خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  اینجا حلب سوریه نیست؛ شهریار است!
  شکایت ایران از شبکه های معاند فارسی زبان
  توصیه رهبرانقلاب به احمدی‌نژاد درباره افزایش قیمت بنزین
  اگر حمایت رهبر انقلاب از سران قوا نبود حوادث سخت‌تری پیش روی ملت قرار می‌گرفت
  مجازات سختی در انتظار اغتشاش‌گران است
  حمله عصبی مریم رجوی را راهی بیمارستان کرد
  تحریف به سبک بی‌بی‌سی
  آیا قوه‌قضائیه با عوامل اصلاح‌طلب حامی آشوب‌های مسلحانه برخورد می‌کند؟
  شیرزاد:رعایت حقوق شهروندی و احترام به آشوبگران فراموش نشود
  اغتشاشات اخیر از پیش طراحی شده بود
  درخواست پلیس از مردم: اغتشاش‌گران را معرفی کنید
  تکذیب نقل قول منتسب به رهبری
  رتباط لیدرهای اغتشاشات کرمانشاه با گروهک‌های ضد انقلاب و تکفیری
  «نه» محکم شیرازی‌ها به آشوبگران
  ماجرای لیدرهای زن اغتشاش‌گر چیست؟
  در تجمعات این هفته دانشگاه تهران چه گذشت؟
  خط حزب‌الله/ راز حمایت رهبر
  موسوی: پمپئو خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند
  ردپای سلطنت‌طلب‌ها در اغتشاشات اخیر کشور
  وعده شمخانی به اغتشاشگران
  بی‌بی‌سی: متاسفانه خبری از اغتشاش نیست!
  نگرانی مدعیان اصلاحات از قطع ارتباط اینترنتی اوباش اجاره‌ای
  پنج گزینه روی میز ایران درباره برجام
  وحشت از افشای هویت
  تحریم‌ها با رونق تولید بی‌اثر می‌شود نه با مذاکره
  راهپیمایی باشکوه مردم ‌کرج علیه ‌اغتشاشگران
  دستگیری سرشاخه‌های کلیدی ایجاد ناآرامی‌ها در ۴ استان کشور
  تدبیر مهم رهبر انقلاب برای ورود صنایع دفاعی به ارتقاء صنعت خودروسازی و نفت
  رونق تولید، راهبرد مصون‌سازی اقتصاد
  دستگیری عامل انسداد بزرگراه امام علی(ع)
- اندازه متن: + -  کد خبر: 237616صفحه نخست » بنیادجمعه، 31 خرداد 1398 - 22:43
به بهانه مصاحبه یک آزاده با خبرگزاری دفاع مقدس؛
گلایه های به حق اما بهانه های ناکافی/ خبرگزاری تخصصی دفاع مقدس و حواس پرتی؟!
گلایه های به حق اما بهانه های ناکافی/ خبرگزاری تخصصی دفاع مقدس و حواس پرتی؟!شهیدخبر: در خصوص ادعاهای یکی از آزادگان شریف درخبرگزاری دفاع مقدس، برخی نکات قابل طرح وجود دارد که به نظر می رسد بیان بخش اعظم آن ، ناشی از بی اطلاعی گوینده بوده است که البته نشر ان ازجانب خبرگزاری تخصصی دفاع مقدس کمی عجیب به نظر می رسد.
  

 

بنیادشهید انقلاب اسلامی با فرمان حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ 22/12/1358 تاسیس و در پی موافقت مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۷ مبنی بر ادغام سه نهاد انقلابی بنیادشهید انقلاب اسلامی، سازمان جانبازان انقلاب اسلامی و ستاد رسیدگی به امور آزادگان تأسیس شده و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری است که امور آن طبق مقررات و قوانین مربوط به نهادهای عمومی غیردولتی و در چهارچوب  اساسنامه و آیین‌نامه‌های مربوطه زیر نظر رییس‌جمهور و نظارت عالیه مقام معظم رهبری از،طریق نمایندگی مستقر در این نهاد اداره می‌شود.

درماده (1) قانون اساسنامه بنیادشهید انقلاب اسلامی مصوب‌1377 عبارت «بنیاد شهید انقلاب اسلامی» به عبارت «بنیاد شهید و امور ایثارگران» تغییر می‌یابد و بعد از عبارت«درتاریخ 22/12/1358» عبارت «ودرپی‌موافقت مقام معظم رهبری مبنی برادغام سه نهاد انقلابی بنیاد شهید انقلاب اسلامی، سازمان جانبازان انقلاب اسلامی وستاد رسیدگی به امور آزادگان» اضافه می شود.

با این توضیحات، همواره یک رییس از جانب ریاست جمهوری هر دولت بعنوان معاون رئیس جمهور و یک نماینده ولی فقیه در هر دوره از جانب رهبری در این نهاد منصوب می شود. وبه همین دلیل ریاست محترم جمهوری در انتخاب معاون خود در ریاست بنیادشهید وامور ایثارگران همواره ملاحضات ویژه ای در هماهنگی این انتصاب با رهبر معظم انقلاب دارد.

در هر دوره این انتصابات حال به حق یا ناحق که از نظر نویسنده این مطلب این انتخاب ها در هر دوره به فراخور خود بهترین انتخاب بوده است اما در همه ادوار به جهت خدماتی بودن این نهادمقدس انتقادات و تخریب هایی از جانب افراد مختلف در خصوص نحوه ریاست و اداره بنیادشهید مطرح بوده و در این دوره هم حضور حجت الاسلام شهیدی در هر دوجایگاه ریاست بنیادشهید و نمایندگی ولی فقیه علیرغم مشکلات ومحدودیت های فراوان بودجه ای وگسترش فعالیت ها موجب شد که وفاق بیشتری را در جامعه ایثارگری شاهد باشیم

شفاف سازی و پاسخگویی بنیاد با رسانه ها از شاخصه های این دوره بوده و همواره شاهدیم مصاحبه یا اخباری را از سوی مسئولین در رده های مختلف در زمینه این انتقادات منتشر می کنند و همواره در مقام پاسخگویی بر می آیند.

برخی اطلاعات شفاف و بدیهی نیز از طریق روش های مختلف اطلاع رسانی قابل دسترس همگان وجود دارد که میتوان با رجوع به آنها، به انتقادات یا شانتاژها و شایعه پراکنی ها پاسخ داد.

با این مقدمه در خصوص ادعاهای مطرح شده از جانب یکی از آزادگان شریف در مصاحبه با خبرگزاری دفاع مقدس، برخی نکات قابل طرح وجود دارد که به نظر می رسد بیان بخش اعظم آن ، ناشی از بی اطلاعی گوینده بوده است که البته نشر ان ازجانب خبرگزاری تخصصی دفاع مقدس کمی عجیب به نظر می رسد.

شهیدخبر صرفا به دلیل جلوگیری از شایعه پراکنی و ایجاد روحیه یاس ناشی از آن در حوزه خدمت رسانی بنیادشهید وامور ایثارگران به آزادگان سرافراز، اقدام به پاسخ برخی از مباحث مطرح شده در این مصاحبه می نماید که در ذیل خواهید خواند.

در این مصاحبه مطرح شده که بیمه تکمیلی حذف شده است .
این درحالی است که از مهر ماه سال ۹۷ دولت با ارسال بخشنامه‌ای به دستگاه های دولتی، مسئولیت پوشش بیمه ای شاغلان ایثارگر دستگاه های اجرایی را بر سازمان محل خدمت آن ها واگذار کرد و بر این اساس پرداخت حق بیمه و هزینه های درمانی ایثارگران شاغل در دستگاه ها از دوش بنیاد شهید برداشته شد.

این در حالی بود که طبق آیین نامه جدید خدمات رسانی به ایثارگران مصوب ۹۶/۱۰/۳۰، «تأمین صد در صد هزینه بهداشتی- درمانی افراد مشمول شاغل و بازنشسته دستگاه‌های اجرایی و افراد تحت تکفل آنان پس از پرداخت هزینه‌های متعلق به بیمه پایه در قالب مکمل بر عهده بنیاد شهید است.»

لغو بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل از سوی بنیاد شهید و محول کردن آن به دستگاه های اجرایی، جنجال ها و مشکلات فراوانی را برای خانواده های ایثارگران ایجاد کرد.

به طوریکه اغلب دستگاه ها به دلیل عدم داشتن اعتبارات مالی لازم برای این امر، از پرداخت و قبول بیمه ایثارگران سر باز زدند. از سوی دیگر نیز قشر ایثارگر برای انجام خدمات درمانی و دریافت هزینه های آن سردرگم مانده و هر روز از سازمانی به سازمان دیگر پاس کاری می شدند.

بنابراین بر اساس مصوبه مجلس بند ب این طرح به شرح زیر اصلاح شد که بر اساس آن با اجرای حکم این ماده خدمات بهداشتی و بیمه درمانی مکمل آزادگان، جانبازان، ایثارگران شاغل و غیرشاغل، بازنشسته و والدین، همسران و فرزندان شهدا و افراد تحت تکفل آنها، بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

همچنین تعهدات دستگاه های اجرایی و بیمه های ذیربط در این خصوص از تاریخ ۹۷.۸.۱ تا زمان تصویب این قانون و تا پایان سال ۹۷ به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل شد.

بنیاد شهید و امور ایثارگران در دریافت بودجه عمومی خود نیز دچار مشکل است، حالا درنظر بگیرید هزینه خدمات بیمه تکمیلی و مشابه به آن از چه محلی تامین می شود؟!

اصرار به بهره مندی از خدمات خاص بیمارستان های خصوصی بعضا باعث شده ایثارگران عزیز ما گمان کنند که بنیاد در زمینه بیمه تکمیلی دچار سوء خدمت رسانی است حال آنکه در پرداخت آن تعهدات نیز کم نگذاشته است.

افراد تحت پوشش بنیاد ثابت نیستند. برخی از بازماندگان شهدا متاسفانه به دیدار حق می شتابند و برخی دیگر به فراخور شهدای روز، افزوده می شوند که طبق آمار این میزان بیشتر است. بنابراین باتوجه به افزایش تعداد جامعه ایثارگری، خدمت رسانی در این زمینه و سایر زمینه ها سخت تر می نماید که همکاری و صبر عزیزان ایثارگر را می طلبد.

در شرایط فعلی اقتصادی کشور، امید می رود ایثارگران با همان روحیه از ابتدای انقلاب تاکنون در این زمینه نیز با درک والای خود برخورد نمایند اگرچه تامین هزینه های درمانی از وظایف محتوم بنیاد است.

در بخش دیگری از مصاحبه به عدم تصمیم گیری ایثارگران در رای بنیاد اشاره شده است.
یکی از مدیران ارشد بنیاد که خوشبختانه دارای قدرت چانه زنی، سابقه موفق و حق رای موثر دارد نیز از اعضای ایثارگری است و آنچه در مصاحبه مطرح شده بیشتر تحقیر آن آزاده عزیز می نماید!

در قسمتی از مصاحبه به بی برنامگی بنیاد اشاره شده است.
در این زمینه توصیه می شود به اقدامات موثر بنیاد که منتج به جذب بودجه ریاست جمهوری نیز شده است نیم نگاهی انداخته و بیندیشید که در صورت عدم تحقق برنامه ها، آیا بودجه محقق می شد؟!
در بخشی از مصاحبه به کشور بودن بنیاد اشاره شده است که امری درست و قابل درک است.

سرمایه جامعه هدف بنیاد، موضوعی است که باید با لحاظ حساسیت های ایثارگری از آن حفظ و صیانت کرد. احتمالا گوینده توقع داشته است سرمایه عزیزترین اقشار جامعه رو به افول گذاشته و هرروز کمتر شود تا بنیاد نیز به مرور زمان حذف شود که با طعن  و کنایه از فعالیت های اقتصادی با ارزش افزوده و سود دهی سخن گفته و آنها را منع می کند.

شفافیت اقتصادی البته امری غیر قابل انکار در فعالیت های این حوزه در بنیاد شهید و امور ایثارگران است و ورود به بازارهای سرمایه که در این دوره در حال تحقق است مهمترین راه شفاف سازی از طریق تالار شیشه ای بورس می باشد.

پرونده های تحقیق و تفحص متعدد از بنیادشهید از یک سو و وابستگی بنیادشهید به نوعی به رهبری، طبعا مانع از مطالبی است که در مصاحبه مطرح شده آمده است و هرنوع فعالیت در بنیاد اعم از مالی، فرهنگی و اجتماعی صرفا به منظور خدمت رسانی به ایثارگران و حفظ سرمایه ها و گسترش آنهاست که خود مصاحبه شونده نیز قطعا از آن بی بهره نبوده است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 17 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1398/4/1 - 15:19 |     0     0     |
حالا نوبت کله پا کردن دفاع پرس شد؟

ناشناس
| 1398/4/2 - 15:27 |     0     0    
پاسخ: ربطی به دفاع پرس نداره اما باید خواسته های این جانبازان در سمیر قانونی رسیدگی بشه

مریم
| 1398/4/1 - 17:58 |     0     0     |
من نه خانواده شهیدم نه جانباز اما خدارو خوش نمیاد اینهمه اذیت کنیم اینهایی رو که بخاطر حفظ کشور و دین از جون خودشون گذشتن

ناشناس
| 1398/4/2 - 20:41 |     0     0    
پاسخ: وقتی حرفی برای گفتن ندارند صورت مسئله را پاک می کنند . آخه مگه ممکنه کسی به همین راحتی بیاد برای خودش جانبازی درست کنه؟ و گیریم که اینطوری باشه چقدر بنیاد شما مسخره شده که هر کسی به این راحتی می تونه جانباز بشه .

ناشناس
| 1398/4/2 - 15:27 |     0     0     |
به حق این عزیزان رسیدگی کنید و بیشتر ازین دچار مشکل نکنینشون

زهرا زمانی
| 1398/4/3 - 14:01 |     0     0    
پاسخ: ای بابا بیشترین حق و نصیب و بهره رو از انقلاب کسایی بردن که هیچ کاری برای انقلاب نکردن

ناشناس
| 1398/4/2 - 20:41 |     0     0     |
پدر من جانبازه بعد از این همه سال یه قرون حق پرستاری به ما ندادن

ناشناس
| 1398/4/5 - 16:43 |     0     0    
پاسخ: مگه رفتید جنگ که ملت رو بچاپید؟؟؟

ناشناس
| 1398/4/3 - 14:01 |     0     0     |
چرا خبر اصلی سایت دفاع مقدس رو نزاشتید ؟؟؟اونی که گفته داروی جانبازارو نمیخرن اما کود با ارز دولتی وارد میکنن منظوز شهید خبره؟؟؟

ناشناس
| 1398/4/4 - 21:14 |     0     0     |
پس درد اینارو کجا باید بگن؟؟؟

ناشناس
| 1398/4/5 - 14:12 |     0     0     |
لغو بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل از سوی بنیاد شهید و محول کردن آن به دستگاه های اجرایی، جنجال ها و مشکلات فراوانی را برای خانواده های ایثارگران ایجاد کرد.

ناشناس
| 1398/4/6 - 16:04 |     0     0    
پاسخ: مگه حالا واقعا لغو کردن؟؟چرا باید اینکارو بکنن آخه؟

شجاعی
| 1398/4/5 - 16:43 |     0     0     |
به نظرمن باید بنیاد شهید ماهانه با نماینده جانبازان در همه استانها دیدار داشته باشه و تا حد امکان سعی کنه خواسته های معقول و به جای اینها رو برآورده کنه

ناشناس
| 1398/4/6 - 16:03 |     0     0     |
این خواسته های جانبازا نمیخاد تموم شه؟؟هرروز یک بامبول هست سر اینا

ناشناس
| 1398/4/9 - 14:20 |     0     0     |
رئیس محترم « یک » دغدغه مهم دارند و اون هم « تخریب »، ببخشید اشتباه گفتم، اصلاح می کنم : یکسان سازی قبور شهداست.

ناشناس
| 1398/4/10 - 12:19 |     0     0     |
شفاف سازی و پاسخگویی بنیاد وظیفه است چرا انقد ازین وظیفه سرباز میزنید؟؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای ندارد؛ چون قطعا هیچ امتیازی نمی‌دهند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   گلزار بی سر و سامان شهدای مظلوم مدافع حرم در بهشت زهرای تهران/وقتی خانواده شهدا جور مدیران بهشت زهرا را می کشند
25 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 19)
  امیر صباحی فرد: پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس توسط سامانه های بومی منهدم شد
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جزئیات عملیات ناکام اسرائیل برای ترور شخصیتی حاج قاسم
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چه کسی مملکت را تعطیل کرده است؟
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   با افتخار پاسدار هستم
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  همه راه‌ها بر روی دشمن بسته است
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   در حوزه‌های موشکی‌ و مخابرات و پهپادی و رادار حرف‌های اساسی داریم
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  شهدای اقتدار
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رفاقت نیرو‌های شهید حسن طهرانی‌مقدم
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  اشتغال‌ 15 هزار ایثارگر با بهره‌مندی از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران