خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  مهدی‌پور: غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند
  آمریکا قادر به استفاده از گزینه نظامی نیست
  جنگ در این ۲۳ نقطه از ایران جنایت جنگی حساب می‌شود
  هدیه‌ای که یک دانشجو به رهبر انقلاب داد
  دانشجویان در دیدار با «رهبر» چه گفتند؟
  «کاسبان‌ترس» باید شناسایی شوند
  رسایی درباره مدرک‌تحصیلی روحانی چه گفت؟
  سیاه‌نمایی جدید اصلاح‌طلبان
  دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاب
  وزیر سابق و و هدایتی کجا شلاق می‌خورند؟
  خیری ندیده‌ایم از این اختیارها
  روش جدید گروهک منافقین برای فشار به ایران
  روایتی از سهم‌خواهی سیدکاظم شریعتمداری از انقلاب
  آماده‌ایم دقیقاً به شکل فرانسه برجام را اجرا کنیم
  گعده افراطیون اصلاح طلب با گروهک مطرود امام‌خمینی(ره)
  از حمایت صدام تا روابط با خاتمی
  ظریف: آمریکا بازی بسیار بسیار خطرناکی در منطقه به راه انداخته است
  جلیلی: برای هر رفتار آمریکا پاسخی خواهیم داشت
  افتتاح پروژه‌های بزرگ در دوران تحریم پاسخ مناسبی به کاخ سفید است
  رئیس جمهور: آمریکا با ملت ایران جنگ دارد
  نبرد سیاسی و امنیتی امریکا با حجاب زنان ایران
  این شعرخوانی‌ها و بهانه‌های ما برای گریستن
  واشنگتن پست: جنگ با ایران مادر تمام باتلاق‌ها خواهد بود
  نظر زیباکلام درباره توانایی آمریکا در جنگ با ایران
  درخواست رحیم‌پور ازغدی از رئیس و دبیر شورای انقلاب فرهنگی
  لوایحFATF از دستورکار مجمع خارج شد؟
  قفل «روحانی» بر شورای عالی انقلاب فرهنگی
  زخم اشرافی‌گری بر پیکر انقلاب اسلامی
  جبرائیل و میکائیل آن روز به یاری شما نمی‌آیند
  رییسی فقط همین یک کار را بکند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 226603صفحه نخست » اقتصاد مقاومتیشنبه، 4 اسفند 1397 - 20:10
مهلت چهار ماهه FATF برای تسلیم ایران! +جزئیات
شهیدخبر: این روند دقیقا مشابه روند امضا و اجرای برجام است. یعنی همان اقدامات نقد ایران در مقابل وعده‌های نسیه طرف مقابل. نشان به آن نشان که ایران علی‌رغم اجرای 37 مورد از 41 مطالبه اکشن پلن (برنامه اقدام FATF) همچنان در فهرست تعلیقی است.
  

کیهان نوشت: FATF تعلیق ایران از لیست سیاه (وضعیت اقدام متقابل) را به مدت 4 ماه دیگر تمدید کرد. این اقدام در حقیقت خرید زمان(مهلت) برای خود FATF است. این کارگروه که از تصویب لوایح مرتبط با FATF در ایران ناامید شده است، به دنبال آن است تا با جازدن این اقدامِ هیچ به عنوان امتیاز، با کمک دنباله داخلی، تصویب لوایح مرتبط با FATF را با هدف تسلیم ایران رقم بزند.


کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) تعلیق ایران از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی را به مدت 4 ماه دیگر تمدید کرد.

پیش از این گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در مهر ماه، مهلت ایران برای اجرای خواسته‌های خود را تا فوریه ۲۰۱۹  (نیمه اسفند) تمدید کرده بود.

در نشست اخیر این کارگروه در پاریس، FATF  تا ماه ژوئن 2019 (خرداد 1398) به ایران فرصت داده است تا قوانین مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را تصویب کند.

خرید زمان اقدام FATF در تعلیق 4 ماهه ایران از لیست سیاه، در حقیقت خرید زمان(مهلت) برای خود FATF است. این کارگروه که از تصویب لوایح مرتبط با FATF در ایران ناامید شده است، به دنبال آن است تا با جازدن این اقدامِ هیچ به عنوان امتیاز، با کمک دنباله داخلی، تصویب لوایح مرتبط با FATF را با هدف تسلیم ایران رقم بزند.
اکنون دو لایحه مرتبط با FATF (پالرمو و CFT‌) در مجمع تشخیص مصلحت نظام با مخالفت جدی اعضا مواجه شده است. هنوز نظر نهایی مجمع تشخیص درباره این دو لایحه اعلام نشده است ولی اعضا از افزایش مخالفان نسبت به موافقان- به دلیل توضیحات کارشناسی منتقدان و خالی بودن دست حامیان از استنادات کارشناسی و فنی- خبر داده‌اند.

تمدید تعلیق ایران توسط FATF در حقیقت خرید زمان برای موافقان پیوستن به این سازمان در داخل کشور است. کارگروه ویژه اقدام مالی در نظر دارد تا با خرید زمان، حامیان FATF  بتوانند برای جاده‌صاف‌کنی تصویب لوایح خسارت‌بار مرتبط با FATF بیشتر مانور دهند.

ریاست FATF بر عهده معاون خزانه‌داری آمریکا (اتاق جنگ اقتصادی واشنگتن علیه ایران) است. تمدید تعلیق ایران توسط FATF یعنی حضور ایران در FATF برای دشمن آن‌قدر مهم است که حتی حاضر است تا برای پیوستن ایران، ضرب‌الاجل‌های خود را مکرر تمدید کند.

حامیان FATF پیش از این بارها و بارها مدعی شده بودند که با پایان یافتن مهلت فعلی، قطعا به لیست سیاه می‌رویم و وضعیت اقتصادی کشور قفل شده و با بحران مواجه می‌شویم! اما با تمدید مهلت توسط FATF بیش از پیش ثابت شد که ادعاهای حامیان FATF هیچ نسبتی با واقعیت ندارد.

FATF و دور زدن تحریم‌ها!
حامیان FATF بارها مدعی شده‌اند که پیوستن به FATF موجب تقویت ایران در دور زدن تحریم‌ها است و اگر از پیوستن به این سازمان بین‌دولتی امتناع کنیم، خودتحریمی را کلید زده‌ایم.

برخلاف این ادعا، اتفاقا پیوستن به FATF موجب خودتحریمی و بسته شدن مسیر دور زدن تحریم‌ها خواهد شد.

در روزهای گذشته، مارشال بیلینگزلی، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا و رئیس FATF در پاسخ به سوال نماینده کنگره آمریکا با این عنوان که «ما چگونه باید فشارها بر حکومت و نهادهای مالی ایران را حفظ کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آنها نتوانند شکاف‌هایی برای دور زدن تحریم ایجاد کنند؟» گفته بود:«باید مصرانه از آنها بخواهیم قوانین مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی(لوایح مرتبط با FATF) را در ایران تصویب کنند»!

وقتی رئیس FATF یا همان دستیار وزارت خزانه‌داری آمریکا (اتاق جنگ اقتصادی علیه ایران) با این صراحت در جلسه استماع کنگره از نقش FATF برای مهار ایران و افزایش فشار تحریم‌ها بر مردم می‌گوید، موافقان FATF در دولت و مجلس با چه منطقی همچنان دم از ضرورت اجرای خواسته‌های FATF  و ارتباط آن با مقابله با تحریم‌ها می‌زنند؟!

لازم به ذکر است که FATF  در گزارشی، اجرای مؤثر تحریم‌های مالی هدفمند و شناسایی مسیرهای ایران برای دور زدن تحریم را ذیل رسالت مقابله با ‌اشاعه تسلیحات کشتارجمعی خود تعریف کرده و تاکید کرده است که با جدیت تمام در پی اجرای آن است.

دروغ لیست سیاه
حامیان FATF با بزرگنمایی خروج ایران از لیست سیاه(وضعیت اقدام متقابل)، اینگونه القاء می‌کنند که اگر ایران از این لیست خارج شود، گشایش اقتصادی عظیمی رخ داده و همه مشکلات اقتصادی حل می‌شود!

این ادعای مضحک در حالی است که با توجه به مکانیزم اجماع و حضور رژیم صهیونیستی، آمریکا و آل سعود در FATF، سناریویی تحت این عنوان که ایران از بیانیه یا حتی از وضعیت اقدام متقابل(لیست سیاه) خارج شود و به یک عضو عادی در بیانیه تبدیل شود، روی میز نیست.

به عبارت دیگر، با توجه به سازوکار اجماعی تصمیم‌گیری در FATF و عضویت آمریکا، آل سعود و رژیم صهیونیستی برخورد با ایران سیاسی بوده و امکان خروج از لیست سیاه نیست.

کارشناسان معتقدند که از لحاظ محتوایی، هیچ تفاوتی بین وضعیت تعلیق(وضعیت فعلی ایران) با وضعیت اقدام متقابل(لیست سیاه) در عمل وجود ندارد. به این دلیل که علی رغم اینکه ما به لحاظ عنوانی از لیست سیاه خارج شدیم اما بسیاری از محتوای  «وضعیت اقدامات متقابل» عملا بر ما اعمال می‌شود.

لازم به ذکر است که ایران حتی با اجرای کامل برنامه اقدام FATF، از لیست سیاه خارج نخواهد شد زیرا در بیانیه‌های  FATF  ابدا گفته نشده که ایران بعد از اجرای کامل برنامه اقدام از لیست سیاه خارج می‌شود بلکه گفته شده برای بررسی وضعیت، پرونده ایران به مجمع عمومی ارجاع می‌شود و تازه بحث Next Step یا همان قدم بعدی مطرح می‌شود. این روند دقیقا مشابه روند امضا و اجرای برجام است. یعنی همان اقدامات نقد ایران در مقابل وعده‌های نسیه طرف مقابل. نشان به آن نشان که ایران علی‌رغم اجرای 37 مورد از 41 مطالبه اکشن پلن (برنامه اقدام FATF) همچنان در فهرست تعلیقی است.

FATF، تروریسم و پولشویی!
سازمان بین‌دولتی FATF مدعی است که کارویژه آن مبارزه با تروریسم و پولشویی است.این ادعا در حالی است که مقر FATF در پاریس است؛ شهری که رسما میزبان سازمان تروریستی منافقین با کارنامه انبوه جنایت و ترور  و کشتار 17 هزار  شهروند ایرانی است. فرانسه همچنین یکی از حامیان و تجهیزکنندگان گروهک تکفیری تروریستی داعش در منطقه است.علاوه بر این حدود 70 درصد پولشویی در جهان در کشورهای اداره کننده FATF(آمریکا و کشورهای اروپایی) رخ می‌دهد.همچنین، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود رکورددار انواع جرائم مشمول نظارت و تعقیب FATF هستند که مطلقا مورد بازخواست و مضیقه‌های تحریمی این کمیته قرار نمی‌گیرند.گفتنی است عربستان با وجود این سوابق، تنها باید 11 اقدام را برای عضویت در FATF انجام می‌داد که فقط هفت مورد را بنابر ادعای FATF انجام داده و هرچند عضویت کاملش هنوز پذیرفته نشده، اما  هم اکنون عضو ناظر FATF می‌باشد. این کشور جزو موسسان یا تامین‌کنندگان اصلی گروهک‌های تروریستی مانند داعش و القاعده و بوکوحرام و... است.لازم به ذکر است که 162 کشوری هم که نه عضو FATF هستند و نه استانداردهای آن را کاملا به اجرا می‌گذارند، در معرض سخت‌گیری‌های مشابه سخت‌گیری و فشار علیه ایران نیستند. داعش، محصول مشترک آمریکا و عربستان است. اما گویا FATF داعش را گروه تروریستی نمی‌شمارد؛ وگرنه باید این دو کشور را تحریم کامل می‌کرد.

دستکش مخملین حقوقی
کارشناسان معتقدند که FATF دستکش مخملین حقوقی بر دست زیاده‌خواه و عهدشکن آمریکاست.FATF تنها حربه‌ای در دست رژیم آمریکاست که خود، استانداردهای FATF و شورای امنیت سازمان ملل را رعایت نمی‌کند؛ ابطال صریح برجام (به عنوان سند ضمیمه قطعنامه 2231) آخرین سند بر این مدعاست.تعلیق ایران از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی و تقلای آمریکا برای عضویت ایران در این سازمان بین دولتی، بیش از پیش ثابت کرد که ایران بایستی از پذیرفتن دستورات این سازمان مافیایی امتناع کرده و لوایح مرتبط با FATF را رد کند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  جنگ بعدی ۷ دقیقه است

  عکس/ استراحت جهادی

  عکس/ ایستگاه جانبازی

  کربلای جبهه‌ها یادش بخیر

  عقب‌نشینی شاه بحرین از لغو تابعیت صدها بحرینی

  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود/ گزینه قطعی ملت ایران مقاومت است
33 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   ۲۰۳۰ چگونه برای غرب سرباز تربیت می‌کند؟
29 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  جانشین و معاون هماهنگ کننده کل سپاه منصوب شدند
20 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   حجاب امنیتی است / بی قانونی علیه قانون؟!
16 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  حاج‌احمد شهید شده است!
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   با افزایش معرفت جامعه، گفتمان های انقلابی را تقویت کنید/ همراهی طلاب و بزرگان حوزه با نهضت امام(ره) جزو وظایف ذاتی و هویتی حوزه بود
14 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  دشمنان دیگر توان و ظرفیتی برای فعال کردن ندارند
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   عباس عبدی: ترامپ اهل مذاکره نیست و تماس با او مفید نیست ولی باید مذاکره کنیم
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  منطقه به یک میدان آتش بالقوه برای آمریکایی‌ها تبدیل شده است
15 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 3)
   جملات قصارتان را کجای دلمان بگنجانیم؟
13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)