی که در طول قرون مختلف بزرگترین بحران‌ها و تنش‌های عظیم را پشت سر گذاشته است و طوفان‌های سخت را تجربه کرده در این مقطع تاریخی آسیب پذیر است؟ هر چند ایرانیان بارها اثبات کرده‌اند که با عقلانیت و تدبیر و اراده می‌توانند تهدید را به فرصت تبدیل کنند، ولی در جواب این پرسش بیایید از دیدگاه خود غربیها و با توجه به تجربه پیشکسوتان قبلی تاریخ استعمار یعنی روباه پیر، انگلیس مطلب را دنبال کنیم.

خدمت اصلی حاج قاسم !

وی ادامه داد: از تجارب دولتمردی انگلیسی سخن می گویم که یکی از بزرگان سیاست خارجی بریتانیا بود: «لُرد جرج کِرزن». کرزن ۱۸۹۹ تا ۱۹۰۵ نایب‌السلطنۀ (= فرماندار) هند بود و همواره در بالاترین سطح سیاسی کشورش قرار داشت و تا در ۱۹۱۹، سالی که نظم نوین جهان در ورسای چیده می‌شد، وزیر امور خارجۀ انگلیس شد و تا ۱۹۲۴ در این مقام ماند.

آمریکایی‌ها باید بدانند که نه با یک ملت جعلی و ساخته شده و جزیره‌ای از اقوام گسسته (مثل برخی ملل تقسیم شده از میراث عثمانی‌ها در بعد از جنگ بین الملل اول) بلکه با ملتی حقیقی با تاریخ و ایده و احساس و آرمانهای مشترک روبرو هستند

وی افزود: اما کرزن سال‌ها پیش از این به جهانگردی روی آورد، از ۱۸۸۸ تا ۱۸۹۴. از روسیه و آسیای مرکزی تا کره و هند و چین را زیر پا گذاشت و در جریان آن چند ماهی نیز در ۱۲۶۸ شمسی (۱۸۸۹۱۸۹۰) در ایران سیاحت کرد. نتیجۀ سفر او به ایران کتابی دوجلدی شد با عنوان «ایران و قضیۀ ایران». در این کتاب که به نوعی شناخت عمیق‌تر ایرانیان را مدنظر داشته جمع بندی جالبی در مورد ایران دارد: کرزن پس از مقایسۀ ایرانیان با ملل مجاور می‌گوید «تاریخ گواه است که ایرانیان نبوغ بقا دارند…»؛ «نبوغ بقا».

وی افزود: به نظرم این همان نکته‌ای است که امریکائیان در اتخاذ سیاست‌های راهبردی خود و در تاکتیک‌های خشن در حذف فیزیکی و ترور افراد باید از انگلیس‌ها و از تاریخ بیاموزند.

وی در پایان گفت: البته در کنار این مطلب بایستی توجه کنند که نه با یک ملت جعلی و ساخته شده و جزیره‌ای از اقوام گسسته (مثل برخی ملل تقسیم شده از میراث عثمانی‌ها در بعد از جنگ بین الملل اول) بلکه با ملتی حقیقی با تاریخ و ایده و احساس و آرمانهای مشترک روبرو هستند؛ از بد حادثه برای امریکائیان، انقلاب اسلامی که امری فرا ملی است در چنین کشوری با این سوابق تاریخی و هویتی، سکنی و ماوا گزیده است؛ موقعیت و جریان و تفکر و نفوذ بین المللی شهید قاسم سلیمانی در بین ملل منطقه، نماد و مصداقی از این ماجرای بزرگ و ریشه دار و دنباله دار است و با حذف یک سردار هر چند عظیم و عزیز، صورت مسئله پاک شدنی و برای غرب حل شدنی نخواهد بود.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1398/10/17 - 22:23 |     0     0     |
سردار عزیز ما در تمام مسائل کشور راهکشایی میکرد روحش شاد


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  خسارت فقدان جوانان صمیمیِ پرتلاش بزرگ و سنگین است/ مسئولان ابعاد حادثه را به درستی روشن کنند
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نظر رهبرانقلاب در خصوص "دولت جوان حزب‌اللهی"/ پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  منظور رهبر انقلاب از گروه‌های التقاطی و «حضرات پشیمان» چه کسانی بود؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   از «جانم فدای ایران» تا حمایت از تحریم‌ها
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  هورای قاتلان شهید مطهری برای علی مطهری
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   تاثیر «روز قدس» در حفظ امنیت غرب آسیا
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم پس از 4 سال شناسایی شد
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   زنگ حساب است،لطفا پاسخگو باشید
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  «استر و مردخای» در آتش ؟!
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   گمنامی فرمانده مدافعان حرم
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آغاز توزیع مرحله دوم اقلام بهداشتی در بین ایثارگران خراسان رضوی