خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  حالا نوبت انتقام به ما رسیده
  ستون پنجم دشمن متلاشی شد
  مردودی مدعیان اصلاحات در آزمون بنزین
  اولین همکار داخلی آمدنیوز بازداشت شد
  دوستان و دشمنان بدانند در حوادث امنیتی چند روز اخیر، دشمن را عقب زدیم/ دور زدن تحریم یک تاکتیک است و مصون‌سازی کشور از تحریم یک راهبرد
  فرض کنید رهبری نیامده بود!
  دایه مهربان‌تر از مادر برای ملت ایران!
  نظر ظریف درباره اعلام حمایت مقامات آمریکایی از مردم ایران
  چند نکته درباره توصیه‌های رهبر انقلاب به رئیس جمهور درباره سهمیه‌بندی بنزین
  ایران در کنار مردم یمن می‌ایستد
  ساماندهی زنان جوان برای تحریک اغتشاش‌گران
  روایت میدانی از حلقه‌های آشوب
  حمایت رهبری از تصمیم سران قوا شجاعانه بود
  روی دیگر نفوذ در حوادث اخیر
  اراذل اجاره‌ای قرآن را هم به آتش کشیدند
  اگر می‌توانید بسم‌الله وگرنه، برخورد با اشرار را به ما بسپارید
  حکم اشرار و آتش زدن اموال دولتی چیست؟
  مردم آشوب‌طلبان را به نهادهای امنیتی و قضایی معرفی کنند
  زم در حال اطلاعات دادن است
  دلایل حمایت رهبرانقلاب از تصمیم سران قوا
  اعتراف لیدرهای اغتشاشات به آموزش در خارج از کشور
  اگر دموکرات ها برگردند، برجام احیا می شود!
  عبدی: فتنه ۷۸ مدنی‌ترین اعتراضات بود!
  استاندار تهران: ‌آشوبگران ‌در اغتشاشات غرب تهران بومی نبودند
  رئیس‌جمهور خود را فدای مردم کرد
  دلایل حمایت رهبرانقلاب از تصمیم سران قوا
  دولت مسبب افزایش تنش‌ها در کشور است
  صف مردم از اخلالگران جداست
  حقی که خوب ادا نشد!
  دم خروس کانال‌های ضدانقلاب با قطعی اینترنت بیرون زد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 249959صفحه نخست » تیتر دوچهارشنبه، 8 آبان 1398 - 16:05
تلاش بیهوده «محمدعلی زم» برای تطهیر فرزندش
تلاش بیهوده «محمدعلی زم» برای تطهیر فرزندش شهید خبر: «محمدعلی زم» پدر «روح‌الله زم» در بیانیه اهانت‌آمیز خود سعی کرده به جای برائت از پسرش، گناه نابخشودنی وی را در قالب عبارتی دو پهلو کم اهمیت جلوه دهد، تا ازاین طریق پسرش را از جرائم سنگینش مبرا کند.
  

در 22 مهر سال جاری «روح‌الله زم» یکی از چهره‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران و سرشبکه سایت ضدانقلاب «آمدنیوز» توسط نیروهای خدوم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شد. به دام افتادن این عنصر خودفروخته موجب اقتدار و غرور ملی شد و در مقابل موجی از عوام‌فریبی و اغتشاش رسانه‌ای را توسط حامیان زم، ایجاد کرد.

در طول همه سال‌هایی که زم علیه ایران اسلامی و همه مقدسات مردم ایران فعالیت می‌کرد و «آمدنیوز» را برای زیر سؤال بردن ارزش‌های انقلاب اسلامی ایجاد کرد، نه‌تنها افکار تعدادی از مخاطبان را با نشر اکاذیب فریب داده بود عملاً مرکز کنترل سلبریتی‌هایی شده بود که با وجود خوردنِ نان نظام، نمک‌دان نظام را می‌شکستند و همچنان نیز می‌شکنند. شعارهایی چون «ایران یجمعنا» در واقع ریشه در «آمدنیوز» همان گنداب متعفن دارد.

روح‌الله زم به اتکای همین سلبریتی‌ها و دروغ‌پردازی‌ها توانست سال‌ها با رسانه معلوم‌الحال خود طرفدارانی را جذب کند تا از این طریق مثل آدمکی بی‌اختیار درخواست‌های پدرخوانده‌های اسرائیلی‌اش را بدون چون و چرا اجرا کند. طی 10 سالی که روح‌الله زم عروه‌الوثقای انقلاب اسلامی را پس زد و به خانه عنکبوت صهیونیسم و اعوانش در خاک فرانسه پناهنده شد انتظار می‌رفت «محمدعلی زم» پدر روح‌الله زم اگر در بازگرداندن فرزندش اراده و تدبیری ندارد لااقل به‌خاطر خبط و خطای آشکار روح‌الله از وی اعلام برائت کند.

روح‌الله زم منافقی نبود که با چهره‌ای ظاهرالصلاح عده‌ای را مفتون جبهه کفر کند. روح‌الله طی سال‌هایی که از ایران مهاجرت کرده بود شمشیر را از رو بسته بود و به‌مثابه فرزند ناخلف که دست در دست پدری دروغین داشت، پدر واقعی خویش را به سخره گرفته بود.

سزاوار این بود محمدعلی زم به گناه فرزند ناخجسته خود بیشتر فکر کند و به همه ابعاد رفتار ضد ایرانی ـ اسلامی وی بیندیشد؛ اما محمدعلی زم نه‌تنها به عمق خطای روح‌الله پی نبرده بلکه با انتشار بیانیه‌ای تلویحاً قصد دارد پسر عزیزش را نیز تطهیر کند.

وی در بیانیه‌ی خود سعی در تحمیق مخاطبان دارد؛ غافل از اینکه صدای تشت رسوایی فرزندش صدای پای دزد شبگردی نیست که بتوان آن را مکتوم کرد. این منار دزد از قبل چاهی نکنده تا منارش را پنهان کند. جدای از اینکه روح‌الله زم چه خیانت‌هایی کرده است، بیانیه پدرش مملو از اهانت‌هایی است که برای تطهیر آن باید بیانیه‌ای دیگر صادر کرد.

محمدعلی زم در بخشی از این بیانیه از عبارت «زیارت موالیان (ع)» نام برده و نه عبارت‌هایی چون حرم ائمه اطهار (ع)، عتبات عالیات، یا مشاهد مشرفه و ... اطلاق موالیان به امام معصوم به دلیل معنای چند وجهی این کلمه اهانت به اهل بیت (ع) است چراکه کلمه موالیان جمع مولی و در لغت به معنای مالک، سرور، مهتر، دوست، بنده و بنده آزاده شده و هم‌پیمان است. (فؤاد افرام بسطامی؛ فرهنگ ابجدی؛ ص 883. حسن عمید، فرهنگ عمید؛ ج 2، ص 1870.) چرا روحانی درس‌خوانده‌ای مثل محمدعلی زم به‌جای استفاده از لفظ امامان که حقیقت ولایت و رهبری را در خود دارد از کلمه موالیان استفاده کرده که معنای بنده آزادشده را در خود دارد.

عرب‌های متحجر نژادپرست که بعد از فتح ایران از روی تحقیر ایرانیان مسلمان را موالیان خود می‌دانستند. کاش این روحانی محترم که سال‌ها فعالیت فرهنگی داشته در استخدام کلمات دقت نظر بیشتری به خرج دهد.

وی در ادامه بیانیه خود آورده است «انتقال او ـ روح‌الله ـ به ایران عزیز را، برگ دیگری از برکت خداوندی در حق او و خویش پنداشته و آن را نشانی از صفای باقیمانده، طینت پاک، فطرت نیالوده و رسوب‌نیافتگی زنگارهای دنیازدگی و برخی اتهام‌های منتسب در وجود او، دانسته و بابت نعمت سلامت و بازگشت او، سر و سجده به آستان بیکران حضرت کریم ارباب می‌ساییم.»

مسلماً همه انسان‌ها با نیت پاک به دنیا می‌آیند اما همین انسان پاک‌سرشت با حرام‌بارگی به‌جایی می‌رسد که در سپاه کفر معاویه علیه سپاه خیر امیرالمؤمنین می‌ایستد. اشعث بن قیس از جمله افرادی بود که زمینه‌ساز غوغای نهروان شد، او با تحریک خوارج کار را به حکمیت کشاند و همچنان مدعی بود مسلمان مؤمنی است که باید حرمتش حفظ شود. حال‌آنکه جعده دخترش، شربت مسموم به امام حسن (ع) نوشاند و پسرش محمد علاوه بر آنکه در شهادت مسلم بن عقیل شرکت داشت، بر امام حسین (ع) نیز شمشیر کشید.

دیگر اینکه محمدعلی زم با نوشتن عبارت «برخی اتهام‌های منتسب در وجود او» سعی دارد فرزندش را از خطاهای مسلم مبرا کند. در حالی که روح‌الله زم مجرمی است که خطای مسجل دارد و باید پاسخ‌گوی همه آنها باشد، روح‌الله زم شهروندی معمولی نیست به‌صرف یک اتهام معمولی فراخوانده شده باشد تا از عبارت «اتهام‌های منتسب» استفاده شود.

دیگر اینکه استفاده ازجمله «آستین سپاه بیرون آمده» از اهانت‌هایی است که به نیروی مردمی سپاه وارد شده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ید قدرتمند نظام جمهوری اسلامی است که هم مشت آهنین در مقابل معاندان نظام اسلامی ایران است و در همان حال دست عطوفتی است که هم‌وطنان خود را در پناه خود گرفته است. آنچه سبب دستگیری روح‌الله زم شده تیزهوشی و درایت و ایمان و اتکال جوانان سپاهی به خداوند است. عبارت «آستین بیرون آمدن» کنایه از مکر و فریب و حیله دارد که نمی‌توان آن را به سپاه پاسدارن نسبت داد.

در قسمت دیگر این بیانیه آمده است: «ان‌شاء‌الله چهره همه منافقان، منحرفان، نفوذی‌ها و نمکدان‌شکن‌های تنیده در پیکره نظام مقدس که اسبابِ فریبِ فرزندانِ ساده‌دل و سهل‌انگاری چون فرزند ما و تحریف حقایق و انکار خدمات جمهوری اسلامی را فراهم ساخته‌اند، آشکار خواهد شد.»

پیشنهاد می‌شود، محمدعلی زم مطالب منتشر شده در سایت «آمدنیوز» که توسط فرزندش منتشر شده را یکبار دیگر بخواند تا خبث طینت پسرش را به ساده‌دلی او تعبیر نکند. تصاویر مستهجن و بی‌شرمانه‌ای که روح‌الله زم در کنار تندیس‌های اروتیک منتشر کرده را نباید به سهل‌انگاری تعریف کرد و اگر تعبیر پدر از رفتارهای ضدانسانی و اسلامی پسر چنین عبارات دلسوزانه و فریبنده‌ای است که باید از ملت شریف ایران عذرخواهی کرد.

محمدعلی زم در ادامه بیانیه خود از امید به رأفت و عطوفت رهبر معظم انقلاب صحبت می‌کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مرجع و قائد همه مسلمانان جهان است و اهانت به ایشان در حکم اهانت به جامعه مسلمانان است. روح‌الله زم با نامه‌ سرگشاده خود خطاب به رهبر انقلاب اسلامی ایران، ایشان را با بی‌شرمی با شاه معدوم قیاس کرده و حتی گستاخی را به‌جایی رسانده که مقام عظمای ولایت فقیه را با دیکتاتوری شاه خائن یکی دانسته است. چنین جسارتی را چگونه می‌توان جبران کرد. اهانت به ولایت فقیهی که به تعبیر امام خمینی (ره) همان ولایت رسول‌الله (ص) است اهانت به اصل اساسی دین مبین است و برای چنین خبطی نباید از رهبر معظم انقلاب اسلامی انتظار رأفت داشت چراکه نگارش آن نامه کذایی تضییع حق خداوند بر مردم است.

محمدعلی زم در بخش‌های پایانی بیانیه خود آورده است: «خاضعانه بر خود لازم می‌دانیم که نسبت به الطاف و راهبری‌های رهبرِ همیشه بزرگوار و فرزانه خود و عزیزان زحمتکش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متشکر باشیم و از حضرت ایشان و سپاه محترم و همه اشخاص گرامی حقیقی و حقوقی که در یکی دو سال اخیر، ناجوانمردانه مورد اتهام و آزار کانال بی‌حساب‌وکتاب، مفتضح و بی‌اخلاق «آمدنیوز» قرار گرفته‌اند، به سهم خود، عذرخواهی نموده و از همه بزرگواران برای روح‌الله زم، طلب بخشش و حلالیت کنیم. در عین حال امیدواریم با گفتن حقایق، تحول واقعی روحی و توبه روح‌الله به درگاه حضرت ربوبیّت، کرده‌های ناهنجار و گفتارهای ناصواب او جبران گردد.»

در پایان باید از محمدعلی زم پرسید نگارش چنین بیانیه‌ای که ماهیت باطنی آن تطهیر روح‌الله زم است چه معنایی دارد. انتظار این بود محمدعلی زم پسر خویش را صراحتاً محکوم و از وی اعلام برائت کند؛ هرچند اگر چنین می‌‎کرد نوشداروی بعد از مرگ سهراب بود. محمدعلی زم همان روزی که پسرش در جریان فتنه پرچم‌دار بود و بعد از آزادی، روانه آن سوی مرزها شد و «آمدنیوز» را راه اندازی کرد باید از پسر ناخلاف خود اعلام برائت می‌کرد. حال که چنین نکرده به‌جای نگارش بیانیه‌ای این چنین که عذر بدتر از گناه است، خاموشی و سکوت اختیار می‌کرد و بیش از این نه عرض خود می‌برد و نه اسباب زحمت دیگران می‌شد.

درخواست عطوفت برای امثال روح‌الله زم ترحم به گرگی است که داشته‌های شبان را در لباس سگ و با روباه مسلکی به یغما می‌برد. تقاضای همه دردمندانی که هدف هتاکی روح‌الله زم شده‌اند این است که روح‌الله زم به دور از هرگونه مماشات و مصلحت‌اندیشی مورد محاکمه قرار بگیرند. مسئولان ذی‌صلاح از همیشه متذکر مادران شهیدی باشند که فرزندان دلبندشان توسط منافقان به شهادت رسیدند؛ همان منافقانی که «آمدنیوز» حامی آنها بود.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1398/8/9 - 17:27 |     0     0     |
توبه گرگ مرگه. می خواید ازاد بشه که مجددا بره به فسادش ادامه بده و جماعتی ساده لوح رو گمراه و بدبخت کنه و به ریش همه بخنده؟ مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشه حاج اقا

ناشناس
| 1398/8/9 - 19:46 |     0     0     |
انگار جرم پسرش شکستن شیشه خونه همسایه است.
بهرحال میتونید براش از خداوند طلب عفو کنید اما جرم خیانت بر علیه مملکت اعدامه.

ناشناس
| 1398/8/13 - 19:07 |     0     0     |
اگه واقعا خجالت زده بود از کار توله اش،باید دریک بیانیه اعلام انزجار میکرد نه که به به و چهچه راه بندازه


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای ندارد؛ چون قطعا هیچ امتیازی نمی‌دهند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   گلزار بی سر و سامان شهدای مظلوم مدافع حرم در بهشت زهرای تهران/وقتی خانواده شهدا جور مدیران بهشت زهرا را می کشند
25 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 19)
  امیر صباحی فرد: پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس توسط سامانه های بومی منهدم شد
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جزئیات عملیات ناکام اسرائیل برای ترور شخصیتی حاج قاسم
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چه کسی مملکت را تعطیل کرده است؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   با افتخار پاسدار هستم
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  همه راه‌ها بر روی دشمن بسته است
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   در حوزه‌های موشکی‌ و مخابرات و پهپادی و رادار حرف‌های اساسی داریم
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  شهدای اقتدار
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رفاقت نیرو‌های شهید حسن طهرانی‌مقدم
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران