خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  از تیتر «هرچه تهران بگوید» تا «اروپا صداقت ندارد»
  نامه موسوی خوئینی‌ها و استراتژی «پرده‌ی دود»
  خط حزب‌الله ۲۴۳/ حزب‌اللهی‌ها مراقب باشند! +دانلود
  سایت حادثه دیده در نطنز فاقد مواد هسته‌ای و آلودگی بود
  نامه‌ خوئینی‌ها؛ لکنت در استدلال و بن‌بست در سیاست‌ورزی
  نمایندگان تهران امشب در مساجد با مردم صحبت می‌کنند
  شما متهم دلار ۲۰ هزار تومانی هستید آقای خوئینی‌ها
  روایتی تصویری از قدرت دلیرمردان ایران
  ادعای حامیان تاجگردون تو زرد از آب درآمد
  گام‌های ملموس برای توقف سیاست‌های رژیم صهیونیستی برداشته شود
  ایران ضربه سیاسی به برجام را تحمل نمی‌کند
  پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی حادثه‌ کلینیک درمانی در تهران
  ایران حمایت‌ از سوریه را با قدرت بیشتر ادامه می‌دهد
  همه ما در مقابل مردم مسئول و پاسخگو هستیم
  این وارونگی، خوشحالی دارد؟!
  اروپا باید مقامات ایرانی را که خواستار خروج از برجام و ان‌پی‌تی هستند تحریم کند
  مگر می‌شود در کشور عدالت را مستقر کرد؟
  ر وحانی: تنها روند آستانه تنها راه موفق برای حل بحران سوریه است
  ر وحانی: تنها روند آستانه تنها راه موفق برای حل بحران سوریه است
  مشاور خاتمی: نمی توان مسئولیت وضع موجود را به گردن دولت انداخت
  باید با احترام متقابل، شروط آمریکا را قبول کنیم
  آقای خوئینی‌ها گزارش گرانی را کدام رفیقتان به شما رسانده است؟
  «خانه ملت» بی عملی دستگاه دیپلماسی را جبران می‌کند؟
  رضایی: نقش ایران برابر تحولات آمریکا بسیار مهم است
  توضیحات پلیس بین الملل ایران درباره تعقیب متهمان ترور شهید سلیمانی
  ناگفته‌های استاد دانشگاه شریف از زندان آمریکا
  پاسخ چندباره کارگزاران به تحلیل عوام‌فریبانه مرعشی
  تأمین‌کنندگان مالی قساوت‌های گروهک منافقین چه کسانی هستند؟
  برداشته شدن مرز ضدانقلاب و دوم‌خردادی‌ها
  امام (ره) چرا با وجود شورای نگهبان، مخاطب خود را نمایندگان مجلس قرار دادند؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 252033صفحه نخست » سیاستپنجشنبه، 30 آبان 1398 - 17:15
«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران
شهید خبر: مردم شیراز در قالب اقشار گوناگون با حضور در خیابان‌های این شهر، ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر، خواستار توجه بیشتر مسئولان به وضعیت معیشتی و اقتصادی شدند.
  

مردم این شهر صبح امروز با حضور یکپارچه در خیابان‌ها علیه اغتشاشات اخیر و آشوبگرانی که به بهانه افزایش قیمت بنزین، خسارت‌های میلیاردی به شهر وارد کردند، راهپیمایی کرده و ضمن محکوم کردن این حرکات مشکوک و ساختارشکنانه، خواستار توجه بیشتر مسئولان به وضعیت معیشتی خود شدند.

در این راهپیمایی که از چهارراه 15 خرداد شیراز و با حضور اقشار مختلف مردم شکل‌گرفته بود، مردم با سردادن شعار وحدت و همدلی، راه خود را از آشوب گران جدا کرده و با شعار «این‌همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، «آمریکا در چه فکریه، ایران پر از بسیجیه» و... همچنان خود را به تبعیت از ولایت‌فقیه و آرمان‌های انقلاب وفادار نشان دادند.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

از سوی دیگر برخی از راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضمون‌هایی همچون «تورم و گرانی، جواب بده روحانی»، «وظیفه هر دولت، شفافیت با ملت»، «اصلاح اقتصادی با شوک دادن همیشه» و... خواستار مبارزه با گرانی و توجه بیشتر مسئولان دولت به وضعیت معیشتی مردم بودند.

یکی از راهپیمایان که خود را علی محبتی و دانشجو معرفی می‌کرد در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: مردم در این راهپیمایی حضور پیدا کردند تا به دشمنان این آب‌وخاک نشان دهند که در درجه نخست حفظ امنیت و یکپارچگی کشور برای آن‌ها خط قرمز است.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

وی افزود: هرچند که برخی در قالب معترض آسیب‌های بسیاری به کشور وارد کرده و موجبات خوشحالی معاندان را فراهم کردند اما دشمنان بدانند که ما همچون خودشان این اندک افراد فریب‌خورده را نیز سر جای خودخواهیم نشاند.

این دانشجو همچنین گفت: درعین‌حال ما از دولت و مسئولان مطالبه جدی داریم و از آن‌ها می‌خواهیم که درآمد حاصل از افزایش قیمت سوخت و دیگر حامل‌های انرژی صرف معیشت و رفاه بیشتر مردم شود و قطعاً ما به‌عنوان قشر دانشگاهی، بر این امر نظارت خواهیم داشت.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

مشاهدات خبرنگار ما از راهپیمایی امروز نیز نشان می‌دهد که مردم باوجود نارضایتی از وضعیت معیشتی و نگرانی از اینکه افزایش قیمت بنزین، موجب گرانی سایر کالاها خواهد شد، بازهم در مقابل معاندان و دشمنان این سرزمین که چیزی جز ناامنی و آشوب نمی‌خواهند، وحدت نظر داشتند.

دراین‌بین برخی با سردادن شعارهایی نظیر «اصلاح اقتصادی با شوک دادن همیشه» و...، توجه دولت‌مردان را به وضعیت اقتصادی مردم معطوف می‌کردند.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

خانم کریمی از راهپیمایان امروز که خود را کارمند یکی از ادارات معرفی می‌کند، در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید: مردم در ادوار مختلف نشان داده‌اند که به‌نظام و انقلاب وفادار هستند اما متأسفانه برخی از مسئولان با عملکرد ضعیف خود، همواره موجبات ناامیدی را فراهم کرده‌اند.

وی افزود: شما سیل این جمعیت را مشاهده کنید که علاقه‌مند به کشور خود هستند وگرنه در اینجا حاضر نمی‌شدند اما همین مردم مطالباتی دارند که باید از سوی کارگزاران نظام شنیده‌شده و در راستای بهبود وضعیت زندگی آن‌ها اقدام شود.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

کریمی خاطرنشان کرد: حضور ما در این راهپیمایی محکوم کردن اغتشاش و فتنه‌گری و لبیک به رهبر انقلاب است اما همین‌جا هم به مسئولان ضعیف و کسانی که تنها به فکر منافع شخصی خود هستند، اعلام می‌کنیم که همین مردم انقلابی روزی سراغ شما هم خواهند آمد و حقوق خود را مطالبه می‌کنند.

کریمی ادامه داد: ما اعتقادداریم که مدیریت کشور باید دست مدیران انقلابی باشد؛ کسانی که نگاهشان به رونق تولید داخلی است نه اینکه دست روی دست بگذارند که اروپا یا آمریکا برای ما چه خواهد کرد.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

از خانم کریمی خداحافظی کردیم. صف راهپیمایان همچنان با شعارهایی نظیر «آشوبگر بی‌ریشه، شیراز دمشق همیشه» انزجار خود را از فتنه گران و آشوب گران اعلام می‌کنند و جلو می‌روند.

سلیمانی از اساتید دانشگاه با ما همراه می‌شود. وی می‌گوید: استکبار معمولاً با استفاده از عناصر خودفروخته و بی‌بصیرت اهداف شوم خود را در کشورها دنبال می‌کند.

 

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

وی ادامه داد: با نگاهی به 20 ساله اخیر و آشوب‌های منطقه خاورمیانه در عراق، سوریه، افغانستان و... به‌خوبی درمی‌یابیم که رد پای آمریکا و هم‌کیشانش تا چه حد در این فتنه‌ها تأثیرگذار بوده است. آن‌ها هرگز خواهان صلح و ثبات در منطقه نیستند چراکه غارت منابع کشورها، با ایجاد آشوب و هرج‌ومرج به دست می‌آید.

این استاد دانشگاه با انتقاد از عدم مدیریت صحیح دولت در مسائل اقتصادی نیز گفت: جدا از آشوب فتنه گران و بدخواهی معاندان نظام، ناکارآمدی برخی مسئولان نیز در عدم مدیریت مسائل اقتصادی بر آتش فتنه‌ها خواهد افزود.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

سلیمانی خاطرنشان کرد: مردم مملکت و نظام خود را دوست دارند اما درعین‌حال خواهان عدالت و توزیع عادلانه ثروت ملی نیز هستند که این وظیفه مهم بر عهده مسئولان است. البته باید گفت که انتخاب مسئولان شایسته نیز یک بعد قضیه است که آن بر عهده خود مردم است.

 پس راهپیمایی مردم از مسیرهای تعیین‌شده و سخنرانی، بیانیه 8 ماده‌ای راهپیمایان قرائت شد.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

در این بیانیه ضمن تشکر از مردم قدردان و همیشه درصحنه شیراز، بر تبعیت از ولایت‌فقیه و منویات رهبر معظم انقلاب، حفظ وحدت و انسجام ملی، مبارزه با رانت و اختلاس و حمایت از دستگاه قضا در مقابله با مفسدان اقتصادی، برخورد قاطع با آشوبگران، مدیریت کارآمد در ایجاد شفافیت و... تأکید شد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ولقد کتنبا فی الزبور من بعد الذکر ان الارض یرثها عبادی الصالحون (سوره انبیا- آیه 105)

 مصوبه اخیر سران سه قوه نکاتی را در بر دارد که هوشیاری مردم وآگاهی آحاد ملت را می طلبد تا مطالبات مردم سبب فرصت سازی برای دشمنان قسم‌خورده ملت ایران نگردد و موجب خسارت زدن بر اموال عمومی وخصوصی و نیز تعطیلی بازار و اختلال در کسب روزی در کسبه ورانندگان و سایر اقشار جامعه نگردد که خسارت زنندگان از مردم جدا هستند.

همچنان که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی فرمودند: آتش زدن به فلان بانک، این کار مردم نیست، این کار اشرار است، این را باید توجّه داشت. در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسانهای ناباب وارد میدان میشوند، گاهی بعضی از جوانها هم از روی هیجان با اینها همراهی میکنند و این‌جور مفاسد را به بار می‌آورند.

 مردم ولایتمدار و انقلابی شیراز با بیان اینکه حقیقتاً نگران بوجود آمدن مشکلات اقتصادی بیشتر هستند، اعلام می دارند:

1- ملت شریف ایران برای حفظ دستاوردها و آرمانهای انقلاب اسلامی تا پای جان ایستاده و از هر کوششی برای حراست از این ارزش ها دریغ نخواهند نمود.

2- مردم سرافراز شیراز آگاه هستند که فتنه اخیر و اغتشاشات به وجود آمده، ریشه در دشمنی استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا دارد و هر گونه مداخله در امور داخلی کشور را توسط بیگانگان محکوم می نماید.

3- سران سه قوه باید مراقب باشند تا گرانی های افسار گسیخته به بهانه افزایش قیمت سوخت بر سایر اجناس غلبه نکند، چرا که مردم گله مند ونگران هستند.

4- از قوه قضائیه و دادگستری کل استان فارس انتظار می رود تا با مراقبت از حقوق شهروندی و کرامت مردم در برابر هر گونه تعرض به اموال عمومی و خصوصی، در مورد اشرار، نفوذی ها و ضد انقلاب که با اقدامات خرابکارانه در مسیر دشمن قدم بر میدارند و ا منیت مردم و جامعه را هدف گرفته اند، با قاطعیت برخورد قانونی نماید وگزارش اقدامات را به سمع ونظر مردم برسانند.

5- نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بدانند که باید با قاطعیت و به دور از هر گونه سیاسی کاری و محافظه کاری در بین مردم، دانشگاه ها، مساجد، بازار و محافل حضور داشته و سخنان مردم را شنیده و از طریق مجامع قانونی مسائل ومشکلات آنان را پیگیری نمایند.

6- ملت رشید و سرافراز شیراز رمز پیشبرد اهدف انقلاب اسلامی و به چالش کشیدن نظام سلطه و استکبار را در وحدت کلمه و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله‌العالی دانسته وبا تمام وجود به وصیت نورانی و جاوادانه خمینی کبیر (ره) که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد عمل کرده و اجازه نخواهد داد پیوند مستحکم بین امام وامت ذره ای با خدشه مواجه شود.

7- ملت شریف شیراز از اقدامات به موقع و سریع نیروی های انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و بسیج سرافراز تشکر نموده و خواستار مراقبت هرچه بیشتر برای تامین امنیت عمومی و مهار شرارت مهره های استکبار بوده و برخورد قاطع و قانونی این عزیزان را در خاموش کردن فتنه اخیر تائید می نماید.

8- ما راهپیمایان با تاکید بر کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه، امنیّت از مهم‌ترین و مؤثّرترین عوامل مورد نیاز یک جامعه است و اگر امنیّت در یک جامعه‌ای نباشد، در آن جامعه هیچ کار درست و مثبتی نمیشود انجام داد و اگر کشور مورد تهدید دشمنان قرار گرفت، نه کار علمی و تحقیقی در آن کشور میشود درست انجام داد، نه فعّالیّت اقتصادی میشود انجام داد، نه کار فکری و فرهنگی میشود انجام داد، لذا ضمن تاکید بر توجه به رونق تولید، حمایت از کارآفرینان، تولید کنندگان و صنعت داخلی بر استمرار تلاش مسئولان برای خودکفایی و رونق اقتصاد داخلی بدون چشم داشت به بیگانگان تاکید می نماییم.

«نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران

 

یادآور می شود در پی اعلام قیمت جدید بنزین در شامگاه جمعه 24 آبان ماه از سوی دولت، در چند روز اخیر شهر شیراز همچون سایر نقاط کشور شاهد اعتراضاتی به این موضوع بود که بلافاصله این اعتراضات تبدیل به اغتشاشاتی فراگیر شد.

در این اغتشاشات به ساختمان های اداری، بانک ها، فضای شهری، اتومبیل های شخصی و ... آسیب جدی وارد آمد و اغتشاش گران با آتش کشیدن اموال عمومی در پی ایجاد آشوب گسترده بودند که با تدابیر نیروهای امنیتی و دستگیری و اعتراف لیدرهای این آشوب، فضای شهر رو به آرامش رفت.

مردم همیشه در صحنه شیراز امروز با حضور در این راهپیمایی ضمن محکوم کردن حرکت شنیع و ضد انسانی آشوبگران، از مسوولان دولت خواستند تا با مدیریت صحیح خود، مشکلات ناشی از گرانی را به حداقل رسانده و وضعیت معیشت مردم را بهبود بخشند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  خدمات ویژه بیمه دی به جامعه ایثارگری
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   اوحدی، جوانگرایی و فرصت های پیش رو
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  اقتصاد دولت روحانی به روایت آمار
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   داستان معلمی که رئیس‌جمهور و سرانجام شهید شد
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جای استفاده از تجربه و ابزار دیپلماسی کجاست؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   غفلت از تهاجم فرهنگی در قرارگاه مرکزی فرهنگی
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  حجت‌الاسلام انصاریان خطاب به سروش: آرزویم روضه‌خوانی برای امام حسین است
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   دلیل عدم حمله نظامی آمریکا به ایران به روایت جدیدترین اطلاعات محرمانه
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  فتوایی که آرزوی آمریکا را برباد داد/ عاملی که کار داعش را یکسره کرد
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اطرافیان «مسعود رجوی» از او چه می‌گویند؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است