خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس
  باز هم نمایش انتخاباتی نمایندگان مجلس
  راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟
  هفت نکته و کشف یک مسئله
  واکنش آیت‌الله کعبی به بازتاب مغرضانه سخنان منسوب به آیت‌الله یزدی
  کارآمدی گفتمان مقاومت در ماجرای «گریس–‌۱»
  شکست سنگین استراتژی بایکوت
  ماجرای نامه‌هایی که آزادگان برای آیت‌الله خامنه‌ای می‌نوشتند
  ماجرای پناهندگی منافقین به کشورهای اروپایی
  تحریم تسلیحاتی ایران یاوه‌گویی است
  مزد مزدوری مزدک در شبکه‌های سعودی
  بهره‌برداری از ۲ سانتریفیوژ در گام سوم
  آفتاب تابان مقاومت فعال
  برخی سخنان منتسب به آیت‌الله یزدی در فضای مجازی سندیت ندارد
  حمله گاز انبری روزنامه کرباسچی به چادر زنان ایرانی
  نفتکش ایرانی با مذاکره و دیپلماسی آزاد شد!
  ظریف: همه وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم
  توییت قالیباف به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به وطن
  تکاورهای سپاه بهتر 'به زبان دنیا' حرف زدند
  چرا نفتکش ایرانی آزاد شد، اما برجام همچنان گروگان است؟!
  دفاع از انقلاب آسان شده است
  "آقا محمد" جدید سپاه کیست
  گفت‌وگوی صمیمانه حاج قاسم با چند نوجوان
  دستور ویژه رئیس قوه‌قضاییه برای بررسی ادعای بالا بودن فساد اداری در کردستان
  روایت فعال جهادی از دیدار با رهبرانقلاب
  ذوالنور: اسناد درخواست آمریکا از انگلیس را داریم
  اسفند داغ؛ برای فشار خیابانی به انتخابات 98
  تعظیم حزب اعتماد ملی به حجاریان
  «توییتروریسم آشنا و ظریف» برای جبران ناکارآمدی
  ریزه‌کاری‌های جوان‌گرایی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 227667صفحه نخست » تیتر دودوشنبه، 13 اسفند 1397 - 13:30
به منظور آمادگی بیشتر در مقابل تهدیدات جدید:
تولید جنگنده «کوثر» به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد
تولید جنگنده «کوثر» به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد شهیدخبر: معاون هماهنگ‌کننده ارتش در خصوص روند تولید جنگنده «کوثر» گفت: تولید این جنگنده در سال‌های آینده به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.
  

تاریخچه انقلاب اسلامی مملوء از حضور مؤثر نیروهای مسلح در دفاع از کیان اسلامی، مقابله با متجاوزان و تلاش در راه تحقق آرمان‌های انقلابی مردم این مرز و بوم است، از این رو با وارد شدن به دهه پنجم این انقلاب مردمی، خدمت امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش رسیدیم تا ضمن تبیین جایگاه فعلی جمهوری اسلامی در سطح منطقه و بررسی توان دفاعی، چالش‌های پیش روی دهه پنجم انقلاب اسلامی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

سلاح عاریه‌ای امنیت عاریه‌ای را در پی دارد

امیر جایگاه فعلی کشور از لحاظ توان دفاعی و استراتژی را در منطقه نسبت به گذشته تبیین کنید؟

استراتژی منطقه‌ای ما در رژیم گذشته ذیل قدرت‌های فرامنطقه‌ای و در جهت تامین منافع و راهبردهای آنان تکوین می‌یافت؛ لذا آنان اگر برای دفاع از مواضع و استراتژی خود مدرنترین تجهیزات را هم به ما می‌دادند، ارزش و کارآیی لازم را نداشت، چراکه وسیله‌ای برای تحکیم منافع آنان در منطقه بود، اما ملت ایران در طول ۴۰ سال انقلاب اسلامی خود را از یوغ استعمار جهانی بیرون کشید، امروز دنیا می‌داند که ما یک ملت آزاد هستیم که روی پای خود ایستاده و استقلالمان را حفظ کرده ایم سلاح و تجهیزات مورد نیازمان را تامین کرده و زیر بار هژمونی و برتری طلبی قدرتهای بزرگ نرفته ایم.

ملت ما امروز با رویکرد استقلال طلبی سربلندی و منزلت و آقایی خود را در منطقه و جهان حفظ کرده و در این راه نیز خون داده است و با این رویکرد جایگاه خود را در منطقه به دست آورده، امروز هنگامی که به برخی از کشورهای اطراف نگاه می‌کنیم درمی‌یابیم که فرهنگشان، سلاح و امنیت‌شان عاریه ای است و تحت سلطه دیگر قدرت های فرامنطقه ای قرار دارد.

پولشان را می‌گیرند و «گاوشیرده» خطابشان می‌کنند

بیگانگان آنانرا گاوشیرده خطاب می کنند و بعد می‌ترسانند که اگر حمایت ما نبود تا به حال از بین رفته بودید؛ سوال اینست که آیا یک ایرانی می تواند قبول کند که چنین حرفی را بشنود آیا غیرت ایرانی می تواند بپذیرد که کشوری در آن طرف دنیا برایش تعیین تکلیف کنند بنظر من امروز جایگاه ما در منطقه جایگاه پر افتخار و مملو از سرافرازی است.

دشمن از موقعیت ژئوپلتیکی و انرژی موجود در غرب آسیا به راحتی نمی‌گذرد

انقلاب اسلامی در دهه پنجم به لحاظ نظامی و استراتژی با چه چالشهایی مواجه هست؟

به هر میزانی که بر عمر انقلاب اسلامی افزوده می‌شود به همان میزان نیز ما وارد عرصه‌های جدیدتری می‌شویم قطعاً در عرصه های جدیدتر تهدیدات جدید به وجود می‌آیند که باید مورد توجه خاص قرار گیرند ما باید نسبت به مسائلی که دشمنان برای انقلاب به وجود می آورند د توجه خاص داشته باشیم، امروز دشمن در سطح منطقه به موقعیت ما توجه خاصی دارد، قطعاً آنان تاکنون بیکار ننشسته و از این به بعد نیز دست بردار نخواهند بود موقعیت ژئوپلتیکی، انرژی موجود در منطقه برای دشمنان ما مهم است لذا همانطوریکه در طول این ۴۰ سال برای دست اندازی به انرژی و ذخایر منطقه توطئه کردند از این پس نیز به سیاست‌های مداخله جویانه و خصمانه ادامه خواهند داد و این ما هستیم که باید در برابر آنان هوشیار باشیم.

دشمن با فشار اقتصادی، تهاجم فرهنگی و اختلاف افکنی قومیتی «وحدت ملی» را هدف قرار داده است

چالش‌های پیش روی ما می تواند عرصه های مختلفی را در بر گیرد امروز ما در حوزه اقتصادی تحت تحریم‌های ناعادلانه دشمنان قرار گرفته‌ایم و باید آمادگی مقابله با ترفندهای آنان را در این حوزه نیز داشته باشیم، لذا باید آگاهانه و با اتحاد و همدلی و انسجام کار را پیش ببریم یکی از مسائل پیش روی ما همین مسئله اتحاد و همبستگی است، که دشمنان بر روی آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. آنان می‌خواهند با تحمیل فشار اقتصادی، ترویج تهاجم فرهنگی و اختلاف افکنی قومیتی وحدت و همبستگی و همدلی ملت بزرگ ایران را هدف قرار دهند و ملت منسجم ایران را پاره پاره و از هم جدا کنند که ما نیز باید با بصیرت از این گذرگاه های سخت و مشقت‌بار را عبور کنیم، کوتاهی در این عرصه سلطه دوباره غرب را برای ملت ما در پی خواهد داشت اما ما این اجازه را به آنها نخواهیم داد.

هدف جنگ نرم تسلط بر ذهن جوانان است

یکی از بسترهای تهاجم فرهنگی امروز فضای مجازی است، البته این فضا می تواند در عین تهدید فرصت زا نیز باشد لذا ضمن بیان نحوه بهره گیری از این فضا راهکار مقابله با دشمن را در فضای مجازی تبیین کنید؟

عرصه فضای مجازی امروز نقش و اهمیت ویژه ای در شکل گیری شخصیت و تفکر جوان نسل سومی و چهارمی انقلاب ما دارد دشمنان ما در این فضا بیشتر به دنبال آن هستند تا بر مغز و نوع تفکر جوانان ما تسلط پیدا کنند آنان می‌خواهند فکر جوانان و آینده سازان کشور ما را تحت تاثیر القائات و شاخص‌های فرهنگی خود قرار دهند، چون هدف جنگ نرم این است. هدف اینست که اعتقادات نسل جوان را دستخوش تغییر قرار دهند که اگر این اتفاق بیفتد عمل ما نیز با تغییر مواجه می شود به طوری که عملکرد ما که بازتاب افکار ما است مطابق با سبک زندگی و پارامترهای غربی پیش می رود و این مرگ یک ملت است.

در عرصه فضای مجازی باید با نسل جوان همگام شویم

امروز باید در عرصه فضای مجازی با نسل جوان همگام شویم و به آنان آگاهی دهیم و حتی توجیه شان کنیم؛ چراکه تشخیص حق و باطل در حوزه فضای مجازی امری سخت و دشوار است، بنابراین لازم است آگاهی و بصیرت به جوانان داده شود تا دشمن بر ذهن جوان ما تسلط پیدا نکند، لذا با نزدیک شدن به جوانان و پاسخ دادن به پرسش ها و ابهامات آنان باید آنانرا در برابر دشمنان واکسینه کنیم.

تانک «کرار» مراحل تست نهایی را می گذراند

لطفاً ضمن تشریح وضعیت عملیاتی امروز نزاجا از آخرین خبرهای مرتبط با الحاق تانک کرار به یگان رزم نزاجا بفرمایید؟

ما ارزش کار نیروی زمینی را در دفاع مقدس مشاهده کردیم و امروز نیروی زمینی بحمدالله از توان عملیاتی مطلوبی برخوردار است، زیرا مطابق با شرایط زمانی و مکانی قابلیت انعطاف و تاکتیک پذیری دارد یعنی توانسه است در حوزه تحرک، ساختار و سازماندهی و ارتقای سطح آموزشها کارآیی لازم را در خود ایجاد کند. امروز نیروی زمینی ارتش متناسب با نوع تهدیدات و برآود نبرد احتمالی دشمن رزمایش برگزار کرده و آرایش عملیاتی می گیرد و در حوزه چابک سازی نیروها نیز اقدام کرده است. نیروی زمینی در سالهای اخیر با استفاده از تجربیات دفاع مقدس و با شناختی که از تحولات منطقه و شناسایی تهدیدات پیش رو داشته است، امروز تغییرات و ظرفیت های مطلوبی را در خود ایجاد کرده است.

نیروی زمینی امروز در حوزه تجهیزاتی با اتکا به متخصصان خود به طراحی، ساخت و بهینه سازی بسیاری از سلاح های جمعی و انفرادی پرداخته است که نمونه هایی از آن را در رزمایش اقتدار ولایت ۹۷ مشاهده کردید.

تانک کرار یکی از تانک های مدرن صنعت دفاعی کشور است که به دست توانمند متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده و قرار است وارد ناوگان زرهی نیروی زمینی ارتش شود، این تانک همکنون مراحل تست را در شرایط مختلف آب و هوایی می گذراند و به محض احراز شرایط لازم وارد ستاد رزم ارتش خواهد شد.

تولید جنگنده «کوثر» به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد

چندی پیش فرمانده نهاجا تعداد الحاق جنگنده کوثر در سه سال آینده را ۱۵ فروند عنوان کردند با توجه به تصاویری که وزارت دفاع از کارخانه تولید این جنگنده به نمایش گذاشت این تعداد در طول سه سال به نظر محدود است؟ لطفاً در این رابطه توضیح دهید؟

معمولاً در حوزه ساخت اینگونه تجهیزات که از فناوری پیچیده ای برخوردار است و در سالهای اول تکمیل زیرساخت ها را به همراه دارد، تعداد کمتری ساخته می شود اما در سالهای بعدی قطعاً با حمایت دولت، این روند به صورت تصاعدی بالا می رود و تعداد قابل توجهی ساخته و به ناوگان هوایی کشور الحاق می شوند.

صحبت از حمایت کردید در این رابطه اگر مطلب یا پیشنهادی دارید بفرمایید؟

از مسئولان توقع می‌رود تا به توان دفاعی کشور توجه ویژه داشته باشند و کاری کنند تا توان بازدارندگی و دفاعی کشور در مقابله با تهدیدات هر روز بیشتر از قبل شود و این روند با سرعت قابل ملاحظه ای پیش رود.

توان قرارگاه پدافندهوایی در حوزه برقراری امنیت فضای کشور را تبیین کنید؟

قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) امروز دارای توانمندی قابل توجهی در طراحی و ساخت انواع سلاح و سامانه است و در ارتفاعات مختلف از سامانه های موشکی و راداری متنوعی بهره می برد، امروز سامانه بومی باور ۳۷۳ در ارتفاع بلند از توانمندی قابل توجهی برخوردار است و در ارتفاع متوسط و پست نیز از سامانه های مختلفی استفاده می کنیم که نوید بخش آسمانی امن برای کشور و ملت عزیز ایران است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 17 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/12/13 - 14:06 |     0     0     |
قدرت واقعی این تجهیزات نیست ! قدرت واقعی ما ایمان به خداست. قدرت واقعی ما اعتقاد به وجود و حضور و توجه امام زمان عج است.

ناشناس
| 1397/12/14 - 21:04 |     0     0    
پاسخ: از حدود ۱۶۰ اف ئی و اف که وارد شد حدود ۲۰ فروند دو سرنشین بود . کوثر دو سرنشینه
کامیابی
| 1397/12/16 - 11:41 |     0     0    
پاسخ: ۴۰ سال انقلاب به ما نشان داد که با مقاومت، زودتر و با هزینه کمتر می‌توان موفقیت کسب کرد، پس اگر می‌خواهید در میدان دشمن بازی نکنید از هیچ چیز نترسید؛ چرا که خداوند با ما است و خلف وعده نمی‌کند و وعده الهی پیروزی اسلام است.

ناشناس
| 1397/12/14 - 18:25 |     0     0     |
تولیدشون فقط کافی نیست من دوست دارم بزودی ازشون علیه آل سعود استفاده کنیم

ناشناس
| 1397/12/22 - 21:17 |     0     0    
پاسخ: قرار شد بعد از رونمایی موتور اوج در عرض دو سال موتوربو فن ساخته بشه.اما هنوزم خبری نیست گویا نمیدونم ایا تو این چهار سال وزرات دفاع ما بالاخره میتونیم جنگنده های سنگین بسازیم یا نه؟!!!

رضا ع
| 1397/12/14 - 21:04 |     0     0     |
شما درست به مردم نشان نمی دهید که چی ساخته شد و چی به کجا رسید. خبر خالی فایده نداره. اگر من در ارتش از خود سرهنگ خلبانها نمیشنیدم، الان باور نمیکردم جنگنده میسازیم. هنوز در بحث رسانه مشکل داریم

ناشناس
| 1397/12/22 - 12:47 |     0     0    
پاسخ: نظرت چیه شمارو ببرن کارخونه موشک سازی همه اسناد نظامی رو در اختیارت بزارن؟؟؟؟

ناشناس
| 1397/12/15 - 14:55 |     0     0     |
به هر میزانی که بر عمر انقلاب اسلامی افزوده می‌شود به همان میزان نیز ما وارد عرصه‌های جدیدتری می‌شویم قطعاً در عرصه های جدیدتر تهدیدات جدید به وجود می‌آیند که باید مورد توجه خاص قرار گیرند ما باید نسبت به مسائلی که دشمنان برای انقلاب به وجود می آورند د توجه خاص داشته باشیم، امروز دشمن در سطح منطقه به موقعیت ما توجه خاصی دارد، قطعاً آنان تاکنون بیکار ننشسته و از این به بعد نیز دست بردار نخواهند بود موقعیت ژئوپلتیکی، انرژی موجود در منطقه برای دشمنان ما مهم است لذا همانطوریکه در طول این ۴۰ سال برای دست اندازی به انرژی و ذخایر منطقه توطئه کردند از این پس نیز به سیاست‌های مداخله جویانه و خصمانه ادامه خواهند داد و این ما هستیم که باید در برابر آنان هوشیار باشیم.

ناشناس
| 1397/12/22 - 21:17 |     0     0    
پاسخ: فرماندهان نظامی بارها و بارها اعلام کردند که حتی یک روز هم برنامه پیشرفت نظامی ما عقب نیفتاده و نمی افتد.اما اینکه بودجه ی کافی برای تحقیق توسعه طراحی و تولید انبوه برسه خودش یه بحث دیگست.

یووسف
| 1397/12/16 - 11:41 |     0     0     |
ما ظرفیت خود را در جنگ شناختیم و وقتی از مقاومت حرف می‌زنیم، می‌دانیم دشمنان ما به ناتوانی و زوال رسیدند و ملت ایران در اوج اقتدار و عزت نسبت به هر زمان دیگر هستند.

ناشناس
| 1397/12/19 - 17:40 |     0     0     |
ما افتخار داریم که پیرو مذهبی هستیم که پیشوای آن علم را عامل برتری می داند و امامان ما مقام استادی دارند و منشا علم و آگاهی در طول تاریخ بوده اند. پس نگاه ما به فراگیری علم به عنوان یک افتخار و وظیفه است.

نازنین
| 1397/12/21 - 11:47 |     0     0     |
اگر با همه کشورها از در صلح و دوستی وارد بشیم نیازی به اینهمه اتلاف هزینه در زمینه ساخت سلاح نیست

مریم
| 1397/12/22 - 12:47 |     0     0    
پاسخ: نه دوست عزیز این برداشت شما صحیح نیست.برید تاریخ سوریه و یمن و...کشورهای دیگه رو بخونید ببینید کجا با امریکا جنگیدن که امروز درگیر جنگ هستن؟؟؟
ناشناس
| 1397/12/22 - 21:16 |     0     0    
پاسخ: ما تو زمان روحانی عملاً هیچ پیشرفت نظامی قابل توجهی نداشتم.اگر اینطوری باشه اوضاع نظامی ایران به شدت به خطر می افته.

ناشناس
| 1397/12/22 - 12:46 |     0     0     |
از مسئولان توقع می‌رود تا به توان دفاعی کشور توجه ویژه داشته باشند و کاری کنند تا توان بازدارندگی و دفاعی کشور در مقابله با تهدیدات هر روز بیشتر از قبل شود و این روند با سرعت قابل ملاحظه ای پیش رود.

ناشناس
| 1397/12/22 - 21:15 |     0     0     |
باید ظرف مدت کوتاهی به صادر کننده سلاح در منظقه تبدیل بشیم


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  خدمت مقدس به جامعه ایثارگری کشور به هیچ بهانه ای سست نخواهد شد/ تحریم رهبری از جانب آمریکا دیوانگی است
20 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   همیشه اعتقاد داشته‌ام که سرمربی ما باید ایرانی باشد/ به نخبگی قانع نباشید باید مرزهای دانش و فناوری را به پیش ببرید
17 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ظلم‌ و زور پایدار نخواهد ماند
15 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آیین برائت یعنی بیزاری از جنگ‌افروزی آمریکا و نهیب بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست/ معامله قرن با همت جبهه مقاومت محکوم به شکست است
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
  مشت «کرار» محکم‌تر شد
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   حضور نیروهای حاج قاسم پشت مرزهای رژیم صهیونیستی
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  هرچه ممکن است تلاش کنید و پیش بروید/ گفتمان حرکت جهادی باید به یک گفتمان عمومی تبدیل شود
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   الویت شهرداری در خدمت رسانی: حذف کلمه "شهید" یا رسیدگی به نیازهای مردم؟
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  اجازه نگاه نامحرم به سرزمین خود را نمی‌دهیم
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   واکنش ستاد کل نیروهای مسلح به تحریم وزیر امور خارجه ایران
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)