خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  رهبران احزاب پاکستانی در منزل سردار سلیمانی
  تفاوت ادبیات اروپایی‌ها درباره آمریکا و ایران در خصوص برجام
  معجزه انقلاب +دانلود
  خیانت جدید سلطنت‌طلب‌ها علیه ایرانیان
  بلدم بلدم های دیپلماتیک چشم آبی‌ها را گستاخ‌تر کرد
  گلایه شدید آیت‌الله جنتی از اظهارات رئیس‌جمهور
  شورای نگهبان چگونه باطن محمود صادقی را عیان کرد؟
  آقای روحانی! شخصاً پاسخگوی کدام بی‌تدبیری هستید؟!
  تنها راه ادامه مسیر عزت
  نگاهی به ابعاد و اثرات پاسخ موشکی ایران به دشمن
  پرونده لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام بسته شد
  بدعت یا ناآگاهی؟
  هاشمی طبا: برجام،گشایش بسیاری در اقتصاد ایجاد کرد
  رفتار منطقه‌ای ایران در قبال آل‌سعود بچگانه است
  اطلاعیه سپاه خوزستان در خصوص شهادت فرمانده بسیج دارخوین
  نفوذ و حضور ما در منطقه ذاتی و معنوی است
  ایده امام خمینی برای آینده نهضت اسلامی
  دلیل عصبانیت این روزهای رییس جمهور
  زندگی ۲۵ ساله آیت الله در کاخ مرمر
  چرا مذاکره نکردن با آمریکا به نفع ایران است؟
  باید از راه‌ دیپلماسی تنش با آمریکا را کاهش بدهیم!
  روزنامه کارگزاران دروغ اصلاح طلبان را لو داد
  شورای نگهبان چگونه باطن محمود صادقی را عیان کرد؟
  ماهواره ظفر قبل از ۲۲ بهمن به فضا پرتاب می‌شود
  پیام خانواده سردار سلیمانی در پی انتشار اخبار جعلی در فضای مجازی
  کدام دانه درشت‌های سیاسی در زندان هستند؟ +جزئیات
  هاشمی: فتاح سخنانش را اصلاح نکند، مطالبی را می‌گویم!
  لیست ۱۵۹ نفره نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
  توضیح موسوی درباره احتمال خروج ایران از NPT
  گفت‌وشنود/ سیب‌زمینی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 255856صفحه نخست » بین المللچهارشنبه، 11 دی 1398 - 16:50
چرا توطئه‌های واشنگتن برای مردم عراق فاش شد
 چرا توطئه‌های واشنگتن برای مردم عراق فاش شدشهید خبر: اتفاقات چند روز اخیر عراق به خوبی از عدم پایبندی آمریکایی ها به توافقنامه امنیتی با بغداد از یک سوی و عدم سکوت عراقی ها در قبال تداوم اشغالگری واشنگتن از سوی دیگر، حکایت دارد.
  

رامین حسین آبادیان: عراق طی روزهای اخیر آبستن حوادث متعددی بوده است؛ حوادثی که با اقدامات خصمانه، جنایتکارانه و قلدرمآبانه ایالات متحده آمریکا کلید خوردند و در نهایت نیز رسوایی مقامات واشنگتن را در پی داشتند. ماجرا از آنجا آغاز شد که تروریست های متجاوز آمریکایی مواضع «حشد شعبی» را هدف حملات خصمانه خود قرار دادند. 

به دنبال حملات تجاوزکارانه آمریکایی ها به مواضع «حشد شعبی» قریب به ۳۰ عضو این گروه مقاومت به شهادت رسیده و ده‌ها تَن دیگر نیز به شدت زخمی شدند. مقامات عراقی و همچنین احزاب و شخصیت های این کشور به جنایت اخیر آمریکایی ها علیه حشد شعبی واکنش نشان دادند. درهمین ارتباط، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق اعتراض خود به اقدام آمریکا را به مقامات رسمی این کشور ابلاغ کرد. 

از سوی دیگر، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق نیز در واکنش به اقدام آمریکایی ها علیه حشد شعبی اعلام کرد که نقض حاکمیت ملی عراق توسط واشنگتن پذیرفتنی نیست. کما اینکه مرجعیت عالیقدر عراق نیز به اقدام تجاوزکارانه تروریست های آمریکایی واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد. احزاب و جریان های مختلف عراق نیز به تجاوزگری واشنگتن در عراق و علیه حشد شعبی واکنش نشان دادند.

درهمین حال،  وزارت امور خارجه عراق نیز در این بیانیه ضمن محکومیت شدید حمله آمریکا، این اقدام را نقض حاکمیت عراق و مغایر با قوانین روابط بین‌الملل برشمرد. در بیانیه وزارت خارجه عراق تاکید شده است که نیروهای حشد شعبی یک قدرت ملی هستند که در دفاع از عراق تأثیرگذار بوده و با تمام شجاعت با گروه تروریستی داعش مبارزه کردند و بخشی از نیروهای مسلح عراق تحت امر فرمانده کل نیروهای مسلح هستند.

 چرا توطئه‌های واشنگتن برای مردم عراق فاش شد

اقدام جنایتکارانه ایالات متحده آمریکا علیه نیروهای مقاومت عراق، واکنش مردم این کشور را نیز به دنبال داشت. تظاهرات کنندگان خشمگین در مواجهه با رویکرد خصمانه، جنایتکارانه و قلدرمآبانه آمریکایی ها در قبال کشور خود، ضمن حرکت به سمت ساختمان مقر واشنگتن در بغداد، اعتراض شدیداللحن خود به اقدامات آمریکایی ها را اعلام کردند. آن ها با در دست داشتن پلاکاردهایی سرشار از شعارهای ضد آمریکایی به سیاست های خصمانه واشنگتن در بغداد واکنش نشان دادند.

در واقع، مردم عراق در اقدام ضد آمریکایی اخیر خود روحیه حمیت و جوانمردی‌شان را به منصه ظهور رساندند و آن را به همگان نشان دادند و اجازه ندادند که آمریکایی ها با کشتار فرزندان مقاومت، روحیه حمیت و جوانمدری ملت عراق را تحقیر کنند. طبیعی است که این اقدام جنایتکارانه واشنگتن می تواند موجی از اتحاد میان اقشار مختلف عراقی در برابر اشغالگری آمریکا را ایجاد کند. 

نکته قابل تأمل در اقدام ضد آمریکایی اخیر مردم عراق این است که آن ها تنها به جنایت اخیر واشنگتن علیه رزمندگان مقاومت اعتراض نکردند؛ بلکه سلسله سیاست های خصمانه و کینه توزانه آن علیه آب و خاک خود را به چالش کشیده و محکوم کردند. مردم به ستوه آمده از اقدامات آمریکا در واقع، دخالت های واشنگتن در امور داخلی عراق، نقض حاکمیت ملی این کشور، جنایت علیه رزمندگان مقاومت و نقض توافقنامه امنیتی با بغداد را محکوم کردند تا نشان دهند که توطئه های واشنگتن بیش از هر زمان دیگری برای آن ها آشکار شده است.

این نکته را نیز می بایست در نظر گرفت که آمریکایی ها در همین جنایت اخیر توافقنامه امنیتی با بغداد را نقض کردند؛ توافقنامه ای که به موجب آن، آمریکایی ها می بایست تمامی تحرکات نظامی خود در خاک عراق را با هماهنگی دولت مرکزی انجام دهند. درهمین ارتباط، سخنگوی نیروهای مسلح عراق سخنان مهمی را در این خصوص مطرح کرده است که این سخنان به خوبی گویای نقض توافقنامه امنیتی بغداد و واشنگتن از سوی مقامات آمریکایی است. 

 چرا توطئه‌های واشنگتن برای مردم عراق فاش شد

«عبدالکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد: «وزیر دفاع آمریکا در تماسی که با عادل عبدالمهدی داشت مشخص نکرد که چه مناطقی مورد حمله قرار می‌گیرد». وی افزود: «وزیر دفاع آمریکا در ساعت هفت یکشنبه شب با فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تماس گرفت و اطلاع وی رساند که واشنگتن مواضع نظامی را در عراق بمباران خواهد کرد اما وزیر دفاع آمریکا مناطق یا مواضعی که هدف قرار خواهند گرفت را نگفت و حمله دقایقی اندکی پس از تماس و نَه ساعات انجام شد و همین موضوع سبب شد که امکان تدابیر امنیتی و اطلاع رسانی به نیروها وجود نداشته باشد».

بنابراین پر واضح است که آمریکایی ها بار دیگر و طبق سنت پیشین خود، توافقنامه ای را که خودشان پیشتر امضاء کرده بودند، زیر پای گذاشتند، لذا اقدام خصمانه اخیر ایالات متحده تنها در ارتکاب جنایت علیه نیروهای مقاومت حشد شعبی خلاصه نمی شود و ابعاد دیگری نیز دارد که ازجمله آن ها نقض توافقنامه امنیتی با بغداد است. این مسأله همان چیزی است که مردم عراق نیز بدان پی برده اند و خواستار آن هستند که هم سفارتخانه ایالات متحده و هم تمامی پایگاه های نظامی آن در خاک عراق باید تعطیل شود.

این همان مسأله ای که شورای امنیت ملی عراق را نیز به واکنش واداشت. درهمین راستا، شورای امنیت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله به مواضع حشد شعبی در القائم واقع در الأنبار عراق را به تجدید نظر در روابط خود و ساز و کارهای همکاری با ائتلاف بین المللی واخواهد داشت. این شورا اعلام کرد که حمله آمریکا به مقرهای حشد شعبی امنیت و حاکمیت عراق را در معرض خطر قرار خواهد داد.

 چرا توطئه‌های واشنگتن برای مردم عراق فاش شد

در هر صورت، اتفاقات یکی دو روز گذشته در عراق و اقدام ضد آمریکایی مردم این کشور، مقامات ایالات متحده آمریکا را در شوک بزرگی فرو بُرد به گونه ای که آن ها با دستپاچگی مواضع مختلفی را در قبال این اتفاقات اتخاذ کردند. به عنوان نمونه می توان به سلسله توئیت های رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد که یک بار ایران را مقصر حوادث عراق معرفی کرده و آن را تهدید می کند و باری دیگر ضمن عقب نشینی از موضع خود اعلام می کند که واشنگتن به دنبال جنگ با تهران نیست!

نکته دیگر آن است که آمریکایی ها به خوبی دریافتند که مردم عراق دیگر در برابر سیاست های خصمانه آن ها و اقدامات یکجانبه و جنایتکارانه‌شان به ویژه علیه نیروهای مقاومت، سکوت نمی‌کند. این بدان معناست که واشنگتن از این پس درخواهد یافت که هرگونه اقدامش علیه خاک عراق پیامدهای وخیمی را برای آن به دنبال خواهد داشت. این مسأله موجب خواهد شد تا آمریکایی ها در سیاست های خصمانه خود علیه عراق اندکی تجدید نظر کنند. 

از سوی دیگر، اقدام ضد آمریکایی مردم عراق می تواند زمینه ساز اتفاق بزرگی در این کشور باشد و آن، تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکایی از خاک عراق است. این بدان معناست که فریادهای ضد اشغالگری مردم عراق به گوش مقامات و مسئولان مختلف این کشور ازجمله نمایندگان پارلمان رسیده است و از این پس باید منتظر ماند و دید که طرح اخراج اشغالگران بیگانه از خاک عراق که مطالبه اصلی مردم این کشور محسوب می شود، چه زمانی به تصویب می رسد.

اما آخرین نکته آنکه اقدام ضد آمریکاییِ مردم عراق توطئه ضد ایرانیِ واشنگتن در این کشور را نیز خنثی ساخت. از زمان آغاز تظاهرات های اعتراض آمیز در عراق، ایالات متحده آمریکا چه از لحاظ رسانه ای و چه از لحاظ مالی اقدامات گسترده ای را در جهت ضد ایرانی جلوه دادن اعتراضات صورت داد. در چنین شرایطی، خیز گسترده مردم عراق علیه اشغالگران بیگانه ضمن بر باد دادن تمامی تلاش های خصمانه ضد ایرانیِ آمریکایی ها، نشان دادند که نسبت به تمامی توطئه های واشنگتن آگاهند و سفارت آن در بغداد را مرکز توطئه چینی می دانند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مدیریت بهشت زهرای تهران از شهدای مدافع حرم انتقام گرفت
49 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 34)
   دیشب یک «سیلی» به آمریکا زده شد؛ «انتقام» بحث دیگری است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ۵ خط فریب رسانه‌ای آمریکایی‌ پس از ترور شهید قاسم سلیمانی
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آیا اماراتی‌ها و سعودی‌ها در ترور سردار سلیمانی دست داشتند
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سفیر انگلیس چرا بازداشت شد و چه کسی او را آزاد کرد؟! +تصویر
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   یک اشتباه را با صد اشتباه کامل نکنیم
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آخرین ساعات حضور حاج قاسم سلیمانی در سوریه
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبر انقلاب: تشییع سردار سلیمانی و کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه «ایام الله» است/ جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سهم قرارگاه خاتم از بودجه عمرانی کشور کمتر از 3 درصد/ پارسال 400 میلیارد تومان مالیات دادیم
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرا دشمن می‌خواهد تشییع ده‌ها میلیونی حاج قاسم و واقعه‌ عین‌الاسد فراموش شود؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران