خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  مسئله‌ی فوری و جدّی کشور «اقتصاد» است/ سال ۹۸، سال «رونق تولید» خواهد بود
  دستاوردهای ملی شدن صنعت نفت
  معنای نوروز در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب
  خبر را سانسور کنید!
  اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه نظام بودند، دستاوردهای بیش‌تری داشتیم
  ماجرای نامه‌های اوباما به رهبر انقلاب
  پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره «چهارشنبه‌سوری»
  نمایش دستاوردهای چهل ساله نیروی دریایی ارتش در پایگاه شهدای تکاور خرمشهر
  اولین تجربه بازداشت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
  اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه بودند، دستاوردهای بیشتری داشتیم
  خط حزب‌الله
  بودجه شبکه‌های ضد ایرانی در آمریکا کاهش می‌یابد
  دعوت رئیس قوه قضاییه از قضات و حقوقدانان بین‌المللی برای پیوستن به نهضت مقابله با تروریسم و نژادپرستی
  نقش آیت‌الله کاشانی و فدائیان اسلام در ملی‌شدن نفت
  تفاوت مدیر جهادی با مدیران کاخ نشین
  عدم انفعال، ویژگی بارز انقلاب اسلامی ایران است
  توپخانه را باید سمت دشمن گرفت
  سال ۹۷ و پیروزی‌های ملت ایران
  چرا باید امید داشت؟
  ظریف: ایران هرگز نباید به هیچ کشوری اعتماد کند
  مهم‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۷ کدام است؟
  نخبگان و رسالت آن‌ها در گام دوم انقلاب
  ایران ازکمک به یمن دریغ نمی‌کند
  شاهد ایجاد داعش جدید در آمریکا و اروپا هستیم
  بازتاب اظهارات رئیس جمهور در رسانه ها
  ظریف: سفرم به قم به FATF ربطی ندارد
  آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار با ظریف چه گفت؟
  ستاره 97
  دلیل اصرار مسوولان دانشگاه تهران برای جذب یک نفوذی چیست؟
  واعظی چه زمانی از حضور بشاراسد مطلع شد؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 217670صفحه نخست » تیتر دویکشنبه، 18 آذر 1397 - 19:35
تیرهای تفرقه افکنان به سنگ خورد
2 دلاور شیعه و سنی در چابهار «فهمیده» دیگری خلق کردند
2 دلاور شیعه و سنی در چابهار «فهمیده» دیگری خلق کردندشهیدخبر: درهم آمیختن خون شیعه و سنی در حادثه تروریستی 15 آذرماه در چابهار بار دیگر حماسه ای ماندگار و وحدت آفرین در دفاع از مرزهای ایران اسلامی را رقم زد و رشادت سرباز اهل سنت و افسر شیعه در جلوگیری از ورود عامل تروریستی به داخل ستادانتظامی، حماسه دیگری چون شهید «فهمیده» آفرید.
  

«شیعه و سنی در دشوارترین میدان ها در کنار یکدیگرند» حادثه پنجشنبه گذشته در چابهار بار دیگر مصداقی روشن تر از روز برای این جمله از مقام معظم رهبری بود. 
ریخته شدن خون دو جوان شیعه و سنی برای هدفی مقدس به نام دفاع از وطن حماسه ای بود که از دل حادثه ای ناجوانمردانه سربرآورد. 
حماسه ای که بار دیگر به جهانیان نشان داد گذشتن از جان در راه وطن در ایران اسلامی شیعه و سنی نمی شناسد و حتی یک سرباز در مصاف با دشمنان این مرز و بوم سرداری شجاع است. 
حتی فکرش هم شجاعت می خواهد تا دربرابر خودرویی که می دانی قصدش چیست اینگونه مردانه مقاومت کنی اما شهیدان درزاده و رنجبر شجاعت و رشادت را به معنای واقعی در حق مردم و این نظام به جا آوردند و بار دیگر حماسه ای فهمیده وار رقم زدند. 
کسی چه می داند داریوش رنجبر آن زمان که بال های شهادتش به روی آسمان باز شد برای دفاع از میهن از چه آرزوهایی در روزهای جوانی اش گذشت. 
هیچکس نمی تواند خودش را به جای سربازی تصور کند که در اوج جوانی برای انجام وظیفه اش برای ابد از دیدن دوباره 2فرزند خردسالش محروم شد. 
مقاومت ستوان دوم ایوب آماده نیز در راه دفاع از وطن چیزی از شهادت همرزمانش کم ندارد چرا که نشان داد در زمان خطر چگونه برای شهادت آماده است. 
اگر چه اوج رشادت و شجاعت این افراد قابل توصیف و درک نیست اما برای کوردلانی که چشم دیدن امنیت و آبادانی این مرز و بوم را ندارند پیامی واضح و روشن دارد و آن چیزی جز ادامه نهضت خمینی و پایداری مردم ایران به انقلاب اسلامی نیست. 
حادثه تروریستی چابهار بار دیگر نشان داد که درهای شهادت هنوز هم به روی مردم مرزبان سیستان و بلوچستان باز است و نهضتی که 40 سال قبل امام امت آن را بنا نهاد همچنان ادامه دارد. 
این حماسه نشان داد که در راه خدمت به نظام جمهوری اسلامی جوانی شیعه از خطه فارس در کنار جوانی اهل سنت و بلوچ از خطه بلوچستان برای کشورش در قلب توسعه ایران یعنی چابهار خدمت می کند و تا پای جان نیز برای انجام وظیفه اش رشادت به خرج می دهد. 
برخی باور نمی کردند همزمان با چهل سالگی و پایداری انقلاب اسلامی روزهای توسعه و پیشرفت تنها بندر اقیانوسی ایران را ببینند اما اکنون که چابهار را رقیب جدی خود در بازار تجارت و ترانزیت جهان می بینند سعی دارند با ایجاد احساس ناامنی این بازار را به نفع خود کساد کنند. 
حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در روز وقوع حادثه تروریستی در چابهار و کلنگ زنی چندین طرح سرمایه گذاری نشان داد که این بازار به این راحتی ها کساد نمی شود. 
حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از گذشت ساعاتی از این حادثه تروریستی در چابهار و شرکت در مراسم تشییع پیکر شهدای این جنایت نیز از عزم جدی دولت و نظام برای توجه به چابهار خبر داد.

**فداکاری مدافعان حریم امنیت در چابهار مانع خرابکاری گسترده شد 
فداکاری و از خودگذشتگی 2 تن از مدافعان حریم امنیت در مقر انتظامی چابهار مانع خرابکاری گسترده و افزایش تعداد شهدا توسط گروهک تروریستی انصارالفرقان شد. 
حمله تروریستی صبح پنجشنبه 15 آذرماه در مقابل درب دژبانی فرماندهی انتظامی چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان که 43 زخمی و 2 شهید به همراه داشت، از آنجایی حائز اهمیت است که شهید داریوش رنجبر از کادر انتظامی و سرباز وظیفه شهید ناصر درزاده با نثار جان خود مانع ورود خودروی حامل بمب تروریستها شدند. 
تروریست عامل این حادثه تصمیم داشت خودروی وانت نیسان که گفته می شود حدود یک تن مواد منفجره به همراه داشت، پس از ورود از درب دژبانی ساختمان فرماندهی انتظامی را منفجر کند. 
این حادثه که صدای انفجار آن تا شعاع حدود 9 کیلومتری شنیده شده و موجب ترک خوردن دیوار برخی ساختمان ها و شکستن شیشه های اماکن اداری و واحدهای مسکونی تا شعاع بیش از 600 متر شده است، خود نمایان گر قدرت تخریب آن بود که اگر نبود رشادت و ایثار مدافعان حریم امنیت، هم اینک شاهد افزایش شمار شهدا و زخمی های زیادی بودیم. 
داریوش رنجبر مجرد و اهل یاسوج از پرسنل نیروی انتظامی در چابهار و از دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین است که در مقابله با حمله تروریستی در چابهار به شهادت رسید. 
ناصر درزاده نیز سرباز وظیفه و اهل سنت ساکن شهرستان بمپور سیستان و بلوچستان و دارای دو فرزند است. 
تشییع پیکر مطهر شهیدان ستوان یکم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی، سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور، سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان و شماری از مسئولان /جمعه/ 16 آذرماه جاری در چابهار برگزار شد. 
مراسم تشییع پیکر پاک شهید داریوش رنجبر نیز امروز یکشنبه 18 آذر از مقابل ستاد فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد به سمت میدان هفتم تیر و در ادامه به سمت گلزار شهدای یاسوج برگزار شد. 
در حالی که گروهکهای تروریستی با ادعای دفاع از حقوق بلوچ و اهل سنت دست به قتل عام مردم بی گناه شیعه و سنی می زنند، دفاع جانانه شهید درزاده سرباز فداکار بلوچ و اهل سنت در جلوگیری از ورود خودروی حامل بمب به داخل ستاد انتظامی و صدور پیام ها و بیانیه های مختلف از سوی علما، معتمدان و ریش سفیدان طوایف مختلف اهل سنت و بلوچ سیستان و بلوچستان و حضور گسترده مردم شیعه و سنی چابهار در مراسم تشییع شهدا و انتشار پیامهایی در محکومیت این جنایت از سوی کاربران اهل سنت و بلوچ فضای مجازی نشانگر ادعای پوچ و بی اساس تروریستها است.

سرپرست فرماندار شهرستان ویژه چابهار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار یکی از نقاط راهبردی ایران است که دشمنان امنیت آن را برای فرار سرمایه گذاران هدف قرار داده اند. 
رحمدل بامری افزود: دشمنان نظام اسلامی باید بدانند خون تشیع و تسنن در هر حادثه ای با هم آمیخته است و این خونهای پاک نهال انقلاب را آبیاری کرده و هرروز مستحکم تر می شود و نمونه بارز آن شهادت 2 شهید شیعه و سنی در حادثه تروریستی چابهار است.
وی با اشاره به حادثه خونین انفجار در مراسم تاسوعای حسینی چابهار در سال 1389 خاطرنشان کرد: در آن حادثه نیز خون ناحق تشیع و تسنن با هم ریخته شد. 
سرپرست فرمانداری چابهار ادامه داد: چابهار یکی از بهترین نقاط تجاری و اقتصادی سیستان وبلوچستان است و هیچگاه دشمنان نمی خواهند این منطقه رنگ توسعه و آبادانی ببیند. 
وی از هوشیاری قشرهای مختلف مردم و مسئولان در خنثی کردن توطئه های دشمن قدردانی کرد و افزود: همزمان با حادثه تروریستی مقر انتظامی در حدود یک کیلومتر آن طرف تر معاونان وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی سه طرح بزرگ سرمایه گذاری با اعتبار هزار و 700 میلیارد ریال را کلنگ زدند که نشان از اراده آهنین برای توسعه این منطقه است. 

امام جمعه اهل سنت چابهار نیز با محکوم کردن این حادثه گفت: اهل سنت همیشه این حرکات را محکوم کرده و ما خواهان مجازات بانیان و عاملان اصلی این ناامنی ها هستیم. 
مولوی عبدالرحمن ملازهی افزود: این حرکات ناجوانمردانه کار دشمنان قسم خورده نظام اسلامی است.

امام جمعه چابهار نیز با تسلیت حادثه تروریستی مقابل فرماندهی انتظامی این شهرستان گفت: این حادثه نیاز به تسلیت ندارد و باید به پرسنل دلاور و ایثارگر انتظامی تبریک گفت. 
حجت الاسلام سیدمحمد موسوی افزود: دشمن وقتی از تمام راهها برای نابودی نظام اسلامی ناامید می شود دست به چنین کارهای خشونت بار می زند که این اقدام ناجوانمردانه از سوی تمامی قشرهای جامعه محکوم است. 
وی از تلاش ها و رشادت کم نظیر پرسنل انتظامی بویژه 2 شهید بزرگوار این حادثه تروریستی که از وقوع حادثه ای به مراتب بزرگ تر جلوگیری کردند قدردانی کرد و اظهار داشت: شهدای حریم امنیت آسمانی شدند و نام و رشادت آنان برای همیشه جاوید و ماندگار است. 

مدرس حوزه علمیه جامعه الحرمین الشریفین و امام جمعه موقت اهل سنت چابهار نیز گفت: این حرکت هیچ خللی در عزم و اراده مسئولان و مردم برای توسعه چابهار ایجاد نمی کند و عزم رهبر معظم انقلاب برای آبادانی این منطقه محروم جدی است. 
مولوی عبدالواحد بزرگزاده افزود: چابهار یکی از نقاط امن برای سرمایه گذاران و نقطه امید آبادانی استان محرومی نظیر سیستان وبلوچستان است. 
وی بیان کرد: حرکات گروهک های تروریستی و ترقه بازی آنان راه به جای نخواهد برد و ادعای آنان مبنی بر دفاع از حقوق اهل سنت پوچ و بی اساس است. 
اسماعیل جدگال یکی از شهروندان اهل سنت چابهار نیز گفت: اهل سنت و بلوچ سیستان و بلوچستان ایرانی هستند و همانند سایر هموطنان از حقوق مساوی برخوردارند و هیچ نیازی به این قبیل حرکات و اقدامات تروریستی و مدعیان حقوق خود ندارند.
وی افزود: شاید مشکلات و محرومیت های بجا مانده از گذشته در این منطقه وجود داشته باشد اما هیچ ایرانی حاضر نیست بخاطر حل مشکلاتش که طرح آنها به راحتی از راههای قانونی وجود دارد دست به قتل هموطن خود بزند، کسانی که به بهانه دفاع از حقوق اهل سنت جنایت می کنند بدانند شیعه و سنی در کنار هم، متحد و یکپارچه از میهن و آرمانهای نظام خود دفاع می کنند و قاطعانه در مقابل مخلان امنیت ایستاده اند.
به گزارش ایرنا خودروی وانت نیسان حامل مواد منفجره ساعت 9:55 دقیقه پنجشنبه گذشته قصد ورود به مقر ستاد انتظامی شهرستان چابهار را داشت که با مقاومت ماموران انتظامی روبه رو شد و عامل انتحاری، این خودرو را درب ورودی این ستاد منفجر کرد و به هلاکت رسید. 
43 نفر در این حادثه تروریستی زخمی و 2 نفر شهید شدند. 
10 نفر از حادثه دیدگان از کادر نیروی انتظامی و بقیه شهروندان عادی هستند که در آن حوالی در حال تردد و مشغول فعالیت روزمره بودند. 
گروهکی موسوم به «انصارالفرقان» مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است. 
این گروهک تروریستی شنبه شب با انتشار عکسی از عامل این حادثه تروریستی وی را عبدالله عزیزی معرفی کرده است.
 شهرستان چابهار از شرق با کشور پاکستان، از جنوب با دریای عمان(مکران)، از غرب با بندر کنارک و از شمال به شهرستانهای دیگر سیستان و بلوچستان متصل است. 
بندر و منطقه آزاد چابهار در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/9/18 - 19:53 |     0     0     |
اقا این سربازی رو کنسل کنید به خدا الان این بچه مظلوم مردم کشته شد کی مسئولشه دوست من توی سربازی به دلیل فشار بیش از حد سکته مغزی کرد و افتاد کناره خونه و ارتش هیچ مسئولیتی قبول نکرد فقط کارت معافیت داد بهش

ناشناس
| 1397/9/20 - 18:44 |     0     0    
پاسخ: پروردگارا ما را هم در جرگه شهیدان قرار بده به ما هم شجاعت وایثار ودرستکاری عنایت بفرما. هنوز من نمیدانم در این رهگزر 60 ساله دنبال چی هستم با انکه میدانم به پایان خط نزدیکم.

ناشناس
| 1397/9/18 - 19:54 |     0     0     |
سلام برشهدای راه اسلام و میهن اسلامی نیروهای مسلح اخص نیروی انتظامی جان برکف امنیت وطن را باجانشان پاس می دارند مردم ایران بر مرزداران و حافظان امنیت درود می فرستند - شهدا زنده اند

ناشناس
| 1397/9/20 - 18:44 |     0     0     |
کلمه ای برای وصف این رشادت ها مردانگی ها از خودگذشتگی ها نیست سلام خداوند بر شما

ناشناس
| 1397/9/21 - 19:34 |     0     0     |
حتی فکرش هم شجاعت می خواد


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  عالی ترین نشان نظامی به چه کسانی داده می ‌شود؟
33 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   سرلشکر باقری: ایران اسلامی قلدری کشورهای مستکبر را بر نمی‌تابد
21 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تولید جنگنده «کوثر» به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد
17 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   اقتصاد کشور را به بسته‌ اروپایی موکول نکنید
17 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  روحیه شهادت طلبی جوانان ایرانی از کجا می‌آمد؟
15 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سیدحسن نصرالله: مقاومت با حمایت ایران و سوریه پروژه دشمن را در منطقه شکست داد
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  تفاوت های جهاد با تروریسم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   استقلال ما عامل دشمنی دد منشان/ خدمتی دیگر از بنیاد شهید و وامور ایثارگران در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی
13 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند/ هنوز سال‌ها جمهوری اسلامی با آقای سلیمانی کار دارد
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب پیمان برادری و جوانمردی بسته‌ایم
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)