خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  «دختر آبی» چه ارتباطی با اقدامات فساد ستیزانه دستگاه قضا دارد؟
  تصمیم‌گیری‌های کشور به روحانی مربوط نیست!
  اصلاح‌طلبان "پفیوز" هستند اگر...!
  نوبت اسرائیل هم می‌رسد؛ به وقتش
  ایران هنوز تلافی نکرده است
  چادری‌شدن دختر مظلوم وزیر سوژه شد
  تحت تحریم مذاکره نخواهیم کرد
  چرا دولت نمی‌خواهد مسئولیت برجام را بپذیرد؟
  پیردولتِ پُر حاشیه و ما ادراک ما امّ الحاشیه!
  چرا رضاخان راه آهن خلیج فارس- خزر را ساخت؟
  موسوی: طبیعی است که یمنی ها به قتل و عام عربستان پاسخ دهند
  جیغ بنفش آقایان در آمد
  به زیر کشیده‌شدن سبز اموی و پرچم سیاه داعش شما را افسرده کرد
  پیش‌بینی آیت‌الله طالقانی از محل دفن شاه
  انگ سیاسی به اقدامات ضد فساد
  بیماران مسئول!
  حراج واقعی
  سرگیجه‌ی غرب از هدف قرارگرفتن قلب امپراتوری نفت!
  واکنش آیت‌الله ممدوحی به برخی فشارها به قوه قضائیه
  جزئیات نحوه واریز ۱۵ میلیارد دلار از سوی اروپایی‌ها به اینستکس
  سند غیرقابل انکار نقش ایران در حملات پهپادی به عربستان
  اینستاگرام صفحه دختر حاج قاسم را بست
  درباره کتاب "رضا شاه" و قلدری زیباکلام برای تاریخ!
  پذیرش راه حل‌های پیشنهادی ایران به قائله یمن خاتمه می‌دهد
  اعتراض روحانی به رئیسی درباره دادگاه‌های مفاسد اقتصادی
  همه آتش‌بیاران پروژه سوخته «سحر»
  مدعیان اصلاحات با فحاشی نمی‌توانند فرار کنند
  تشویق بهزاد نبوی برای اشتباه روحانی!
  مالیخولیای حجاریان برای تکرار انقلاب ۵۷ در ایران
  چرا هلیم حواشی را هم می‌زنند؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 244762صفحه نخست » یادواره ها و خاطرات چهارشنبه، 30 مرداد 1398 - 22:05
سرنوشت سرگرد عراقی که به امام خمینی (ره) توهین کرده بود
شهیدخبر: سرگرد عراقی برای آن که جلوی افسر و سربازانش کمتر ضایع شود، خودش به امام اهانت کرد. با اهانت سرگرد عراقی، خون در رگ سرباز فداکار اسلام به جوش آمد و درگیری بالا گرفت.
  

اسارت، دوران با شکوه ایستادگی، مردانگی و غیرت بود که کنکاش پیرامون آموزه‌های آن، درس گذر از بحران‌ها و شرافت و خودباوری را برای نسل‌های آینده ایران اسلامی به همراه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام «سید احمد رسولی» یکی از این نام‌آوران سرافراز دوران آزادگی است که نقشی محوری در میان دوستان همراه خود در اردوگاه موصل چهار برعهده داشته است. خاطرات این آزاده در کتابی با عنوان «موصل دربند» توسط انتشارات «سرو سرخ» وابسته به اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران به چاپ رسیده است.

بر همین اساس خاطره‌‌‌ای با موضوع عشق و ارادت رزمندگان اسلام به حضرت امام خمینی (ره) از این کتاب انتخاب شده است که از نظرتان می‌گذرد.

بعد از عملیات رمضان در سال 61، تعدادی از  اسرای آن را به موصل آورده بودند. یکی از آن برادرها نقل می‌کرد و می‌گفت ما شش نفر گروه گشت شناسایی بودیم که ساعت چهار بعد از ظهر در کمین عراقی‌ها اسیر شدیم. بعد از اسارت، سربازان عراقی بدون تفتیش بدنی ما را به پشت جبهه منتقل کردند که با خط مقدم فاصله چندانی نداشت.

آن جایی که ما را تحویل دادند یک سرگرد و یک افسر و چند سرباز مسلح بودند. بعد از نیم ساعتی که ما به صورت سرپا و به صف ایستاده بودیم، سرگرد و افسر عراقی از چادر فرماندهی بیرون آمدند. فرمانده گروه ما آدم قدبلندی بود، با قیافه نورانی و محاسن بلند. سرگرد و افسر عراقی به‌ طرفش رفتند و سؤالات زیادی از او پرسیدند، ولی او به میل خودش هر چه را خواست جواب بدهد، داد و هر چه را نخواست، نداد. هر چقدر سرگرد و افسر عراقی اصرار کردند، هم فایده‌ای نداشت. سرانجام خشم عراقی‌ها بالا گرفت؛ از حرکات و قیافه آن‌ها فهمیدیم که قصد کشتن فرمانده ما را دارند.

سرگرد عراقی در حالی که دست‌هایش توی جیب شلوارش بود، یک قدم جلوتر آمد و نزدیک برادرمان شد. شاید کمتر از دو متر فاصله داشت. افسر و چند نفر سرباز مسلح هم کنارش ایستاده بودند. از فرمانده ما خواست تا به امام خمینی اهانت کند؛ ولی آن جوانمرد باغیرت که تمام هستی‌اش را برای امام، ناچیز می‌دانست و آمده بود تا این تعهد وجدانی و صداقت در بیعت را در عمل هم با خون مقدس خود ثابت کند، به امام اهانت نکرد.

هر چقدر سرگرد عراقی بیشتر اصرار کرد، نتیجه‌ای نگرفت و مؤمنی که به قول امام صادق (ع) از کوه استوارتر بود کوچک‌ترین تزلزلی به خود راه نداد. سرگرد عراقی برای آن که جلوی افسر و سربازانش کمتر ضایع شود، خودش به امام اهانت کرد.

با اهانت سرگرد عراقی، خون در رگ سرباز فداکار اسلام به جوش آمد. او بدون معطلی آب دهانش را همراه با خلت سینه به صورت سرگرد عراقی انداخت. این اتفاق در حالی رخ داد که افسر و سربازان عراقی شاهد ماجرا بودند و حتی یکی از سربازان هم خندیده بود. دشواری تحمل خنده این سرباز برای سرگرد عراقی از یک اعدام هم بدتر و سخت‌تر بود.

سرگرد آن را با آستین خود پاک کرد. در حالی که صدای سایش دندان‌هایش می‌آمد، به آهستگی دست برد تا کلت را از کمرش بگیرد و برادر فرمانده‌مان را هدف قرار دهد، اما هنوز از جایش نجنبیده بود که با واکنش این برادر مواجه شد. از آن‌جایی که هنگام دستگیری‌ فرمانده ما را به‌طور کامل تفتیش بدنی نکرده بودند، خم شد و کلتی را که از قبل روی پای راستش بسته بود، در یک لحظه به صورت برق‌آسا به دست گرفت و یک تیر وسط پیشانی سرگرد عراقی خالی کرد.

سرگرد بعثی که تازه کلت را از کمرش بیرون آورده و هنوز مسلح نکرده بود، روی زمین افتاد و کوچک‌ترین حرکتی نداشت. هم‌زمان با افتادن سرگرد، افسر عراقی کلت را از کمرش بیرون آورد، اما قبل از آن که مجال شلیک پیدا کند، این برادر سریع‌تر از او توانست یک تیر هم توی دهان افسر عراقی خالی کند. گلوله از پشت گردنش بیرون رفت و گو این‌که این ضربه، تو دهنی‌ای بود به همه کسانی که بخواهند به اسلام و جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب دهن‌کجی کنند.

افسر بعثی در حالی که انگشتش هنوز روی چکاننده نرفته بود، کلت از دستش افتاد و خود روی زمین غلطید. در این هنگام یکی از سربازها با رگبار کلاشینکف سینه برادرمان را هدف گرفت و به رگبار بست. با اصابت گلوله‌ها روی قلبش با دو کُنده زانو روی زمین نشست. در همان حال دو تیر به‌طرف سرباز عراقی شلیک کرد. اولی به خشاب تفنگش و دومی هم به دستش خورد و تفنگ از دستش افتاد. بعد از آن بود که فرمانده قهرمان و فداکار ما هم به صورت سجده سر روی خاک نهاد و روح بلند و ملکوتی‌اش به عرش اعلا پیوست. او در دفاع از حریم مقدس دین و ولایت با کمال رشادت، شربت شهادت نوشید.

بعد از این جریان، نیروهای عراقی سراسیمه و با ترس آمدند به سمت ما که در صحنه حاضر بودیم. البته ما هیچ عکس‌العملی نشان نداده بودیم که در واقع مهلت و جای هیچ عکس‌العملی هم برای‌مان نبود؛ اما از اعماق قلب هم از به درک واصل شدن دو درجه‌دار خبیث بعثی خوشحال و هم از شهادت فرمانده شجاع‌مان ناراحت بودیم.

چند نفر از سربازها، مسلح رو به ما ایستادند. یکی آمد دست‌های ما را با سیم محکم بست و چند سرباز و درجه‌دار دیگر هم تا توانستند ما را کتک زدند و تصمیم گرفتند همه ما را اعدام کنند. ما را بردند به داخل یک سنگر تانک و آن‌جا ردیف‌مان کردند. یکی از سربازها رفت داخل ماشین، پارچه‌ای گرفت و تکه‌تکه‌اش کرد تا چشم ما را هم مانند دست‌های‌مان ببندند.

در همین هنگام یک جیپ فرماندهی از راه رسید. افسری از داخل آن بیرون آمد و از اوضاع سؤال کرد. برایش توضیح دادند. از آن جایی که یکی از دوستان، عربی را بلد بود و برای‌مان ترجمه می‌کرد، تمام حرف‌های رد و بدل شده‌شان را می‌فهمیدیم. بعد از کمی صحبت، افسر تازه از راه رسیده، به عقب برگشت، متوجه ما شد و پرسید: «چرا این‌ها را این‌جا نگه داشتید؟» درجه‌دار گفت: «می‌خواهیم اعدام‌شان کنیم.» اما افسر با صراحت گفت: «نه. این‌ها اسیر ما هستند نباید این‌ها را بکشیم.» سربازها گفتند: «این‌ها جلوی چشم ما سرگرد و افسر ما را کشتند.» افسر جواب داد: «آن یکی که کشت خودش هم کشته شد، این‌ها گناهی ندارند. دیگر این‌که سربازان و افسران اسیر ما هم از این کارها می‌کنند. جنگ این چیزها را هم دارد.»

بعد دستور داد ما را از آن‌جا بیرون آوردند و امر کرد که کشته و مجروح خودشان را بگذارند داخل یک آمبولانس و به بیمارستان ببرند. او ما را هم با یک لندرور دیگر همراه خودش به بصره آورد. دیگر از جسد آن برادر فرمانده هیچ خبری نداریم. بعد از بصره هم ما را به اردوگاه موصل آوردند.

اسرای تازه‌ وارد وقتی این خاطره را تعریف کردند، گفتند: «با درود به روح پاک آن قهرمان جهاد و شهادت، هیچ‌وقت آن صحنه نبرد و مبارزه مردانه ایمان با کفر از یاد ما نخواهد رفت.»

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  روحانی:تا زمانی که اختیارات دولت بالا نباشد، مردم زندگی خوشی نخواهند داشت/ فساد با «بگیر و ببند» و «دادگاه» از بین نمی‌رود
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بیانیه جمعیت ایثارگران درباره دکتر عباسی
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  مضجع مطهر امام رضا(ع) با حضور امام خامنه‌ای غباروبی شد
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مذاکرات در تله فریب و بلوف
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  حجت الاسلام شهیدی از سوی رئیس جمهور تقدیر شد
7 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   «مبین» سلاح استراتژیک ایرانی با RCS کمتر از کروزهای تاماهاوک
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پایگاهای آمریکا در قطر و امارات و ناوشان در دریای عمان را از قبل هدف‌گیری کرده بودیم/۴ ساعت بعد از صحبت آقا مقرهای داعش را نابود کردیم
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   ایران پیشگام تولید پهپادهای ویژه دفاع هوایی در جهان شد
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  محور مقاومت روی قوس صعود
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   بهانه کثیف سیاسیون با اجرای سلبریتی ها برای هجمه به اباعبدالله/آیا حجت الاسلام رئیسی کاپیتولاسیون خواص سیاسی و سلبریتی ها را از بین می برد؟
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران