خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  جوان طراز گام دوم انقلاب چه ویژگی‌ها و وظایفی دارد؟
  مستندات جدید در خصوص اصالت نامه امام درباره آیت الله منتظری و نهضت آزادی
  واکنش امام خمینی به مسئله مرجعیت پس از آیت‌الله بروجردی
  خدمات درمانی بیمارستان‌های سپاه رایگان می‌شود
  منکر بزرگ، دروغ گفتن برخی مسئولان به مردم است
  همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند
  خبر مهم و خوشحال‌کننده حادثه تروریستی زاهدان چیست؟
  مدعیان بخوانند!
  جدی ترین دشمنان ایران به ناچارعصر شکوفایی در ایران را پذیرفته اند
  اسناد صحت نامه‌های «عزل منتظری» و «ممنوع‌الفعالیتی نهضت آزادی»
  مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای امضا به دفتر رئیس جمهور می‌رود، اما بیرون نمی‌آید
  هدیه سرلشکر باقری به مراجع
  عفو بیش از ۳۶ هزار زندانی با حکم مقام معظم رهبری
  کاوه مدنی با مراکز صهیونیستی چه ارتباطی دارد؟
  وقاحت و گستاخی اروپایی‌ها
  تعریف و تمجید رادیوی بیگانه از یک چپ ساواکی
  پاسخ تند فرزند آیت‌الله طالقانی به علی مطهری
  بود و نبود برجام فرقی ندارد
  احتمال تصویب موقت CFT و پالرمو در مجمع تشخیص
  بازتاب گسترده انتشار خاطرات رهبر انقلاب در جهان عرب
  ناجا به دراویش تذکر داده بود
  آمریکا متهم اصلی حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان است
  برجام، ارزش پول ملی را کنترل کرد!
  سانسور دستگیری تروریست‌ها در روزنامه‌های اصلاح طلب
  باید از تهدید اسرائیل دست برداریم، در غیر اینصورت به ما حمله می‌کند!
  آخرین وضعیت ۷ مرزبان ربوده شده در مرز میرجاوه
  اسنادی از اصالت نامه امام درباره آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی
  اجرای الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می‌کند
  نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟
  احتمال تمدید تعلیق ایران درFATF
- اندازه متن: + -  کد خبر: 217143صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانچهارشنبه، 14 آذر 1397 - 11:50
پسرم از من سبقت گرفت
شهیدخبر: یک شب خواب دیدم یکی آمد و به من گفت که دوست داری پدر شهید شوی؟ من درجواب گفتم بدم نمی‌آید، ولی پسرم دو هفته دیگر ازسوریه برمی گردد. ناگهان از خواب پریدم و به فکرفرو رفتم...
  

یک ماه به جشن تولد 26 سالگی اش مانده بود که دختر دلبند 14 ماهه اش را برای همیشه تنها گذاشت و به آرزوی دیرینه اش که شهادت بود دست یافت، جز اولین ها بود که برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) عازم سوریه شد، چند سفر به شام داشت اما گویا قسمت شهادت او در این سرزمین نبود، پس از بازگشت از سوریه و تنها چند روز پس از اینکه به عراق برای مبارزه با تکفیری ها می رود در منظقه ای نزدیک مرز مهران به شهادت می رسد. می گویند علیرضا اولین شهید مدافع حرم در عراق است. پدرش از نجابت و مظلومیت پسرش به نیکی یاد می کند و اینکه در سفری که باهم به کربلا می روند، امضای شهادتش را آنجا از امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) می گیرد. در ادامه گفت ‌‌وگوی دفاع پرس را با «حسین مشجری» پدر شهید مدافع حرم «علیرضا مشجری» و رزمنده دوران مقدس می خوانید:

پسرم در روز 24 تیرماه 1367 در تهران به دنیا آمد. بچه درسخوان و باهوشی بود. و ازهمان دوران کودکی در برنامه های مختلف دینی و مذهبی در محافل و مساجد حضور فعالی داشت. سر به زیر و محجوب بود و احترام به بزرگتر را واجب می دانست.

پسرم از من سبقت گرفت/ حضرت آقا گفتند اجرشما کمتر از شهادت نیست

برای رفتن به کربلا علی در پوستش نمی گنجید

علیرضا دانشجو بود و در دانشگاه امام حسین درس می خواند. سال 89 برای زیارت کربلا ثبت نام کردم اسم او را هم نوشتم اشتیاق زیادی داشت، می گفت شاید مرخصی به من ندهند که با شما بیایم. گفتم خودش حتما درست می شود اصلا نگران نباش. وقتی کارها جور شد و قرار شد با هم راهی کربلا بشویم. علیرضا در پوست خودش نمی گنجید. آنجا که رسیدیم تقریبا تمام وقتش توی حرم امام حسین (ع) و حضرت اباالفضل(ع) بود. خیلی کم هتل می آمد. با چند نفر از دوستان و همقطارهایش برنامه های معنوی خاصی داشتند. بدون شک در آن سفر سیم های علیرضا حسابی وصل شده بود. با شور و حال خاصی گریه می کرد. خدا را شکر می کردم که پسرم اینقدر با احترام و ادب در حرم امام حسین(ع) و باب الحوائج حضرت عباس (ع) مشغول راز و نیاز و عبادت است. باید بگویم که که امضای شهادتش را همان سفری که باهم رفته بودیم عراق، از ائمه اطهار گرفتند.

پسرم از من سبقت گرفت/ حضرت آقا گفتند اجرشما کمتر از شهادت نیست

علیرضا جز نخستین شهدای مدافع حرم بود

موقع رفتن به سوریه دخترش محدثه 8 ماه بیشتر نداشت. توی فرودگاه بغلش بود که بچه را داد به من. محدثه بچه شیرینی شده بود و علی به من گفت این بچه مانع می شود که من عازم سفر شوم. با گریه و اشک خداحافظی کرد و رفت. خیلی سخت است دختر بچه 8 ماهه را ترک کنی و به سفری بروی، آن هم نمی دانی آیا دوباره می توانی فرزند دلبندت را ببینی یا نه؟ گویا تصمیمش را گرفته بود و تلاشش هم این بود که خیلی وابسته نباشد. حتی به دختر کوچولویش که عاشقانه دوستش داشت و نفسش بهش بند بود. سعی می کرد علیرغم میل باطنی اش این علاقه را نشان ندهد. 

خواب شهادت علیرضا را زمانی که سوریه بود دیدم

یک شب خواب دیدم یکی آمد و به من گفت «حسین» دوست داری پدر شهید شوی؟ من گفتم بدم نمی آید ولی پسرم دو هفته دیگر ازسوریه برمی گردد. از خواب پریدم و به فکر فرو رفتم. به خانواده و خانمش هم در مورد خوابم هیچ چیزی نگفتم. گفتم رویای صادقانه است و از کنار این موضوع گذشتم.

سرانجام روز موعود رسید و علیرضا قرار شد پس از چند ماه از سوریه برگردد. منتظرش بودیم ساعت خیلی دیر می گذشت. خیلی چشم براه بودیم، گویا بخاطرمسائل امنیتی ساعت پرواز را چندبار تغییر داده بودند. سردار سلیمانی هم توی همان پرواز علیرضا حضور داشت.

پسرم از من سبقت گرفت/ حضرت آقا گفتند اجرشما کمتر از شهادت نیست

علیرضا برای رفتن شتاب داشت

چند وقت پس از بازگشت از سوریه، قرارشد به اتفاق خانواده چند روزی برای استراحت به شمال برویم. برنامه ریزی کرده بودیم. اما علیرضا برای رفتن شتاب داشت. دفاع از حرم و جنگ با تکفیری ها را به رفتن به شمال و نمک آبرود ترجیح داده بود. با وجود اینکه دوستانش اصرار کرده بودند که نیاز به استراحت داری و حتما با خانواده مسافرت برو. اما علیرضا دنبال حکم و گرفتن امضاء برای سفرش، این بار به عراق بود. به همکاران و دوستانش گفته بود این ماموریت را من باید بروم و خانواده ام را در جریان گذاشته ام.

 

پسرم از من سبقت گرفت/ حضرت آقا گفتند اجرشما کمتر از شهادت نیست

مظلوم و با حجب و حیا بود

علی حتی اگر می خواست گریه کند در خلوت خودش اینکار را می کرد. بسیار تودار بود. معصومیت و مظلومیت در نگاهش پیدا بود. یک پسر و یک دختر دیگر دارم اما در بین بچه هایم علی از همه مظلوم تر بود. بسیار حجب و حیا داشت و با وجود اینکه باهم خیلی صمیمی و رفیق بودیم اما گاهی برای بیان و اظهار کردن موضوع یا مسئله ای این حجب و حیا در رفتارش بیشتر نمود پیدا می کرد. همه کسانی که او را می شناختند در خصوص مظلومیت علیرضا اتفاق نظر داشتند. خواهرم می گفت آخرین باری که علی برای خداحافظی منزل ما آمده بود، چهره اش بسیار فرق کرده بود. علی ظاهرا به خانه همه فامیل و آشنا ها سر زده بود و طلب حلالیت کرده بود.

دایی اش در عملیات بیت المقدس شهید شد

دایی علیرضا نیز رزمنده بود، در دوران دفاع مقدس و در سال 61 در بیت المقدس شهید شده بود. آنهم در حالیکه 17 سال بیشتر نداشت. علیرضا بیشترمواقع بهشت زهرا(س) می رفت و سر مزار دایی شهیدش که هرگز او را ندیده بود حاضر می شد.

در هیات ها همیشه سرپا بود و خدمت می کرد اگر غذایی می دادند تا مطمئن نمی شد که همه غذا خوردند سر سفره نمی نشست. مهربان بود و همیشه لبخندی بر روی لب داشت.

پسرم از من سبقت گرفت/ حضرت آقا گفتند اجرشما کمتر از شهادت نیست

محدثه دخترعلیرضا الان پیش دبستانی می رود زمانی که باباش شهید شد 14 ماه بیشتر نداشت. منطقه ای به نام خرمدشت جایی در محدوده کاشان به سمت نطنز را خیلی دوست داشت. یک قنات آب و یک رودخانه آنجا هست که یک درخت کهنسال هم درآن ناحیه واقع است. یک شب خواب دیدم که به اتفاق خانواده رفتیم و مثل عادت همیشگی هندوانه به همراه داشتیم. درخواب رفقای خودم که شهید شده بودند را همراه با خودم و پشت سرم می دیدم و آن طرف آب علیرضا روبه رویم قرار داشت. لباس سفید قشنگی به تنش بود و بسیار خوشحال بود سعی کردم که دستم را دراز کنم تا دستش را بگیرم که از خواب بیدارشدم. دوستان علیرضا هم زیاد خوابش را می بینند.

حرف های حضرت آقا به من آرامش داد

در یک ملاقات خصوصی که خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم چند خانواده مدافع حرم نیز حضور داشتند که جداگانه هم با آقا صحبت کردیم. نماز ظهر و عصر را به امامت آقا بجا آوردیم. رفتم پیش آقا، که به من گفتند شما چقدر جوان هستید. گفتم من 20 سال داشتم که ازدواج کردم. آقا گفتند حتما با پسرتان رفیقای خوبی برای هم بودین؟ «گفتم هرجا باهم می رفتیم بهش می گفتم علیرضا داداشمه». 
به حضرت آقا عرض کردم من توفیق جبهه رفتن را داشتم و پس از شهید شدن دوستانم  خودم هم خیلی دوست داشتم که شهید شوم اما متاسفانه شهادت قسمت ما نشد! من ماندم  و الان با حسرت می بینم که بچه ام از من سبقت گرفت. آقا با شنیدن حرفای من، رو به من و چند خانواده دیگری که خدمتش بودیم فرمودند: «این صبر و تحملی که شما می کنید اجر و پاداشتان کمتر از شهادت نیست.»

تا قبل از دیدار با مقام معظم رهبری بسیار بیقرار بودم و دوری از علی برایم خیلی سخت بود اما بعد از صحبت های آقا آرام شدم آنروز حضرت آقا را بغل کردم و بیاناتش آویزه ی گوشم شد. از اباعبدالله الحسین(ع) می خواهم کنار حضرت علی اکبر(ع) علی ما را نیز قبول کنند.

خاطره ی پدر شهید مدافع حرم از دوران دفاع مقدس

سال 64 در پنجوین عراق قله 1904منطقه کانی مانگا عملیاتی داشتیم که خیلی موفقیت آمیز نبود و در آن عملیات شهدای زیادی دادیم. قرار ما رفتن به سمت بصره بود. فرمانده هان 10 صبح را در نظر گرفته بودند توی دشت اصلا دید کافی نداشتیم با کامیون درحال حرکت بودیم که با موج انفجار توپ 123 کامیون مان لاستیک هایش ترکید و روی هوا رفت، 5 نفر شهید دادیم و بقیه چیزی حدود 15 نفر همگی زخمی شدیم که شدت جراحات برخی از دوستان رزمنده خیلی زیاد بود. با همان وضعیت خود را به ارتفاع رساندیم و مشاهده کردیم که توی کمین گیر کردیم. درسکوت شب صدای عراقی ها که چندصدمتر با ما بیشتر فاصله نداشتند  و دائم با هم صحبت می کردند را به راحتی می شنیدیم. آنجا دست خدا را دیدیم که به ما کمک کرد. همه ی ما آن زمان باید شهید یا اسیر می شدیم.
رزمنده های ما در دوران دفاع مقدس با دستهای خالی روبروی لشکری قرار گرفته بودند که از هر نظر، از سوی شرق و غرب حمایت می شدند. معنویت و خلوص بچه ها بود که نگذاشتند یک وجب از خاک ما به دست دشمن تا دندان مسلح بیفتد.

 آخرین تماس با علیرضا و  شهادت در نیمه شعبان

یکی دوروز مانده به نیمه شعبان سال 93 ما در مسافرت بودیم چهارشنبه عصرش آخرین تماس ما با علیرضا بود که گفت انشالله  به شما خوش بگذرد و دقایقی هم با ما شوخی کرد.قبل از شهادتش هم آخرین فردی که با او صحبت کرد خواهرش بود.
جمعه نیمه شعبان بود که در راه برگشت به تهران بودیم توی جاده جایی کنار زدیم که نهار بخوریم که همسر علیرضا زنگ زد که علی به شما زنگ نزده است؟ چون هرچه زنگ می زنم موبایلش خاموش است. ما هم دل نگران بودیم.
مادر علیرضا دلشوره اش از صبح زیاد بود و بعد از اینکه چندین بار تماس گرفت و علیرضا پاسخگو نبود. گفت مطمئنم که برایش اتفاقی افتاده است.

پسرم از من سبقت گرفت/ حضرت آقا گفتند اجرشما کمتر از شهادت نیست


صبح جمعه بیست و سوم خردادماه 93 در نیمه شعبان و روز ولادت با سعادت امام زمان (عج) در عراق و نزدیکی مرز مهران خودرویی که  علیرضا در آن حاضر بود، مورد سوقصد تکفیری ها قر ار می گیرد و به شهادت می رسد. دو بار به سوریه رفت اما روزیش انگار جای دیگری، گویا نزدیک به بین الحرمین جایی که علیرضا نامه درخواستش را مهر کرده بود باید به فیض شهادت نائل می آمد. پسرم پس از تشییع باشکوه در قطعه 26 بهشت زهرا(س) برای همیشه درکنار دایی شهیدش آرام گرفت.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان
34 نظر (فعال: 30 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 3)
   بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر شد
35 نظر (فعال: 29 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 5)
  «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو/ توصیه می‌کنم به اروپایی‌ها اعتماد نکنید
25 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   آقای کارگردان ما دفاع کردیم، آقازاده هم نبودیم!
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  هدف ما از توسعه توان موشکی، جلوگیری از جنگ است/در صورت توطئه اروپا، به یک جهش استراتژیک موشکی روی می‌آوریم
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   در حمله تروریستی به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان۲۷ نفر به شهادت رسیدند
12 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 0)
  آمریکا و صهیونیست ها ریشه اصلی تروریسم در منطقه هستند/ تقاص خون شهیدان خود را خواهیم گرفت
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   درباره طرحی که آقا نسخه اش را پیچید!
8 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  واکنش های عجیب به یک حماسه!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نامه‌های تاریخی رهبرانقلاب خطاب به مردم
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار