خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  جواب تند آیت‌الله به مهندس
  نماینده رهبر انقلاب بدون محافظ شخصی در بازار
  دولت از توافق پاریس خارج می‌شود؟
  آیت‌الله جنتی امروز رئیس مجمع تشخیص مصلحت شد + عکس
  منتظری و کمک به خانواده منافقین
  اصرار ضدانقلاب بر ادامه جنجال روی عکس آیت‌الله کاشانی
  موشک‌های ما قابل مذاکره نیست
  هشدار رهبری و بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده
  نظرات جدید یک اصلاح طلب!
  دیپلماسی التماسی
  استاد فرافکنی درتحمیلFATF
  لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود
  FATF نه شرط می‌پذیرد نه به بهانه‌جویی آمریکا پایان می‌دهد
  دوران قدر قدرتی درجهان تمام شده است
  برای دفاع از حیثیت جمهوری اسلامی باید چند فاسد نجومی بگیر را شلاق بزنید
  امیرعبداللهیان مقصر جنایت در یمن را معرفی کرد
  صالحی: نظام اراده کند غنی‌سازی 20 درصد را در فردو از سر می‌گیریم
  توجیه دولت در کاهش بودجه دفاعی در سال ۹۸
  روایت مصلحی‌ از زیر شاخه‌های نفوذ دشمن در ایران‌
  خط حزب‌الله| رمز پیروزی
  سرنخ حجاب اختیاری به تحریم رسید
  ضرب‌المثل سخنگوی وزارت خارجه درباره مذاکره با آمریکا
  لازمه مقابله با تروریسم
  عباس عبدی حرف‌هایش درباره سقوط نظام را پس گرفت
  چرا «تربیت مدرس» باید تریبون ضدانقلاب باشد؟!
  آیت الله نوری همدانی: FATF برنامه‌ای برای نفوذ غرب و صهیونیسم به ایران است
  توهین روزنامه هتاک به رهبرانقلاب
  حضور علمای اهل سنت در حرم امام حسین(ع)
  یک پنجم هزینه توافقنامه پاریس؛ یارانه۳۲سال مردم
  تاکید دولت بر رهنمودهای رهبر انقلاب درباره بودجه ۹۸
- اندازه متن: + -  کد خبر: 215535صفحه نخست » اقتصاد مقاومتیسه شنبه، 29 آبان 1397 - 16:00
جوان‌ترین و متفاوت‌ترین فرمانده را بشناسید
شهیدخبر: مهدی رفیعی در اولین سال از دهه دوم عمرش فرمانده لشگری 650 نفری از جهادگران است و خاطرات دلاوری های اسامه را در میدان نبرد دوباره زنده کرده است.
  
جوان ترین فرمانده قرارگاه جهادی، کارآفرین، طراح و مجری ایده های اقتصادی با هدف رفع مشکلات معیشتی مردم ، تلاش برای کوتاه کردن دست دلالان از چرخه اقتصاد خُرد، اشتغالزایی برای جوانان و زنان سرپرست خانوار بهانه هایی است که ما رامجاب می کند سراغ «مهدی رفیعی» در اولین سال از دهه دوم عمرش برویم.

جوان ترین و متفاوت ترین فرمانده را بشناسید
«اهل همّت رخنه در سدّ سکندر می کنند/این سبُک دستان، کلید فتح را دَندانه اند» این تک بیت صائب تبریزی  بهترین وصف حال این روزهای «مهدی رفیعی» است. جوانی که در 21 سالگی مسئول یک گروه جهادی که نه، مسئول «قرارگاه جهادی طلیعه داران ظهور» است. چند سال قبل یعنی وقتی 9 سال داشت نامش به عنوان کوچک ترین جهادگر بر سر زبان ها افتاد. حالا نه تنها مُهرکارآفرین به پیشانی اش خورده و در این شرایط سخت اقتصادی خط تولید راه انداخته، بلکه برای زنان سرپرست خانوار هم اشتغالزایی می کند و اجرای ایده های ناب اقتصادی از دیگر افتخاراتش است.«مهدی رفیعی» اُسامه بن زید این روزهای ماست. اُسامه، جوانی 20 ساله بود که پیامبر در صدر اسلام  او را به فرماندهی لشگرش برای نبرد با امپراتوری روم انتخاب کرد و حالا این روزها مهدی رفیعی در اولین سال از دهه دوم عمرش فرمانده لشگری 650 نفری از جهادگران است و خاطرات دلاوری های اسامه را در میدان نبرد دوباره زنده کرده است. اما  در نبردی متفاوت. جهاد و نبرد برای آبادانی. زندگی و خاطرات این جهادگر جوان شنیدنی است و زنگ بیدارباشی برای همه جوان ها.  

جوان‌ترین و متفاوت‌ترین فرمانده را بشناسید

کودکی های جوان ترین فرمانده

برای گفتن از این روزهای جوان ترین فرمانده قرارگاه جهادی ایران باید در خاطرات کودکی اش سرک کشید و آنها را مرور کرد. اینکه این قصه از کجا شروع شد. شاید 12سال قبل روزی که بهاره؛ دختر جهادگر خانواده رفیعی برادر کوچک 9 ساله اش را به اردوی جهادی در یکی از روستاهای محروم کرمانشاه دعوت کرد فکرش را هم نمی کرد اولین حضور چنین انقلابی را در دل پسربچه کوچک ایجاد کند. آنقدر که او شیدا و واله جهاد شود. اما این اتفاق افتاد و ورق زندگی مهدی از همان زمان برگشت.«بهاره رفیعی» می گوید:«مهدی بعد از اولین اردوی جهادی بزرگ شد، آنقدر که من فکر می کردم دیگر نمی شناسمش اما این تغییرات را به فال نیک گرفتیم. شهید باکری، همت، بروجردی و شهید خرازی همه زندگی مهدی شدند. می گفت من هم می خواهم مثل شهید باکری باشم. مثل شهید همت زندگی کنم. هر قدر زمان بیشتری می گذشت انگیزه برادرم برای اعزام به اردوی جهادی بیشتر می شد.»

جوان‌ترین و متفاوت‌ترین فرمانده را بشناسید

پسری که پدرِ مادرش شد

پسر 9 ساله ای که پدرِ مادرش می شود. این جمله، تعبیر یک مادر است از اتفاقی که روح و روان پسر کوچکش  را تسخیر کرد. مادر می گوید:« مهدی 9 ساله بود که چند هفته به همراه خواهرش در یکی از روستاهای کرمانشاه خدمت کرد. من مخالف رفتنش بودم. حق داشتم. نگران خورد و خوراک و آسایش تنها پسرم باشم. اما وقتی برگشت دنیایش عوض شده بود. تا یک هفته از اتاقش بیرون نمی آمد. تصاویری که از محرومیت مردم در روستاهای دور افتاده دیده بود آنقدر روحیه اش را حساس کرده بود که با یک تلنگر گریه اش می گرفت. سفره که می انداختم لب به مرغ و گوشت نمی زد.» «زهرا رفیعی» ادامه می دهد:« بعد از چند روز به خودش آمد و رفتارش شبیه به آدم های سن و سال دار شده بود. تصور می کردم او پدر من است نه من مادر او. اجازه نمی داد در خانه مان حتی یک قطره آب هدر برود. تا می دید آب در حال اسراف شدن است سراسیمه جلو می آمد و می گفت مادر می دانی در روستای تاویران  زن ها و بچه ها  باید چقدر پیاده راه بروند تا بتوانند یک سطل آب پر کنند؟ اصلا دلخوشی های پسرم تغییر کرده بود. بعدازظهرها به جای بازی با هم سن و سال هایش در کوچه آنها را دور خودش جمع می کرد و از شور و حال اردوهای جهادی برایشان می گفت. مهدی در 9 سالگی آنقدر تاثیرگزار شده بود که توانست بسیاری از نوجوانان بچه محل را عضو گروه جهادی کند.»مهدی رفیعی علاوه بر هم سن و سال هایش مادر را هم به جمع گروه های جهادی اضافه کرد، درد و رنج مردم نیازمند برای مادر هم آنقدر مهم شد که  او را بانی راه اندازی یک  خیریه جمع و جور خانوادگی کرد، در بعضی از اردوهای جهادی هم با مهدی و دخترش همسفر می شد و خودش می گوید:«بهترین روزهای عمرم در ایامی رقم خورد که همراه با دختر و پسرم به اردوی جهادی می رفتیم.»

جوان‌ترین و متفاوت‌ترین فرمانده را بشناسید

متفاوت ترین روش ها برای محرومیت زدایی

ماجرای جالب جوان ترین مسئول قرارگاه جهادی هر چه می گذرد شنیدنی تر می شود. مهدی رفیعی اولین گروه جهادی را در 13سالگی راه انداخت. او می گوید:« اوایل من را باور نمی کردند. حق هم داشتند. سن و سالی نداشتم. اما وقتی پای کار رفتم، جهادگران پیشکسوت مرا پذیرفتند. بعد از آن بود که با روش های مختلف جوانان و میانسالان را جذب گروه های جهادی کردم. محروم ترین و دورافتاده ترین روستاهای کشور را برای خدمت انتخاب می کردیم.» با تلاش های مهدی هر سال یک گروه به جمع گروه های جهادی اضافه می شد و جهادگران پیشکسوت از قدرت نفوذ این نوجوان  هفده هجده ساله در عجب می ماندند. مهدی در 19 سالگی قرارگاه جهادی طلیعه داران ظهور را با 13 گروه جهادی که خودش بانی شکل گیری همه آنها بود، راه اندازی کرد و مسئولان، سکان هدایت این قرارگاه را به درایت  و همت او سپردند. او بانی روش های متفاوت برای محرومیت زدایی شد. علاوه بر سفرهای جهادی به روستاهای محروم ایران در بازه های زمانی مختلف، خدمت رسانی به مردم محروم در روستاهای اطراف پایتخت را هم در برنامه اش قرار داد. این روزها عزمش را برای اشتغالزایی و محرومیت زدایی در روستای کوره فرنگی جزم کرده است. روستایی که در جنوبی ترین محدوده پایتخت قرار دارد . رفیعی با همکاری قرارگاه جهادی امام رضا(ع) سامانه ای را برای شناسایی نیازمندان راه اندازی کرده اند. او می گوید:« در این سامانه، 4 هزار و 500 خانواده نیازمند را شناسایی وثبت کرده ایم تا بتوانیم برای رفع نیازهای مختلف آنها به صورت ساماندهی شده عمل کنیم.» توزیع غذای گرم در میان کارتن خواب ها، کمک به معتادان برای تولد دوباره، آماده کردن بانک اطلاعات از خانواده شهدا و جانبازانی که درگیر مشکلات مختلف هستند از روش های متفاوتی است که این فرمانده جوان برای تحقق اهداف نابش به کار برده است.

جوان‌ترین و متفاوت‌ترین فرمانده را بشناسید

 اجازه می دهید فرزندتان باشم ؟

جوانان جهادی قرارگاه طلیعه داران ظهور هر هفته فرزندخوانده یکی از پدران و مادران شهدا می شوند و از دل این اتفاق چه خاطرات نابی رقم می خورد. رفیعی می گوید:« بسیاری از پدران و مادران شهدا پیر و تنها و از کار افتاده هستند. من سعی کردم آنها را شناسایی کنم. آخر هر هفته، جوانان جهادگر بر اساس برنامه ریزی که انجام دادم سراغ یکی از خانواده ها می رویم و با این جمله مهمانشان می شویم؛ اجازه می دهید فرزندتان باشیم؟ هر کاری  از دستمان بر بیاید برایشان انجام می دهیم. از تمیز کردن خانه و سرویس بهداشتی و انجام خرید خانه گرفته تا بردن آنها به پارک و دکتر و تامین نیازهای آنها و نشستن پای حرف ها و خاطراتشان. امروز وظیفه ماست که دِینمان را به پدران و مادران شهیدان ادا کنیم. نباید منتظر بنشینیم تا بنیاد شهید و مسئولان به داد تنهایی و مشکلات آنها برسند. یادم می آید یک هفته به دیدن مادر شهیدی رفتم که خانه اش در دروازه غار بود. این مادر، تنها فرزندش شهید شده بود، بعد از فوت همسرش تنهای تنها شده بود و در محله ای زندگی می کرد که در قُرق معتادان بود. از ترس آنکه معتادان نیمه شب برای دزدی به خانه اش نیایند، یک سگ را نگهبان خانه اش کرده بود. وقتی سراغش رفتم و گفتم می خواهم پسرت باشم یک دل سیر گریه کرد. از آن زمان هر هفته، من یا یکی از بر و بچه های جهادگر به دیدن این مادر می رویم.»

جوان‌ترین و متفاوت‌ترین فرمانده را بشناسید

اقتصاد مقاومتی به سبک جهادگر ۲۱ ساله

این روزها که همه از ضرورت حمایت از کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی می گویند، جهادگر ۲۱ ساله علاوه بر همه تلاش هایش برای آبادانی و محرومیت زدایی، ید طولایی در اشتغالزایی هم دارد. آقا مهدی آستین همت را بالا زده و در یکی از روستاهای اطراف پایتخت کارگاه روغن کشی از دانه های طبیعی را راه اندازی کرده است. رفیعی می گوید:«صنایع تبدیلی یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است و من سعی کردم برای اشتغالزایی و کارآفرینی سراغ یکی از صنایع تبدیلی بروم و به همین دلیل، کارگاه روغن گیری را انتخاب کردم. ما از روغن کنجد شروع کردیم و حالا در کارگاه مان 89 نوع روغن از دانه های طبیعی تولید می شود.» رفیعی ادامه می دهد:«در صنعت روغن گیری سعی کردم از بهترین مواد اولیه استفاده کنم تا محصول تولید شده با بالاترین کیفیت به دست مصرف کننده برسد.» برکت راه اندازی کارگاه روغن کشی این بسیجی کارآفرین، روزی حلال را چاشنی زندگی 15 زن سرپرست خانوار کرده است. 

ورود دلال ها ممنوع! کارآفرینان به شبه استارت آپ ما خوش آمدید

راه اندازی سامانه اینترنتی فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات غذایی و کالاهای مختلف، مهم ترین ایده این روزهای جهادگر کارآفرین است. سامانه فروشی که به گفته مهدی رفیعی شبیه به استارت آپ ها عمل می کند، دست واسطه ها و دلال ها را کوتاه کرده و در این شرایط سخت اقتصادی، محصولات غذایی و کالاهای مختلف  را با قیمت واقعی آن به دست مصرف کننده می رساند. رفیعی می گوید:«مقدمات راه اندازی این سامانه اینترنتی فراهم شده است. همراه با  اعضای یکی از گروه های جهادی لیستی از کارآفرینانی  که در تهران و شهرستان های اطراف تهران کارگاه دارند، تهیه کرده ایم. افرادی که کارآفرینی کرده اند و محصولات غذایی تولید می کنند. تولیدات من و کارآفرینان دیگر در سامانه اینترنتی فروش عرضه می شود و بدون حضور واسطه ها و دست به دست شدن در بازارهای مختلف با قیمت اولیه به دست مصرف کننده  می رسد.» رفیعی ادامه می دهد:«در شرایط اقتصادی فعلی مهم ترین برگ برنده ای که می تواند باعث کاهش هزینه های اقتصادی خانواده ها شود، کوتاه شدن دست دلال ها از بازار فروش کالاها است.»

جوان‌ترین و متفاوت‌ترین فرمانده را بشناسید

پایان تلخ میوه های لوکس وارادتی در ایران

ایده های جهادگر کارآفرین به اشتغالزایی در کارگاه روغن کشی و راه اندازی سامانه اینترنتی فروش بی واسطه محصولات ختم نمی شود. مهدی رفیعی سر پر سودایی دارد و می خواهد با کمک کشاورزان داخلی پایانی تلخ را برای میوه های لوکس وارداتی در ایران رقم بزند. رفیعی می گوید:«این روزها که واردات میوه های لوکس خارجی به یک مُد تبدیل شده من شرایط کشت این میوه ها را در ایران مطالعه کردم. زمین کشاورزی که مناسب کشت سه نوع از این میوه ها از جمله فیسالیس است را پیدا کردم و می خواهم بعد از تهیه بذر، با کمک کشاورزان روستاهای اطراف تهران این میوه را  در کشور خودمان و با قیمت مناسب برداشت کنیم. در حال حاضر بسیاری از دلالان این میوه ها را با پایین ترین کیفیت و بالاترین قیمت در بازار عرضه می کنند و خرید و فروش میوه های لوکس وارداتی به یک تجارت پرسود برای دلالان تبدیل شده است.»

منبع: فارس

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  خبری شده است؟
25 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   واگذاری بیمه تکمیلی ایثارگران به نفع ایثارگر است؟
25 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  واگذاری بیمه تکمیلی به دستگاه‌های اجرایی به خواست بنیاد شهید نبوده است
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   شکار بزرگ سپاه و دستیابی به پهپاد ریپر و موشکهای پیشرفته
12 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  نظر رهبرانقلاب درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ این قانون حلقه بسته مدیریتی را برای جوان‌ها می‌گشاید
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   تست موشک‌ها را ادامه می‌دهیم
12 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  هشدار مهم رهبر انقلاب به مجموعه‌های گوناگون و جریان‌های سیاسی/ نقشه‌ آمریکا این است که به کمک تحریم در کشور ما جنگ داخلی ایجاد کند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   دل‌آزردگی خانواده‌های شهدا از تدفین یک مسئول در گلستان شهدا
13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
  برای جانبازان کم گذاشتیم
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   شهدا امروز نیز با هویت و معنویت خود از کشور و اسلام دفاع می‌کنند/ دفاع مقدس تمام‌شدنی نیست
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار