خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  اصلاح‌طلبان به جای "پذیرش شکست" ساز آنارشیسم کوک می‌کنند
  واکنش تاجزاده به پیروزی ۳۰_۰ اصولگرایان
  سکّانداری مدیریت جهادی؛ پیوست "گام اول" مردم
  «شکست مطلق اصلاح‌طلبان» در رقابت با کارنامه خود
  ایران باید همکاری‌های خود را با FATF متوقف کند
  اصلاح‌طلبان به کارنامه «امید» باختند
  پخت‌وپز سیاسی FATF با سس آمریکایی
  یادداشت شریعتمداری درباره Fatf
  پیشتازی اصولگرایان؛ سرتیتر و تحلیل برخی رسانه‌های عربی
  تحلیل ابکی روزنامه اصلاح طلب از تصویب نشدن FATF
  «هیولاسازی» از مجلس یازدهم، ترفند جدید اصلاح‌طلبان
  لیست سیاه «FATF»؛ واقعی یا لفاظی رسانه‌ای؟!
  انتخابات ایرانی، آینه دق شیخ‌نشین‌ها و اقماری‌های آمریکا
  سرلیست کارگزاران/اصلاحات توهّم زد
  اقتصاد تحریم‌شده ایران دلیلی برای ترسیدن از لیست سیاه FATF ندارد
  پیروزی آیت الله یزدی در انتخابات خبرگان
  فردای انتخابات چه باید کرد؟
  مشکل اصلی از تحریم‌ها نیست بی‌تدبیری در دولت است
  تیرباران قاتل حاج قاسم
  تاثیر حضور در لیست سیاه FATF بر تجارت خارجی
  پسر حاج قاسم پای صندوق رای
  واکنش همتی به حضور ایران در لیست سیاه FATF
  انتقاد احمد توکلی از مقاومت دولت برای تمدید مهلت اخذ آرا!
  آمریکایی‌ها با عمل مضحکانه‌ اخیر بی آبروتر شدند
  تصویری از شناسنامه رهبر معظم انقلاب
  مکان پمپاژ رسانه ای "رای نمی دهم" مشخص شد!
  تصویر متفاوت از رای دادن امروز رهبری
  هر کس به منافع ملی علاقمند است در انتخابات شرکت کند/ در تهران به ۳۰ نفر رأی بدهید؛ این کار کمک زیادی به تشکیل "مجلس قوی" خواهد کرد
  آشنایی با آیت‌الله سعدی نامزد انتخابات مجلس خبرگان
  خاطره له‌شدن پاسداران در پاسداران
- اندازه متن: + -  کد خبر: 247031صفحه نخست » سیاستشنبه، 23 شهریور 1398 - 14:00
دختر آبی و پیرمرد سبز، دو آدرس در یک "خیابان"
شهیدخبر: در جریان فوت این شخص؛ اضلاعی از اصلاح‌طلبان، سلبریتی‌ها، ضد انقلاب خارج نشین و حتی فرح پهلوی، خود را حامی او جلوه داده و به همین بهانه معترض نظام اسلامی شدند. در این زمینه، حتی یکی از نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی نیز مرحومه و کیفیت درگذشت او را به خودسوزی بوعزیزی در کشور تونس که منجر به بروز انقلاب در این کشور شد، تشبیه کرد.
  

«سحر خدایاری» معروف به «دختر آبی»، یازدهم تیرماه گذشته در مقابل دادگاه انقلاب تهران اقدام به خودسوزی کرد و پس از گذشت چند هفته در بیمارستان در گذشت.

بر اثر این حادثه موجی از شایعات در فضای مجازی و رسانه‌ها ایجاد شد و شایعه‌پراکنان، دلیل این اقدام وی را صدور حکم شش ماه حبس بخاطر تلاش برای حضور در ورزشگاه بیان کردند. در حالیکه قوه قضائیه رسما اعلام کرد هیچ دادگاهی در این خصوص برگزار نشده و آن مرحومه نیز در لحظه انتحار هیچ محکومیتی نداشته است.  

اتهام در دست بررسی خدایاری، درگیری با مأموران انتظامی در مقابل ورزشگاه و هنگامی بوده که خدایاری قصد حضور غیر قانونی در استادیوم را داشته است.

در جریان فوت این شخص؛ اضلاعی از اصلاح‌طلبان، سلبریتی‌ها، ضد انقلاب خارج نشین و حتی فرح پهلوی، خود را حامی او جلوه داده و به همین بهانه معترض نظام اسلامی شدند.

در این زمینه، حتی یکی از نمایندگان زن مجلس شورای اسلامی نیز مرحومه و کیفیت درگذشت او را به خودسوزی بوعزیزی در کشور تونس که منجر به بروز انقلاب در این کشور شد، تشبیه کرد. [۱]

 

*در ماجرای موسوم به دختر آبی، اگرچه تمام ابعاد قضیه به صورت کامل و محرز روشن است و حتی کسی مثل «علی مطهری» نیز که در این قضیه همنوا با شایعه‌سازان مرتکب خلاف‌گویی شده بود؛ به اشتباه خود اعتراف کرد [۲] اما شاهدیم که اضلاع فوق الذکر (شامل کسانی از اصلاح‌طلبان، سلبریتی‌ها و ضد انقلاب خارج نشین) همچنان بر مواضع خود استوار مانده‌اند و مشغول جنایت حکومتی جلوه دادن درگذشت مرحومه خدایاری هستند!

در این میان، دلبستگان نظام و انقلاب و فعالان رسانه‌ای نیز در تلاشی قابل تقدیر، همچنان مشغول تاباندن نور به ابعاد تاریک این قضیه و شایعات پیرامون آن هستند تا اذهان عمومی دچار تشویش نشوند.

تلاشی که البته تحت ‌الشعاع عملیات روانی طراحی شده در ماجرای مرحومه خدایاری قرار گرفت.

سؤال اینجاست که این موج روانی از چه رو توانست با عملگری اضلاع فوق‌الذکر تا حدی فراگیر شود و چرا علیرغم رفع کامل شبهه نسبت به این پرونده؛ اما فرایندهای رسانه‌ای و سیاسی آنچنان که باید و شاید در این قضیه تأثیرگذار نشدند و تشعشعات مسئله ادامه‌دار بود؟

پاسخ را باید در عزم ۱۰ ساله ستاد جریان سیاسی خاص برای "عام‌البلوی" کردن فضای جامعه در جهت ایجاد «فتنه اقتصادی» و سیاست خیابانی جستجو کرد.

عزمی که متأسفانه آنطور که باید مورد رصد و برخورد قرار نگرفته و در مطمح تحلیل‌ها نبوده است و از همین روست که امروز پس از ۱۰ سال به سادگی می‌تواند کوچکترین رخداد و حتی رخدادهای طبیعی مثل ریزگردها و زلزله را نیز عامل نارضایتی از نظام جلوه دهد و موجب هم‌آهنگی اصلاح‌طلبان، سلبریتی‌ها و اصلاح‌طلبان خارج‌نشین شود.

ماجرا به این برمی‌گردد که اعضای ستاد جریان سیاسی خاص توانسته‌اند در ذهن برخی از مخاطبان خود القائاتی را انجام دهند که این القائات مادام که با عملگری صحیح خواص کشور و روشنگری‌های بصیرانه آنها مواجه نشود؛ همچون یک موتور مبدّل؛ از هرچیزی زمینه نارضایتی می‌سازد.

خواه از گم شدن یک دختر دوچرخه‌سوار، خواه از درگذشت یک خواننده، خواه از انتحار یک انسان دچار عارضه‌های روانی و خواه از هر چیز دیگری...

فضای روانی اشاره شده همچنین بر محمل مطالبات برخی لایه‌های جامعه نیز قابلیت انطباق یافته است و این امکان وجود دارد که مثلا حامیان حقوق حیوانات، طرفداران حضور بانوان در ورزشگاه‌ها، متضررین قضایای موسسات مالی غیر مجاز، کارگران بیکار شده و... نیز خود را در لحظه با این فضای ناواقعی هم‌راستا تصور کنند و در این احساس قرار بگیرند که طراحان پروژه فتنه اقتصادی و اوکراینیزه کردن ایران با آنها همدرد هستند!

احساسی که مثلا برخورد دوگانه اصلاح‌طلبان با مرگ دو زن (خانم میترا استاد و در سوی دیگر خانم سحر خدایاری) نشان داد تا چه اندازه غیر واقعی است و از منافع اصلاح‌طلبان نشأت می‌گیرد نه از مطالبات لایه‌های مختلف مردمی.

مخاطبان محترم در تبیین بهتر پاسخ به این سؤال که چرا پروژه «دختر آبی» توانست حاشیه‌ساز باشد؛ باید بدانند که طی ۱۰ سال گذشته جملات مهمی در راستای تخریب ذهن مردم، ایجاد زمینه نارضایتی و عام‌البلوی کردن فضای جامعه از سوی اصلاح‌طلبان در میان افکار عمومی پمپاژ شده است. رفتاری که توانسته به زعم خود یک انبار باروت در لایه‌هایی از جامعه بسازد که برای انفجار فقط به یک جرقه نیاز دارد...

جملاتی مثل «چرا مردم در مقابل حاکمیت کرخت شده‌اند، دلیلی برای صبر مردم وجود ندارد، ایران مثل کشتی تایتانیک است و هر لحظه ممکن است غرق شود، این جامعه لجن است، مردم باید برای مطالبات خود به خیابان‌ها بیایند، ایران دچار فساد سیستماتیک شده است، مردم حق دارند از حکومت ایران سرپیچی کنند، ایران در شرایطه ته درّه قرار دارد، ‌ نظام جمهوری اسلامی ایران آفت زده است، شرایط کشور درست‌بشو نیست و به ته خط رسیده‌ایم، باید به خیابان بیاییم و نقاط حساس نظام را اشغال کنیم» و غیره...

جملاتی که متأسفانه باید گفت توسط اعاظم ستاد جریان چپ، یعنی چهره‌هایی مثل سعید حجاریان، محمدرضا تاجیک، مصطفی تاجزاده، حسین مرعشی، اسحاق جهانگیری، علیرضا علوی‌تبار و عباس عبدی و... اظهار شده‌اند. و تأسف بیشتر هم اینکه همین جملات با انگیزه دلسوزی برای مردم توسط کسانی از خواص دلسوز کشور هم تکرار شده‌اند.

وصف ذکر شده به وضوح نشان می‌دهد مادام که زمینه فتنه اقتصادی در کشور برچیده نشود و عوامل آن مورد مواجهه فکری –و در برخی جهات، برخورد امنیتی- قرار نگیرند؛ اوضاع به همین منوال و بصورت آونگی ادامه می‌یابد و امثال رخدادهایی مثل پرونده دختر آبی، آخرین پرونده نخواهد بود.

رویدادی که نظیر آنرا در فتنه سال ۸۸ نیز شاهد بودیم.

فتنه‌ای که جریان چپ از پیش از وقوع؛ با ترویج بدبینی نسبت به رفتارهای انتخاباتی حکومت و دستگاه‌های متولی، توانست پیرمردی فریب خورده را به نماد حرکت اعتراضی علیه نظام اسلامی تبدیل کند و هرچند همه می‌دانستند که تقلبی در کار نیست؛ اما سیاست خیابانی، برای چند ماه آزگار کشور و مردم را دچار چالش کرد...

«فتنه اقتصادی» که ما پیش از این در مجموعه وبلاگ مشرق به کرّات پیرامون آن توضیحاتی را اشاره کرده‌ایم؛ در صورت عدم مواجهه همچنان خواص؛ ‌ البته می‌تواند ابعادی بزرگتر از فتنه ۸۸ نیز پیدا کند.

مسأله ورود زنان به ورزشگاه تنها یکی از مسائل فرعی جریان خاص است که تنها آتش‌زنه‌ای برای شعله‌ور کردن انبار باروتی است که بزرگان این جریان طی ماهها و سال‌ها تدارک دیده‌اند.

ورود زنان به ورزشگاه با آماده‌سازی سخت افزاری ورزشگاهها و یک برنامه ریزی دقیق از سوی بخش های مختلف دستگاه اجرایی می‌توانست خیلی زودتر از اینها حل و فصل شود که متأسفانه برای حل این موضوع هم اراده‌ای در قوه مجریه طی شش سال گذشته دیده نشده است. به تازگی علی ربیعی سخنگوی دولت از آماده بودن ورزشگاهها برای حضور زنان سخن گفته بود اما همزمان، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد همچنان شرایط این امر فراهم نشده است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بنیاد شهید نهادی برای خدمت، نه مسندی برای قدرت
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   باید قوی شویم تا جنگ نشود و تهدید دشمن تمام شود/ می‌توان با تبدیل تحریم جنایتکارانه به فرصت، اقتصاد را از وابستگی به نفت نجات داد
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چرا روحانی برای دوقطبی سازی کشور اصرار دارد؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   «اصغر پاشاپور» در حلب سوریه شهید شد
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ترور سردار سلیمانی و آنچه پیش‌بینی نمی‌کردند
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اصغر آقایِ حاج قاسم
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جریان‌شناسی پیام‌های رهبرانقلاب به دانشجویان
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   پرچم شهید سلیمانی در دست سردار قاآنی
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رزمندگان بدون مرز
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   طرح آمریکایی معامله قرن، قبل از مردن ترامپ خواهد مرد/ هر کسی به ایران و امنیت آن علاقمند است، باید در انتخابات شرکت کند
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران