خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  کارنامه ضعیف مجلس ایران در جنگ پارلمان‌ها
  4 نمونه از وطن فروشی‌های رضا شاه
  افتخار جدید دولت مدعی فهم زبان دنیا: حذف گزینه موشکی از بسته پیشنهادی فرانسه
  حسن روحانی در بین شهدا
  ادامه واکنش‌ها به اعلام مخالفت شمخانی با امضای برجام!
  وقتی ارگان دولت، حذف گزینه موشکی را امتیاز جا می زند!
  ایران باید موضع خود درباره اسرائیل را تعدیل کند!
  مشی دولتمردان دیروز و امروز
  مفسدان با صدایی بلندتر فریاد می‌زنند!
  تغییر موضعتان به خاطر شایعات اقتصادی پیرامون خانواده است!
  حمایت وکیل ملت از رئیس بازداشتی!
  لطفا این چند سوال ساده را پاسخ دهید
  درباره گریس 1 و چند نکته!
  ایران به زودی مقامات نظامی آمریکا و روسیه را غافلگیر می‌کند؟
  دختر آقای فرمانده سابق خواهرزاده آقای وزیر است
  جریان نفوذ در اوج مقاومت می‌گوید موشک می‌خواهیم چکار!
  تحلیل کیهان از اظهارات اقتصادی روحانی
  علت تزلزل برخی مسئولان از دید رهبر انقلاب
  آقای ظریف! بسته فرانسه توهین‌آمیز است
  ابطال قرارداد توتال و پژو و ایرباس یعنی تلاش برای حفظ برجام؟!
  یک خبرنگار اصلاح‌طلب دیگر درخواست پناهندگی کرد
  اصلاح‌طلبان اصلاح را از خودشان شروع کنند
  تا 1400جبران کنید!
  مبارزه با فساد و مطالبه مردمی
  ایران، بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و مدیرش را تحریم کرد
  ارتباط وقایع دیماه ۹۶ با تحریم ترامپ
  صنعت دفاعی کشور، تجلی باور راهبردی «ما می‌توانیم» است
  رزمندگان اقتصادی زیر آتش جست‌وجوی کلید در پاریس!
  افشاگری فائزه هاشمی درباره ناکارآمدی اصلاح طلبان
  موسویان: اگر برجام نبود، ایران تجزیه می‌شد!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 235431صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیسه شنبه، 7 خرداد 1398 - 09:30
سپاه پاسداران و القای خودباوری به جبهه مقاومت
به این علت از سپاه بدشان می آید!
به این علت از سپاه بدشان می آید!شهیدخبر: ایجاد روحیه خودباوری و اتکاء به توان داخلی بر داشته‌های جوانان مبارز فلسطینی با شکل‌گیری جنبش‌ها از قبیل فتح، جهاد اسلامی، حماس، حزب‌الله قهرمان در لبنان، حشد شعبی در عراق و سوریه نشات گرفته از فرهنگ مقاومت سپاه پاسداران است.
  

جواد حسن‌آبادی کارشناس حقوق؛ اگر سپاه نبود کشور نبود (امام خمینی)، امام علی(ع) در توصیف نیروهای مسلح و مدافع کشور می‌فرمایند "سرباز زینت کشور است".

نیروهای مسلح هر کشوری باعث و بانی وتقویت بنیه نیروی دفاعی هر کشوری می‌باشند و کشورهای دارای توان بازدارندگی می‌باشد که از نیروهای مسلح مقتدر وتوانایی برخوردار باشد، هر آنچه توان نظامی کشوری بالا باشد ملت آن کشور در امنیت و آسایش بهتری برخوردار بوده و بدون دغدغه از ترس حملات دیگر کشورها زندگی می‌کنند.

توان بالای نظامی که یک دست‌آورد بسیار مهم و حساس‌آفرین جذب سرمایه‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در داخل کشور به منظور رونق اقتصادی و شکوفایی اقتصادی است، همواره یکی از برنامه‌های کلان هیات حاکم کشورها بوده و هست.

جمهوری اسلامی ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که در 31 شهریورماه سال 1359 به علت ضعف در ساختار قوای دفاعی آن به علت وقوع انقلاب اسلامی در بهمن‌ماه سال 1357 و فرار فرماندهان ارتش یا خارج شدن از کشور و خیانت مسوولین وقت دولت موقت در تضعیف ارتش جمهوری اسلامی ایران باعث شدند ارتش بعث عراق به نیابت از دو قدرت شرق و غرب به منظور نابودی حکومت اسلامی که بعد از 1400 سال بعد از حاکم شدن اسلام در دنیا احیاءگر ارزش‌های الهی در ایران بود در سال‌های آغازین بالندگی آن سرکوب و نابود نماید.

امام خمینی(ره) با تاسی از پیامبر عظیم‌الشان اسلام و آموزه‌های دین مبین اسلام موضوع حفاظت و حراست انقلاب اسلامی و دفع تجاوز حکومت صدام موضوع دفاع در اسلام و کشور را به ملت سپردند و دستور تشکیل سپاه پاسداران انقلاب را مصادف با تولد امام حسین (ع) اعلام کردند.

فرمان امام خمینی(ره) در ارتباط با تشکیل سپاه پاسداران به سرعت عملیاتی شد و نیروهای مردمی که تشکیل‌دهنده سپاه بودند با تکیه و پایبندی به آموزه‌های دین مبین اسلام و تقویت توان عقیدتی، نظامی تشکیل شد و در مرحله اول ضمن پرکردن خلاء تضعیف ارتش و برقراری نظم و امنیت داخلی با بهره‌گیری و بهره‌مندی از توان مساجد و تکایا موفق به برقراری نظم و امنیت داخلی و مبارزه موفق با تجزیه‌طلبان مناطق غربی، شرقی، جنوبی و شمالی کشور ضمن تثبیت انقلاب به موجودیت خود استحکام بخشید.

همزمان با اقدامات امنیتی و عقیدتی سپاهیان پاسدار دشمنان داخلی و خارجی نظام نوپای انقلاب اسلامی متحدا اقدامات تخریبی خود علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز نمودند و با عناوین مختلف درصدد مقابله با سپاه پاسداران برآمدند.

دشمنی‌های جبهه استکبار و صهیونیسم در بعد خارجی و دشمنان داخلی علیه سپاه نشان از اهداف والای سپاه باعث موضع‌گیری امام خمینی (ره) شد امام در جواب دشمنان خارجی و داخلی در چندین مرحله حمایت خود را از سپاه اعلام داشتند "اگر سپاه نبود کشور هم نبود، من از سپاه راضی هستم و به هیچ‌وجه نظرم برنمی‌گردد" و در جای دیگر می‌فرمایند ای کاش من هم یک پاسدار بودم" و مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند "سپاه عمود خیمه انقلاب است".

با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و فرار بنی‌صدر از کشور در جایگاه رئیس جمهور نقش سپاهیان پاسدار در آزادسازی مناطق حساس کشور پررنگ بود و عملیات‌هایی با محوریت سپاه پاسداران در جبهه‌ها طراحی و اجرا شد که به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌شود.

شکستن حصر آبادان، آزادسازی خرمشهر، آزادسازی مهران، طراحی عبوردادن نیرو از رودخانه وحشی اروند با بررسی کار کارشناسی و دقیق نظامی که باعث حیرت کارشناسان نخبه جهانی شد. اقدامات ذکرشده که نمونه‌ای کوچک از فعالیت‌های  جان برکفان سپاه می‌باشد باعث دشمنی جبهه آمریکایی عربی علیه سپاه است و از همان زمان تحریم سپاه شکل گرفت.

با پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با توجه به فلسفه وجودی سپاهیان پاسدار و وظیفه احصایی برای آن نهاد موثر و کارآمد در قانون اسلامی سپاه پاسداران در وهله اول اقدام به گسترش بسیج  ملی آحاد ملت به منظور آماده‌سازی در ابعاد گوناگون عقیدتی، سیاسی، اجتماعی، عمرانی و فرهنگی برآمد.

با تمرکزبخشی به امکانات‌ مادی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء عملا و علنا دارد فعالیت‌های عمرانی و آبادانی شد و با وجود تحریم‌های همه‌جانبه سازمان ملل اتحادیه اروپا وکنگره آمریکا نقش بسزایی در توابعه فعالیت عمرانی و آبادانی شد به نحوی که با فعالیت‌های سپاه پاسداران سبب شد برای اولین‌بار ایران در برداشت منابع مشترک نفت وگاز در میدان‌های مشترک با کشورهای قطر و عراق برای اولین‌بار بیش از آنان برداشت نمائیم. برداشت ایران قبل از سال 1397 کمتر از نصف کشورهای ذکر شده بود.

از سال 2001 که آمریکا تحت عنوان مبارزه با تروریسم نظامی خود در منطقه گسترش و باعث و بانی ایجاد گروه مخوف وحشی داعش شدند و تمام منطقه غرب آسیا در وحشت حضور آن گروه در کما فرو رفته بود و داعش بر بیش از ۷۰ درصد سرزمین کشورهای عراق، سوریه و لبنان نفوذ و تسلط پیدا کرده بود و دست‌هایی از کشور مصر، اردن، سودان در افریقا نیز تحت عنوان داس به تصرف خود درآورد.

آمریکائیان قول نابودی داعش در مدت زمان 10 ساله به جهانیان دادند، سپاه پاسداران که نقش محوری در جبهه مقاومت با داعش در منطقه غرب آسیا و فرهنگ‌سازی علیه واس در افریقا را داشت وعده سرنگونی داعش توسط مرد تاریخ جبهه مقاومت، قاسم سلیمانی اعلام شد و با نابودی داعش ایجاد خاورمیانه جدید آمریکا با شکست مواجهه شد.

آنها علت این شکست را ایران می‌دانند که محور سیاست‌های ایران سپاه عزیز است به همین لحاظ به صورت نمادین اقدام به درج نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی است هر چند این چیز تازه‌ای نبوده و نیست، وقتی سازمان مجاهدین خلق با کشتار 17000 نفر ایرانی و کشتن هزاران مبتشر عراقی از لیست سازمان‌های تروریستی خارج می‌شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بعد خارجی ماموریت فرهنگ دفاع، ایثار و شهادت با تکیه بر توان داخلی کشورهای خط مقدم مبارزه با اسرائیل در برابر شعار نیل تا فرات بنیانگذاران و سردمداران رژیم صهیونیستی که خواهان و خواستار گسترش حوزه ماموریت خود به ایران و دیگر کشورهای منطقه غرب آسیا بوده و هستند موجب شده میدان جنگ و گستره نفوذ رژیم صهیونیستی در وضعیت کنونی محدود به حوزه 300 کیلومتری خود باشد.

ایجاد روحیه خودباوری و اتکاء به توان داخلی بر داشته‌های جوانان مبارز فلسطینی با شکل‌گیری جنبش‌ها از قبیل فتح، جهاد اسلامی، حماس، حزب‌الله قهرمان در لبنان، حشد شعبی در عراق و سوریه نشات گرفته از فرهنگ مقاومت سپاه پاسداران است.

اقدامات ذکر شده موجب گسترش جبهه مقاومت و محور مقاومت در 60 کیلومتری مرکزیت رژیم صهیونیستی و حوزه مدیترانه در کشور سوریه شد. کشوری که در دهه 70 میلادی رسما اعلام داشت.. در گسترش سرزمین واقعی یعنی نیل تا فرات موفق به گسترش نشده و به همین جهت مرزهایش در حال حاضر مشخص نمی‌باشد مجبور به ایجاد دیوار دفاعی در برابر جبهه مقاومت شده است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1398/3/7 - 15:57 |     0     0     |
اصلاح طلبان مدعی هستند که سپاه در پاسخ به حمایت اصلاح طلبان و دولت، باید در سیاست خارجی و اقتصاد به گونه‌ای دیگر عمل کند!

ناشناس
| 1398/3/11 - 16:37 |     0     0    
پاسخ: دشمن از هر نظر بسیار بزرگ تر وقدرتمند تر از ما است. لذا هر قدر توان ضربه زدن بیشتر دارد. بیش از ان چون بسیار بزرگ است هدف بزرگ تری است و ضربه پذیرتر. لذا اگر دشمن یک هدف ما را بزند ما باید چند هقطه حساس او را زده باشیم

ناشناس
| 1398/3/8 - 19:09 |     0     0     |
از سپاه بدشون میاد چون جلوی بخور و بخورهاششونو گرفته

ناشناس
| 1398/3/9 - 14:26 |     0     0     |
فان حزب الله هم الغالبون

ناشناس
| 1398/3/9 - 14:30 |     0     0     |
به دلیل شکست‌هایی که دشمنان از سپاه خورده‌اند رسانه‌های بین‌المللی در دست آمریکایی ها، اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها است آنها همه تلاش خود را می‌کنند تا این فضاسازی‌ها را ایجاد کنند.

ناشناس
| 1398/3/11 - 16:36 |     0     0     |
واکنشها دیر شروع میشه ای کاش همزمان با ورود ناو این سخنانو بگید به خدا اثرش خیلی زیاده مردم میدونند خوفی نیس و همه همراه شما اسلحه بدس میگیرند


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  همیشه اعتقاد داشته‌ام که سرمربی ما باید ایرانی باشد/ به نخبگی قانع نباشید باید مرزهای دانش و فناوری را به پیش ببرید
21 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
   آیین برائت یعنی بیزاری از جنگ‌افروزی آمریکا و نهیب بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست/ معامله قرن با همت جبهه مقاومت محکوم به شکست است
19 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
  مشت «کرار» محکم‌تر شد
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   حضور نیروهای حاج قاسم پشت مرزهای رژیم صهیونیستی
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  الویت شهرداری در خدمت رسانی: حذف کلمه "شهید" یا رسیدگی به نیازهای مردم؟
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   اسرائیلی‌ها اگر می‌توانند امنیت خود را حفظ کنند!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جدیدترین پهپاد بمب‌افکن ایرانی مسلح شد
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   واکنش رئیس سازمان حج به ادعای مطرح شده در مورد حادثه منا/ ادعای رکن آبادی کذب است
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  لباس خدمت تن کرده‌ایم تا ملت در امنیت و شادی باشند
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   از گنبد تا شام
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)