خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  چرا پس از فتح خرمشهر جنگ تمام نشد؟
  آشکارسازی قابلیت‌های نیرو‌های دفاعی ایران با فتح خرمشهر
  تجارت ایران با ونزوئلا هیچ ارتباطی به آمریکایی‌ها ندارد
  شش روایت راهبردی از سفر نفتکش‌های ایران به ونزوئلا
  قالیباف در نشست هم افزایی برای مجلس قوی، کارآمد و انقلابی چه گقت
  بی‌صداقت با مردم مانند روزنامه بزک‌کننده برجام
  شورای نگهبان فکر می‌کرد انتخابات آش کشک خاله است!
  هرگز امان نامه کفر وشرک را امضاء نمی‌کنیم
  پیام مهم امام راحل به نمایندگان مجلس
  مجلس از خاصیت افتاده و به منشی شورای نگهبان تبدیل شده!
  برگزاری مراسم بزرگداشت رحلت امام با سخنرانی رهبر انقلاب
  اعزام نفتکش‌ها؛ اقدام بزرگ راهبردی
  به یاد حاج قاسم
  میوه برجام
  حامیان «زن کشیِ نجفی» دلواپس حقوق زنان شدند
  برجام کجا بود وقتی انگلیس نفتکش‌ ما را توقیف کرد؟
  ایران، متحدان خود را تنها نمی‌گذارد
  آموزش دیپلماسی با نفتکش‌های تحریم‌شکن
  انتظارات از مجلس یازدهم
  تصویر حاج قاسم در دستان یکی از نمایندگان مجلس
  گاف ناجور میرسلیم
  پیام رهبر انقلاب به‌مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم: مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در «رأس امور» خواهد بود
  ۷ نکته با نمایندگان مجلس یازدهم
  دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح با علی لاریجانی
  احیای مجدد بهانه‌های بنی‌اسرائیلی
  انحراف در مسیر اصلی حربه کهنه دشمن
  گاف میرسلیم در گفتگو با تریبون تروریسم؟
  از شکستن اعتصاب صنعت نفت تا بریدن حلقه تحریم
  نباید با نفتکش،آمریکا را عصبانی کنیم
  تاجزاده: «امام خمینی» در سیاست خارجی «میانه رو» بود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 234031صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیسه شنبه، 24 اردیبهشت 1398 - 16:00
تحریم‌ها ۵ برابر قبل برجام شده است
شهیدخبر: حجت‌الاسلام سید محمود نبویان نماینده سابق مردم تهران در مناظره خود با سید مصطفی تاج‌زاده فعال اصلاح‌طلب به بررسی وضعیت پرونده هسته ای و تحریم‌ها و مسائل پیرامونی سیاست خارجی کشور پرداختند.
  

 حجت‌الاسلام سید محمود نبویان نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مناظره خود با سید مصطفی تاج‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب که عصر امروز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، گفت: یک تفکر در سیستم سیاست خارجی شش سال است پیاده شده و آن تفکر هم غربگرایی است.

وی اضافه کرد: آیات زیادی در قرآن داریم که با آمریکا رابطه داشته باشیم یا نداشته باشیم. آنان گفتند اگر توافق شود همه مشکلات حل می‌شود. چشم دوختن به دست دشمنان یک نوع تفکر است. اما ببینیم این تفکر برای ما چه آورده است؟ این تفکر دو دستاورد داشت. یکی برجام و یکی CFT که به دنبالش آمد. دولت مصمم است هیچ‌کس به‌ویژه دانشگاهیان و دانشجویان از متن برجام خبر نداشته باشد. تفکر غربگرا که اصلاح طلبان نمایندگی می‌کنند و دیپلماسی غرب‌گرا برای ما برجام آورده است.

نبویان گفت: من دبیر کمیسیون بررسی برجام بودم. آیا برجام برد-برد بود؟ این تفکر چه چیزی برای مردم آورده است؟ آقای ظریف به کمیسیون آمد و گفت اولین مذاکره سال 92 بود و من کری را دیدم و رهبری به من تذکر داد که چرا در سلام و علیک با کری آنقدر مکث کردید، آقای ظریف چند ساعت با کری صحبت کرد.

وی گفت: سایت نطنز ظرفیت 52 هزار سانتریفیوژ دارد. ملت ایران قبل از این دولت بیست درصد اورانیوم غنی‌سازی شده داشت اما تقریبا هرچه آمریکایی‌ها گفتند را آقایان پذیرفتند.

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه آقای تاج‌زاده به این جلسه آمده‌اند که بگویند مردم از نظام زده شده‌اند و ولایت فقیه نباشد، مشکلات حل می‌شود، اظهار داشت: شما معاون سیاسی وزارت کشور بودید، اما می‌گویید بر اساس چرا براساس دین بررسی می‌کنید؟ شما می‌توانی بگویی اسلام را قبول نداری، اما اگر کسی اسلام را پذیرفت باید احکام اسلام اجرا شود. 

وی افزود: در نطنز ما قرار بود ده سایت دیگر بزنیم اما آقای ظریف در مذاکرات در هر بار یک قدم عقب آمد. در لوزان گفتند نطنز باید تنها مرکز غنی سازی ایران شود یعنی فردو را درش را گِل بگیرید. در نطنز 16000 سانتریفیوژ داشتیم و آمریکا گفت باید به 50،60 تا برسد و همه را جمع کردند. در نطنز بیست درصد غنی سازی می‌کردیم. در برجام غنی سازی ما  به 3.67  رسید. در فردو بیش از 2000 سانتریفیوژ داشتیم و آمریکا گفت سانتریفیوژها جمع شود. رهبری فشار آوردند که 1044 سانتریفیوژ باید باشد و ظریف رفت و به آمریکایی‌ها گفت. 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد:  بین لوزان و برجام یکی از مذاکره کنندگان در مجلس آمد و گفت می‌خواهیم از آمریکایی درخواست کنیم که دانش غنی سازی بماند.

تفکر غربگرای ضددین حل همه مشکلات را به دست آمریکا می‌داند. متخصصین ما رآکتوری در اراک تولیدکردند که سالانه می‌توانست 9 کیلو پلوتونیوم بدهد که مصارف مختلف دارد و یکی از دلایلی که اسرائیل جرات حمله به ما را نداشت همین بود اما در برجام این رآکتور را بتن ریزی کردند. 

حجت الاسلام نبویان اضافه کرد: می‌گویید اگر برجام بد است، چرا بیست دقیقه ای به برجام رای دادید؟ برجام در مجلس نیامد؛ طرح نه ماده‌ای آقای لاریجانی بیست دقیقه‌ای مصوب شد و این طرح هیچ ربطی به برجام نداشت و اصلا برجام به مجلس نیامد. 

وی افزود: برجام به شورای عالی امنیت ملی، مجلس و شورای نگهبان نرفت و برجام زیر سر علی لاریجانی، حسن روحانی، ظریف و شمخانی بود. می‌گویند در برجام حق غنی‌سازی حفظ شد، چرا به دروغ این حرف ها را می‌زنید؟

نماینده سابق مردم تهران تصریح کرد: ما دنبال بمب اتم نیستیم، به فتوای مقام معظم رهبری بمب اتمی برای ما حرام است، بلکه دنبال اقتدار ملت هستیم و باید امنیت کشور را حفظ کنیم.

عامل دومی که اسراییل به ما حمله نمی‌کرد این بود که رآکتور بوشهر یک پس‌ماندی داشت و این یعنی امنیت برای مردم که از آن می‌توان پلوتونیوم استخراج کرد. از ما تعهد گرفتند ملت ایران حق نگهداری یک گرم سوخت مصرف شده را ندارد. آقای ظریف تعهد دادند که این کار را انجام دهند. 

نبویان ادامه داد: برجام را ذیل قطعنامه 2231 بردند و آقای ظریف در مجلس گفت کسی نمی‌تواند از آن خارج شود و دیدیم که آمریکا از آن خارج شد. در ضمیمه اول برجام در بند اول درباره سوخت‌های مصرف شده مطرح شده  و در متن آمده که ایران قصد دارد تمام سوخت‌های مصرف شده را به خارج از کشور ارسال کند. در متن آمده ایران تمامی سوختهای مصرف شده تمامی رآکتورهای حال و آینده ملت ایران را به خارج از کشور بفرستد. در برجام، تعهدات ده و بیست ساله نیست بلکه تعهداتی با زمان بی‌نهایت وجود دارد. چرا این تعهد را دادید؟ در برجام تعهد دادند ملت ایران تا ابد بازفرآوری نمی‌خواهند و متعهد شدند که ملت ایران تا ابد دانش بازفرآوری را نمی‌خواهد. 

وی در ادامه درباره اینکه چرا رهبری با برجام موافقت کرد، اظهار داشت: آقای روحانی گفت ای مردم اگر می‌خواهید مشکل آب و همه مشکلات  حل شود، چاره کار برجام است. با رونق کارخانه‌ها مشکلات حل می‌شود و نه با آمریکا. رهبری 28 شرط برای پذیرش برجام گذاشتند. آقای روحانی از برجام به عنوان آفتاب تابان یاد کرد. کدام شرطِ رهبری را اجرا کردند؟ رهبری گفت مذاکرات باید گام به گام باشد. آقایان کل تعهدات را انجام دادند، گفتند چون امضای جان کری تضمین است.

نماینده سابق مردم تهران اظهار داشت: رهبر انقلاب گفتند آنها باید امضای کتبی بر تعهدات خود دهند. برجام به ضرر ملت شد. آمریکا چرا از برجام خارج شد؟ ملت سه اقتدار داشت. اول هسته ای بود که رفت، دوم موشکی و سوم قدرت منطقه‌ای است. ترامپ گفت از برجام خارج می‌شوم و با اروپا ساخت و پاخت می‌کند که ایران در برجام بماند و به تعهدات خود عمل کند. عالم و آدم از برجام خارج شود ظریف و روحانی از آن خارج نمی‌شوند. 

نبویان خاطرنشان کرد: تاج زاده می‌گوید تمامی مشکلات در دولت قبل بود و پرونده ایران به شورای امنیت رفت در حالی‌که بهانه شورای امنیت این بود که ایران تعلیق را شکسته و روحانی می‌گوید من تعلیق کردم و آن را هم شکستم و در تمام قطعنامه‌ها آمده عامل اصلی به شورای امنیت رفتن پرونده ما، شکستن تعلیق‌هاست. 

وی تصریح کرد: آقای روحانی در کتاب خود آورده که تعلیق نطنز در دولت نهم ادامه یافته و می‌گوید عده‌ای که برای شش ماه تعلیق آن همه سروصدا کردند درباره هشت ماه تعلیق در دولت نهم حرفی نزدند. دولت نهم در هیچ موردی تعلیق را به انتخاب خود نشکست و تعلیق اصفهان در دولت هشتم شکسته شد. آقای جلیلی هسته‌ای را حفظ کرد و تحریم‌ها یک پنجمِ الان بود و آقای ظریف هسته‌ای را نابود کرد ولی تحریم‌ها پنج برابر شده است.

نبویان تصریح کرد: سیاست تدبیر و امید ارزش پول ما را از افغانستان پایین تر آورده است. خروجی برجام منجر به نابودی اقتصاد ما شد. اوباما خودش  می‌گوید من نمی‌توانم با ایران بجنگم.

وی گفت: ما قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را بر اساس منافع ملی مان تصویب کردیم. 22 اسفند 94 آقای لاریجانی به اقای روحانی نامه زده که این قانون را اجرایی کنید. پنج روز بعد و در 27 اسفند 94 روحانی به دو وزارتخانه‌های دادگستری و اقتصاد نامه می‌زند که این قانون را اجرا کنید. مسئولین "اف ای تی اف" که اسراییل عضو آن است می‌گویند این قانون را دور اندازید و باید براساس چارچوب ما عمل کنید. علی‌طیب نیا خرداد 95 به اف ای تی اف تعهد «اکشن پلن 41 بندی» می‌دهد. طیب نیا در مصاحبه خود می‌گوید که اف ای تی اف درباره تعریف گروه‌های تروریستی ایراد می‌گیرد. اف ای تی اف گفته هر چه ما گفتیم را باید اجرا کنید.

مصطفی تاج‌زاده با اشاره به مشکلات کوتاه‌مدت و بلندمدت کشور گفت: در بالا با یک سرگشتگی مواجه هستیم وقتی رئیس‌جمهور می‌گوید که آقای اوباما 19 بار درخواست ملاقات با من داده، ولی اجازه به من ندادند که جواب بدهم یا در مسئله حضور بشار اسد در ایران شاهد بودیم که سیاست خارجی و وزارت خارجه نقشی نداشت، این یعنی در بالای نظام مشکلاتی ساختاری وجود دارد. 

وی افزود: در پایین نظام نیز متأسفانه به دلیل نظارت استصوابی چرخش قدرت محدود شده و حضور در قدرت طیف خاصی را در بر می‌گیرد و جدیداً اینطور شده که علاوه بر اصلاح‌طلبان مدیران شایسته از طیف اصولگرا نیز رد صلاحیت می‌شوند. این مسئله موجب شده تا با بن‌بستی مواجه شویم که باید تحت هر شرایطی شکسته شود. مسئله ما این است که وقتی در کشور به  تحلیل مشکلات می‌رسیم دچار اختلاف‌نظر می‌شویم، چون راه‌حل‌های مرتفع کردن مشکلات دارای اختلاف است. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه نه تنها موافقان انقلاب اسلامی بلکه 99درصد مخالفان انقلاب اسلامی نیز ایران را دوست دارند، ما در بیان راه‌حلها دو اختلاف‌نظر در تحلیل داریم، ولی در اصل این مسئله که ایران را دوست داشته باشیم با هم متحد هستیم. 

وی افزود: نظر ما این است که ما فکر می‌کنیم مرجع حل تمامی اختلافات ملت هستند و معتقدیم که هر نسلی باید سرنوشت خود را خودش تعیین کند و راه آن نیز برگزاری انتخابات آزاد است.

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات گفت: در بحث برجام آقای نبویان در اظهاراتش بحث دخالت مسائل دینی در برجام را مطرح کرد اصلا یکی از مشکلات و سوالات ما این است که چرا باید مسائل دینی را در مذاکره دخالت دهید چرا ما بحث دین را وارد مذاکره می‌کنیم.
 
وی افزود: در رابطه با آقای ظریف باید بگویم آقای ظریف یک ماه پیش استعفا داد چرا همه به دست و پا افتادند که برگرد. اگر این شخص خیانت کار بود باید محاکمه می شد نه اینکه دوباره از او درخواست بازگشت به سمت خود را داشته باشند.

تاجزاده  مدعی شد : این آزادی که امروز داریم آن آزادی نیست که در اول انقلاب شعارش را می دادیم.  ما در دوران انقلاب اسلامی به نام دین عمل کردیم ولی در حال زدن ریشه دین هستیم  البته من مخالف نقش دین در حفظ انسجام و امنیت کشور نیستم ولی ما به‌خاطر دخالت های ناروایی که در حکومت به نام دین داشته ایم شاهد افزایش مشکلات و دین زدگی در جامعه هستیم. در جامعه ما به دلیل اینکه نهادهای انتخابی روز به روز دایره اثرگذاری‌شان کاسته شده، درصد قابل توجهی به این نتیجه رسیده‌اند که چه رای دهند و چه رای ندهند هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود و اصلا حضورشان زیر سوال رفته است.

محکوم امنیتی فتنه 88 اظهار کرد: بالاتر از آن در چند سال اخیر کل سیستم دچار مشکل شده و بحث این دولت و آن دولت نیست از زمانی که با قانون اساسی انتخابات برگزار کردیم دوره‌ای نبوده که رهبری و رئیس جمهور با هم اختلاف نظر نداشته باشند. شما می‌گویید برجام ضد دینی و ظریف هم خائن، قبول است، سوال ما این است چرا 6 فقیه دینی خداترس شورای نگهبان این مصوبه را تایید کردند و شما نیز در واکنش به این اقدام خیانت بار از سمت نمایندگی استعفا ندادید؟

تاجزاده با ادعای اینکه از زمان تصویب برجام سایه شوم جنگ از سر ایران برداشته و این سایه زمانی بازگشت که ترامپ از برجام خارج شد، خاطرنشان کرد: در دورانی که برجام اجرا می‌شد تورم نرخ تک رقمی را تجربه کرد و ثبات اقتصادی در بازار ایران ایجاد شد.

وی گفت: اصلا فرض کنیم برجام هسته ای ایران را نابود کرد اگر اینطور است چرا شما  یک جا پیدا نمیکنید که ترامپ بگوید ما از برجام خارج شدیم و ایران نیز به دلیل بتن ریزی در تاسیسات خود نمی تواند به حالت سابق بازگردد. و امروز نیز بازهم نگران این هستند که روند سابق برجام دوباره توسط ایران اجرایی شود. برجام اصلا یک قانون ضد دیپلماسی و ضد دینی است سوال ما این است که رهبری چرا این توافقنامه را تصویب کرد؟ اصلا این قانون ضد اسلام است، چرا یک سال است که پس از خروج ترامپ از برجام خارج نشدند.

معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: هیچ کس به اندازه نتانیاهو با برجام در این سالها نجنگیده است، وقتی احمدی نژاد رئیس جمهور شد گفتیم کاری نکنید که پرونده ایران به شورای امنیت برود و مذاکره با غرب را ادامه بدهید ولی آنها گفتند که ما نگاه به شرق را تقویت می‌کنیم و ارتباط با غرب را نیز قطع می‌کنیم، نتیجه این سیاست این شد که پرونده ایران به شورای امنیت کشیده شد و چین و روسیه نیز ایران را محکوم کردند. اتفاقی که در آن دوره افتاد این بود که تحریم های ایران جهانی و الزام آور شد تا نیمه دوم سال 91 رهبری گفتند این اسمش تحریم نیست و جنگ تمام عیار اقتصادی است. ما در آن زمان به راحتی می‌توانستیم جلوی تحریم نفتی و بانکی را بگیریم ولی اینطور نشد و قیمت دلار به یک باره 3 برابر شد.

بنابراین سرنوشت تحریم ها یا جنگ است یا مذاکره چرا که پرونده ما بالاخره به شورای امنیت می‌رود بنابراین ما در همان دوره به این نتیجه رسیدیم که باید با آمریکا پای میز مذاکره برویم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه برجام ایران را نجات داد و اگر نه همان شرایطی که امروز با آن درگیر هستیم همان سال با آن درگیر می‌شدیم، ادعا کرد: بسیاری از مخالفان برجام پس از تحریم های آمریکا به این نتیجه رسیدند که باید با آمریکا تعامل کنیم. امکان ندارد که شیوه‌ای  جز تعامل برد برد یا باخت باخت وجود داشته باشد و ما محکوم به گفتگو هستیم حالا این گفتگو می‌خواهد قبل از جنگ باشد یا بعد از جنگ باشد و عقل حکم می‌کند که قبل از اینکه همه چیز به هم بریزد گفتگو کنیم.

تاجزاده با بیان اینکه ما کاری به این دولت و آن دولت نداریم، گفت: اگر شرایط ما پذیرفته شود با هر دولتی در آمریکا باشد کار می‌کنیم.

وی با طرح این پرسش که برخی ها می‌گویند چطور با ترامپ که عهدشکن ترین رییس جمهور آمریکا است مذاکره کنیم، گفت: این مسئله راه  حل خود را دارد؛ یکی از شرط‌های ما این است که قبل از شروع هر مذاکره‌ای کنگره آمریکا با دو سوم آرا تصویب کند و متعهد شود که هر توافق صورت گرفت دیگر هیچ رییس جمهوری در آمریکا روی کار بیاید، این توافق را به هم نزند. مهم این است که اول اراده مذاکره پیدا شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به انتخابات آینده مجلس گفت: راه ما این است که با برگزاری انتخابات آزاد نمایش وحدتی در کشور ایجاد کرده و با هم این مسیر را طی کنیم.

تاجزاده  مدعی شد: شرایط حساسی در کشور داریم،‌ آقای روحانی نمی‌خواهد جنگ شود و تحلیل‌ها هم می‌گویند ترامپ تمایلی به جنگ ندارد، اما بسیاری در داخل و یا آمریکا، اسرائیل و عربستان تمایل به این موضوع دارند، باید خیلی مراقب بود.

وی با تاکید بر اینکه ما ترسو نیستیم، اما برای ایران می‌ترسیم و نمی‌خواهیم مانند کشورهایی منطقه شویم، گفت: نمی‌خواهیم تا آخر کار مانند افغانستان، سوریه و... مجبور شویم و وقتی کار از کار گذشت دوباره پای مذاکره بنشینیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  خسارت فقدان جوانان صمیمیِ پرتلاش بزرگ و سنگین است/ مسئولان ابعاد حادثه را به درستی روشن کنند
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   درباره مراسم دعا و نماز در اماکن مقدس تابع نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستم
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  نظر رهبرانقلاب در خصوص "دولت جوان حزب‌اللهی"/ پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   منظور رهبر انقلاب از گروه‌های التقاطی و «حضرات پشیمان» چه کسانی بود؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  از «جانم فدای ایران» تا حمایت از تحریم‌ها
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   هورای قاتلان شهید مطهری برای علی مطهری
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تاثیر «روز قدس» در حفظ امنیت غرب آسیا
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم پس از 4 سال شناسایی شد
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تشریح جزئیات حادثه شناور کنارک/ ۱۹ نفر شهید و ۱۵ نفر مجروح شدند
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   فرمانده کل سپاه شهادت جمعی از دریادلان نیروی دریایی ارتش را تسلیت گفت
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آغاز توزیع مرحله دوم اقلام بهداشتی در بین ایثارگران خراسان رضوی