خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ننگی دیگر برای منافقین
  دُگم‌های ذهنی ظریف در برجام
  اگر از ابزار دیپلماسی استفاده نکنیم، آمریکا به ما حمله می‌کند!
  عضو جدید شورای نگهبان کیست؟
  تحریم ها چه زمانی پایان می یابد؟
  شروع جنگ روانی عناصر بعثی در عراق علیه ایران
  دستاوردسازی از «هیچ» ممنوع!
  تطهیر چهره های فتنه گر به روش رئیس اتاق فکر فتنه
  ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای
  انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره جدید
  گاندو نیروهای امنیتی را دست و پا چلفتی نشان داد
  تداوم حمله اصلاحات به محور مقاومت
  پیش‌بینی جالب دکتر عباسی
  بالاخره ظریف امیر کبیر طور است یا امام علی طور؟!
  دولت برای ثبت روز «عبرت» در تقویم ملی پیش‌قدم شود
  برجام را بد نوشتند و بدتر اجرا کردند
  خسارت ۴۳ میلیارد دلاری را چرا از اروپا مطالبه نمی‌کنید؟
  آقای روحانی! دادن آن همه امتیاز نقد برای گرفتن کاپ اخلاق بود؟
  سیلی سخت به انگلستان چگونه نواخته خواهد شد؟
  راهکار اصلاحات برای فرار از پاسخگویی
  چرا ادعاهای محمدرضا خاتمی درباره تقلب پوچ است؟
  پاسخ به ادعای پیام آمریکا به روس ها برای مذاکره با ایران
  دستاوردسازی از «هیچ»
  آقای خاتمی به شعور مردم توهین نکنید!
  گنجشک رنگ شده
  با برجام دشمن اصلی خود را بهتر شناختیم
  ایران هیچ مذاکره‌ای با مقامات آمریکا در هیچ سطحی ندارد
  ریگی در کفش طراحان معامله قرن
  حمله سلطنت طلب‌ها به نایاک به خاطر مخالفت با حمله به ایران
  نسخه مهلک بی‌بی‌سی برای بنیان خانواده‌های ایرانی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 237596صفحه نخست » سیاستچهارشنبه، 29 خرداد 1398 - 20:55
خامنه‌ای، نماد مقاومت و اقتدار
خامنه‌ای، نماد مقاومت و اقتدارشهیدخبر: تجربه نشان می دهد که ملت های سازشکار، بیش از هر ملت دیگری، قربانی جنگ ها بوده اند. اگر اعراب، سازش و خیانت نمی کردند، شاید موضوع فلسطین، تا کنون به نتیجه رسیده بود؛ اما معلوم نیست آنان تا کی و تا کجا باید کشته و هزینه بدهند؟ مصر، لبنان، سوریه و... با وجود اسرائیل، رنگ صلح و آرامش را به چشم نخواهند دید.
  
کاریزماتیک ترین رهبر دنیا نشان داد که محاسبات ذهنی اش با فشار عناصر سست عنصر داخلی و فشارهای حداکثری عربده کشهای بین المللی تحت تاثیر قرار نمیگیرد.
 
خامنه ای امروز در دنیا نماد مقاومت همراه با اقتدار است که با یک تدبیر تمام نقشه های نظام سلطه را نقش بر اب میکند.
 
برخورد رهبر انقلاب با تحقیر و تخفیف ترامپ و تأکید صریح به طرف ژاپنی مبنی بر اینکه پیامی برای ترامپ ندارد چون شایسته پیام نیست و از طرف دیگر تمجید از حسن نیت نخست وزیر ژاپن، یک مواجهه بسیار هوشمندانه بود تا جایی که نامه ترامپ را در کنار نشیمنگاه نخست وزیر ژاپن قرار داد و شد سوژه رسانه ها.
 
فرمایشات ایشان از جنبه قدرت و غرورآفرینی در اوج ! از حیث بهم زدن محاسبات طرف مقابل عالی ! از لحاظ ریل گذاری برای عناصر مذبذب داخلی تعیین کننده! و از منظر بینش راهبردی یک کلاس درس سطح بالا بود.
 
او نه استدلال شیفتگان غرب در داخل که در پوششی به ظاهر دلسوزانه و کارشناسانه به منظور تامین منافع ملی و پرهیز از تبعات ناشی از فشار تحریمها گپ و گعده با مقامات کاخ سفید را باطل السحر همه مشکلات می دانستند و مذاکره را برای امروز شرایط کشور تجویز می کردند پذیرفت! و نه تسلیم سیاستهای تگزاسی و کابویی کاخ سفید شد که با راهبرد به اصطلاح فشار حداکثری، سیاست تهاجمی و تروریسم اقتصادی بر این اراده بود تا با مذاکره مجدد دیگر مولفه های قدرت کشورمان را به محاق ببرد! نه محاسبات ذهنی اش را میانجی های مصلوب الاراده بین المللی بر هم زدند و نه کارشکنی های اقتصادی منافقین داخلی.
 
او با شناخت عمیقی که از کودتای ۲۸ مرداد تا به همین امروز از دشمن خود دارد و تجربه ۳۰ ساله رهبری اش و خصومتهای نظام سلطه نسبت به انقلاب اسلامی نیک می داند که مذاکره در شرایط امروز سم مضاعف است لذا باب مذاکره را با هوشمندی بسته و برای تقویت بنیه اقتصادی کشور اقتصاد مقاوم و درون زا را پیشنهاد میدهد تا اگر مذاکره ای هم درگرفت دشمن با گروگان گیری اقتصاد امتیازهای سیاسی نگیرد.
 
در سایه بینش راهبردی او و صبری که برای بالا بردن ظرفیتهای فکری مردم و مسئولین به خرج داد امروز حتی غرب پرستان هم مذاکره با امریکا را دیوانگی میدانند ضمن انکه در شرایط امروز حتی اگر تجربه مذاکرات هسته‌ای و عهدشکنی مکرر و بی‌شرمانه آمریکا را هم نداشتیم،با نگاهی به پیامدهای سازش در شرایطی که دشمن با همه توان خود به میدان جنگ اقتصادی و روانی آمده و ائتلافی از کوتوله‌های منطقه‌ای و پادوهای داخلی را هم تشکیل داده است، هر انسان عاقل و وطن‌پرستی را فارغ از انگیزه‌های انقلابی به مقاومت و ایستادگی تشویق می‌کند و از ارسال آدرس‌های غلط به حریف که حاوی پیام #ضعف است و او را به تنگ‌تر کردن حلقه فشار ترغیب می‌کند، بر حذر می‌دارد ...
 
ایشان حتی زمانی که صحبتی از نرمش قهرمانانه در سیستم سیاست خارجی کشورمان به میان آوردند‌، بر این مسئله تأکید کردند که نباید فراموش کنیم که چه‌ کسی روبروی ما قرار گرفته و هدف اصلی او از مذاکره با کشور و یا برخی انعطاف‌ها و تخفیف های مقطعی برای چیست. رویکرد سیاست خارجی ایالات متحده در دولتهای مختلف با کشورهایی که پای میز مذاکره با ان نشستند مهر تاییدی بود بر سخنان ایشان که نمونه های متعدد ان برای مطالعه سازشکاران بسیار است.
 
به عنوان مثال زمانی که گورباچف سیاست تنش زدایی با غرب و تعامل گسترده با آن را به امید حل مشکلات اقتصادی برگزید و محور سیاست خارجی خود را بر پایه تعامل با امریکا قرار داد هرگز فکر نمیکرد که در بزرگترین قمار سیاسی خود و شوروی مجبور به عقب نشینی های دومینووار شود تا جایی که در مقابل امتیازات داده شده به غرب به افتتاح شعبه ای از رستوران های مگ دونالد قناعت کند و شوروی بزرگ را تقسیم کند به کشورهای کوچک.
 
یا معمر قذافی رهبر لیبی که در توهم رفع تحریم‌ها و کنار زدن سایه تهدیدات نظامی، با وعده‌های اروپا و آمریکا خام شد، برنامه هسته‌ای خود را بار کشتی و سایتهای موشکی خود را نابود کرد و این کشور اسلامی را به سرنوشتی شوم و غم‌انگیز دچار کرد؛ به‌گونه‌ای که لیبی امروز نه‌تنها دچار جنگ و ویرانی، بلکه به دو بخش، تجزیه‌شده و آمریکا و متحدانش در حال تاراج منابع نفتی این کشور هستند و خود نیز به طرز مشکوک و دلخراشی در ابان 90 در بین مخالفین خود زجرکش شد.
 
سرگذشت یاسر عرفات رییس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در زمره عبرت اموزترین مواردی هست که در دو دهه اخیر رخ داده. این سازمان در سال ۱۹۶۴ با آرمان آزادسازی فلسطین از رهگذر تشکیل هسته‌های مسلحانه تشکیل شد و مهم‌ترین هدف خود را نابودی رژیم صهیونیستی عنوان کرد اما پس از چند دهه مقاومت، با وسوسه خناسان و نشان دادن در باغ سبز پای میز مذاکره با رژیم صهیونیستی رفت و بدون آنکه به دستاوردی برسد، رژیم صهیونیستی را به یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای خود، یعنی به رسمیت شناخته شدن رساند!
 
این مذاکرات با اجلاس مادرید در سال 1991 آغاز و به توافق‌نامه اسلو منتهی شد و موجب گردید تا عرفات که در پی اهدافی همچون متوقف کردن شهرک‌سازی‌ها و آزادی اسرای فلسطینی بود، به هیچ‌یک از اهداف خود دست پیدا نکند. ضمن اینکه سازمان آزادی‌بخش فلسطین، یک سازمان تروریستی معرفی شد و باوجوداینکه رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت، موفق به تشکیل یک کشور فلسطینی نشد و تنها توانست مجوز یک تشکیلات خودگردان فاقد ارتش را بگیرد. دومینوی کوتاه آمدن در برابر اشغالگر، امروز به نقطه‌ای رسیده که آمریکا بلندهای جولان را به اسرائیلی‌ها هبه کرده، سفارتش از تل‌آویو را به بیت‌المقدس منتقل کرده و حالا در فکر پیچیدن طومار مسئله فلسطین از رهگذر «معامله قرن» است.
 
بنابراین، تجربه نشان می دهد که ملت های سازشکار، بیش از هر ملت دیگری، قربانی جنگ ها بوده اند. اگر اعراب، سازش و خیانت نمی کردند، شاید موضوع فلسطین، تا کنون به نتیجه رسیده بود؛ اما معلوم نیست آنان تا کی و تا کجا باید کشته و هزینه بدهند؟ مصر، لبنان، سوریه و... با وجود اسرائیل، رنگ صلح و آرامش را به چشم نخواهند دید.
 
رویای چندین ساله مردم مصر برای رسیدن به ازادی و تشکیل دولت دموکراتیک غیر نظامی نیز با تلاش مرسی برای نزدیکی به امریکا در راستای کاسته نشدن از میزان کمکهای اقتصادی این کشور به مصر و ارتش ان به محاق رفت تا جاییکه امریکایی که از دولت برامده از حزب اخوان المسلمین به جهت در خطر افتادن منافع اسراییل  در هراس بود به مرسی پشت کرده و با کودتایی نظامی انرا به زندان انداخت و دوباره نظامیان اوضاع را در دست گرفتند.
 
در این میان نباید از تجربه های خودمان در ایران نیز بگذریم در جریان اشغال افغانستان و جنگ آمریکا علیه طالبان و بعد از آن روی کار آمدن دولت جدید افغانستان، دولت اصلاحات عالی‌ترین میزان همکاری را با مسئولان آمریکایی موجود در منطقه داشت و مذاکراتی در سطوح بالای وزارت خارجه نیز میان دو طرف صورت گرفت‌. با این حال در همان سال ایران در زمره "محور شرارت" قرار گرفت و در ادبیات امریکاییها همچنان تمام گزینه ها منجمله جنگ روی میز بود.
 
با وجود مواردی که ذکر آن گذشت، مذاکره فقط فتح بابی برای سازش و کرنش مضاعف است و حتی باعث وخیم‌تر شدن اوضاع معیشتی، درحالی‌که ثمره مقاومت در برابر سیاست‌های استکباری غرب، حفظ استقلال، عزت و غرور ملی، تقویت عمق راهبردی و حتی تقویت بنیه اقتصادی است و در یک کلام، حصول ارزش‌ها و آرمان‌هایی است که جمهوری اسلامی بر اساس آن پایه‌گذاری شده است بر همین اساس است که آیت الله خامنه ای بر مقاومت توام با اقتدار تکیه دارد و امروز اتفاقا نماد مقاومت و اقتدار است در منطقه ای که سرتاسر آنرا اشوب و بلوا فرا گرفته او اما با راهبرد "دکترین مقاومت امام خمینی حکام فاسد، متجاوز و عهدشکن کاخ سفید را سر جای خود خواهد نشاند..
امیر زاهد
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ولی
| 1398/3/30 - 14:43 |     0     0     |
این بادمجون دور قاپچین جدید رو از کجا آوردید؟؟؟

ناشناس
| 1398/4/1 - 19:18 |     0     0     |
اگر رهبری نبود که اینا کشور رو دودستی میدادن به امریکا

ناشناس
| 1398/4/3 - 15:13 |     0     0     |
ملت ما خیلی باحالن خودشون رای دادن و این بابارو سرکار آوردن حالا تا چیزی میشه کاسه و کوزه سر رهبری شکسته میشه
خجالت نمیکشید؟؟؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  خودتان عنوان ۲۳ تیر را تغییر دهید +عکس

  تنها درخواست مردم مهران

  چند نکته از روزنوشتهای یک شهید

  تظاهرات گسترده در عراق در اعتراض به سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران

  جنگ بعدی ۷ دقیقه است

  عکس/ استراحت جهادی

  عکس/ ایستگاه جانبازی

  کربلای جبهه‌ها یادش بخیر

  عقب‌نشینی شاه بحرین از لغو تابعیت صدها بحرینی

  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  پیشنهاد مذاکره فریب آمریکا برای خلع سلاح ما است/ مبارزه با فساد در درون قوه قضائیه در اولویت است، در این کار سخت‌گیری کنید
39 نظر (فعال: 29 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 7)
   حج یک کار سیاسی است اما این کار عیناً همان تکلیف دینی است/ دفاع و حمایت از مظلومین دنیای اسلام مثل یمن یک کار سیاسی است
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
  فرمول سازی غلبه بر دشمن در همه سناریوها توسط سپاه/ راز تخریب قرارگاه خاتم از قول سردار سلامی
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   انتصاب جانشین رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس سازمان بسیج مستضعفین
11 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
  تا زمانی که به قاعده‌ دشمنان در عرصه‌های اقتصادی عمل می‌کنیم، نتیجه نمی‌گیریم
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کسی جرات تجاوز به ایران را ندارد/ باز هم به وظیفه خود عمل می‌کنیم
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  حاج حیدر زینبیون، عاشق زندگی بود
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   خون‌بهای پلیس برای نظم و امنیت
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  شهادت دوتن از رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا در درگیری با اشرار
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   عشق و علاقه پدر به تفحص شهدا
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)