خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  عجله در برداشتن محدودیت‌ها کرونا و رکود را ماندگار می‌کند
  کرونا نقاب حقوق بشری امریکا را برداشت
  روشنفکرنماها هیچ تعلقی به کشور ندارند
  روزولت ماسک ندارد اما سردار سرِ شیفت است
  تشکر وزیر بهداشت از بسیج در راستای مبارزه با کرونا
  نقش آیت‌الله بروجردی در احیای حوزه علمیه
  آمریکا در عراق اقدام نظامی کند شکست بزرگی می‌خورد
  چگونه «ویروس دموکرات» رسانه‌های خارجی را رسوا می‌کند؟
  رابطه بین بی‌عملی و کرونای روحی
  کاش نیمی از غیرت مقامات لندن را دیپلمات‌های ما داشتند
  راهکار رهبر انقلاب برای تصمیم‌گیری‌ها در زندگی زناشویی
  عقده گشایی شبکه‌های معاند از اماکن مذهبی به بهانه کرونا
  استناد استفتاء مربوط به سفر در این ایام به رهبر انقلاب صحت ندارد
  محسن هاشمی: اصلاح‌طلبان قدر فرصت‌های خدمت را ندانستند
  آیا وزارت بهداشت ورود کرونا به ایران را دیر اعلام کرد؟
  سال آزمون‌های سخت
  از «سادات» خواندن ملکه انگلیس تا هتک حرمت حرم
  فتوای رجوی برای اموات کرونایی
  مدیر هتاک کانال اصلاح‌طلبان کیست و چه عقبه فکری دارد؟
  الگوی سلیمانی در تبدیل تهدید به فرصت
  ملکه انگلیس چه ارتباطی با هیئت امنای BBC دارد؟
  حکم سفرهای غیرضروری در ایام کرونایی از زبان رهبری
  موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات تعدادی از محکومان
  چرا رسانه های ضدانقلاب سنگ قرنطینه را به سینه می زنند؟
  هویت طلبه‌ای که از لیدرهای تجمع شب گذشته قم بود
  اعتراف عجیب لیس‌زننده پنجره‌های حرم
  به بی‌بی‌سی‌تان خوش باشید؛ شما را چه به بی بی دو عالم
  درخواست وزیر بهداشت از فرمانده کل سپاه پاسداران
  تصویری ماندگار از رهبر انقلاب در کنار بهترین یارانش
  واکنش منتخب مردم تهران به هتک حرمت حرم اهل‌بیت
- اندازه متن: + -  کد خبر: 251313صفحه نخست » تلنگرسه شنبه، 21 آبان 1398 - 19:15
واکنش‌ها به ترور شهید ابوالعطاء
شهید خبر: گروه‌های مختلف فلسطینی امروز سه شنبه دوازدهم نوامبر(۲۱ آبان) جنایت رژیم صهیونیستی در ترور شهید بهاء ابوالعطاء فرمانده سرایا القدس(گردان‌های القدس) شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی را محکوم کردند.
  

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه دوازدهم نوامبر(21 آبان) در جنایتی جدید، بهاء ابوالعطا فرمانده ارشد گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی را به شهادت رساند که همسرش هم در این تجاوز شهید شد.جنایتی که هواپیماهای رژیم صهیونیستی با هدف قرار دادن منزل ابوالعطا در غزه مرتکب شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین منزل اکرم العجوری عضو دفتر سیاسی این جنبش را در دمشق هدف قرار داد که به شهادت یکی از فرزندانش منجر شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در عملیات ارتش و سرویس های امنیتی یک ساختمان در غزه هدف قرار گرفت که یکی از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی در آن حضور داشت.

واکنش‌ گروه‌های مختلف فلسطینی به تازه‌ترین جنایت رژیم صهیونیستی

گروه‌های مختلف فلسطینی تاکید کرد دشمن صهیونیستی تمام عواقب و پیامدهای احتمالی این اقدام تنش آمیز و خطرناک را برعهده دارد و مسیر جهاد و مقاومت همچنان با قدرت ادامه خواهد یافت. این گروه‌ها تصریح کردند جنایت ترور ابوسلیم هرگز بدون مجازات نخواهد ماند.

جهاد اسلامی فلسطین

سرایا القدس(گردان‌های قدس) شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیانیه‌ای درباره شهادت بهاء سلیم ابوالعطا فرمانده خود و همسرش در حمله بامداد سه شنبه رژیم صهیونیستی به منطقه الشجاعیه در شرق نوار غزه صادر کرد.

در این بیانیه آمده است با عزتمندی و افتخار فراوان، سرایاالقدس(گردان‌های القدس) شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، شهادت یکی از مطرح ترین اعضای شورای نظامی و فرمانده منطقه شمالی، فرمانده بزرگ، بهاء‌ابو العطا(ابوسلیم) 42 ساله و همسرش را اعلام می‌کند که در منزلشان در عملیات تروریستی بزدلانه در منطقه شجاعیه در شرق شهر غزه به شهادت رسیدند.

ما ضمن اعلام خبر شهادت بهاء ابوالعطا و همسرش در این جنایت، افزایش آماده باش در صفوف رزمندگان و یگان‌های خود را اعلام و تاکید می‌کنیم که پاسخ به این جنایت، هیچ حد و مرزی نخواهد داشت و در حجم و اندازه جنایتی خواهد بود که دشمن جنایتکار مرتکب شد و اشغالگران باید عواقب این تجاوزگری را بپذیرند.

جهاد اسلامی تاکید کرد این جنایات تروریستی تجاوزگری و اعلان جنگ علیه ملت فلسطین است و دشمن تمام عواقب و مسئولیت آن را برعهده دارد

جهاد اسلامی افزود سرایا القدس و مقاومت شجاع مقابله با این تجاوزگری را آغاز کرده و با تمام قدرت از کرامت ملت فلسطین در راستای تعهد به وظیفه و حق شرعی و ملی و قانونی و اخلاقی دفاع خواهد کرد.

جنبش حماس

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) هم در بیانیه‌ای شهادت بهاء ابوالعطا فرمانده ارشد جهاد اسلامی در حمله رژیم صهیونیستی را تسلیت و تبریک گفت و تاکید کرد مسیر جهاد و مقاومت ادامه خواهد یافت و تشدید خواهد شد و جنایت ترور فرمانده، ابوالعطا بدون مجازات نخواهد ماند.

این جنبش تصریح کرد دشمن صهیونیستی، باید تمام عواقب و پیامدهای این اقدام تنش آفرین و تجاوزکارانه خود را بپردازد.

فوزی برهم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تاکید کرد ترور ابوالعطا توسط دشمن یک اقدام تنش آمیز خطرناک است. برهوم خاطر نشان کرد هدف قرار دادن فردی که نمادی از نمادهای مقاومت است، بیانگر مقاصد و طرح‌های دشمن برای آغاز نبرد جدید با مقاومت است.

وی تصریح کرد این جنایات هرگز اقتدار مقاومت را در هم نخواهد شکست و هرگز آن را از انجام وظیفه ملی و ادامه حرکت در مسیر جهاد بازنخواهد داشت.

فوزی برهوم سخنگوی حماس هم گفت اقدام اشغالگران یک اقدام تنش آفرین خطرناک علیه مقاومت فلسطین و نشانه برنامه ریزی قبلی برای ارتکاب این جنایت است.

سخنگوی حماس ادامه داد هرگز نمی‌توان در قبال یک قطره خون فلسطینی کوتاهی و بی‌تفاوتی از خود نشان دهیم، و اشغالگران بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

برهوم افزود مقاومت واکنش را آغاز کرده و در موضع گیری یکپارچه و متحد است و نشست‌های پیاپی را در غزه برگزار می‌کند.

سخنگوی حماس تصریح کرد دشمن از توانمندی‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به جنایاتش غافلگیر خواهد شد، دشمن به دنبال انتقال بحران‌هایش از طریق این تجاوزات است.

برهوم گفت مقاومت فلسطین حرف آخر را خواهد زد و وظیفه‌اش، پاسخ به تجاوزگری است.

وی افزود به قشرهای مختلف مردم خود اطمینان می‌دهیم که هرگز در قبال یک قطره خون کوتاهی و مسامحه نخواهیم کرد.

گردان‌های مقاومت ملی

گردان‌های مقاومت ملی فلسطین با تسلیت و تبریک به مناسبت شهادت ابوالعطا تاکید کردند واکنش به اشغالگران تمام عیار خواهد بود. این گردان‌ها با اعلام افزایش آماده باش در صفوف رزمندگان خود برای دادن پاسخ به این جنایت بزدلانه رژیم صهیونیستی تاکید کرد تمام گزینه‌ها در برخورد با تجاوزگری اشغالگران مطرح است.

کمیته‌های مقاومت ملی فلسطین با بیان اینکه دشمن با جنایت ترور شهید بهاء ابوالعطا از فرماندهان گردان‌های القدس مرتکب حماقت بزرگی شد، تاکید کرد دشمن بهای جنایات پیاپی خود علیه ملت را پرداخت خواهد کرد و مقاومت انتقام خون شهید قهرمان را خواهد گرفت.

جنبش فتح در استان‌های جنوبی

جنبش آزادیبخش ملی فتح در استان‌های جنوبی نوار غزه جنایت رژیم صهیونیستی در ترور فرمانده مبارز، بهاء ابوالعطا یکی از مطرح ترین فرماندهان جنبش جهاد اسلامی و همسرش را محکوم کرد.

این جنبش، اشغالگران صهیونیست را مسئول کامل این جنایت وحشیانه و پیامدهای آن دانست و خواستار پیگرد رژیم اسرائیل از طریق دادگاه جنایی بین المللی شد. این جنبش همچنین به قشرهای مختلف مردم فلسطین در داخل و خارج و جنبش جهاد اسلامی و خانواده ابوالعطا تسلیت گفته است.

گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی

گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی از گروه‌های مقاومت تاکید کرد خون شهید ابوالعطا هرگز هدر نخواهد رفت و همچون آتشی بر سرهای صهیونیست‌ها ریخته خواهد شد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، این گروه فلسطینی تاکید کرد صهیونیست‌ها از همین حالا باید نفس‌ها را در سینه‌هایشان حبس کنند و منتظر واکنش مقاومت باشند.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین هم با محکوم کردن ترور شهید ابوالعطا تاکید کرد ما دولت رژیم اشغالگر را مسئول کامل جنایت ترور شهید ابوالعطا می‌دانیم.

جبهه دموکراتیک تصریح کرد ما تاکید می‌کنیم که جنایت ترور شهید ابوالعطا هرگز بدون مجازات نخواهد ماند.

گردان‌های ناصر صلاح الدین

گردان‌های ناصر صلاح الدین هم در واکنش به این اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل آویو را با موشک عطایا هدف قرار داده است.

جنبش الاحرار(آزادگان) فلسطین

جنبش الاحرار(آزادگان) فلسطین هم تاکید کرد بنیامین نتانیاهو هرگز موفق نخواهد شد از بحران‌های داخلی خود فرار کرده و آن را به جبهه داخلی ما منتقل کند.

ابومجاهد از فرماندهان مقاومت فلسطین به المیادین گفت عملیات ترور ابوالعطا و تلاش برای ترور العجوری(عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی در دمشق) به مثابه باز کردن درهای نبرد با مقاومت است. وی تصریح کرد تشدید تنش با جنبش جهاد اسلامی به مثابه تشدید تنش با تمام گروه‌های مقاومت در غزه و تمام محور مقاومت است.

وی تصریح کرد هرگز نمی‌توانیم بپذیریم که دشمن یکی از فرماندهان مقاومت را هدف قرار دهد و ما پاسخی به این تجاوز ندهیم.

ابومجاهد تاکید کرد گروه‌های مقاومت در غزه تصمیم یکپارچه‌ای برای دادن پاسخ به جنایت اشغالگران اتخاذ کرده‌اند.

ابومجاهد تصریح کرد هر کس نبرد را آغاز کرد، باید پیامدهایش را برعهده بگیرد، واکنش‌های مقاومت، دشمن را غافلگیر خواهد کرد.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین

جبهه خلق برای آزادی فلسطین هم با تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت فرمانده برجسته مقاومت خواستار انتفاضه خشم فراگیر در رویارویی با اشغالگران و تجاوزگری آنها شد.

بهاء سلیم أبو العطا فرمانده گردان‌های  القدس که بود؟

بهاء سلیم أبو العطا فرمانده گردان‌های  القدس در منطقه شمالی بود، وی در فهرست افراد  تحت پیگرد رژیم به عنوان یکی از مطرح‌ترین این افراد نه تنها در سطح نوار بلکه در سطح تمام منطقه قرار  داشت.

 

واکنش‌ها به ترور شهید ابوالعطاء

وی در محله الشجاعیه در تاریخ 25/11/1977 در یک خانواده  اصل و مبارز به دنیا آمد. ابوسلیم در مدارس الشجاعیه تحصیل کرد و آنگاه در دانشگاه در رشته علوم  اجتماعی فارغ التحصیل شد.

واکنش‌ها به ترور شهید ابوالعطاء

وی متاهل و پدر پنج فرزند به نام‌های سلیم 19 ساله، محمد 18 ساله،إسماعیل 15 ساله،فاطمة 14 ساله و لیان 10 ساله بود.

وی همواره به وظیفه خود در قبال دین و وطن پایبند بود، بخشندگی و کریم بودن از ویژگی‌های اخلاقی وی بود، نسبت به پدر و مادرش مهربان بود و به آنها نیکی می‌کرد، عاشق جهاد و مقاومت بود.

شهید ابوسلیم از ابتدای سال 1990 به صفوف جنبش جهاد اسلامی پیوست و فعالیت تشکیلاتی و سازمانی را طی کرد تا اینکه به عنوان فرمانده منطقه شمالی گردان‌های القدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین انتخاب شد.

وی فرماندهی چندین نبرد با رژیم صهیونیستی را در نوار غزه برعهده داشت، بهترین فمرانده و بهترین هدایتگر رزمندگان به شمار می‌رفت. وی سه بار در معرض تلاش برای ترور قرار گرفته بود که آخرین آن در سال 2014 در جریان جنگ رژیم صهیونیستی بود.

ابوالعطا چندین بار هم در پی فعالیت‌های نظامی‌اش در گردان های القدس توسط دستگاه های امنیتی تشکیلات خودگردان بازداشت شده بود.

 رژیم اشغالگر بامداد سه شنبه دوازدهم نوامبر(21 آبان) با هدف قرار دادن منزل ابو العطا با موشک، وی را به شهادت رساند، همسرش هم در این حمله به شهادت رسید و فرزندانش زخمی شدند.

پیام‌های ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی

ناصر اللحام تحلیلگر سیاسی تاکید کرد ترور بهاء ابوالعطا فرمانده برجسته مقاومت در غزه و فرزند اکرم العجوری عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در دمشق حامل‌ پیام‌های متعددی به ویژه علیه محور مقاومت است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، اللحام افزود جنایت بامداد سه شنبه اسرائیل در غزه و دمشق، ماهیت منطقه‌ای دارد، یک عملیات تروریستی ساده نیست که فقط جبهه غزه را هدف قرار داده باشد، بر اساس پیگیری‌های میدانی، آمادگی‌های رژیم اسرائیل در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان بیشتر از آمادگی‌های این رژیم در مرزهای جنوبی با نوار غزه بوده است.

اللحام ابراز عقیده می‌کند که ساعات آینده مشخص خواهد کرد که آیا رویارویی میان مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل فراگیر و گسترده یا محدود خواهد بود.

این کارشناس فلسطینی افزود عملیات ترور ابوالعطا با موافقت شخص بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دولت پیشبرد امور رژیم اسرائیل صورت گرفته است که عملیات ترور را تایید کرده و نفتالی بنت وزیر جنگ جدید آن را به عنوان یک آزمون برای محور مقاومت در منطقه انجام داد.

اللحام اظهار داشت اشغالگران اسرائیلی مدت‌ها بود که از ترور ابوالعطا حرف می‌زدند، ولی به دنبال پاسخ واضحی می‌گشتند، آنها با خود می‌گفتد آیا در صورت ترور العطا، گروه‌های فلسطینی دخالت خواهند کرد یا خیر، وی پیش بینی کرد که پاسخ به این سئوال برای سران رژیم اشغالگر دشوار است، زیرا مقاومت یکپارچه است و عملیات خود را از اتاق مشترک به پیش می‌برد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  پیام دکتر قالیباف در پی شهادت فرزند شهید وریجی
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کرونا «زندگی» است
  مذهب و کرونا
   روسیاهی رسانه‌های ضد ایرانی در مقابل آزمون کرونا
  اینها مروّج اسلام آمریکایی‌اند و دشمن رسول الله
   واکنش منتخب مردم تهران به هتک حرمت حرم اهل‌بیت
  تصویری ماندگار از رهبر انقلاب در کنار بهترین یارانش
   وقتی اپوزوسیون مقابله ایران با کرونا را تحسین می‌کنند!
  هجوم آمریکایی‌ها برای خرید سلاح در پی شیوع کرونا
   سبزه هفت سین را به نیت شهادت گره زد و شهید شد
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران