خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  رهبر انقلاب خواسته‌اند در مجمع تحول ساختاری صورت گیرد
  پرده اول دادگاه میکونوس
  خاطره‌ شنیده‌نشده‌ای از رهبر انقلاب درباره‌ انتخاب فرمانده نیروی هوایی ارتش
  FATF و بوسه بر پنجه گرگ
  حقیقت را نمی‌توان از زبان دشمن شنید
  افشاگری فریب‌خورده منافقین
  سالک: سران فتنه در سایه رحمت نظام دارند صفا می‌کنند
  در سوگ یک واعظ انقلابی
  اگر fatfاجراشود...
  ذوق‌زدگی رادیو سیا از اظهارات دو نماینده فراکسیون امید
  محمود صادقی هم به منتقدان حفظ برجام پیوست
  «شو آف» منافقین
  برنامه آمریکا استفاده از باقیمانده تکفیری‌هاست
  برخی کشورها مجبور به پذیرش قدرت منطقه ای ایران شده اند
  بازی کثبف اصلاحات با نظام
  بایدها و نبایدهای اقدام متقابل ایران در حمایت از سپاه
  دیدار حاج قاسم و حجت الاسلام رییسی
  از خواب گران خیز!
  بازتاب صحبت های رئیس جمهوری در مراسم روز ارتش
  چه کسانی به دنبال انحلال ارتش بودند؟
  تعامل سلبریتی‌های وطنی و رسانه‌های غیر وطنی
  هدف امریکا از تروریستی نامیدن سپاه چیست
  قدم به قدم تا دیپلماسی واقع‌گرایانه
  واکنش «مهدی محمدی» به مسدود شدن اینستاگرام فرماندهان سپاه
  تکلیف صفحه جدید "حاج قاسم" مشخص شد
  شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا تشکیل شد
  ارتش 40 سال در کنار ولایت و مردم است/ همه مردم کنار سپاه بودند و خواهند بود
  اقتدار نظام دشمنان را به استیصال کشانده است
  هشت روایت جذاب از رهبر انقلاب درباره ارتش
  بررسی FATF از دستور کار مجمع خارج شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 224692صفحه نخست » یادواره ها و خاطرات دوشنبه، 15 بهمن 1397 - 13:15
به هاشمی گفتم چرا پس از فتنه، موسوی را خدوم خطاب کردی؟
شهیدخبر: ما آن آقای هاشمی را قبول داریم که 1) زیر خیمه انقلاب باشد. 2) پشت سر رهبری باشد. ما نه آقای هاشمی که هر کسی را با این ملاک می‌سنجیم. اول داخل خیمه انقلاب باشد و بیرون نرود، دوم پشت سر مقام معظم رهبری باشد. اگر کسی این ادعا را هم بکند که من در کنار رهبری هستم، ما آن ادعا را هم قبول نداریم، باید پشت سر رهبری باشد. این شخصیت برای ما فرق نمی‌کند، می‌خواهد هاشمی باشد یا احمدی‌نژاد یا هر کس دیگری.
  
محمد نبی حبیبی دبیر کل فقید حزب مؤتلفه اسلامی، از جمله افراد انقلابی بود که در ایام فتنه سال 88، بر خلاف برخی خواص که سکوت را به شناساندن عوامل فتنه به مردم ترجیح دادند، نقش فعالی در غبار زدایی از چهره فتنه و سران فتنه ایفا کرد. 
 
به گزارش رجانیوز، مرحوم محمد نبی حبیبی که چند روزی از درگذشت‌اش می‌گذرد، در مصاحبه‌ای که در شهریور ماه سال 90 با رجانیوز داشته است، صراحتاً مواضع خود و حزب قدیمی مؤتلفه اسلامی در قبال فتنه سال 88، سران فتنه و مهم تر از همه، در مقابل سیاست مرموزانه مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن ایام را تصریح می‌کند. از همین رو رجانیوز، به بهانه فوت ایشان، به بازخوانی بخشی از گفتگوی مفصل مرحوم حبیبی می‌پردازد. 
 
دبیر کل فقید مؤتلفه اسلامی صحبت های خود درباره فتنه 88 را اینگونه آغاز می‌کند: « 10 روز پس از انتخابات، مقام معظم رهبری به مهندس موسوی یک ملاقات دادند. معلوم است که نیت ایشان چه بوده. می‌خواستند این آدم لجوج یک‌دنده را هدایت کنند. ایشان شایسته این هدایت نبود و بعد از ملاقات هم کارهایش را تشدید کرد. ما هم از خدا پنهان نیست، از شما هم پنهان نباشد که جمعی از ما هم در هفته سوم بعد از انتخابات تصمیم گرفتیم با آقای مهندس موسوی ملاقات کنیم، یعنی احساس کردیم حالا که آقا ملاقات می‌دهند، معلوم می‌شود ما هم ولو به احتمال خیلی ضعیف بتوانیم مهندس موسوی را از موضع نادرستی که در مقابل آقا گرفته، برگردانیم، باید این کار را بکنیم.»
 
تناقض رفتاری موسوی
حبیبی در ادامه به افراد حاضر در ملاقات با موسوی اشاره کرده و می‌گوید:
« در آن ملاقات آقای عسگراولادی، آقای باهنر، آقای کوهکن، آقای مهندس میرسلیم بودند و آقای آل‌اسحاق. پیغام جمع ما این بود: شما که می‌گویید قانون‌گرا هستم، قانون راه گذاشته. راه هم این است که رأی‌ها بازشماری شود و اگر هزاران صندوق هم ایراد دارند، نماینده معرفی کن که بروند رأی‌ها را دوباره بشمرند. ایشان در آن جلسه می‌پذیرد و شب که خبر شدیم پذیرفته، خیلی خوشحال شدیم، اما یکی دو روز بعد یک بیانیه داد که معلوم شد مشاورینش رأی او را زده‌اند»
 
محمد نبی حبیبی در ادامه مصاحبه خود با رجانیوز به تناقض رفتاری موسوی نیز اشاره می‌کند:
«یکی از علامات چندگانه عمل کردن مهندس موسوی، به نظر من همین ملاقات است. از یک طرف می‌گوید من قانون‌گرا هستم. از آن طرف می‌گوییم بفرستید با حضور نماینده شما بازشماری شود او بجای تمکین در مقابل قانون آن دروغ بزرگ تقلب را القا کرد. البته بعداً وقتی دید تقلب، بار حقوقی دارد، گفت در مهندسی انتخابات چنین و چنان شده
 
وی ادامه می‌دهد: «ما در موضعی سئوال کردیم آقای مهندس!، مهندسی مربوط به قبل از رأی‌گیری است. شما اگر واقعاً به این مهندسی پی برده بودید، چرا شب انتخابات نیامدید و نگفتید که مهندسی انتخابات طوری است که من انتخاب نمی‌شوم، کس دیگری انتخاب می‌شود و من منصرف شده‌ام. این علامت این است که کلمه مهندسی را که بار حقوقی آن کمتر است به‌جای تقلب به کار می‌برد.»
 
خاتمی با فتنه گران همراهی کرد
حبیبی در پاسخ به این سوال که مواضع محمد خاتمی در ارتباط با فتنه چگونه بود؟، پاسخ می‌دهد:
«آقای خاتمی با همراهی‌هایی که به‌خصوص بعد از انتخابات با آوردن مردم به خیابان‌ها کردند، به هیچ وجه نمی‌توانند بگویند من نسبت به فتنه موضع نداشتم. ایشان با کسانی که مایل بودند برخوردهای خیابانی انجام شود، همراهی کردند. البته آقای خاتمی این روحیه «چنان با نیک و بد سر کن که بعد از مردنت عرفی/ مسلمانت به زمزم شوید و هندو بسوزاند» را دارند، ولی در انقلاب این‌جور روحیه‌ها در مواقع خطیر جواب نمی‌دهد. وقتی آقای موسوی می‌گوید در انتخابات تقلب شده و حرف‌های نادرست ضدانقلاب دیگری هم می‌زند. آقای خاتمی حتی یک بار تا به حال نگفته که در انتخابات تقلب نشده.»
 
همچنین در ادامه عنوان می‌کند: «آقای خاتمی تا به حال حتی یک بار نگفته که ما تقلب در انتخابات را قبول نداریم و این را رد نکرده است. هر کس بگوید که در انتخابات تقلب شده ـ‌چون بین خودم و خدای خودم این تقلب را قبول ندارم‌ـ به اعتقاد من ولو ناآگاهانه جزو سران فتنه هست. اتهام تقلب در انتخابات یعنی لکه‌دار کردن حیثیت جمهوری اسلامی
 
محمد نبی حبیبی که سابقه استانداری سه استان فارس، تهران و خراسان را در کارنامه خود دارد، در ارتباط با امکان وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 نیز می‌گوید: «من چون در سه استان کشور، استاندار و سال‌ها رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان بودم، صریحاً به عنوان یک کارشناس می‌گویم که این ادعای شیطانی اینها اصلاً در جمهوری اسلامی امکان ندارد که 10 میلیون بالا و پایین شود. سر هر صندوقی بین 10 تا 15 نفر از سلیقه‌های مختلف ایستاده‌اند، چطور ممکن است چنین اتفاقی بیفتد؟ این حرف از نظر فنی غیرممکن است که در یک انتخاباتی ده میلیون رأی جابه‌جا شود. آقای موسوی خودش هم بعداً متوجه شد که حرف نادرستی زده و تبدیل تقلب به مهندسی به خاطر همین صورت گرفت. هر کسی با ترویج این نظر نادرست که در انتخابات تقلب شده است، همراهی کرده، بخواهد یا نخواهد جزو سران فتنه است.»
 
مرحوم حبیبی در پاسخ به این سوال که «آیا شما چیزی به نام خواص مردود را قبول دارید؟ و اگر قبول دارید، از مصادیق آن نمونه‌هایی را ذکر کنید»، صحبتهای خود را اینطور ادامه می‌دهد:
«دوست دارم از ذکر مصداق خودداری کنم، ولی اینکه بعضی از خواص، مردود شدند، قبول دارم. آنهایی که در مقابل ادعاهای شیطانی مهندس موسوی درباره تقلب در انتخابات همراهی هم نکردند، ولی سکوت کردند، این سکوت آنها جزو همراهی حساب می‌شود، بنابراین اگر جزو خواص هم باشند، حداقل در این مقوله‌ها مردود شده‌اند.»
 
دبیر کل فقید حزب مؤتلفه اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار رجانیوز که می‌پرسد «چند وقت پیش حزب مؤتلفه دیداری به عنوان دیدار خانواده شهدای خرداد ماه با آقای هاشمی داشت و موجب اعتراض‌های شدید برخی  از اصول‌گرایان به حزب مؤتلفه شد. گفته می‌شود در جلسه ای که پیش از جلسه اصلی به صورت خصوصی برگزار شده،‌ در آنجا شما انتقادهای گسترده و شدیدی نسبت به مواضع آقای هاشمی و خانواده ایشان داشتید. در این دیدار چه گذشت؟»، پاسخ می‌دهد: «در این باره توضیح مفصل می‌دهم و خواهشم این است که تفصیل آن را بنویسید. اولاً ما هر سال در حول و حوش 26 خرداد که سالگرد شهادت شهدای اولیه مؤتلفه اسلامی در سال 44 است، هم مراسم داریم و هم ملاقات‌هایی با سران قوای کشور انجام می‌دهیم. این سران عبارتند از: رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس. یعنی مبنای این ملاقات، جایگاه حقوقی افراد است. بنابراین ما با سران قوا و تشخیص مصلحت ملاقات می‌کنیم. مطابق معمول، این تقاضاها را برای ملاقات فرستادیم. آقای هاشمی پاسخ دادند و این ملاقات بین خانواده‌های شهدا و مدیران مؤتلفه با ایشان انجام شد.»
 
مرحوم حبیبی در این رابطه ادامه می‌دهد: «شاید یک هفته یا حدود ده دوازده روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری، یعنی بعد از آن نامه آقای هاشمی و بعد از خطبه‌های 29 خرداد مقام معظم رهبری، بنده و آقای بادامچیان با آیت‌الله یزدی ملاقاتی داشتیم. بنده در این ملاقات خصوصی این مطلب را به آیت‌الله یزدی عرض کردم که آقای هاشمی سه چهار روز قبل از انتخابات، نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشتند که ما نه تنها هیچ قسمتی از این نامه را تأیید نمی‌کنیم، بلکه کل آن را رد می‌کنیم.»
 
ما هاشمی انقلابی را قبول داریم
وی عنوان می‌کند«در اینجا جمله‌ای را بگویم که ما آن آقای هاشمی را قبول داریم که 1) زیر خیمه انقلاب باشد. 2) پشت سر رهبری باشد. ما نه آقای هاشمی که هر کسی را با این ملاک می‌سنجیم. اول داخل خیمه انقلاب باشد و بیرون نرود، دوم پشت سر مقام معظم رهبری باشد. اگر کسی این ادعا را هم بکند که من در کنار رهبری هستم، ما آن ادعا را هم قبول نداریم، باید پشت سر رهبری باشد. این شخصیت برای ما فرق نمی‌کند، می‌خواهد هاشمی باشد یا احمدی‌نژاد یا هر کس دیگری.»
 
پس از این سخنان، مرحوم حبیبی به ملاقات با مرحوم هاشمی اشاره می‌کند: «در همان ملاقات که دو بخش عمومی و خصوصی داشت، در بخش خصوصی به مطالبی که ایشان در اسفندماه سال 89 اظهار کردند. در همان جلسه چند نفره‌ای که در اسفند 89 با ایشان داشتیم به ایشان این تذکر را دادیم که آقا! شما راجع به 25 بهمن صحبت کردید و قبول است که ایراد هم داشتید، ولی محکوم نکردید. ما از رئیس تشخیص مصلحت نظام می‌خواهیم که 25 بهمن را محکوم کند، نه اینکه آن را یک تخلف عادی تلقی کند.»
 
هاشمی موسوی را خدوم دانست!
وی ادامه می‌دهد: «در ملاقات 26 خرداد گفتیم آقای هاشمی! شما در ملاقات قبلی با ما و جای دیگری گفتید که من سر سه موضوع با کسی معامله نمی‌کنم: نظام اسلامی، ولایت فقیه و شخص آیت‌الله خامنه‌ای. ما پشتیبان صددرصد این حرف‌ها هستیم و ماهیت حزب مؤتلفه هم این را نشان می‌دهد و ما در بحران‌ها نشان داده‌ایم که از این مواضع عدول نمی‌کنیم. به هر حال به آقای هاشمی گفتیم به مناسبت فوت پدر آقای موسوی برای ایشان تسلیت فرستادید. ما هم معترض به تسلیت فرستادن شما نیستیم. ولی به یک قسمت از آن معترضیم. شما چرا مهندس موسوی را خدوم خطاب کردید؟ آقای مهندس موسوی از نظر ما نه‌تنها خدوم نیست که خیانت کرده، یعنی هر کاری از دستش برمی‌آمده، کرده. چنین عنصری را چطور خدوم نامیده‌اید؟ آقای هاشمی گفتند ممکن است من خیلی‌ها را قبول نداشته باشم، ولی وقتی که مصیبتی برایشان پیش می‌آید، تسلیت هم می‌گویم. ما گفتیم روی تسلیت دادن اعتراضی نداریم، روی کلمه خدوم اعتراض داریم. آقای هاشمی به این حرف ما هیچ پاسخی ندادند که من خدوم می‌دانم یا نمی‌دانم
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: کاری کنید که نظامیان آمریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شوند
19 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید/ امروز دست انقلاب در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  همه تحریم‌های آمریکا علیه سپاه
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   امام خامنه‌ای: دشمنان جمهوری اسلامی نفس‌‌های آخر را می‌کشند/حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  درمان و اشتغال محورهای اصلی فعالیت بنیاد شهید در سال جدید است/ ستاد بحران برای کمک رسانی به سیل زدگان در بنیاد شهید تشکیل شده است
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نیروهای ارتش آمریکا در غرب آسیا دست از پا خطا کنند با آنها برخورد قاطع خواهیم کرد
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بیانیه بنیاد شهید در پی حرکت خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبر انقلاب اجازه دهند «سپاه» تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کند
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  از داعشی خواندن جمهوری اسلامی تا تخریب علنی امام خمینی(ره)
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   شهیدی که پیکرش بعد از ۴ سال سالم به خانه بازگشت
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)