خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازگشت آمریکا به برجام بدون رفع تحریم‌ها موجب باج‌خواهی است
  نشست «قالیباف» و «امیرحاتمی» درباره بودجه دفاعی کشور
  خواستن یا نخواستن لاریجانی؟
  واکسن ایرانی جلوی جهش‌های کرونا موثر است؟
  پسرخاله وزیر و پسر معاون او گوشت وارد می‌کنند!
  واعظی: می‌خواهیم دولت بعد بدون تحریم خدمت کند
  ما اهل مذاکره هستیم و از آن فرار نمی‌کنیم
  بازی تازه نشریات زنجیره‌ای با فرزند یادگار امام(ره)
  «اغتشاش اطلاعاتی» چگونه دروغ را به حقیقت تبدیل می‌کند؟
  انگار دولت مردان فقط برای ناراضی کردن مردم برنامه‌ریزی دارند!
  آقای ظریف! ما را حلال کنید که فکر می‌کردیم برجام به شما تحمیل شده
  مراقب «عفت مرعشی» باشید
  فیلمی درباره فائزه که محسن هاشمی باید ببیند
  آخرین سوغات دولت تدبیر
  تا ۱۴۰۸ با یادگار امام؟!
  فیلمی درباره فائزه که محسن هاشمی باید ببیند
  چشم انداز نگران‌کننده خرابکاری هسته‌ای و ترور دانشمندان اتمی برای صلح و امنیت بین‌المللی
  تحریم‌ها باید یکجا برداشته شود؛ عمل تدریجی نفعی ندارد
  آقای روحانی به جای رفع تحریم به حفظ برجام فکر می‌کند
  اکاذیب یک "شبکه سازماندهی شده" برای انتخابات ۱۴۰۰
  سرنگونی ترامپ مشابه فرار شاه معدوم از ایران است
  حماسه جهانگیری پس از سود ۸۵ هزار میلیاردی گرانفروشان!
  راه‌حل دولت برای تمام مشکلات اقتصادی: نخرید، نخورید و مصرف نکنید!
  نماینده حاضر در «سلفی حقارت» :عملکرد مجلس یازدهم رضایت بخش نیست
  آمریکا با بازگشت بدون هزینه به برجام ۱۵۰۰ تحریم را روی میز ایران می‌گذارد
  روزنامه شرق:آمریکا مهد آزادی جهان است!
  اسحاق جهانگیری؛ مردی که از دولت مانده و از اصلاحات رانده شده است
  اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری درباره عزاداری فاطمیه
  دلواپس دلواپسانیم!
  آهی که گریبان انگلیسی‌ها را گرفت!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 255038صفحه نخست » تیتر دوسه شنبه، 3 دی 1398 - 23:00
سه دهه کینه‌ورزی بیت «آیت‌الله منتظری» علیه حاج احمد
سه دهه کینه‌ورزی بیت «آیت‌الله منتظری» علیه حاج احمدشهید خبر: در سالگرد درگذشت آیت‌الله منتظری فرزند وی بار دیگر اتهامی را متوجه حاج احمد خمینی می‌کند. تسنیم در این گزارش به تهمت‌ها و دروغ‌هایی که در سال‌های اخیر علیه فرزند امام راحل شدت یافته است می‌پردازد.
  

در روزهای گذشته و ایام سالگرد فوت آیت‌الله منتظری، ویدئویی از احمد منتظری فرزند وی منتشر شد که در‌ آن به فایلی صوتی اشاره می‌کند که دومین دیدار پدرش با اعضای هیئت بررسی‌کننده وضعیت منافقین در زندان در دی ماه سال 67 است ولی مدعی شده اجازه انتشار آن را ندارد. 

پیشتر در تابستان سال 95 احمد منتظری با انتشار فایل صوتی دیدار پدرش با آقایان پورمحمدی، اشراقی، نیری و رئیسی که مسئول بررسی وضعیت زندانیان وابسته به منافقین بودند، موجب شد تا وابستگان به این گروهک در خارج کشور به مظلوم‌نمایی درباره اعدام‌ منافقین در سال 67 بپردازند.

آنچه موجب نوشتن این گزارش شده است، متهم کردن حاج احمد خمینی فرزند امام راحل(ره) به نرساندن نامه‌های آیت الله منتظری به امام خمینی(ره) است. احمد منتظری در این ویدئو از رسیدن نامه‌های پدرش به امام ابراز تردید می‌کند و می‌گوید "من فکر می کنم اصلا این نامه ها به امام نرسید". و در ادامه می‌گوید در دیدار دوم آیت‌الله منتظری با مسئولان وقت قضایی پدرش به آن پرخاش کرده که چرا به‌جای صحبت با امام با حاج احمدآقا صحبت کرده‌اند!

این اولین‌بار نیست که از سوی بیت‌ آیت الله منتظری (چه خودش و چه فرزندانش) تهمت‌ها و دروغ‌هایی به حاج احمد منتسب می‌شود. برای بررسی دشمنی بیت آیت‌الله منتظری با حاج احمد خمینی باید نگاهی به ماجرای همان فایل صوتی اول بیندازیم.

در آن فایل صوتی که حاوی دیدار مرحوم منتظری با مسئولان قضایی وقت است، وی به یک "قاضی" اشاره می‌کند که نزد او رفته و از اعدام‌ها انتقاد کرده است. منتظری نیز واسطه می‌شود تا او نزد امام برود و انتقادش را بگوید اما به وی وقت ملاقات نمی‌دهند. به گفته آیت‌الله منتظری، محمدعلی انصاری از اعضای دفتر آیت‌الله خمینی به این قاضی گفته بود حق نداری با امام حرف بزنی. فقط دست امام را می‌بوسی. مطالبی را که داری بنویس، عصری احمد آقا می‌آید بده به احمد آقا.

آن قاضی مورد اشاره مرحوم منتظری، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی شاهرودی عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری است. وی در تنها گفتگوی خود با خبرگزاری تسنیم درباره ماجرای اعدام منافقین در سال 67، با ردّ ادعاهای منتظری در نوار معروف دیدار خود با احمدآقا را چنین تشریح می‌کند: 

"آقای انصاری به دلیل حال نامساعد امام به من گفتند که ما امروز وقت ملاقات نداریم. حاج احمدآقا هم کاری برایشان پیش آمده و معذرت‌خواهی کرد و رفته است. شما چون از راه دور می‌آیید و قرار قبلی داشتید، می‌توانید برای عرض سلام و دست‌بوسی خدمت امام برسید ولی در این باره با ایشان صحبت نکنید و فقط جهت احوالپرسی به خدمت ایشان برسید. حتی به من گفتند "ببین میرحسین موسوی را که نخست وزیر بود هم به دلیل حال نامساعد امام راه ندادیم". راست هم می‌گفت. موسوی آنجا بود و گفت بگذارید لااقل برای دست‌بوسی خدمت امام برسم اما چون ملاقات نبود، اجازه ندادند. "

البته قاضی مورد اشاره بعد از اینکه به دیدار حاج احمد می‌رود مورد خطاب و عتاب آیت‌الله منتظری قرار می‌گیرد: "من فردای آن روز با حاج احمد آن موضوع را مطرح کرده بودم که آقای منتظری ناراحت شده بود و گفته بود "بنا نبوده است که شما موضوع را با حاج احمد در میان بگذارید و وقتی گفتند با سید احمد مطرح کن باید ول می‌کردی و می‌آمدی!" این نشان می‌دهد که آیت‌الله منتظری از اساس از رفت و آمد افراد با حاج احمد اکراه داشته است.


آیت‌الله حسینعلی منتظری نجف‌آبادی , امام خمینی(ره) ,
احمدی شاهرودی قاضی مورد اشاره آیت‌الله منتظری در نوار معروف سال 95 بود که تمام ادعاهای منتظری منتسب به او می‌باشد. وی سال 96 در گفتگویی با تسنیم به رد تمام ادعاها و دروغ‌هایی که منتظری به او نسبت داده  پرداخت. 


جالب تر اینجاست که مرحوم حاج احمد در کتابی که تحت عنوان «رنجنامه» منتشر کرد، خطاب به آیت‌الله منتظری می‌گوید "همان قاضی شرع مورد اعتماد شما (منظور احمدی شاهرودی است) پیش من آمد و صریحا گفت آقای منتظری به من دروغ نسبت داده است و من اینگونه نگفتم.... بعد مسئولین اطلاعات و امور قضای آن استان را خواستم، آمدند و جریان را به آنها هم گفتم. آنها اظهار داشتند که اصلا بحث اینگونه نبوده است و تقریبا تمام این نوشته حضرتعالی را تکذیب کردند."

بیشتر بخوانید:
شبکه دولتی انگلیس همچنان سوگوار منتظری +جزئیات


بعد از عزل آیت‌الله منتظری از قائم مقامی رهبری، احمدآقا اقدام به انتشار کتابی تحت عنوان رنجنامه کرد که خطاب به آیت‌الله منتظری درباره علل عزل وی از قائم مقامی رهبری بوده است. نوشتن این کتاب در آن زمان و انتشار وسیع آن موجب خشم بیت منتظری شد تا جایی که آیت الله منتظری در کتاب خاطرات(جلد اول، ص690) می‌نویسد "پس از جریان نامه ‏68/1/6 و ‏68/1/8، آقای حاج احمد آقا نامه مفصلی مشتمل بر دروغها و اتهامات به نام "رنجنامه " خطاب به اینجانب نوشت و در سطح وسیع هم مستقلا چاپ و منتشر کردند و روزنامه‌ها هم آن را مفصلا منتشر نمودند..."

انتشار رنجنامه بر حجم کینه‌های بیت منتظری بر حاج احمد افزود و فوت وی در سال 73 بهانه خوبی شد تا در غیاب ایشان انواع تهمت‌ها و دروغ‌ها را به وی منتسب کنند. 
 

آیت‌الله حسینعلی منتظری نجف‌آبادی , امام خمینی(ره) ,
احمد منتظری سال 96 مدعی می‌شود حاج احمد خمینی برای رهبری بعد از پدرش برنامه داشته است!


یکی از دروغ‌هایی که از جانب بیت آیت‌الله منتظری به حاج احمد منتسب شده بود، مسئله رهبری است. احمد منتظری سال 96 در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های ضدانقلاب، مدعی می‌شود احمد خمینی برای رهبری خود برنامه داشت اما فوت امام خمینی زودتر از زمانی که او تصور می‌کرد رخ داد و برنامه‌شان پیش نرفت.
امسال همزمان با ایام سالگرد انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب، ویدئوی کامل جلسه خبرگان 14 خرداد سال 68 منتشر شد و متن کامل مذاکرات این نشست در کتاب روایت رهبری به‌چاپ رسید. 

با عطف به مشروح مذاکرات خبرگان رهبری، نام حاج احمد خمینی از طرف چند نفر از اعضای خبرگان برای شورای رهبری ذکر می‌شود. آیات مروارید، هاشمیان، منهاج دشتی و عبایی خراسانی از جمله افرادی بودند که نام حاج احمد را در کنار آقایان خامنه‌ای، هاشمی، مشکینی و موسوی اردبیلی آوردند.

با رای نیاوردن رهبری شورایی صحبت از رهبری فردی به میان آمد. در این بین نقل خاطره‌ای از حاج احمد در انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای بی تاثیر نبود. هاشمی رفسنجانی با نقل چند خاطره از امام می‌گوید "این را احمدآقا دیروز به ما گفت. در جمع چند نفری‌مان گفت. گفت وقتی که آقای خامنه‌ای  کره بودند و فیلمشان با آقای کیم ایل سونگ داشت نمایش داده می‌شد منظره خوبی بود آنجا. آقای احمد آقا گفتند که من گفتم آقای خامنه‌ای خوب جا افتادند.. واقعا خوب آبرویی هستند برای نظام. ایشان(امام) فرمودند که واقعا ایشان شایسته رهبری هستند..."(کتاب روایت رهبری، ص483)

در واقع احمدآقا با توجه به اینکه می‌توانست حدس بزند عضوی از اعضای شورای رهبری خواهد بود و به هاشمی رفسنجانی درباره شورایی شدن رهبری یا انتخاب خودش به‌عنوان رهبر آینده تاکید کند، خاطره‌ای از امام مبنی بر صلاحیت آیت‌الله خامنه‌ای نقل کرده است. 

آیت‌الله حائری شیرازی نقل می‌کند که پس از انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به همراه آقای جنتی برای سرسلامتی دادن به حاج احمدآقا خمینی فرزند امام راحل به جماران می‌روند و وقتی حاج احمد می‌گویند که خبرگان به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رای دادند، حاج احمد می‌گوید: "قلب امام را شاد کردید." (روایت رهبری، ص496)

ایشان روز 15 خرداد نیز در نامه‌ای به آیت‌الله خامنه‌ای ضمن عرض تبریک برای انتخاب ایشان به‌عنوان رهبری می‌نویسد "حضرت امام بارها از جنابعالی به‌عنوان مجتهد مسلم و نیز بهترین فرد برای رهبری نظام اسلامی مان نام می‌بردند."(روایت رهبری، ص498)

علاوه بر اینها، بیت آیت‌الله منتظری برخی دستنوشته‌های امام خمینی(ره) که در زمان حیات ایشان منتشر نشده بود را نیز به احمدآقا منتسب می‌کنند. از جمله نامه مورخه 6 فروردین‌ماه سال 68 که امام خمینی در آن حکم به عزل آیت‌الله منتظری دادند و حاوی عبارات تکان‌دهنده و عتاب‌آمیزی درباره آقای منتظری است. 

این نامه بنا به مصالحی در زمان حیات امام منتشر نشد و بعد از سخنرانی معروف آیت‌الله منتظری در 13 رجب سال 76 علیه ولایت فقیه، این نامه از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) که ریاست آن را سید حسن خمینی برعهده دارد منتشر شد. احمد منتظری و  برخی دیگر از اصلاح‌طلبان در سال‌های اخیر درباره انتساب این نامه به امام راحل تشکیک کردند. از جمله علی مطهری که سال گذشته در یک گفت‌وگوی تصویری مدعی شد "فکر نمی‌کنم نامه منسوب به امام درباره نهضت آزادی، واقعاً از امام باشد. نامه مربوط به آقای منتظری هم بعید می‌دانم از امام باشد". 

این ادعا بارها از سوی وابستگان به آیت‌الله منتظری طرح شده، احمد منتظری در چهارمین سالگرد فوت پدرش گفته بود "خط‌شناسان همه تأیید می‌کنند که این خط امام(ره) نیست و در زمان حیات ایشان هم از صدا و سیما پخش نشده؛ بنابراین نمی‌شود گفت که منتسب به ایشان است".


آیت‌الله حسینعلی منتظری نجف‌آبادی , امام خمینی(ره) ,
بخشی از نامه مورخ 6 فروردین امام خمینی به آیت‌الله منتظری


بعد از این ادعای تکراری احمد منتظری، موسسه تنظیم و نشر آثار امام اقدام به انتشار دستخط سه تن از بزرگان انقلاب(آیات خامنه‌ای، مشکینی و هاشمی رفسنجانی) کرد که هر سه شخصیت در دستخط‌هایی در سال‌های 70 و 80 بر انتساب این نامه به شخص امام راحل شهادت می‌دهند.

حتی مرحوم منتظری نیز در خاطرات خود اصالت این نامه را تایید اما مدعی می‌شود "این نامه برای چند نفر هم در همان بیت امام توسط حاج احمد آقا خوانده شده بود، می‎گویند در حضور امام هم خوانده شده، برای من هم یک نسخه به وسیله آقای محمدعلی انصاری فرستادند، اما مطمئنا این نامه به خط امام نیست، ممکن است حداکثر املای ایشان باشد."(جلد اول، ص 689)

احمد منتظری در مصاحبه با حسین دهباشی نیز مخالفت‌های برادرش شهید محمد منتظری با امام موسی صدر را به کل انقلابیون تعمیم می‌دهد و خاطره‌ای منتسب به حاج احمد خمینی را تعریف می‌کند که نشان می‌دهد از هر بهانه‌ای برای تخریب شخصیت او استفاده می‌کنند. 

"ایشان(امام موسی صدر) یک موضع آرام و لیبرال داشت و کل انقلابیون با وی مخالف بودند. یک وقتی در یکی از تظاهرات که در قم بود, عکس امام موسی صدر در این تظاهرات زیاد بود. احمدآقا خمینی در پاریس بود و به من تلفن زد... خیلی عصبانی به من گفت این جوانان قم مگر مُردند که این تصاویر "موسی صدر" را مردم دست گرفتند؟ من پرسیدم مگر موسی صدر چه است؟ گفت "شاه چطور است؟ او هم همینطور!"


آیت‌الله حسینعلی منتظری نجف‌آبادی , امام خمینی(ره) ,
فوت زودهنگام حجت‌الاسلام احمد خمینی در سال 73 بهانه خوبی شد تا بیت آیت‌الله منتظری در غیاب ایشان انواع تهمت‌ها و دروغ‌ها را به وی منتسب کنند


این خاطره برای اولین‌بار از زبان فرزند آیت‌الله منتظری درباره ضدیت حاج احمد با امام موسی صدر نقل شده ولی عطف به قرائن قابل ردّ کردن است. بانو فاطمه طباطبایی همسر حاج احمد خواهرزاده امام موسی صدر بود و با ایشان نسبت خانوادگی داشت. وی چندبار قبل از انقلاب به لبنان سفر کرده بود و از جمله با حضور در منطقه جنگی طیبه در مرز اسرائیل با شهید چمران به تمرین فنون نظامی پرداخت.

همچنین از جمله افرادی که در ماه‌های قبل از پیروزی انقلاب و سالهای ابتدایی نظام همواره درصدد پیگیری پرونده امام موسی صدر بود، امام خمینی می‌باشد.
امام خمینی 20 آبان 57 در گفت وگو با روزنامه لبنانی النهار، 26 مهرماه 57 نیز در نامه‌ای به معمر قذافی و 7 اسفند 57 در دیدار با عبدالسلام جلّود نخست‌وزیر لیبی و در مقاطع مختلف دیگری ماجرای ربوده شدن امام صدر را پیگیری کرده بود. در حالی‌که اگر حاج احمد یا امام راحل مخالف ایشان می‌بودند لزومی بر اصرار به پیگیری این پرونده نبود حال آنکه بنابر اظهارات اطرافیان امام موسی صدر، آیت‌الله منتظری از جمله افرادی بود که مانع از پیگیری این پرونده در سالهای ابتدایی انقلاب شد. 

ایران و لیبى توافق کرده بودند بر اساس بند هفدهم مقاوله‌نامه‌ «تجدید روابط ایران‌ و‌ لیبى» کمیته‌اى براى پیگیرى ربودن امام موسى صدر تشکیل شود. آیت‌الله حسینعلی منتظری در تلگرافی از امام خمینی خواست سفر کمیته تحقیق ایران به تعویق بیفتد. آیت‌الله منتظری در این تلگراف مدعی می‌شود، سفر این کمیته جز تخریب روابط میان ایران و لیبی و ایجاد اختلاف سیاسی که در ‌‌نهایت به نفع آمریکا خواهد بود، حاصلی ندارد.

اقدامات حاج احمد و هوشیاری او در برابر آیت‌الله منتظری و همچنین دفاع او در سال‌های ابتدایی رهبری آیت‌الله خامنه‌ای از ایشان، موجب شد تا اطرافیان مرحوم منتظری به بهانه‌های مختلف شخصیت حاج احمد را تخریب کنند و علیه وی به دروغ‌پراکنی بپردازند که در سال‌های اخیر این موضوع با توجه به سکوت برخی اطرافیان حاج احمد و همچنین عدم انتشار مجدد رنجنامه، از سوی بیت منتظری شدت یافته است.

مسئله‌ای که امام راحل نیز پیش‌بینی آن را می‌کردند و در دستخطی که برای رفع ظلم و تهمت‌های ناروا  به احمدآقا دارد، می‌نویسند "احتمال قوی می‌‌دهم که پس از من برای انتقامجویی از من به بعض نزدیکان و دوستانم تهمت‌ها که من آنها را ناروا می‌دانم بزنند و به آتشی که باید مرا بسوزانند آنان را بسوزانند و احیاناً به صورت دفاع از من انتقام مرا از آنها بگیرند."(1361/8/23)

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
مفسر
| 1398/10/4 - 08:05 |     0     0     |
طبیعی است. فرزند شیخ ساده‌لوح، در عوالم کودکانه خود، با چشم‌انداز رهبری پدرش و سپس مرگش، برای خود ردای رهبری میدوخت که با عزل شیخ‌ ساده‌لوح، کل این کاریکاتور پاره شد. شما بودید، غیر از این عمل می‌کردید؟ طبیعی است که نه، چون نوع بشر، دلبسته دنیاست. همین وجیزه را در معنائی وسیع‌تر، بسط دهید به فرزند مطهری و سایر آقا‌زاده‌ها که امروز گریبان‌گیر این ملت‌اند، متوجه خواهید شد، چه بخشی سوزش بیشتری دارد!
گیرم پدر تو بود فاضل / از فضل پدر تو را چه حاصل


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  نصرالله: همیشه حاضر بودم جان خود را فدای حاج قاسم کنم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   فقدان آیت‌الله مصباح خسارتی برای حوزه معارف اسلامی است/ خدمات ایشان در همه میدان‌هایی که احساس نیاز می‌شد، حقاً‌ و انصافاً کم‌نظیر است
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آنچه آمریکایی‌ها میخواستند در سال۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد/ واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سوگوار ترامپ در سالگرد پدر
5 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  بیانیه تشکل های ایثارگری پیرامون رفتارهای غیرمسئولانه درباره سهام بانک دی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بنیانگذاران یهودی «فایزر» را بیشتر بشناسید
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چرا خانواده هاشمی هیچ بزرگتری برای مدیریت ندارد؟
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بگویید آنچه نفت فروختید را چگونه هزینه کردید؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سهمیه ایثارگران لطف است یا حق؟
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چه کسی تصویر حاج قاسم را در غزه پاره کرد؟ +عکس
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است