خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بررسی مواضع امام خمینی در نطق عاشورایی خرداد ۱۳۴۲
  مصادیق دقت‌نظر امام در موضوع عدالتخواهی
  نامه جلیلی به رئیس جدید مجلس
  غیریت در سیره امام خمینی (ره)
  عصای‌کلیم‌الله در دست روح‌الله
  سهام عدالت را حراج نکنید
  نقشه‌ راه مدیریت جهادی به سبک قالیباف
  تاثیر رهبری امام خمینی(ره) بر روند تاریخی سینمای ایران
  انتخاب رهبر انقلاب، دموکراتیک‌ترین شیوه انتخاب در سال ۶۸ بود
  گروه تروریستی در امریکا
  اقدام عجیب رحمانی فضلی در اوج اعتراضات در آمریکا
  روایت دقیق ذوالنور از خسارات و تلفات اغتشاشات آبان
  جای اصلاح‌طلبی در قتل «زنان» کجاست؟!
  فرمانده قرارگاه خاتم‌: ۴۰ هزار میلیارد از دولت طلب داریم
  نماینده زابل: شبیه خلخالی عمل کنید‌
  ستادکل نیروهای مسلح: اندیشه‌های امام(ره) مکاتب و شعارهای شرق و غرب را به ناتوانی کشید
  موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است
  انتقاد از تخریب آلونک‌ها به جای برخورد با کاخ سازیهای غیرقانونی
  ۶ توصیه مهم آیت‌الله جنتی به نمایندگان مجلس یازدهم
  امام (ره) با برکناری منتظری عالی‌ترین تصمیم را گرفتند
  جزئیات سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب در سالروز رحلت امام خمینی
  مدعی مبارزه با فساد هستید، بسم‌الله
  جای اصلاح‌طلبی در قتل «زنان»
  برخی نمایندگان مجلس دهم در حال تخریب مجلس یازدهم هستند
  در حال حاضر برجامی وجود ندارد
  غیریت در سیره امام خمینی (ره)
  اعتراف عارف به ناکارآمدی فراکسیون امید و دولت
  اصلاح طلبان چگونه از ظریف چهره افسانه‌ای درست کردند؟
  واکنش رسانه‌های اصلاح‌طلب در مقابل کشتار مردم آمریکا چیست؟
  جامعه توحیدی و غیرتوحیدی از منظر امام خمینی (ره)
- اندازه متن: + -  کد خبر: 226659صفحه نخست » تیتر دوشنبه، 4 اسفند 1397 - 22:11
آیا ارتش رژیم صهیونیستی آمادگی جنگ جدید را دارد؟
آیا ارتش رژیم صهیونیستی آمادگی جنگ جدید را دارد؟ شهیدخبر: شواهد و گزارش‌های ویژه شخصیت‌های ارشد رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که ارتش این رژیم از شکاف‌های عمده‌ای رنج برده و آمادگی لازم برای یک جنگ تمام‌عیار را ندارد.
  

به نقل از مرکز مطالعاتی باحث، سند محرمانه‌ای که سرتیپ ذخیره اسحاق بریک مسئول بررسی شکایت‌های نظامیان در ارتش اسرائیلی در خصوص آمادگی ارتش برای جنگ احتمالی آینده تدوین کرده، محافل سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی را با شوک مواجه کرده است. این سند 200صفحه‌ای در خصوص عدم آمادگی ارتش اسرائیل برای ورود به جنگ واقعی و تمام‌عیار تدوین شده و نویسنده آن به اختلالات گسترده موجود در تلاش‌های گادی آیزنکوت رئیس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی پرداخته که طرح ویژه‌ای را ارائه کرده و آن را طرح جدعون نامیده و گفته بود که این طرح برای ایجاد نوآوری و سازماندهی مجدد در ارتش تدارک دیده شده است.

نسخه‌ای از سند مذکور که بخش‌های غیرمحرمانه آن اواخر سال جاری میلادی منتشر شد، به آویگدور لیبرمن وزیر جنگ سابق رژیم‌ صهیونیستی و گادی آیزنکات رئیس سابق ستاد ارتش و کمیسیون خارجی و نظامی وابسته به کنست ارائه شده و در آن درباره عدم آمادگی ارتش اسرائیل برای ورود به جنگ تمام‌عیار در آینده هشدار داده است.

بریک در این خصوص می‌افزاید که بحران شدیدی در نیروی انسانی ارتش و انبار تسلیحات و نگهداری از تانک‌ها و خودروهای زرهی دیگر وجود دارد. این گزارش همچنین به وجود شکافهای عمیق در ارتش اسرائیل از جمله عدم شایستگی نظامی در سطوح عالی ارتش و عدم آمادگی نیروهای زمینی برای انجام عملیات نظامی در آینده اشاره کرده است. این گزارش صهیونیستی همچنین به بروز بحران شدید در نتیجه کاهش تعداد کارمندان فعال در ارتش اسرائیل نیز می‌پردازد.

این کارشناس صهیونیستی می‌افزاید که در جریان بازدیدی که از انبارهای تسلیحات شرایط فوق‌العاده داشته، از مشکلات جدی در خصوص کمبود نیروهای انسانی و عدم نگهداری از تسلیحات و تجهیزات نظامی به‌ویژه تانک‌ها و خودروهای زرهی اطلاع پیدا کرده است.

وی می‌افزاید که فرماندهان و نظامیان میدانی مجبور می‌شوند گزارش‌های تهیه‌شده را با برخی اصلاحات و به‌صورت مهندسی‌شده به مراجع بالاتر ارجاع دهند تا بتوانند اوضاع کنونی را در گزارش‌های خود مثبت نشان دهند. بریک همچنین مشکل انگیزه نظامیان و فرار مغزها و کمبود منابع مالی را از مشکلات عمده ارتش معرفی کرد و در عین حال گفت که در زمینه‌های عملیاتی بهبود قابل توجهی حاصل شده است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

اسحاق بریک سرتیپ ذخیره و فرمانده یگان وابسته به وزارت جنگ رژیم ‌صهیونیستی که این سند را تهیه کرده، به مشکلات ویژه نظامیان و خانواده‌های آنها اشاره کرده و خواستار تشکیل کمیته تحقیق خارج از ارتش برای بررسی اوضاع در داخل ارتش به‌ویژه در زمینه منابع انسانی و افت آمادگی نظامیان برای ورود به جنگ آینده شده است.

از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی هاآرتص اعلام کرده است که گزارش سالیانه کمیساریای بررسی شکایت‌های نظامیان اسرائیلی تصویری دردناک از آمادگی ارتش اسرائیل برای جنگ آینده و شرایط خدمت دائمی در ارتش و قدرت مؤسسات نظامی رژیم صهیونیستی برای مقابله با چالش‌های کنونی توصیف کرده است. بر اساس این گزارش اوضاع نابسامان در ارتش در حال افزایش است و بریک بیش از پیش از کیفیت تمرین‌ها و آموزش‌های صورت‌گرفته در خصوص نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل ابراز نگرانی کرده است. وی می‌افزاید که تعداد تمرین‌ها و مانورها نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده، اما کیفیت مانورها میان نیروهای ذخیره کاهش داشته است.

این کارشناس مسائل نظامی رژیم صهیونیستی می‌افزاید که نیروهای ذخیره که بیشترین تعداد نیروهای مبارزاتی در ارتش در جریان جنگ را تشکیل می‌دهند، نسبت به شرایط واقعی جنگ آموزش لازم را نمی‌بینند. در این زمینه نقص عمده‌ای در کادر حرفه‌ای و تجهیزات لازم وجود دارد و این موضوع تهدیدهای جدی نسبت به آمادگی ارتش برای روز سرنوشت‌ساز ایجاد می‌کند.

بریک همچنین در گزارش خود یک فصل مجزا را به کاهش انگیزه‌های صهیونیست‌ها برای خدمت دائمی در ارتش به‌ویژه در سامانه‌های تکنولوژیک مهم اختصاص داده و معتقد است که این موضوع به یک معضل عمده تبدیل شده است. بر اساس این گزارش پزشکان نمی‌خواهند در یگان‌های مبارزاتی حضور داشته باشند. همچنین نیروهای تسلیحاتی و عوامل لجستیک و آموزشی نیز نمی‌خواهند به‌مدت طولانی‌تر و یا به‌صورت دائمی در ارتش خدمت کنند. وی می‌افزاید که سیستم امنیتی ارتش نیز انگیزه لازم را برای ادامه فعالیت‌های حرفه‌ای عناصر و کادر خود ندارد و پدیده از دست رفتن عناصر حرفه‌ای و باکیفیت در ارتش باعث شده ارتش سطح آمادگی‌های حرفه‌ای خود را به سطح متوسط تنزل بدهد.

بریک همچنین دو گزارش جداگانه برای فرماندهی ارشد ارتش اسرائیل و نمایندگان ارشد کنست در خصوص آمادگی ارتش برای جنگ آینده تدوین کرده و از کمیسیون روابط خارجی و نظامی در کنست خواسته است تا تحقیقاتی را در این خصوص انجام دهد.

آویگدور لیبرمن وزیر سابق جنگ رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که بریک انتقادات درستی را متوجه ارتش کرده، وی در عین حال به نتیجه‌گیری‌های بریک اعتراض کرده و می‌گوید که بریک در نتیجه‌گیری خود در این خصوص که ارتش برای جنگ آینده آمادگی ندارد، اشتباه کرده است. او معتقد است که شرایط اسرائیل در حال حاضر نسبت به سال‌های گذشته خوب است.

بریک معتقد است که مصوبه ارتش در خصوص کاهش تعداد نظامیان در چارچوب طرح جدعون تأثیر منفی در توانمندی ارتش برای ورود به جنگ آینده داشته است. بر اساس این طرح که در سال 2015 اعلام شد، تعداد افسران نظامی ارتش به کمتر از 40 هزار نفر کاهش پیدا کرد. یک افسر ارتش اسرائیل در آن زمان معتقد بود که این ایده برای ایجاد ارتشی جوان‌تر و با حجم کمتر و قدرت بیشتر و تمرکز و آموزش و تمرین بهتر صورت گرفته است.

بر اساس گزارش جدید مسئول بررسی شکایت‌های نظامیان در ارتش اسرائیل، کاهش تعداد افسران نظامی کنار کاهش میزان خدمت اجباری سربازی برای سربازان پسر به این معنا است که نظامیان باقیمانده باید تلاش بیشتری را برای جبران شکاف‌های موجود انجام دهند و نتیجه این تلاش‌ها خستگی و کم‌خوابی و عدم قدرت در اجرای دستورات خواهد بود. همین موضوع انگیزه‌ها برای ادامه خدمت میان نظامیان و افسران را کاهش داده است.

در همین رابطه روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در سرمقاله خود به‌قلم یوسی یهوشع می‌نویسد که در جریان جنگ 2012 غزه دهها کامیون حامل تانک در مسیر انتقال تانک‌ها به نوار غزه از کار افتاد. سیستم نظارت و سانسور رسانه‌های اسرائیلی در آن زمان مانع از انتشار این خبر شد. مشخص است که اوضاع این کامیون‌ها فاجعه‌بار است و در جنگ آینده حتی امکان جابه‌جایی تانک‌ها نیز وجود ندارد.

این گزارش همچنین فاش کرد که آموزش‌های نظامی پیش از جنگ سال 2014 نیز در نتیجه کمبود بودجه لغو شده بود. امیر ایشل فرمانده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در آن زمان نسبت به آسیب دیدن سطح آمادگی خلبانان ارتش اسرائیل هشدار داده بود. فرماندهان گردان‌ها و یگان‌های ارتش نیز نسبت به عدم آمادگی یگان‌ها هشدار داده بودند، علاوه بر این‌که انبارهای شرایط فوق‌العاده کاملاً رها شده بود و به‌نوشته این گزارش نتایج این سهل‌انگاری در طول جنگ 2014 کاملاً مشخص بود.

این روزنامه می‌افزاید که در دوران ریاست بنی گانتس در ستاد ارتش اسرائیل نیز ارتش هیچ طرح چند‌ساله‌ای برای افزایش قدرت و توان خود نداشت و این موضوع بسیار عجیب و خطرناک بود.

جزئیات گزارش بریک

این گزارش در بیان جزئیات مربوط به عدم آمادگی ارتش برای ورود به جنگ احتمالی آینده می‌نویسد که بسیاری از یگانهای نظامی اهمیتی به حفظ تجهیزات نظامی و خودروهای زرهی نمی‌دهند. بر اساس گزارش وی در بسیاری از یگان‌های نظامی به‌ویژه در نیروهای ذخیره سخت‌گیری قابل توجهی در این زمینه صورت نمی‌گیرد، به‌عنوان مثال تمیز کردن سلاح‌های شخصی هر روز صبح انجام نمی‌شود و بررسی مشکلات دوره‌ای تانک‌ها و خودروهای زرهی نیز صورت نمی‌گیرد. همچنین در جریان تحقیقات از یکی از پایگاه‌های نظامی مشخص شد که این پایگاه یک شرکت غیرنظامی را برای نظافت تسلیحات بعد از انجام مانور به‌خدمت گرفته است. این گزارش می‌افزاید نظامیانی که نمی‌توانند تجهیزات شخصی خود را در شرایط عادی نگهداری و تمیز کنند، قطعاً در شرایط فوق‌العاده قادر به انجام این کار نخواهند بود و این موضوع بر آمادگی و قدرت انجام مأموریت‌های مختلف در ارتش تأثیرگذار است.

این مقام نظامی رژیم صهیونیستی می‌افزاید که تعداد مانورهای صورت‌گرفته ارتش افزایش پیدا کرده، اما کیفیت آنها کاهش داشته است، علاوه بر اینکه نیروهای ذخیره که اکثریت توان نظامی ارتش در جریان جنگ را تشکیل می‌دهند، آموزش‌های لازم را بر اساس استانداردهای درست نمی‌بینند.

این گزارش همچنین می‌افزاید که بر اساس نظرسنجی‌های موجود 50 درصد از افسران ارتش به نزدیکان خود توصیه نمی‌کنند که به خدمت طولانی‌مدت و دائمی در ارتش بپیوندند.

بریک می‌افزاید که پدیده عدم آمادگی در تجهیزات تکنولوژیک و مبارزاتی و پشتیبانی نیز دیده می‌شود و ارتش تا حد لازم نگران خطرات این اقدامات نیست. این گزارش با اشاره به کاهش چهار هزار نفری افسران نظامی اسرائیلی از سوی وزارت امنیت و امور مالی رژیم صهیونیستی و عدم تناسب میان مأموریت‌های محوله و نیروهای انسانی ارتش می‌افزاید که طی سال 2017 دفتر بررسی شکایت‌های نظامیان بالغ بر 7002 شکایت دست‌نویس از نظامیان دریافت کرده است، این در حالی است که این تعداد در سال 2016 میلادی 6758 مورد بود. بریک می‌افزاید که اکثر این شکایت‌ها در اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه و خفت‌بار از سوی افسران ارتش در قبال کادر نظامی بوده است.

این گزارشگر صهیونیست همچنین می‌افزاید که مشکل تلفن همراه و پست الکترونیک نیز به یکی از مشکلات در خصوص بی‌انضباطی و عدم اجرای دستورات از سوی نظامیان تبدیل شده و نظامیان همواره در اقدامات عملیاتی و مانورهای عادی از تلفن همراه استفاده می‌کنند و همین موضوع سطح عملیات و ارتباط آنها با مقام مافوق را کاهش می‌دهد.

علاوه بر اینها دستورات نظامی نیز از طریق ای‌میل برای افسران ارشد ارسال می‌شود و گاه تا حدی این دستورات زیاد است که افراد مذکور بدون توجه و خواندن، آن را حذف می‌کنند، این بدان معنا است که دستورات اجرا نمی‌شود.

بر اساس این گزارش، خدمات پزشکی و بهداشتی در ارتش نیز کاهش پیدا کرده و این خدمات با تعداد عناصر انسانی در ارتش همخوانی ندارد، همین موضوع کیفیت خدمات ارائه‌شده به نظامیان را کاهش داده است. به‌نظر می‌رسد به‌خلاف دستورات صادرشده، افسران ارشد اهمیتی به اوضاع جسمی و سلامتی نظامیان نمی‌دهند.

گزارش شیلح در خصوص عدم‌آمادگی ارتش

بریک اولین کسی نیست که نسبت به عدم آمادگی ارتش اسرائیل برای ورود به جنگ آینده هشدار داده است. پیش از وی نیز کمیسیون روابط خارجی و امنیت وابسته به کنست اسرائیل نیز شکاف‌هایی را در خصوص میزان آمادگی ارتش اسرائیل برای جنگ آینده مطرح کرده و مسئولان سیاسی به‌ویژه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه وی را مسئول این شکست‌ها معرفی کرده بود.

در همین رابطه عامیت سیگال خبرنگار شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش می‌دهد که آوی دیختر رئیس کمیسیون روابط خارجی و امنیت داخلی اسرائیل این گزارش را امضا کرده است، اما یواف کیش که از حزب لیکود عضو کنست است، امضای این گزارش را رد کرده است و عوفر شیلح عضو کنست و تهیه‌کننده این گزارش را که از احزاب مخالف نتانیاهو به‌شمار می‌رود متهم کرده که برای تهیه این گزارش امنیتی از اهداف سیاسی برای مقابله با کابینه استفاده کرده است.

گزارش شیلح سال گذشته منتشر شده و نشان‌دهنده شکاف‌های گسترده در آمادگی ارتش به‌ویژه در نیروی زمینی بوده و شیلح در این گزارش اعلام کرد که ارتش همچنان مسیر طولانی برای آمادگی جهت جنگ‌های آینده دارد و طرح 2030 که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل ارائه کرده، حامل هیچ بندی در خصوص آمادگی نیروهای زمینی ارتش نیست و این موضوع بسیار نگران کننده است.

گرچه برخی شخصیت‌های سیاسی رژیم صهیونیستی سعی کردند گزارش شیلح را بر اساس مواضع سیاسی وی در مخالفت با کابینه نتانیاهو رد کنند، اما گزارش بریک بنا به موقعیت وی به‌گونه‌ای است که امکان رد یا کم‌اهمیت جلوه دادن آن وجود ندارد و این موضوع تأثیرات منفی زیادی بر افکار عمومی اسرائیل و دیدگاه آنها نسبت به ارتش داشته است. بریک موقعیت قابل توجهی میان شهرک‌نشینان و افکار عمومی رژیم صهیونیستی دارد و از معدود شخصیت‌های نظامی است که همواره مورد اطمینان بوده و در معرض انتقاد قرار نگرفته است.

بریک همچنین به برخی نواقص دیگر در ارتش شامل فقدان شفافیت در روند نظارت بر ارتش و کمبود انبارهای مربوط به شرایط فوق‌العاده و جنگی و عدم آموزش دیدن نیروهای زمینی و افت انگیزه نظامیان برای خدمت در یگان‌های مبارزاتی و فرار مغزها و نخبگان از ارتش اشاره کرده است.

روزنامه صهیونیستی معاریو در این خصوص می‌نویسد که سند بریک عیب‌های زیادی را در خصوص آمادگی‌های مبارزاتی ارتش نشان داده است.

یوسف شابیرا ناظر کابینه رژیم صهیونیستی نیز در نوامبر گذشته در گزارش جدید به عدم آمادگی ارتش برای شرایط فوق‌العاده و مشکلات و شکاف‌های موجود در دیدگاه مبارزاتی عناصر ارتش اشاره کرد. از جمله یگان‌های نظامی که مورد انتقاد ناظر کابینه رژیم صهیونیستی قرار گرفته، یگان 9900 وابسته به سیستم اطلاعات نظامی ارتش است که یکی از سه یگان مهم جمع‌آوری اطلاعات در سرویس جاسوسی نظامی ارتش است که کنار یگان‌های 8200 و 504 این مأموریت ‌را انجام می‌دهند. مأموریت این یگان جمع‌آوری اطلاعات هوایی برای استفاده عناصر مبارزاتی نیروی زمینی است. آنها در جمع‌آوری گزارش‌های خود از هواپیماهای ویژه و ماهواره‌ها استفاده می‌کنند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/12/5 - 18:00 |     0     0     |
یعنی روزی میاد که آژانس های زیارتی مسافرتی بلیط رفت و برگشت به بیت المقدس رو هم تو ایران بفروشند؟ به امید اون روز و نابودی تک تک صهیونیست ها.

ناشناس
| 1397/12/5 - 22:08 |     0     0     |
اسراییل بعید میدونم وارد جنگ جدیدی بشه چون براش توجیهی نداره

ناشناس
| 1397/12/7 - 18:05 |     0     0    
پاسخ: مال این حرفا نیستن این صهیونیستا بابا

ناشناس
| 1397/12/6 - 22:44 |     0     0     |
بحران شدیدی در نیروی انسانی ارتش و انبار تسلیحات و نگهداری از تانک‌ها و خودروهای زرهی دیگر وجود دارد.

ناشناس
| 1397/12/7 - 18:05 |     0     0     |
پله پله، کم کم کار دارد به جایی کشیده میشود که این رژیم غاصب در خاک خود نیز دارد عقب نشینی میکند.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  نظر رهبرانقلاب در خصوص "دولت جوان حزب‌اللهی"/ پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   منظور رهبر انقلاب از گروه‌های التقاطی و «حضرات پشیمان» چه کسانی بود؟
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  از «جانم فدای ایران» تا حمایت از تحریم‌ها
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   هورای قاتلان شهید مطهری برای علی مطهری
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تاثیر «روز قدس» در حفظ امنیت غرب آسیا
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   پیکر شهید مدافع حرم جواد الله کرم پس از 4 سال شناسایی شد
2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  «استر و مردخای» در آتش ؟!
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   گمنامی فرمانده مدافعان حرم
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  نگرانی های شب قدری ضد انقلاب!
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   از جهاد ایرانی تا توحش غربی
1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آغاز توزیع مرحله دوم اقلام بهداشتی در بین ایثارگران خراسان رضوی