خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ابعاد دستاورد جدید فوق سری امنیتی جمهوری اسلامی
  من و دوستم پیپی
  روایت جهانگیری از کلاه‌گشاد آمریکایی در برجام
  ژاپن اگر توان داشت از زیر بار کاپیتولاسیون آمریکا بیرون می‌آمد
  تقلب ۸میلیونی، به روایت اسناد خاتمی
  اصلاح ساختاری بودجه با رویکرد مقاومتی اما از آمریکا؟
  هزینه‌های یک دروغ!
  آملی لاریجانی: پیام رهبری فصل الخطاب دیپلماسی کشور است
  اینستکس آبنبات چوبی ۲۰۱۹
  ارتباط FATF و نوسانات قیمت ارز چیست؟
  واکنش شمخانی به تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکا
  دروغ بزرگی که هیچ‌گاه ثابت نکردند
  کدام کشور مسئول اصلی ایجاد ناامنی در خلیج فارس است؟
  شهادت در کردستان با فداکاری و مجاهدت بیشتر توأم بوده است/ کُردها با خدمت به انقلاب، توطئه اختلاف‌افکنی قومی و مذهبی دشمنان را خنثی کردند
  خاتمی دروغگویی کم‌حافظه + صوت
  اعتدال، بهترین درمان دردهاست!
  باید توان موشکی را کنار بگذاریم، وگرنه اروپا قهر می‌کند!
  بیانات منتشرنشده رهبری درباره فتنه ۸۸
  طوفان توطئه ها و فتنه‌ها!
  تقلب، به روایت اسناد خاتمی
  طراحی کودتای "بنی‌صدر" در کرمانشاه با پشتیبانی عراق
  اگر بخواهیم صادرات نفت از منطقه را متوقف کنیم شرایط کاملاً متفاوت خواهد بود
  منافقین؛ از پیروزی انقلاب تا 30 خرداد 1360
  خامنه‌ای، نماد مقاومت و اقتدار
  تخلف هم ثابت نشد چه رسد به تقلب ۸ میلیونی
  با حرف زدن علیه رهبری بزرگ نمی‌شوی
  داستان خطبه‌های ۲۹ خرداد
  زنگنه: شهید تندگویان همیشه الگوی من بوده است!
  چرا پارتیزان‌های خلقی علیه مردم ایران دست به اقدام مسلحانه زدند
  اکانت فیک منافقین به توئیتر بازگشت!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 218450صفحه نخست » سیاستیکشنبه، 25 آذر 1397 - 14:00
چرا دشمن جمهوری‌ اسلامی محکوم به شکست است؟
چرا دشمن جمهوری‌ اسلامی محکوم به شکست است؟شهیدخبر: درست است که دشمن ضعیف است اما «اگر ما غافل بشویم، ما به خواب برویم، همان دشمن ضعیف زهر خودش را خواهد ریخت؛ باید همه بیدار باشیم.»
  

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار خانواده شهدا در تاریخ ۲۱ آذر ۹۷ به نقشه‌ی لو رفته دشمن در تابستان برای ایجاد اختلاف و جنگ داخلی و سپس ادامه آن نقشه در زمستان اشاره کردند. از نگاه ایشان بنابر آنچه در قرآن کریم آمده است، همه‌ی تلاشهای دشمن در مقابل جمهوری اسلامی ایران محکوم به شکست است. رهبرانقلاب در این باره، بخشی از آیه ۷۶ سوره نساء را قرائت کردند: «إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کاَنَ ضَعِیفًا»، «یقیناً نیرنگ و توطئه شیطان سست و بى‌پایه است.» پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در این مطلب تفسیر این قاعده‌ی قرآنی را براساس نظر مفسران و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کرده است.

 آیه ۷۶ سوره نساء:
«اَلَّذِینَ آمَنُوا یُقاتِلُونَ فى سَبیلِ اللهِ وَ الَّذِینَ کَفَروا یُقاتِلُونَ فى سَبِیلِ الطّاغُوتِ فَقاتِلُوا أَوْلِیاءَ الشَّیْطانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا.»


ترجمه:
«آنان که ایمان آورده‌اند در راه خدا مى‌جنگند؛ و کسانى که کافر شده‌اند در راه طاغوت مى‌جنگند. پس شما با یاران شیطان بجنگید، که یقیناً نیرنگ و توطئه شیطان [در برابر اراده خدا و پایدارى شما] سست و بى‌پایه است.»

تفسیر مفسران
این آیه در میان آیات مربوط به جهاد در سوره نساء آمده است، آنجایی که گروهی از افراد حاضر نمی‌شوند در جهاد شرکت کنند و بهانه‌های مختلف می‌آورند، خداوند با نزول این آیه شجاعت را در روح مسلمانان می‌دمد. «طاغوت» در ادبیات قرآن به قدرتهای سرکش و معبودهای باطل گفته می‌شود(۱) و شیطان یکی از مصادیق طاغوت است. «کید» به معنای تلاش در ضرر رساندن از طریق حیله و نیرنگ است. عبارت «إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا»، دلالت بر این معنا میکند که ضعیف بودن حیله‌ی شیطان در همه‌ی حالات و زمانها است، اختصاص به یک نوع حیله یا زمان گذشته ندارد.(۲) در این آیه مقایسه‌ای میان مؤمنان و کافران در صحنه درگیری و نزاع صورت گرفته است، این مقایسه به نیت دو طرف برمیگردد، یک طرف در راه خدا گام برداشته است و به او اعتماد کرده است و طرف دیگر در راه طاغوت حرکت کرده و از یاری خداوند محروم مانده است. راه مؤمنان، راه خدا است که در این راه از کمک خدا بهره‌مند هستند و راه کافران، راه طاغوت است که از همراهی خداوند به دور هستند و در راه طاغوت دستاویزی ندارند مگر استفاده از حیله و نیرنگ شیطان و آن نیز ضعیف است، زیرا در برابر راه خدا قرار دارد. البته حیله‌ی شیطان در مقایسه با قدرت خداوند ضعیف است لکن حیله‌ی شیطان در برابر انسانهای هواپرست می‌تواند قوی باشد.(۳)

یکی از مفسران معاصر که در مبارزه‌ی علیه رژیم طاغوت در عراق فعالیت بسیاری داشته است، در تفسیر این آیه یک درس مبارزاتی برای امت اسلامی بیان میکند. از نظر ایشان اولین کاری که برای مبارزان لازم است، آزاد ساختن خود از ترس نسبت به قدرتهای طاغوتی است، زیرا بزرگترین ابزار طاغوت، ترساندن مردم است. طاغوت یک بشری است مانند سایر بشریت، چگونه میتواند دیگران را به عبادت خود فراخواند؟ نیروی او فقط ترساندن و ایجاد خوف باطل است. اینکه امروز امت اسلامی از قدرت طاغوت میترسد، بخاطر این است که ذهن او را شستشو داده‌اند، بر طبق این آیه‌ی قرآن اگر خود را از رعب و وحشت طاغوتها رها سازد، بر او پیروز خواهد شد.(۴)

تفسیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
تفسیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از این آیه کاملاً در تطبیق با شرایط روز بیان شده است. ایشان ۱۸ بار در بیاناتی که تاکنون از ایشان منتشر شده است، از این آیه استفاده کرده‌اند که در ۱۳ مورد آن بخش انتهایی آیه، یعنی ضعیف بودن حیله‌ی شیطان، مورد بحث قرار گرفته است. رهبرانقلاب اسلامی ایستادگی جمهوری اسلامی ایران مقابل دشمن را این‌گونه توصیف میکنند که این «نه به‌خاطر این است که دشمنان نخواستند به ما ضربه بزنند؛ آنها سعی کردند ضربه بزنند، منتها کید شیطان ضعیف است.»(۵) علتش این است که قدرت دشمن، قدرت مادّی است و در مقابل مردم مادّی، کارساز است، اما در مقابل مردم مؤمن و خداجو، قدرت دشمن کوچک است.(۶) ابزار دشمن ایجاد خوف است، «دشمن می‌خواهد با ترساندن، کار خودش را پیش ببرد.»(۷) اما اعتقاد قرآنی میگوید این حیله‌ی شیطانی در برابر قدرت الهی هیچ است.

از نظر رهبرانقلاب اسلامی جریان داشتن این اصل قرآنی مشروط به شرطی است و آن، بیداری و هوشیاری است. درست است که دشمن ضعیف است اما «اگر ما غافل بشویم، ما به خواب برویم، همان دشمن ضعیف زهر خودش را خواهد ریخت؛ باید همه بیدار باشیم.»(۸) مردم و جریانهای سیاسی نباید به دشمن میدان بدهند، نباید فریب دشمن را بخورند(۹) و بدانند «اگر مبارزه کردید، اگر ایستادید، اگر صبر و ثبات خودتان را از دست ندادید، شما پیروزید.»(۱۰)

این آیه در انقلاب اسلامی تجربه شده است، چه کسی فکر میکرد که قدرت طاغوتی پهلوی عوض بشود و شیطان بزرگ یعنی آمریکا در مقابل ملت ایران شکست بخورد؟ امروز این آیه از روی تجربه اثبات شده است؛ «اگر شیطان ضعیف نبود، جمهوری اسلامی را تحمّل نمی‌کرد.»(۱۱) ایجاد کودتا و جنگ تحمیلی در اول انقلاب، جنگ روانی و تبلیغاتی، تحریم اقتصادی، سنگ‌اندازی در مقابل دستیابی ایران به دانش هسته‌ای و دخالت آشکار در فتنه‌ی سال ۸۸ نمونه‌هایی از نقشه‌های دشمن بود که همگی شکست خورده است، ضعیف بودن کید دشمن، سنت تغییرناپذیر الهی است؛ «در هر نقطه‌ی دیگر نیز که مقاومتِ برخاسته از عزم و ایمان، مردم را به مصاف مستکبران پرمدعا کشانید، پیروزی نصیب مؤمنان و شکست و رسوائی سرنوشت حتمی ستمگران شد.»(۱۲) رهبرانقلاب اسلامی در همین راستا به سران و ملتهای اسلامی این توصیه قرآنی را یادآور شدند که عنصر معنویت و اعتقاد به وعده الهی را در مبارزه وارد کنند، «بایستی به خدای متعال حسن‌ظن داشته باشیم. خدای متعال میگوید که: از دشمن نهراسید، "إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا"»(۱۳) همچنین رهبرانقلاب در قضیه‌ی بیداری اسلامی این آیه را سرلوحه‌ی مبارزات بیان کردند، «توجه به خطر نباید ملتها را بترساند. بگذارید دشمنانتان از شما بترسند و بدانید که: "إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا".»(۱۴)

بنابراین این آیه یکی از آیات کلیدی قرآن در مسیر مبارزه با طاغوت و شیطان است که اعتقاد به آن ترس را تبدیل به شجاعت میکند اما نباید ضعف دشمن باعث شود مبارزه و تلاش و برنامه‌ریزی رها شود.

منابع:
۱) تفسیر قرآن مهر، محمدعلی رضایی اصفهانی، ج‌۴، ص۲۰۵.
۲) مجمع البیان فی تفسیر القرآن، فضل بن حسن طبرسی، ج‌۳، صص۱۱۷و۱۱۸.
۳) المیزان فی تفسیر القرآن، علامه طباطبایی، ج‌۴، ص۴۲۰.
۴) من هدى القرآن، سیدمحمدتقی مدرسی، ج‌۲، ص۱۲۲.
۵) بیانات در دیدار جمعی از روحانیون و مردم رفسنجان‌ ۱۳۶۸/۰۷/۲۱
۶) همان
۷) بیانات در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۳۷۲/۰۸/۱۲
۸) بیانات در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
۹) همان
۱۰) بیانات در خطبه‌های نمازجمعه‌ ۱۳۷۷/۱۰/۰۴
۱۱) بیانات در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۳۷۲/۰۸/۱۲
۱۲) پیام به کنگره عظیم حج ۱۳۸۸/۰۹/۰۵
۱۳) بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در افتتاحیه‌ی همایش غزه‌ ۱۳۸۸/۱۲/۰۸
۱۴) بیانات در اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی ۱۳۹۰/۰۶/۲۶

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 16 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/9/25 - 16:35 |     1     1     |
دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بدانند تمامی تحریم‌ها و توطئه‌های آنان بر علیه نظام اسلامی به واسطه هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب محکوم به شکست است.

ناشناس
| 1397/9/26 - 22:11 |     1     0    
پاسخ: ما تا دشمنان داخلی داریم چه نیازی به دشمنان خارجی داریم
ناشناس
| 1397/10/1 - 21:50 |     0     1    
پاسخ: اون موقع که هسته ای رو برباد دادند و ملت رو خوار و ذلیل کردن شکست ناپدیری ایران اسلامی هم ازبین رفت

ناشناس
| 1397/9/25 - 23:12 |     0     0     |
متاسفانه هنوز عده ای در داخل کشور امیدوارند که گفت‌وگو با آمریکا به نفع ایران باشد، اما نباید تجربه برجام را از نظر دور داشت

ناشناس
| 1397/10/3 - 11:36 |     0     0    
پاسخ: این خروج امریکا از منطقه 90 درصد به خاطر برنامه صفر کردن صادرات نفت ایران در سال آینده و نگرانی از واکنش های منطقه ای ایران هست

ناشناس
| 1397/9/25 - 23:33 |     0     0     |
طرف آمریکایی از اواخر 97 و اویل سال 98 دقیقا وارد فاز مابعد از تحریم ها می شود که آن را می توان دوره امیدواری به تاثیرات میان مدت تحریم ها نامید. به بیان دیگر؛ گرچه ایران شوک اولیه تحریم ها مهار کرده ولی طبیعتا آمریکایی ها برای تحریم های خود آثار میان مدتی را درنظر گرفته اند

ناشناس
| 1397/9/26 - 12:14 |     0     1     |
اگر کار نشود فتنه بزرگ خواهد شد متاسفانه گویا جریانی در دولت به دنبال این هدف است .اگر دستورهای چند سال پیش مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی عمل میشد این مشکلات نداشتیم چطور کشور 4 فصل دنیا با این همه امکانات اما خودکفا از نظر خوراک و پوشاک نیست؟ 3 شعار اصلی انقلاب یعنی استقلال ازادی جمهوری اسلامی با صد ها هزار شهید محقق شد استقلال سیاسی محقق شد تنها استقلال اقتصادی مانده که تا حرف رهبر روی زمین باشد به این استقلال نخواهیم رسید ما نباید شتر و اسب و سنجاق قفلی وارد کنیم اگر جلوی اقازاده ها و وزرا زاده ها گرفته نشود شاید باید گفت که در فتنه بعدی خون جوانان زیادی روی زمین خواهد ریخت فاعتبرو یا اولی الابصار .....

ناشناس
| 1397/9/26 - 22:11 |     0     1     |
اگر تاالان نظام زیر و رونشده معنیش این بوده که امریکا نخواسته ایران رو نابود کنه شانس آوردیم

ناشناس
| 1397/9/27 - 19:10 |     0     1     |
محور اصلی این گفتمان سازی نوشتن برجام به پای نظام و رهبری و مقصر سازی حاکمیت در مشکلات اقتصادی با هدف زمینه سازی برای تغییر رفتار داخلی و خارجی نظام بود. فعالین فتنه 88 محور اصلی اجرای این طرج بودند و حتی در مقطعی پای خاتمی نیز به این طرح کشیده شد.

سید مصطفی
| 1397/10/2 - 16:45 |     0     0    
پاسخ: مقام معظم رهبری فرمودند اگر بخواهند یکی بزنند، حتما ۱۰ تا خواهند خورد.

ناشناس
| 1397/9/27 - 21:22 |     0     0     |
درسته که میگن دشمنن ضعیفه ما «اگر ما غافل بشویم، ما به خواب برویم، همان دشمن ضعیف زهر خودش را خواهد ریخت؛ باید همه بیدار باشیم.»

ناشناس
| 1397/10/3 - 11:35 |     1     0    
پاسخ: جمهوری اسلامی هم که سنگ تمام گذاشته و عملا با بیکاری و گرانی و تورم و فشار ...فضایی به وجود آورده که مردم آرزوی زمان پهلوی را دارند و برایشان اهمیتی ندارد

ناشناس
| 1397/9/27 - 21:28 |     0     0     |
شش سال فقط رفتند و خندیدند و علیه ایران قطع نامه صادر شد و کسی هم از خسارت های اون قطع نامه ها چیزی نگفت و از افتخارات آقایان گفتند چون رفتند و خندیدند این هم خودش یک هنره که فقط خندیدن رو بلد باشی زمانی که کشور می گریست.

ناشناس
| 1397/10/1 - 21:48 |     0     1     |
تاوقتی رهبر رو داریم خیالمون راحته که شکست ناپدیریم

ناشناس
| 1397/10/2 - 16:45 |     0     1     |
این جمهوری اسلامی است که با اقتدار و صلابت امنیت منطقه، تنگه هرمز و خلیج فارس و کشورهای دوست را تأمین می‌کند

شیخی
| 1397/10/3 - 11:35 |     0     1     |
اگر امریکا در کودتای 28 مرداد 1332 توانست شاه را برگرداند و دولت قانونی را سرنگون کند بخاطر اشتباهات و اطلاعات غلط دکتر مصدق و جدا شدن از ایت الله کاشانی با پشتوانه مردمی آن بود ولی در ایران اسلامی مردم با اهدا 100 ها هزار جوان و پیر و میانسال و دهها مسئول از رئیس جمهور و نخست وزیر و مسئولین قضائی و نمایندگان مردم هرسال در 22 بهمن راهپیمایی باشکوهتر از سال گذشته براه میاندازند امثال ر بع پهلوی و منافقین جایگاهی در میان مردم ندارند چرا که دستشان بخون همین مردم اغشته است و اگر در میان مردم حضور یابند مردم با دستان خود آنها را تکه تکه خواهند کرد امریکا اگر میخواهد همانند صدام بعداز قبول قطعنامه منافقین را به ایران فرستاد تا بزعم خودشان کارنظام را تمام کنند بیایند ولی نتیجه همان عملیات مرصاد در انتظارشان خواهد بود واین کار اتفاقا موانع برسربالندگی نظام را از پیش و رو برمیدارد و سرعت فراگیری انقلاب اسلامی در جهان سریعتر از قبل خواهد شد


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  تظاهرات گسترده در عراق در اعتراض به سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران

  جنگ بعدی ۷ دقیقه است

  عکس/ استراحت جهادی

  عکس/ ایستگاه جانبازی

  کربلای جبهه‌ها یادش بخیر

  عقب‌نشینی شاه بحرین از لغو تابعیت صدها بحرینی

  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم/ ما به هیچ وجه تجربه تلخ مذاکره با امریکا را تکرار نمی‌کنیم
35 نظر (فعال: 29 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   درس کشتی‌گیر خارجی با عشق به شهدای مدافع حرم برای سلبریتی ها+ تصاویر
23 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ناگفته‌هایی از ظرافت‌های مدیریتی رهبرانقلاب
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرا «بنی‌صدر» از فرماندهی کل قوا عزل شد؟
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سلبریتی های ما بیاموزند/ دیپلمات‌های فرهنگی در لباس ورزشی
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   امیر ‌صباحی‌فرد : دشمن منطقه امنی ‌در ‌ایران ندارند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  چرا تحقیر ترامپ توسط رهبری، اینقدر دلچسب‌تر شد؟!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اصلی‌ترین دلیل حضور نوجوانان در دفاع مقدس
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  «پرستو»ها از کجا می‌آیند؟
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   امام جمعه کازرون، از ساده زیستی و انفاق تا شهادت
8 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)