خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  رهبر انقلاب خواسته‌اند در مجمع تحول ساختاری صورت گیرد
  پرده اول دادگاه میکونوس
  خاطره‌ شنیده‌نشده‌ای از رهبر انقلاب درباره‌ انتخاب فرمانده نیروی هوایی ارتش
  FATF و بوسه بر پنجه گرگ
  حقیقت را نمی‌توان از زبان دشمن شنید
  افشاگری فریب‌خورده منافقین
  سالک: سران فتنه در سایه رحمت نظام دارند صفا می‌کنند
  در سوگ یک واعظ انقلابی
  اگر fatfاجراشود...
  ذوق‌زدگی رادیو سیا از اظهارات دو نماینده فراکسیون امید
  محمود صادقی هم به منتقدان حفظ برجام پیوست
  «شو آف» منافقین
  برنامه آمریکا استفاده از باقیمانده تکفیری‌هاست
  برخی کشورها مجبور به پذیرش قدرت منطقه ای ایران شده اند
  بازی کثبف اصلاحات با نظام
  بایدها و نبایدهای اقدام متقابل ایران در حمایت از سپاه
  دیدار حاج قاسم و حجت الاسلام رییسی
  از خواب گران خیز!
  بازتاب صحبت های رئیس جمهوری در مراسم روز ارتش
  چه کسانی به دنبال انحلال ارتش بودند؟
  تعامل سلبریتی‌های وطنی و رسانه‌های غیر وطنی
  هدف امریکا از تروریستی نامیدن سپاه چیست
  قدم به قدم تا دیپلماسی واقع‌گرایانه
  واکنش «مهدی محمدی» به مسدود شدن اینستاگرام فرماندهان سپاه
  تکلیف صفحه جدید "حاج قاسم" مشخص شد
  شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا تشکیل شد
  ارتش 40 سال در کنار ولایت و مردم است/ همه مردم کنار سپاه بودند و خواهند بود
  اقتدار نظام دشمنان را به استیصال کشانده است
  هشت روایت جذاب از رهبر انقلاب درباره ارتش
  بررسی FATF از دستور کار مجمع خارج شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 221830صفحه نخست » بین المللشنبه، 22 دی 1397 - 21:50
بدون رُتوش از دستگیری تفنگداران آمریکایی
 بدون رُتوش از دستگیری تفنگداران آمریکاییشهیدخبر: ساعت ۱۶:۳۰ سه شنبه مورخ ۲۲ دی، دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل 10 تفنگدار مسلح که وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحد‌های شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.
  

اتمسفر ایران اسلامی طی چند سال اخیر شاهد اتفاقات و رخدادهایی بوده که علاوه بر اینکه هرکدام در جای خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است در سال های متمادی نیز می توان آثار آن را به نظاره نشست.

در این بین «دی» به ماهی برای تاریخ سازی مردم غیور ایران اسلامی تبدیل شده و حماسه های آن در اذهان ملت ایران و بلکه جهانیان جاودانه شده اند. یکی از این حماسه ها خاکسپاری فتنه سال 1388 است، حماسه ای که مردم در این روز به صحنه آمدند و بساط فتنه گران داخلی و خارجی را جمع کردند.

این حضور حماسی پس از آن رغم خورد که پس از انتخابات سال 88، کشور وضع آرامی نداشت و استکبار جهانی با طراحی و توطئه در خارج و برخی عناصر داخلی خیال انقلاب رنگین و مخملی را در سر می پروراند اما مردم حماسه ساز ایران اسلامی با حضور به موقع این فتنه را در نطفه خفه کردند تا استکبار جهانی خیال نفوذ و دست درازی به میهن را به گور ببرد.

اما سه سال است که دی ماه برای مردم استان بوشهر به ماهی که تداعی کننده شجاعت، جسارت و شهامت دریادلان نیروی دریایی سپاه و خاطرات و جان فشانی های دلیرمردان و تاریخ سازانی چون رئیسعلی دلواری ها، نادر مهدوی ها و بیژن گردها تبدیل شده است.

فلش بکی بدون رُتوش به 22 دی ماه 94

روز سه شنبه 22 دی ماه سال 1394 باراک اوباما رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا طی سخنانی در نشست کنگره عنوان کرد که «آمریکا قدرتمندترین کشور روی کره زمین است، دیگران حتی به ما نزدیک هم نیستند، هزینه ای که ما برای نیروی نظامی خود می کنیم از جمع بودجه نظامی هشت کشور بعد از ما بیشتر است، نیروهای نظامی ما بهترین جنگجویان در طول تاریخ جهان هستند»؛ اما تنها چند دقیقه پس از سخنرانی وی و در حالیکه هنوز عرق روی پیشانی او خشک نشده بود، 10 تفنگدار آمریکایی با تمامی تجهیزات و ادوات نظامی مدرن و پیشرفته در آبهای خلیج فارس و در نزدیکی جزیره فارسی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شدند. جزیره ای که شاید تا پیش از این کمتر کسی نام آن را به گوش شنیده بود اما خیلی سریع به عنوان محل شهامت و شجاعت فرزندان رئیسعلی در کانون توجهات قرار گرفت.

روایت دستگیری آمریکایی ها توسط سپاه به نقل از آنچه که در رسانه ها عنوان شده

ساعت ۱۶:۳۰ سه شنبه مورخ ۲۲ دی، دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل 10 تفنگدار مسلح که وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحد‌های شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.

از ۱۰ تفنگدار مستقر در دو شناور توقیف شده ۹ نفر تفنگدار مرد و یک نفر تفنگدار زن بودند که در سه مایلی آب‌های سرزمینی جزیره فارسی قرار گرفته بودند. پس از بازرسی شناور‌های آمریکایی مشخص شد که آن‌ها علاوه بر تجهیزات فنی، سلاح‌های سبک و نیمه سنگین نیز به همراه خود داشته‌اند.

صبح روز سه شنبه ۲۳ دی و در حالیکه حدود ۱۷ ساعت از دستگیری تفنگداران آمریکایی می‌گذشت، سردار «علی فدوی» فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: متاسفانه پس از توقیف شناور‌های مزبور شاهد بودیم که نیروی دریایی آمریکا و ناو این کشور برای مدت ۴۰ دقیقه رفتار غیرحرفه‌ای از خود نشان داد و تحرکات هوایی و شناوری را در منطقه داشت که این امر نشان دهنده عدم تعهد آمریکا در رابطه با تامین امنیت و آرامش در منطقه است.

در هنگام دستگیری تفنگداران آمریکایی، ناوگروه هواپیمابر «ترومن» آمریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب‌های بین‌المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است. همچنین ناوگروه هواپیمابر «شارل دوگل» فرانسه نیز در شمال شرقی جزیره فارسی در آب‌های بین المللی در حال گشت زنی بوده است.

رهاسازی آمریکایی ها

حوالی ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه 23 دی و در حالیکه هنوز ۲۴ ساعت از دستگیری تفنگداران آمریکایی نگذشته بود، سردار فدوی اعلام کرد که «بررسی‌ها نشان می‌دهد ورود نظامیان آمریکایی به داخل آب‌های سرزمینی ایران به دلیل خرابی سیستم‌های ناوبری بوده و موضوع در حال حل شدن است».

سرانجام در ساعت ۱۳:۳۰ روز ۲۳ دی ۱۳۹۴، سپاه در اطلاعیه‌ای با اشاره به قطعیت غیر عمدی بودن ورود غیر قانونی و غیر مجاز شناور‌های رزمی آمریکایی به آب‌های سرزمینی ایران در خلیج فارس، از رهاسازی تفنگداران دستگیر شده امریکایی در آب‌های بین المللی خبر داد.

روایت سردار سلامی از صدای لرزان شیطان

سردار «حسین سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه سه روز بعد از دستگیری و رهاسازی تفنگداران آمریکایی، ماجرا را اینگونه روایت کرد: «بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری در جهان نتوانسته بود یک نظامی آمریکایی را دستگیر کند، اما وقتی این نظامیان وارد آب‌های ما شدند شناور‌های کوچک ایرانی با تعداد نیروی کمتر مانند عقاب آن‌ها را محاصره و دستگیر کردند و این 10 تفنگدار در مقابل پنج شش جوان پاسدار سر تسلیم فرود آوردند. آمریکایی‌ها در ناو هواپیمابرشان که دارای شصت هواپیمای جنگی و پنج هزار نفر خدمه است دچار دستپاچگی شده و سراسیمه بودند و پی‌درپی هواپیما‌های خود را به پرواز در می‌آوردند و ما صدای لرزان این ابرقدرت را می‌شنیدیم. در ادامه واحد‌های شناور ما بلافاصله جزیره فارسی را پوشش دادند و اعلام کردند در صورتی که حرکت کوچکی از شما سر بزند پاسخ کوبنده‌ای از ایران دریافت خواهند کرد. بعد از آن صدای عجز و التماس مقامات سیاسی‌شان شنیده شد که طی تماس‌هایی تقاضای آزادی این تفنگداران دریایی را می‌کردند؛ ما نیز طی بررسی‌هایی که انجام شد فهمیدیم این تفنگداران بدون قصد وارد آب‌های ایران شده‌اند. این تفنگداران دریایی پس از دستگیری گریه می‌کردند، اما مهربانی پاسداران ما باعث احساس آرامش آنان شد. آمریکایی‌ها متواضعانه به اقتدار ما اقرار کردند و ما نیز به دلیل اینکه تشخیص دادیم این تفنگداران دریایی غیر عمد وارد آب‌های ایران شده بودند آن‌ها را رها کردیم و حتی سلاح‌هایشان را هم به آن‌ها بازگرداندیم. آقای ظریف به سردار فدوی گفته بود که کری (وزیر خارجه آمریکا) به شکل تمنا و خواهش درخواست می‌کرد که این نیرو‌ها آزاد شوند و گفته بود که اشتباه رخ داده است و آقای ظریف هم درخواست و ادبیات آمریکایی‌ها را به ما منتقل می‌کرد.»

اما حالا با گذشت سه سال از این اتفاق مردم ما هنوز دوست دارند ابعاد تازه ای را باخبر و خاطرات شیرین این ماجرا را زنده کنند. خبرنگار خبرگزاری فارس به مناسبت سومین سال دستگیری تفنگداران آمریکایی در آبهای خلیج فارس و برای بازخوانی این رویداد از زاویه ای دیگر به سراغ محمد هادی حاجی زاده خبرنگار صدا و سیمای مرکز بوشهر رفته که به عنوان تنها خبرنگار برای تهیه گزارش این رویداد مهم در همان روز به جزیره فارسی اعزام شده بود.

دستگیری تنفگداران آمریکایی در خلیج فارس به روایت تنها خبرنگار حاضر در صحنه

محمد هادی حاجی زاده ماجرا را اینگونه روایت می کند: روز 23 دی ماه سال 94 ساعت حوالی 6:15 دقیقه صبح بود که معاون خبر صدا و سیمای مرکز بوشهر با من تماس گرفت و موضوع دستگیری چند تفنگدار آمریکایی را به صورت مختصر توضیح داد و گفت که باید برای تهیه گزارش به جزیره فارسی اعزام شوی. من هم سریع آماده شدم و رفتم صدا و سیما و به همراه دو تصویربردار(آقایان امیری و پورحیدر) به سپاه منطقه دوم نیروی دریایی رفتیم. حوالی ساعت 8:45 دقیقه به همراه تعدادی از پاسداران با هلی کوپتر به جزیره فارسی اعزام شدیم. حدود یک ساعت و 10 دقیقه طول کشید تا به جزیره رسیدیم. بعد از پیاده شدن بلافاصله به سراغ قایق های آمریکایی که لنگر انداخته بودن رفتیم. قایق ها مملو از ادوات نظامی و مهمات آمریکایی و اغذیه و خوراکی هایی کشورهای عربی بود.

تصاویر قایق ها را که تهیه کردیم به محل استقرار تفنگداران آمریکایی رفتیم. آنها را در ساختمان نوسازی نگه داشته بودند. این ساختمان یکی از بهترین ساختمان های جزیره بود و در چند سال اخیر که برای گلباران محل شهادت شهید مهدوی به جزیره فارسی می رفتیم در این ساختمان مستقر می شدیم. خلاصه اینکه به محض ورود به اتاق محل استقرار نظامیان آمریکایی یکی از آنها شروع به گریه کرد؛ تعداد آنها 10 نفر(9 مرد و یک زن) بود. به همراه مترجم به جلو رفتم و از او علت گریه کردن را پرسیدم. سرباز آمریکایی در جواب سوال گفت که «شما می خواهید ما را بکُشید به همین دلیل دوربین را داخل آوردید». تصور سربازان آمریکایی در ذهن از سپاه ایران، داعش بود چون داعشی ها معمولاً قبل از قتل و اعدام از اسیران خود فیلم تهیه می کنند.

به دلیل وقت کمی که داشتیم سریع مصاحبه را با فرمانده آمریکایی ها شروع کردم و علت این اتفاق را پرسیدم که او در جواب گفت «ما از کویت به سمت بحرین حرکت می کردیم و در اثر اشتباه وارد آبهای ایران شدیم». من مجددا پرسیدم چرا؟ که او گفت «اشتباه کردیم و بابت این اشتباه عذرخواهی می کنیم». سعی می کردم وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهم چون تنها خبرنگار حاضر و به نوعی نماینده رسانه های ایران و جهان و روایتگر این اتفاق بودم.

از فرمانده نظامیان آمریکایی هم نحوه برخورد را پرسیدم که در جواب عنوان کرد «برخورد خیلی خوب و کاملا محترمانه و انسانی بود». من درخواست داشتم که با تنها خانمی که همراهشان بود هم مصاحبه ای داشته باشم، آن خانم هم موافقت کرد: گویا نیروی فنی این تیم بود و از نحوه برخورد سپاه با آنها تعریف می کرد و می گفت که در برخوردها مشکلی نداشتیم.

پاسداران نیز به محض اینکه مصاحبه را تمام کردیم آمریکایی ها را برای رهاسازی فراخواندند، ما هم برای گرفتن گزارش رو به دوربین در لحظه رها سازی آماده شدیم و همزمان که نظامیان آمریکایی وارد قایق های خود می شدند ما هم سوار هلیکوپتر شدیم و تصاویر هوایی رهاسازی آنها را ضبط کردیم. این رهاسازی حدود نیم ساعت زمان برد و به محض اینکه آنها به ناو خود نزدیک شدند ما هم صحنه را ترک کردیم.

ساعت حدود 14 بعدازظهر بود که با هلی کوپتر به بوشهر رسیدیم و به همراه تعدادی از پاسداران خیلی سریع به صدا و سیما رفتیم و کار تدوین گزارش را شروع کردیم. دیگر همکاران واحد خبر هم همکاری کردند و خبر را پیاده سازی، تنظیم و روی سایت بارگذاری کردند. از آن طرف صدا و سیمای تهران نیز اصرار داشت که سریع تصاویر را ارسال کنیم. ما هم با حساسیت تمام و با در نظر گرفتن منافع و مصالح ملی و دیگر ابعاد، تصاویر را تدوین و به تهران ارسال کردیم که بلافاصله از شبکه خبر و دیگر رسانه های ملی و سپس در رسانه های بین المللی پخش شد.

یادم هست بلافاصله آقای جو بایدن معاون باراک اوباما پس از اطمینان از آزادی در مصاحبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز گفت «که از ایران بابت این اتفاق عذرخواهی نمی کنیم». پس از این مصاحبه جو بایدن، سریع از معاونت خبر تهران با بنده تماس گرفتن و پرسیدن که آیا تصاویری از عذرخواهی نظامیان آمریکایی هم دارید؟ من هم گفتم بله داریم. تهران از ما خواست که این تصاویر را سریع برای آنها ارسال کنیم. ما هم به سرعت پس از تدوین فرستادیم و ویدئوی بخش عذرخواهی فرمانده ناوی های آمریکا پخش شد. این فیلم آب سردی بر پیکره آنها بود، این عذرخواهی آمریکایی ها خیلی مهم بود و تصاویر در کل خبرگزاری ها منتشر شد.

کار خدا

به فاصله ۱۹ روز از دستگیری و رهاسازی تفنگداران نظامی آمریکا(۱۱ بهمن ۱۳۹۴)، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چهار تن از فرماندهان این نیرو که در جریان توقیف شناور‌های آمریکایی و بازداشت تفنگ‌داران متجاوز آمریکا در محدوده‌ی جزیره‌ی فارسی، اقدام شجاعانه و به‌هنگام کرده بودند، به افتخار دریافت «نشان فتح» از دست حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا نائل شدند. همچنین فرمانده کل قوا با تشویق درجه و ارشدیت به سایر فرماندهان و کارکنان مربوط به این عملیات حسب درخواست ستاد کل نیرو‌های مسلح موافقت کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار پاسدارانی که متجاوزان آمریکایی به آب‌های ایران را بازداشت کردند، فرمودند: کار شما بسیار عالی، جالب و به هنگام بود و در واقع باید این حادثه را کار خدا دانست که آمریکایی ها را به آبهای ما کشاند تا با اقدام به هنگام شما، آنگونه با دست‌هایی که بر سر گذاشته بودند، بازداشت شوند.

بر اساس این گزارش، اکنون در سالروز این رویداد تاریخی دفتر خاطرات شیرین این حماسه را ورق و مرور می کنیم تا این دست درازی‌ها برای جهان استکبار و ایادی آنها درس و عبرت شود.

گزارش: سیدحسین موسوی

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/10/23 - 21:03 |     0     0     |
به نظرم مهم ترین عالم نیروی ایمان بچه های سپاه پاسدارانه خداوند به نیرو های سپاه ایمان حسینی عطا فرماید...

حمید
| 1397/10/24 - 15:22 |     0     0    
پاسخ: الهی شکر که سپاه پاسداران با قدرت پشتوانه این ملت است درود بر شرف مردان حافظ امنیت

فرزاد
| 1397/10/24 - 09:17 |     0     0     |
مردم ما مردم سختی‌ها هستند لذا دشمنان بدانند با قدرت نشأت گرفته از حرمت خون شهدای‌مان و هدایت‌های رهبری معظم انقلاب به هرگونه تجاوز به آسمان کشورمان به مانند فرود هواپیمای ریگی و فرود اجباری نظامیان ناتو و همچنین برخورد قاطعانه با هواپیماهای آمریکایی در قائله دستگیری تفنگداران آمریکایی و با تأسی از 8 سال دفاع مقدس و هماهنگ با سپاه، ارتش و بسیج مردمی جواب کوبنده‌ای به هرگونه تجاوز از سوی دشمنان خواهد داد.

علی اکبری
| 1397/10/24 - 15:22 |     0     0     |
ابهت و همینه امریکا باید در تمام کشورهای دنیا شکسته شود آبروی ارتش و تفنگداران امریکا باید همیشه برده شود در جهان باید ارتش امریکا از مردم دنیا کتک بخورد . فروپاشی این لکه ننگ دنیا باید هر چه زودتر انجام شود و این کشور تجزیه شود ازتون میخام هر که هستید برای فروپاشی امریکا در نمازهاتون دعا کنید


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: کاری کنید که نظامیان آمریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شوند
19 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید/ امروز دست انقلاب در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  همه تحریم‌های آمریکا علیه سپاه
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   امام خامنه‌ای: دشمنان جمهوری اسلامی نفس‌‌های آخر را می‌کشند/حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  درمان و اشتغال محورهای اصلی فعالیت بنیاد شهید در سال جدید است/ ستاد بحران برای کمک رسانی به سیل زدگان در بنیاد شهید تشکیل شده است
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نیروهای ارتش آمریکا در غرب آسیا دست از پا خطا کنند با آنها برخورد قاطع خواهیم کرد
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بیانیه بنیاد شهید در پی حرکت خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبر انقلاب اجازه دهند «سپاه» تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کند
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  از داعشی خواندن جمهوری اسلامی تا تخریب علنی امام خمینی(ره)
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   شهیدی که پیکرش بعد از ۴ سال سالم به خانه بازگشت
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)