خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  قدرتمندی ایران در سه فناوری پیشرفته
  کنایه تامل‌انگیز یک نماینده مجلس درباره اخراج آقازادگان از غرب!
  همیشه بر راه حل سیاسی سوری تاکید کرده‌ایم
  بیدارباشِ دیدبان انقلاب
  نتیجه انفعال دستگاه دیپلماسی در مقابل فرانسه
  صنعت موشکی را هم بتن‌ریزی کنیم؟!
  نامه سرگشاده خانواده شهدای ترور کشور به سفیر دانمارک
  انتظار داریم به توافقی برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه دست یابیم
  جلسه درس خارج فقه امروز رهبرانقلاب
  خاطره رهبرانقلاب از علت پذیرفتن مسئولیت ریاست جمهوری
  مغالطه عجیب صادق زیباکلام علیه رحیم‌پور ازغدی
  سرویس‌های امنیتی کشورهای همسایه مستقیم علیه امنیت کشور ما وارد عمل شده‌اند
  درخواست از دادستان کشور برای مشخص کردن صحت یا عدم صحت ادعای ظریف درباره پولشویی
  اعطای ۲۵۰۰ گرین‌کارت به مقامات
  با این استدلال باید صنعت موشکی را هم بتن‌ریزی کنیم!
  عدالت‌خواهی از رهبری چگونه؟
  چرا وقتی رهبرانقلاب دستور دادند، روحانی اجرا نکرد؟
  برجام منطقه‌ای رسما کلید خورد...
  تأکید پدر همسر سید حسن بر تغییر شعار «مرگ بر آمریکا»
  نشخوار نقشه سوخته ترامپ و منافقین از سوی سعید حجاریان
  چرا باقری درمنی مفسد فی الارض شناخته شد؟
  پول براندازی بعد از پول دختربازی!
  در قصه برجام ما بسیار صحیح عمل کردیم
  نظر رهبر انقلاب درباره حق رأی سران قوا در هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام
  غرب معتاد به تحریم؛ دولت معتاد به مذاکره با غرب
  نشخوار نقشه سوخته ترامپ و منافقین توسط یک نفوذی
  آشنا: ایران براندازی نظام‌های سیاسی منطقه را بر نمی‌تابد
  جلیلی: باید برجام خوانی را در دانشگاه شروع کنید
  علت لغو سخنرانی‌های ۱۶ آذر در برخی دانشگاه‌ها
  آمریکایی‌ها مانع از بین بردن داعش می‌شوند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 214715صفحه نخست » بین المللسه شنبه، 22 آبان 1397 - 13:00
سناریوهای حزب الله برای اسرائیل
سناریوهای حزب الله برای اسرائیلشهیدخبر: هشداری که دبیرکل حزب‌الله لبنان ضد رژیم صهیونیستی مطرح کرد، از لحاظ محتوا و زمان چندین پیام مهم خطاب به تل‌آویو داشت.
  

هشداری که سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به رژیم صهیونیستی داد، به نظر می‌رسد در محتوا و زمانبندی خود به دقت انتخاب شده بود.

پیام‌های این هشدار بیشترین حضور را در موسسات تصمیم‌گیری سیاسی و امنیتی در تل‌آویو ایجاد کرد و به همان نسبت متحدان حزب الله و رقبایش در عرصه سیاسی لبنان را نیز تحت تاثیر قرار داد.

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی دو روز پیش خود که به مناسبت روز شهید انجام داد، تکرار تعهد خود به واکنش قطعی به هر نوع تجاوز اسرائیل ضد لبنان را به افزایش فشارهای اسرائیل و آمریکا و برخی کشورهای اروپایی مرتبط دانست که با هدف جدا کردن محور مقاومت از مهمترین عنصر قدرت آن یعنی موشک‌های حزب الله انجام می‌شود. نصرالله این موضوع را در درون معادله بازدارنده برای جلوگیری از تجاوز دشمن به عرصه لبنان مطرح کرد.

به موازات این اظهارات، دشمن صهیونیستی همچنان سیاست ارعاب لبنان را در پیش گرفته و اینگونه وانمود می‌کند که لبنانی‌ها دو گزینه بیشتر ندارند، اول اینکه باید از توانمندی‌های موشکی حزب‌الله لبنان که چتر حمایتی این کشور در خطرناک‌ترین و سرنوشت سازترین مراحل منطقه است، دست بردارند یا اینکه تل‌آویو تجاوزها و حملات برنامه‌ریزی شده و هدفمند خود را ضد اراضی لبنان انجام خواهد داد.

تل‌آویو به همراه دیگر تریبون‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و داخلی در لبنان سعی دارند بزرگنمایی‌ها نسبت به توانمندی‌های موشکی حزب‌الله را دنبال کنند. توانمندی‌هایی که طی 12 سال گذشته باعث حفاظت از لبنان شده است. جریان‌های داخلی هوادار غرب در لبنان نیز سعی دارند در رقابت های داخلی خود این موضوع را دنبال کرده و دیپلماسی فشار و تهدید را با استفاده از آمریکایی‌ها و برخی کشورهای اروپایی جهت ترساندن حزب الله لبنان دنبال کنند.

موضع حزب الله لبنان در سخنرانی روز شنبه سید حسن نصرالله تاکیدی بر تصمیم این حزب بود: من نکته جدیدی را مطرح نمی‌کنم، بلکه به اسرائیلی‌ها می گویم هر تجاوز به لبنان، هر حمله هوایی یا موشک باران لبنان، قطعاً و قطعاً و قطعاً با واکنش ما مواجه خواهد شد.

در زمانبندی بیان این مطالب باید گفت که این اظهارات در شرایطی مطرح شده که لبنان بیشترین نیاز را به تاکید بر توانمندی‌های خود دارد و تصمیم خود را برای واکنش قطعی به حملات متجاوزان اعلام کرده است. این رویکرد برخلاف موضع‌گیری برخی سطوح رسمی لبنانی‌ها در تسلیم شدن در برابر فشارهای اسرائیل و آمریکا و کشورهای اروپایی است.

مواضع دبیرکل حزب الله لبنان همچنین از این منظر حائز اهمیت است که بر این نکته تأکید می‌کند که گزینه‌های لبنان تنها منحصر به پذیرش دیکته‌های خارجی و کنار گذاشتن عناصر قدرت یا تسلیم شدن در برابر تجاوزهای اسرائیل نیست، بلکه قطعا کنار گذاشتن توانمندی‌های موشکی حزب‌الله، مقدمه‌ای خواهد بود که دشمن اسرائیلی خاک لبنان را به توبره بکشد، آن هم در شرایطی که امنیت و معادلات و گزینه‌های این کشور تغییر کرده است.

همین که تعهد و واکنش قطعی به حملات رژیم صهیونیستی از زبان سیدحسن نصرالله مطرح شود، پیام‌های زیادی برای سردمداران دشمن اسرائیلی دارد. این اتفاق بار دیگر مجموعه ای از سناریوها و گزینه های مطرح شده بر روی میز تصمیم‌گیری سیاستمداران و عناصر امنیتی در تل‌آویو را کنار خواهد زد. گزینه هایی که بر اساس آن‌ها دشمن دچار توهم شده و در واکنش‌های احتمالی حزب‌الله نسبت به هر تجاوزی دچار تردید شده است. طبعا این موضوع به معنی آغاز جنگ در کوتاه مدت نیست، چرا که اسرائیل از پیامدهای این جنگ می‌ترسد. بلکه آنها به دنبال تحمیل معادله‌ای هستند که به تل‌آویو اجازه بازگشت به لبنان و ویران کردن این کشور را بدهد.

به این ترتیب دشمن صهیونیستی بار دیگر بعد از پیام‌های سید حسن نصرالله خود را در برابر یک واقعیت ثابت می‌بیند و آن اینکه هر نوع تجاوز به خطوطی که حزب الله لبنان ترسیم کرده است، باعث واکنش‌های درد آوری از سوی حزب‌الله می شود که دشمن باید این گزینه‌ها و نتایج پیامدهای آن را بررسی کند.

رژیم صهیونیستی در حال حاضر سه سناریو را پیش روی خود دارد:

 1. امتناع از تجاوز به لبنان که می‌تواند باعث واکنش قطعی حزب‌الله شود.

  انجام تجاوز به لبنان و دریافت پاسخ قطعی حزب الله و امتناع دشمن از واکنش نشان دادن به این پاسخ.

  انجام تجاوز به لبنان و واکنش نشان دادن به هر نوع پاسخ حزب الله لبنان.

بر اساس سناریوی اول احتمالا دشمن صهیونیستی از هر نوع ماجراجویی نظامی دست بر می‌دارد و به این ترتیب حزب‌الله لبنان موفق به تحقق اهداف بازدارنده خود می‌شود.

در سناریوی دوم دشمن بعد از آزمایش جدیت حزب الله لبنان، مقهور قدرت بازدارنده حزب الله می‌شود. البته در این سناریو ممکن است حزب الله متحمل خسارت‌هایی شود و دشمن نیز واکنش‌های دردناکی را تجربه کند.

بر اساس سناریوی سوم که بسیار در شرایط کنونی بعید به نظر می‌رسد، ممکن است دشمن به سمت درگیری‌های وسیع‌تر کشیده شود. در این سناریو دشمن با وجود اطلاع از واکنش نیروهای حزب الله لبنان ، تجاوز به این کشور را آغاز می‌کند، اما در عین حال می‌داند که پیامدهای این اقدام بسیار دردناک است. در حال حاضر حتی کسانی که بیشترین بزرگنمایی‌ها را در سرزمین‌های اشغالی انجام می‌دهند، از جنگ اسرائیل و لبنان سخن نمی‌گویند.

بر اساس فرض هر کدام از سناریوها حزب‌الله لبنان بار دیگر موفق شده محاسبات اسرائیلی‌ها را به هم بریزد و برگه های روی میز تصمیم سازان تل‌آویو را از بین ببرد و محاسبات هزینه و فایده آنها را دچار تزلزل نماید. با وجود اینکه سید حسن نصرالله ماهیت و حجم واکنش احتمالی حزب‌الله به حملات صهیونیست‌ها را مشخص نکرده، اما یک مبنای اساسی در بیان چارچوب این واکنش مطرح کرد و گفت: دیگر پذیرفته نخواهد بود که دشمن مانند دهه‌های پیشین به لبنان بازگردد و خاک آن را به توبره بکشد.

این موضوع ضرورتاً به آن معنا است که هدف بازدارندگی حزب‌الله، جلوگیری از تجاوز دشمن صهیونیستی به لبنان خواهد بود. مهم‌تر از همه اینکه حزب‌الله لبنان پیامی پیش‌دستانه ارسال کرده و برای دشمن صهیونیستی سناریویی را مطرح کرده که تاثیر خود را بر موسسات تصمیم‌سازی اسرائیل گذاشته و محاسبات آنها را به هم ریخته است.

منبع: الاخبار لبنان

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/8/22 - 19:39 |     0     0     |
شکرخدا مقاومت در مدت زمانی کوتاه موفق به کسب دستاوردهای بزرگی شده و به برکت خون شهدا پیروزی‌های تاریخی زیادی به دست آورده است.

ولی
| 1397/8/23 - 18:55 |     0     0    
پاسخ: ایران بدبخت چندساله دارایی کشورو میریزه تو جیب لبنان و فلسطین و عراق و سوریه

ناشناس
| 1397/8/22 - 21:31 |     0     0     |
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نیز نوشت که ارتش اسرائیل بعد از گذشت یک دهه از جنگ دوم لبنان با پیگیری تحولات دقیق حزب‌الله، به‌عنوان سرسخت‌ترین دشمن اسرائیل در مرزهای شمالی، دستخوش تغییرات اساسی شده است. براساس این گزارش حزب‌الله که مورد حمایت ایران قرار دارد، تجربه نظامی گسترده‌ای در سوریه به دست آورده است، تجربه‌ای که حتی در پیشرفته‌ترین برنامه‌های تمرینی و آموزشی نیز رسیدن به آن برای ارتش اسرائیل مشکل است. در حال حاضر حزب‌الله تجهیز و آموزش و قدرت بسیار بالاتری در زمینه مبارزه با اسرائیل پیدا کرده است.

ناشناس
| 1397/8/22 - 21:32 |     0     0     |
اگر در جنگ گذشته، طی روز 160 موشک به‌سمت اسرائیل شلیک می‌شد، ما در جنگ آینده باید انتظار داشته باشیم که روزانه بین 1000 تا 1200 موشک به‌سمت اسرائیل شلیک شود، به این ترتیب در این جنگ عرصه کاملاً متفاوت از گذشته خواهد بود.

ناشناس
| 1397/8/23 - 14:28 |     0     0     |
تصمیم اسرائیل به تخلیه مواد آمونیاک در حیفا به دلیل ترس از قدرت مقاومت است و دشمن باید به فکر راکتورهای دیمونا نیز باشد، زیرا فاجعه دیمونا خطرناکتر از آمونیاک است.

ناشناس
| 1397/8/23 - 18:54 |     0     0     |
حزب الله اگر از رهبری سید حسن محروم بود امروز اثری از حزب الله باقی نمونده بود

ناشناس
| 1397/8/24 - 12:44 |     0     0     |
حزب الله رو هم ایران شاخ کرده برای اسراییل وگرنه یک گروه مستقل نظامی که نمیتونست مقابل اسراییل وایسته

ناشناس
| 1397/8/28 - 20:35 |     0     0     |
هر نوع تجاوز به خطوطی که حزب الله لبنان برای اسراییل پشیمانی به بار خواهد آورد

سعیده
| 1397/8/30 - 12:40 |     0     0     |
چند سال است که تمام اشرار عالم که صاحب قدرت‌های اقتصادی، سیاسی، نظامی، رسانه‌ای و عملیات روانی هستند تلاش می‌کند تا بر مقاومت بتازند اما با فداکاری جوانان حزب الله دشمن تنها شکست خوردن را مقابل ما تجربه کرده


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  هشدار مهم رهبر انقلاب به مجموعه‌های گوناگون و جریان‌های سیاسی/ نقشه‌ آمریکا این است که به کمک تحریم در کشور ما جنگ داخلی ایجاد کند
36 نظر (فعال: 33 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   شهدا امروز نیز با هویت و معنویت خود از کشور و اسلام دفاع می‌کنند/ دفاع مقدس تمام‌شدنی نیست
23 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  خبری شده است؟
25 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   واگذاری بیمه تکمیلی ایثارگران به نفع ایثارگر است؟
25 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  واگذاری بیمه تکمیلی به دستگاه‌های اجرایی به خواست بنیاد شهید نبوده است
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   تست موشک‌ها را ادامه می‌دهیم
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  نظر رهبرانقلاب درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ این قانون حلقه بسته مدیریتی را برای جوان‌ها می‌گشاید
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   دل‌آزردگی خانواده‌های شهدا از تدفین یک مسئول در گلستان شهدا
13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
  دشمنان آرزوی براندازی نظام را به گور خواهند برد
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرا دشمن جمهوری‌ اسلامی محکوم به شکست است؟
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار