خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  از تیتر «هرچه تهران بگوید» تا «اروپا صداقت ندارد»
  نامه موسوی خوئینی‌ها و استراتژی «پرده‌ی دود»
  خط حزب‌الله ۲۴۳/ حزب‌اللهی‌ها مراقب باشند! +دانلود
  سایت حادثه دیده در نطنز فاقد مواد هسته‌ای و آلودگی بود
  نامه‌ خوئینی‌ها؛ لکنت در استدلال و بن‌بست در سیاست‌ورزی
  نمایندگان تهران امشب در مساجد با مردم صحبت می‌کنند
  شما متهم دلار ۲۰ هزار تومانی هستید آقای خوئینی‌ها
  روایتی تصویری از قدرت دلیرمردان ایران
  ادعای حامیان تاجگردون تو زرد از آب درآمد
  گام‌های ملموس برای توقف سیاست‌های رژیم صهیونیستی برداشته شود
  ایران ضربه سیاسی به برجام را تحمل نمی‌کند
  پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی حادثه‌ کلینیک درمانی در تهران
  ایران حمایت‌ از سوریه را با قدرت بیشتر ادامه می‌دهد
  همه ما در مقابل مردم مسئول و پاسخگو هستیم
  این وارونگی، خوشحالی دارد؟!
  اروپا باید مقامات ایرانی را که خواستار خروج از برجام و ان‌پی‌تی هستند تحریم کند
  مگر می‌شود در کشور عدالت را مستقر کرد؟
  ر وحانی: تنها روند آستانه تنها راه موفق برای حل بحران سوریه است
  ر وحانی: تنها روند آستانه تنها راه موفق برای حل بحران سوریه است
  مشاور خاتمی: نمی توان مسئولیت وضع موجود را به گردن دولت انداخت
  باید با احترام متقابل، شروط آمریکا را قبول کنیم
  آقای خوئینی‌ها گزارش گرانی را کدام رفیقتان به شما رسانده است؟
  «خانه ملت» بی عملی دستگاه دیپلماسی را جبران می‌کند؟
  رضایی: نقش ایران برابر تحولات آمریکا بسیار مهم است
  توضیحات پلیس بین الملل ایران درباره تعقیب متهمان ترور شهید سلیمانی
  ناگفته‌های استاد دانشگاه شریف از زندان آمریکا
  پاسخ چندباره کارگزاران به تحلیل عوام‌فریبانه مرعشی
  تأمین‌کنندگان مالی قساوت‌های گروهک منافقین چه کسانی هستند؟
  برداشته شدن مرز ضدانقلاب و دوم‌خردادی‌ها
  امام (ره) چرا با وجود شورای نگهبان، مخاطب خود را نمایندگان مجلس قرار دادند؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 252452صفحه نخست » اقتصاد مقاومتیچهارشنبه، 6 آذر 1398 - 10:10
تا کی برای کسانی هزینه دهیم که اقتصاد دستشان است ولی کاری نمی‌کنند؟
شهید خبر: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تا کی باید برای کسانی هزینه بدهیم که اقتصاد و فرهنگ دستشان است و نه تنها کاری نمی‌کنند بلکه و خنجر هم‌می زنند و مشکلات را به گردن نظام هم می‌اندازند؟
  

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست پنجاه و پنجمین نشست ماهیانه جامعه اسلامی مدیران با اشاره به سالروز سازمان بسیج مستضعفین به دستور حضرت امام (ره) اظهار داشت: هفته بسیج فرصت خوبی است که از زاویه این رویداد مهم به شرایط کشور نگاه و ببینیم چه مقدار بر مسیر اولیه انقلاب، فداکاری‌ها و جانفشانی‌ها قرار داریم.

وی افزود: در سال ۵۸ حضرت امام(ره) دستور تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی را دادند. دشمنان به جای اینکه انقلاب ما را و اشتباهات خود را بپذیرند و جبران کنند از ۵ استان ایران وارد کشور شدند و حمله کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت ارتش در اوایل انقلاب گفت: فرماندهان و تیمسارهای ارتش برکنار و عملا سر ارتش زده شده بود و آقای بازرگان هم چند قرارداد مهم جنگی را لغو کرده بود.

رضایی ادامه داد: من نمی خواهم بگویم این کارها تعمدا صورت گرفت اما نفوذی‌هایی در اطراف برخی افراد حضور داشتند که می خواستند کشور را به سمت تسلیم شدن سوق دهند و افراد ناشناخته ای هم نبودند بلکه برخی از آنان در انقلاب هم مشارکت داشتند اما شرایط را به سمتی بردند که آقایان قرارداد اف ۱۶ و تانک ها را لغو کردند.

وی با بیان اینکه در سال‌های نخست جنگ دارای مشکلات عدیده‌ای بودیم، گفت: بنی صدر تفکر خاصی داشت و چارچوب های فکری وی غربی بود و تا زمان ایشان حتی یک تپه هم آزاد نشد و هر اتفاقی افتاد از سال دوم جنگ بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که باید مطالعه کنیم و ببینیم ما چقدر به علل موفقیت ها پایبند هستیم چون هر جا از مردم استفاده و به آن ها اختیار و مسئولیت دادیم، قهرمانانی پیدا شده و کشور را نجات دادند.

رضایی گفت: که ما در زمان جنگ، قواره های دست و پا گیر را کنار گذاشتیم و با اینکه می‌گفتند برای ساخت تیپ و لشکر گاهی نیازمند ۱۵ سال کار است، تیپ و لشکرهای انقلابی از مردم و بسیجی ها درست کردیم و دیدید که فرزندان مردم چه دلاومردی‌هایی از خود نشان دادند.

وی با طرح این پرسش که ما چطور امروز نمی توانیم با این همه امکانات اقتصاد کشور را راه بیاندازیم؟ آیا به دلیل این نیست که از اصول اولیه فاصله گرفتیم؟ گفت: در جنگ به جوانان کشور اعتماد شد نه به معنی اینکه بیایند در جنگ اعتراض کنند بلکه بیایند مسئولیت بپذیرند. به مردم اعتماد شد میدان داده شد و بار جنگ که بر عهده دولت‌ها است را مردم عهده‌دار شدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه افرادی که در ارتش و سپاه فرمانده شدند از جنس مردم بودند، گفت: وقتی امام (ره) دستور می داد حصر آبادان شکسته شود دو روز بعد این اتفاق می افتاد، این از آثار و برکت تولد و ظهور بسیج بود و تداوم این راه و مکتب، امروز نیروهای مسلح ما را به یک قدرت بزرگ در منطقه تبدیل کرده است.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نباید بین مدیریت کشور و رهبری فاصله باشد، خاطرنشان کرد: افراد نباید بگویند ما رای آوردیم و هر سیاستی که بخواهیم را تصویب و دنبال می‌کنیم ولو اینکه مخالف سیاست های کلی و تدابیر رهبری باشد.

وی تاکید کرد: مدیریت و مدیران کشور باید در امتداد رهبری باشند چون مدیریت و رهبری دو عنصر حکم‌رانی محسوب می‌شوند و اگر در امتداد هم نباشند، دوگانگی و چالش به وجود آمده و سیاست های رهبری اجرا نشده و آسیب آن به انقلاب، کشور و مردم وارد می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از مغفول ماندن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انتقاد و بیان کرد: اقتصاد مقاومتی دارای بندهایی است که برای جلوگیری از پیامدهای ناشی از تحریم ها انجام شده اما برخی از مدیران کشور می گویند اقتصاد مقاومتی را با مذاکرات حل و فصل کرده و اینقدر سرمایه و تکنولوژی وارد کشور می‌کنیم که نیازی به اقتصاد مقاومتی نباشد! امروز نتیجه عمل نکردن به این سیاست ها سبب شده تا مردم و نظام و انقلاب آسیب ببیند.

رضایی اضافه کرد: ما اگر در سال اول توانستیم با کمک بسیج و مردم، جنگ و جبهه را حل کنیم و به جلو برویم به این دلیل بود که بین مدیریت کشور و رهبری فاصله ای نبود.

وی به ضرورت مشارکت مردم در اقتصاد کشور اشاره و اظهار کرد: با این وضع اقتصاد کشور یک نوعی سرمایه داری در کشور درست می‌کنیم، مردم کجای اقتصاد هستند؟ 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره افزایش نرخ سوخت بنزین و نحوه اجرایی آن توسط دولت اشاره و خاطرنشان کرد: دولت در مسئله بنزین تدبیر ضعیفی را صورت داد و سبب شود ضد انقلاب بر موج آن سوار شود و برای نظام هزینه تراشی کنند.

رضایی ادامه داد: مسئله بنزین می‌توانست با تدبیر بهتری بدست خود مردم صورت گیرد. چقدر درباره این روش مردم را توجیه کردند؟ در مسئله اقتصاد باید مردم را به صحنه آورد و به آنها اختیار و میدان داد.

وی خطاب به مسئولان اجرایی گفت: نحوه بروکراسی و سیستم اداری را باید به شکلی در بیاورید که نمایندگان دولت‌ها در استان‌ها بتوانند به مردم اختیار بدهند. سیستم اداری کشور از زمان رضاشاه نهادینه شده و تغییر نکرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مدیریت جهادی با این مدیریتی که اکنون داریم فرق دارد، گفت: مدیریت کلاسیک در قبل و بعد از جنگ جواب نداده است و ما نیز بلید مدیریت جهادی را از محیط های نظامی به محیط های اقتصادی می‌آوردیم چرا که سیستم الان مدیریت جهادی نیست.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اکنون دو نوع نگاه در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: یک نگاه به بیرون از مرزها است و یک نگاه از داخل به بیرون است. نگاه دوم بر این اساس است که تا خودمان را پر بار نکنیم نمی توانیم با دنیا وارد معامله شویم.

وی تاکید کرد: اگر روزی تولید ملی در ایران راه بیفتد باید روزانه یک میلیون بشکه نفت وارد کنیم و اگر صنعت و خدمات ما مدرن شود نیاز به این میزان بشکه نفت داریم و ان زمان میلیاردها کالا صادر و وارد می‌کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر این باور است که یک تفکر می خواهد انقلاب را بیرون کند و تفکر دیگر با نجابت، صبر و حوصله با این تفکر کار می‌کند و دندان روی جگر می‌گذارد تا شاید این تفکر اصلاح شود.

رضایی گفت: تا کی باید برای کسانی هزینه بدهیم که اقتصاد و فرهنگ دستشان است و نه تنها کاری نمی‌کنند بلکه و خنجر هم‌می زنند؛ این سوال امروز بسیجیان ما است که چرا برخی‌ها نه تنها مشکلات را حل و مرتفع نمی‌کنند بلکه گردن نظام، بسیجی ها و پاسدارها می‌اندازند. ما کجا نگذاشتیم؟

وی افزود: گفتند با برجام که گل سر سبدشان بود ایران را بهشت می کنیم؟ پس چرا ترامپ از آن خارج شد؟ آیا خروج رییس جمهور آمریکا از این معاهده به معنای شکست این تفکر نگاه به بیرون از مرزها نیست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز تاسف کرد: ما با این اندیشه که اجازه نمی دهد اقتصاد مردمی و مدیریت کشور در امتداد رهبری قرار بگیرد و بعد هم به جای اعتراف به اشتباهات خود، مشکلات را به گردن رهبری می اندازند، چه کار کنیم؟ می گویند چرا رهبری هزینه شد؟ این حسن را امام(ره) نیز داشتند که خود را فدای مردم می کردند. ما نباید اجازه دهیم این سرمایه های بزرگ خود را فدا کنند. 

رضایی درباره سوال یکی از حضار مبنی بر اینکه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا چیست؟ و آیا این به معنی از ارزش انداختن مجلس نیست، تصریح کرد: یک سال پیش جناب آقای رییس جمهور به رهبری پیشنهاد کردند چون شرایط کشور سخت شده، شما به میدان بیاید و ما هر چه شما بگویید عمل می کنیم؛ رهبری فرمودند: من طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی سران قوا را مسئول این بخش می‌کنم، اما در چارچوب های قانونی عمل کنید و من را هم در جریان قرار دهید، بنابراین این به معنی تعطیلی مجلس نبوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رهبری در جریان جزییات افزایش نرخ بنزین قرار داشتند یا خیر، گفت: رهبری در جزییات دخالت نمی کنند که قیمت هر لیتر بنزین هزار یا هزار و پانصد تومان باشد و کلیات را تایید می کنند و فرمودند از تصمیم سران سه قوه حمایت می‌کنم.

رضایی درباره اغتشاشات اخیر نیز گفت: دست دشمنان خارجی در حوادث اخیر به وضوح روشن بود و به دلیل شکست های پی در پی خود عقده‌ای شده بودند و خواستند عقده گشایی کنند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  خدمات ویژه بیمه دی به جامعه ایثارگری
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   اوحدی، جوانگرایی و فرصت های پیش رو
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  اقتصاد دولت روحانی به روایت آمار
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   داستان معلمی که رئیس‌جمهور و سرانجام شهید شد
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جای استفاده از تجربه و ابزار دیپلماسی کجاست؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   غفلت از تهاجم فرهنگی در قرارگاه مرکزی فرهنگی
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  حجت‌الاسلام انصاریان خطاب به سروش: آرزویم روضه‌خوانی برای امام حسین است
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   دلیل عدم حمله نظامی آمریکا به ایران به روایت جدیدترین اطلاعات محرمانه
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  روحانی و آمریکا!
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   پیام مهم سردار قاآنی به زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است