خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  تقلب، به روایت اسناد خاتمی
  طراحی کودتای "بنی‌صدر" در کرمانشاه با پشتیبانی عراق
  اگر بخواهیم صادرات نفت از منطقه را متوقف کنیم شرایط کاملاً متفاوت خواهد بود
  منافقین؛ از پیروزی انقلاب تا 30 خرداد 1360
  خامنه‌ای، نماد مقاومت و اقتدار
  تخلف هم ثابت نشد چه رسد به تقلب ۸ میلیونی
  با حرف زدن علیه رهبری بزرگ نمی‌شوی
  داستان خطبه‌های ۲۹ خرداد
  زنگنه: شهید تندگویان همیشه الگوی من بوده است!
  چرا پارتیزان‌های خلقی علیه مردم ایران دست به اقدام مسلحانه زدند
  اکانت فیک منافقین به توئیتر بازگشت!
  مهلت دو ماهه ایران در برجام قابل تمدید نیست
  مبل رهبر انقلاب پس از ۲۰ سال چه فرقی کرده است؟
  منصوری: اسناد دهه 60 باید منتشر شود
  سرانجام سیاست‌های آمریکا علیه ایران چیزی جز شکست نیست
  نقش بنی‌صدر در ترورهای دهه ۶۰
  آیا فهرست اموال مسئولان اطلاع رسانی عمومی می‌شود؟
  «تاج‌زاده» و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا
  نامه‌ سرگشاده آیت‌الله سبحانی به وزیر علوم+سند
  چرا رهبری نامه جهانگیری درباره FATF را به مجمع ارجاع دادند؟
  چه اتفاقی افتاد از برجام کنار کشیدید؟
  «مُرسی» تازه‌ترین قربانی اعتماد به آمریکا
  هشدارهای حقوقی درباره حفره های موجود در برجام
  مشروح مناظره درباره «وقایع ۸۸ و مفاسد اقتصادی
  کلیپ شنیدنی سایت رهبری در مورد مذاکرات
  پیام‌محرمانه به ایران درآستانه انتخابات آمریکا
  انگلیسی‌ها در پرستو‌سازی ید طولایی داشته‌اند
  دلیل دستگیری تاجزاده چه بود؟
  تذکرات رهبری و حاج قاسم خطاب به عربستان
  زیباکلام: حاضرم در مقابل آمریکا اسلحه دست بگیرم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 219462صفحه نخست » اقتصاد مقاومتیدوشنبه، 3 دی 1397 - 11:45
تمرکز بر جنگ اقتصادی از ضرورت های شرایط فعلی است
شهیدخبر: علی شمخانی گفت: تمرکز بر جنگ اقتصادی از ضرورت های این مقطع از انقلاب است و باید در مقابل اعمال تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کشور تسلیم ناپذیر بود.
  

دریابان علی شمخانی در دهمین سالگرد آیت الله غلامحسین جمی امام جمعه فقید آبادان در محل حسینیه ثارالله این شهرستان افزود: صبر و صداقت و مسئولیت پذیری از خصلت های تمام رزمندگان از جمله آیت الله جمی بود، ایشان وقتی شور رزمندگان را در آبادان می دید و غیرت آنها را سنجش می کرد این روحیه را به تهران منتقل می کرد و همین سبب شد تا فرمان تاریخی امام(ره) مبنی بر شکست حصر آبادان صادر شود و بر همین اساس عزم ملی در کشور شکل گرفت که مقاومت آبادان باید تقویت و حصر آبادان باید شکسته شود؛ علت این خواست ناشی از انسجام، وحدت، یکپارچگی، هم زیستی و هم نوایی موجود در آن مقطع آبادان بود.

وی تصریح کرد: در آن زمان این همزیستی ، هم نوایی و هم سازی در حد اعلا بود، کمی پائین تر از آبادان صدام بر روی دیوارهای خرمشهر نوشته بود آمده ایم که بمانیم، حصر آبادان باید شکسته شود، این شعار آمده ایم تا بمانیم مربوط به آن دوران بود که خمسه خمسه و توپ و محاصره، انواع کمبودها، فقر بهداشت و غذا و غیره بود و اینها افسانه نیست، اما یک مقاومت فعال هم وجود داشت، جهت و راهبرد هم بود و این راهبرد بیان شده توسط امام(ره) مورد در آن مقطع قبول همه بود که حصر آبادان باید شکسته شود.

دبیر شورای امنیت ملی یادآور شد: سوال من از علما، سیاسیون، نظامیان و حاضران در این محفل آن است اگر امروز آیت الله جمی بود و ندای ولایت را می شنید که توطئه تحریم اقتصادی را باید شکست و مقاومت فعال داشت و هر کس به نوبه خود باید تلاش سازگار با این مسئله از خود بروز دهد، آیت الله جمی چه می کرد؟ اینکه موج چهارم تحریم را باید شکست داد مرحوم آیت الله جمی چه اقدامی داشت؟

دریابان شمخانی گفت: امروز خواست ترامپ با خواست صدام حسین هیچ تفاوتی ندارد؛ ترامپ همانی را می خواهد که صدام می خواست و آن تضعیف ایران، اسلام و انقلاب، تحقیر ایرانیان، تجزیه ایران است، آیت الله جمی در آن زمان دو راهکار در آبادان برای مرکز محاصره دشمن بعثی داشت که همان تسلیم و یا مقاومت بود، و امروز هم ما همین دو راهکار را داریم.

آیت الله جمی راه مقاومت را دنبال کرد

وی اظهار کرد: ریزش و رویش وجود دارد؛ انتخاب راه درست و میدان درست کار بسیار دشواری است. آیت الله جمی راه مقاومت را دنبال کرد و مبتنی بر درخواست دیده بان در آن مقطع شعار حصر آبادان باید شکسته شود را از آخر جان گفت و آبادانی های رزمنده را بسیج کرد، شور و غیرت آنان را همچنان نگه داشت و این شعار را محقق کرد، امروز هم همین گفته می شود.

وی تصریح کرد: امروز هم همین گفته می شود، آمریکا غلط می کند ایران را محاصره و تحریم اقتصادی کند تا ایران را وادار به تسلیم خود کند، آن زمان برای مقابله با تجاوز صورت گرفته توسط صدام مقاومت فعال انتخاب شد این زمان برای مقابله با تحریم اقتصادی ایستادگی فعال انتخاب ما است، آیت الله جمی حتما این مسیر را انتخاب می کرد لذا هواداران جمی او را در این مسیر پاس خواهند داشت، هواداران شهدا در این مسیر خون شهدا را پاس خواهند داشت نه در مسیر تسلیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: امروز هم مانند آن روز، دشمنان عزت ایرانیان نگران الگو شدن ایران و ایرانیان هستند، دشمنِ برنامه توسعه و رشد ایران، اعتلای ایران، چشم انداز، الگوی پیشرفته ایرانی اسلامی هستند و اینها را بر نمی تابند، می گویند شما نباید موشک داشته باشید تا هر وقت ما خواستیم داعش علیه شما اقدام کند و شما هیچ کاری نکنید، شما نباید در منطقه وجود داشته باشید برای اینکه این نقشه کشور را محدودتر کنیم، تجزیه اش کنیم، شما نباید مردم سالاری داشته باشید، انتخابات دائم شما کشورهای شیخ نشینی که بر پایه قبیله و عشیره و والدین رئیس به دنیا می آیند و رئیس هم از دنیا می روند این الگو را بهم می ریزد.

دریابان شمخانی گفت: در آن زمان صدام می گفت من می خواهم مدافع جبهه شرقی اعراب باشم، انقلاب اسلامی الگوی جدیدی را به همه جا صادر می کند لذا به صدام پول دادند و آن را تحریک کردند که علیه کشورمان جنگ به راه بیندازد. امروز هم هم که برای حفظ جسد او باید نگهبان بگذارند و این خواست خدا بود و ناشی از مقاومت جمی، مردم آبادان و مردم خوزستان بود.

شکل گیری جنگ اقتصادی علیه ایران

وی افزود: ما امروز در جنگ هستیم، اما خمسه خمسه در آن نیست، بوی باروت به مشام نمی رسد، آمبولانسی آژیر نمی کشد، پالایشگاه آبادان آژیر نمی کشد، اما در جنگ هستیم، جنگی اقتصادی که برای محرومیت، فشار اقتصادی، برای وادار کردن  ما به تسلیم طراحی شده است.

وی اظهار کرد: امروز یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ما شکل گرفته است، دشمنان می گویند این شومی که در خون ایرانیان است به مفهوم آتش است و باید به کل ایران سرایت دهیم، باید فقر را تبدیل به انقلاب کنیم، باید یک جنگ روانی وسیع به راه بیندازیم که نارضایتی از نظام را بیشتر کنیم، کارگر و زنان را از حقوقشان ناراضی کنیم ، یک جنگ ادراکی تولید کنیم تا مردم آن چه را که در واقع دارد قبول نکند و آنچه را که نیست بپذیرند.

دریابان شمخانی تصریح کرد: در زمان جنگ ما این مشکل را نداشتیم و قدرت تبلیغاتی ما در مقابل رادیو بغداد عراقی ها یک بلند گو در خطوط مقدممان بود ، اما امروز فضای مجازی که ابزار برنده ای است را در اختیار دارند، باید توجه داشته باشیم آمریکا  تروریست اقتصادی، اسرائیل تروریست دولتی و سعودی تروریست تکفیری به اضافه ابزار روانی را بسیج کرده اند تا ایران را وادار به تسلیم کنند، جنگ اگر بود کدام مسیر را انتخاب می کردیم، ما باید درس پاسداشت دهمین سالگرد آیت الله جمی را استخراج کنیم.

وی یادآور شد: کار مار راحت نیست چرا که آن جنگ ملموس بود و این جنگ ناملموس است، در آن جنگ امثال اشخاصی همچون آیت الله جمی در میان مردم بود و انقلاب پیوستگی میان مردم و مسئولان قوی ایجاد کرده بود اما امروز این امر ضعیف شده است، این مردم نیستند که باید تغییر کنند بلکه این ما مسئولان هستیم که باید تغییر کنیم و مردم می پذیرند که یکپارچه شویم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ما باید تفاوت این دو جنگ را به خوبی بشناسیم و بشناسانیم، و راهبردی را که رهبر انقلاب ترسیم کرده است را همانطوری که در حصر آبادان عمل کردیم و به راهبرد عدم تسلیم و ایستادگی فعال عمل کنیم، همانطور که حصر آبادان شکسته شد حتما محاصره اقتصادی بدخواهان ایران شکسته می شود و ما از این آزمون پیروز بیرون می آئیم.

عمل کردن به شعارها

دریابان شمخانی افزود: وقتی سخن از مقاومت فعال به میان می آید، همانطور که در آبادان سلاح بر می داشتیم ومقاومت می کردیم امروز هم باید به شعرهایی که می دهیم عمل کنیم، همراهی با شعار انقلاب در زمان به تنهایی کافی نیست، همانطور که در محاصره آبادان طرح و برنامه و راهبرد و تاکتیک ترسیم شد برای این موضوع راحت تر می توان اینها را ترسیم و با هم متحد بود و عمل کرد؛ این در کشور در حال سامان یافتن است.

وی اظهار کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب شورای هماهنگی سران قوا، اقتصاد مقاومتی، ستاد مقابله با تحریم  را تشکیل می دهند در حقیقت برای ساماندهی وضعیتی است که پیشبرد و راهبرد تسلیم ایران توسط آمریکا را مایوس کند.

دریابان شمخانی تصریح کرد: در جنگ قبلی دشمن تا نزدیکی اهواز پیش آمد، امروز هم خیلی سعی کرد تا مواضع اقتصادی ما را اشغال کند، نمونه آن افزایش قیمت ارز بود که کنترل شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ما باید دشمن خود را به عقب برانیم و قطعا این کار را می توانیم انجام دهیم، دشمن با هوچی گری که از طریق رسانه های مختلف به راه انداخت قصد داشت تا در در ۱۳ آبان ارز را به بالاترین نرخ خودش برسانند و در کشورمان بحران ایجاد کنند اما نتوانستند و حتی مسیر ارز روند کاهشی در پیش گرفت، پس ما می توانیم.

دریابان شمخانی افزود: امروز ابزار مقابله با این شگرد را یاد گرفتیم و حتما می توانیم با آنان مقابله کنیم، اگر مقامت در آبادان و خرمشهر و حمیدیه شکل نمی گرفت خوزستان از ایران جدا می شد ما هم در ابتدای این جنگ جدید باید مقاومت کنیم و حتما قادر خواهیم بود همانطور که زمان صدام ایران را از اشغال پاکسازی کردیم، ایران را از آفت اقتصادی و تحریم برحذر بداریم اگر به طور منسجم عمل کنیم، اگر مبتنی بر قدرت داخلی عمل کنیم و داشته های بومی خود را اصل بدانیم و وزن اقتصاد خود را بر وزن های دیگر ترجیح دهیم حتما خواهیم توانست بر توطئه دشمنان غلبه کنیم.

وی اظهار کرد: نفت همیشه ابزار قوی مقابله با کشورهای بدون نفت بوده و هست، و این نمی تواند به عنوان ابزاری برای وارد آوردن فشار بر ما تبدیل شود،ما خویشتن داریمان را باید تغییر دهیم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: وحدت، انسجام، مدارا، ایثار، خود تحملی و سکوت پیشه گی را باید بر مدار شعار رهبری یعنی تسلیم ناپذیری حفظ کنیم و آن را باید به عنوان یک اصل اساسی در نظر بگیریم، حاشیه را اصل نکنیم و بر جنگ اصلی  که همان جنگ اقتصادی است تمرکز کنیم، این از ضرورت های این مقطع از انقلاب است.

وی یادآور شد: خروج از وضعیت انتظار، عمل فعال در فعال سازی مزیت های کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی و فن آوری هسته ای، اتکاء به مردم با نزدیکی و غرابت با آنان، مزیت های منطقه ای به عنوان قدرتی بزرگ برای ایران اسلامی، تبدیل حرف به عمل، هم راستا و هم ساز شدن با مردم، تهیه فهرستی از اقداماتی که باید به آنها عمل کنیم همه باید فعال شوند در غیر این صورت دشمن با استفاده از هر روزنه به دنبال وارد آوردن فشار بر ما است و به ناحق حمله می کند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  تظاهرات گسترده در عراق در اعتراض به سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران

  جنگ بعدی ۷ دقیقه است

  عکس/ استراحت جهادی

  عکس/ ایستگاه جانبازی

  کربلای جبهه‌ها یادش بخیر

  عقب‌نشینی شاه بحرین از لغو تابعیت صدها بحرینی

  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم/ ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره با امریکا را تکرار نمی‌کنیم
35 نظر (فعال: 29 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   درس کشتی‌گیر خارجی با عشق به شهدای مدافع حرم برای سلبریتی ها+ تصاویر
23 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ناگفته‌هایی از ظرافت‌های مدیریتی رهبرانقلاب
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرا «بنی‌صدر» از فرماندهی کل قوا عزل شد؟
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سلبریتی های ما بیاموزند/ دیپلمات‌های فرهنگی در لباس ورزشی
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   امیر ‌صباحی‌فرد : دشمن منطقه امنی ‌در ‌ایران ندارند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چرا تحقیر ترامپ توسط رهبری، اینقدر دلچسب‌تر شد؟!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اصلی‌ترین دلیل حضور نوجوانان در دفاع مقدس
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  «پرستو»ها از کجا می‌آیند؟
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   امام جمعه کازرون، از ساده زیستی و انفاق تا شهادت
8 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)