خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ستاد گرامیداشت «امضای جان کری» فراخوان داد!
  روحانی: نقشه آمریکا در اوپک خنثی شد
  حقوق‌بگیران نجومی باید مثل عناصر ضدانقلاب محاکمه شوند
  هرکه بی‌روزی است روزش دیر شد
  قاسمی: مشورت های سیاسی استکهلم ماهیت یمنی - یمنی دارد
  برجام توافقی نیست که بتواند منافع کشور را تامین کند
  برای ارتقاء توان دفاعی کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم
  بودجه ضدانقلاب چگونه تامین می‌شود؟
  لیبرال‌ها در جمهوری اسلامی چه می‌کنند؟!
  نامه محرمانه جهانگیری به رهبر انقلاب
  آقای وزیر این آمریکاست که از ما میترسد
  چرا پروژه «نفوذ» در دولت جدی گرفته نمی‌شود؟
  درباره عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه
  بودجه ضدانقلاب چگونه تامین می‌شود؟
  آقایان به جای مذاکره با آمریکا به فکر منافع ملت و نظام باشند
  تأثیر دیپلماسی انفعالی بر سفره مردم؛
  روحانی در ماجرای مک فارلین چه نقشی داشت؟
  توصیه عجیب موسوی‌خوئینی‌ها به جریان دانشجویی
  دولت سند پولشویی ۸۰ هزار میلیارد تومانی رو کرد
  روحانی: همکاری‌های ایران و روسیه برای حل بحران سوریه ادامه یابد
  امیرآبادی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند
  نقش سرویس‌های امنیتی منطقه در حادثه تروریستی چابهار
  چند کشور درگیر مساله ربایش مرزبانان میرجاوه
  روایت همتی از دستور رهبری به بانک مرکزی
  تحریم‌های آمریکا ملت ایران را هدف قرار داده است
  ظریف: آمریکا منطقه را تبدیل به انبار باروت کرده است
  دست عربستان در چابهار
  پشت پرده موافقت نامه پاریس
  باز فیل‌تان یاد هندوستان افتاده است؟!
  ناگفته‌های مخالفت مرحوم منتظری با متروی تهران
- اندازه متن: + -  کد خبر: 214424صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامییکشنبه، 20 آبان 1397 - 11:30
تنها چاره تقویت مقاومت
تنها چاره تقویت مقاومت شهیدخبر: توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان در دیدار هفته گذشته با دانش‌آموزان و دانشجویان «ترویج و تبیین نظریه مقاومت» بود؛ گفتمانی که توانسته منافع ایالات متحده امریکا را به خطر اندازد و قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران را با خود همراه داشته باشد.
  
سعید همتى
از توصیه‌های مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان در دیدار هفته گذشته با دانش‌آموزان و دانشجویان «ترویج و تبیین نظریه مقاومت» بود؛ گفتمانی که توانسته منافع ایالات متحده امریکا را به خطر اندازد و قدرت روزافزون جمهوری اسلامی ایران را با خود همراه داشته باشد. این مطالبه‌ای است که ایشان طی سال‌های اخیر بار‌ها تکرار کرده‌اند و در دیدار با هیئت‌های دولت‌های یازدهم و دوازدهم یا در دیدار با مسئولان دستگاه سیاست خارجه از لزوم حمایت از محور مقاومت سخن به میان آورده‌اند و نسبت به توطئه‌های دشمن در جهت نظام‌مندساختن رفتار بین‌المللی کشور در عرصه روابط خارجی هشدار داده‌اند.

اینکه معظم‌له در پنج سال اخیر از ضرورت حمایت از محور مقاومت سخن به میان آورده‌اند نمایانگر تشدید تلاش‌هایی است که در داخل و خارج از کشور در جهت تضعیف محور مقاومت البته با ابزار تعهدتراشی برای کشور صورت می‌گیرد. این دست مطالبات رهبرمعظم انقلاب اسلامی همواره با مقتضیات و مسائل اولویت‌دار کشور همخوانی داشته است، کمااینکه اولویت‌هایی مانند مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، سازندگی و مقابله با اشرافیت، تهاجم فرهنگی، نوسازی معنوی و عدالت اجتماعی، جنبش نرم‌افزاری و تولید علم، نهضت آزاداندیشی، جنبش عدالتخواهی، الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت و دهه پیشرفت و عدالت، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی، مقابله با جنگ نرم دشمن در تغییر محاسبات مردم و مسئولان و... از جمله مباحثی بوده که با نگاه فعال ایشان تبدیل به مسائل اصلی و اولویت‌دار کشور شده است. معظم‌له در این دیدار خطاب به جریان سازشکار با امریکا می‌فرمایند: «بیهوده نقشه بی‌اساس و بی‌پایه نکشید، زوال امریکا یک واقعیت است.» ایشان عوامل افول شیطان بزرگ را بلندمدت و مربوط به عملکرد سلطه‌طلبانه آن در طول تاریخ این کشور دانستند و تأکید کردند: «براساس سنت الهی، امریکا محکوم است که از صحنه قدرت جهانی زایل بشود... در سمت دیگر این چالش می‌توان بدون مبالغه و بزرگنمایی نشانه‌های پیشرفت و قوی‌تر شدن را در طول ۴۰ سال اخیر مشاهده کرد.»

۲ عنصر مهم سخنان رهبری

دو عنصر مهم بیانات مورد اشاره ۱- دلبستگی جماعتی در داخل کشور به وعده‌های امریکا و ۲- قدرت‌زدایی از محور مقاومت است که هر دو می‌تواند قدرت‌گیری روزافزون جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را با موانعی روبه‌رو سازد و سیر دامنه دار نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی را در بلاد اسلامی به چالش بکشاند. برای درک مناسب مطالبه معظم‌له مبنی بر «ترویج و تبیین نظریه مقاومت» باید خواسته‌های ایشان را حداقل طی پنج سال اخیر از دستگاه سیاست خارجه مورد بررسی قرار دهیم تا درک مناسبی از شرایط منطقه‌ای کشور و آینده حاکم بر طیف غرب‌زده داخلی به دست بیاوریم. رهبر معظم انقلاب اصول حاکم بر سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران را منبعث از «مبانی‌اسلام» می‌دانند و می‌فرمایند: «در قانون‌اساسی، اسلام معیار سیاست‌خارجی است بنابراین موضع‌گیری در مقابل کشور‌ها و مسائل مختلف، باید مختصات دینی داشته باشد.» معظم‌له ضرورت «دفاع از ملت و دولت‌های مظلوم» را وظیفه دولتمردان در هر دوره زمانی می‌دانند.

معظم‌له تلاش می‌کنند تا جامعه را نسبت به واقعیت‌های صحنه بین‌الملل آگاه سازند و سقوط امریکا را با توجه به مجموعه اسناد و دلایلی که وجود دارد قطعی نشان دهند، برخلاف جریان غرب باور داخلی که تلاش می‌کند با سیاه‌نمایی وضعیت امروز جامعه اسلامی وضعیت رژیم فاسد پهلوی را بسیار ایده‌ال نشان دهد تا جامعه نسبت به آینده انقلاب اسلامی دچار یأس و تردید شوند. حال اگر چه نظام سلطه با تجهیز نظامی رژیم پهلوی در تلاش بود تا ایران را ژاندارم منطقه غرب آسیا کند و در برخی صنایع محدود خط مونتاژ در ایران راه‌اندازی کند، اما به لحاظ تکنولوژیک ایران را همواره در مسیر یک کشور جهان سومی نگه داشت تا این کشور رشد درون‌زای اقتصادی را تجربه نکند، به همین دلیل زمانی که آمار‌های رسمی در حوزه علم و فناوری را در دوران رژیم پهلوی مرور می‌کنیم، آمار‌ها بسیار تأسف‌بار است. در این دوره نزدیک ۷۰ درصد بزرگسالان کشور بی‌سواد بودند و کمتر از ۴۰ درصد کودکان می‌توانستند به مدرسه بروند. از این دست آمار و ارقام فراوان وجود دارد که نشان می‌دهد جریان غرب‌گرا با سفیدنمایی دوران پهلوی در تلاش جهت وابسته کردن کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی است و برای رسیدن به چنین هدفی تصویری کاملاً غیرواقعی از قدرت و توانمندی امریکا پیش روی جامعه ایرانی قرار می‌دهد. این جریان یکی از موانع بازگشت به دوران پهلوی! را حمایت ایران از محور مقاومت و تن ندادن به خواسته‌های ایالات متحده در عرصه روابط خارجی عنوان می‌کند!

محور مقاومت و ارتقای روحیه خودباوری ملی

در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب، حمایت از جنبش‌های مردمی منطقه و دفاع از آن‌ها در مقابل نظام سلطه یکی از عناصر مهم «حفاظت از عظمت و هیبت کشور» به شمار می‌رود و در شرایطی که نهضت‌های مردمی در کشور‌های لبنان، عراق، سوریه، یمن، بحرین و برخی دیگر از کشورها، انقلاب اسلامی ایران را الگوی خود قرار داده‌اند، توقع این است که دستگاه سیاست خارجه حمایت‌های قانع‌کننده‌تری از جنبش‌های مردمی در بحرین، حزب‌الله در لبنان، انصارالله یمن و سایر نقاط به عمل بیاورد. موضع شفاف و رفتار روشن و انقلابی در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی رشد اعتمادبه‌نفس ملی را در کشور رقم زده و از احساس خودکوچک‌بینی ملی در لایه‌های مختلف اجتماعی جلوگیری می‌کند، به همین دلیل است که معظم‌له «تعهدات برادرانه به همه مسلمانان جهان و حمایت بی‌دریغ از مستضعفان» را یک اولویت برای وزارت امور خارجه برمی‌شمارند. برهمین اساس حمایت از جنبش‌های مردمی منطقه و دفاع از آن‌ها در مقابل نظام‌سلطه یکی از عناصر مهم «حفاظت از عظمت و هیبت کشور» به شمار می‌رود و در شرایطی که نهضت‌های مردمی در کشور‌های لبنان، عراق، سوریه، یمن، بحرین و برخی دیگر از کشورها، انقلاب اسلامی ایران را الگوی خود قرار داده‌اند، توقع این است که دستگاه سیاست خارجه حمایت‌های قانع‌کننده‌تری از جنبش‌های مردمی در بحرین، حزب‌الله در لبنان، انصارالله یمن و سایر نقاط به عمل بیاورد. تجربه برجام نشان داد انعطاف در مقابل غرب و کاهش حمایت از جنبش‌های آزادی‌بخش ملی نه تنها به کاهش تحریم- تهدید ختم نمی‌شود بلکه حجم و گستره آن را نیز افزایش خواهد داد. انعطاف در مقابل غرب نه تنها جمهوری‌اسلامی‌ایران را در مرز‌های سرزمینی خود محدود می‌کند بلکه زمینه تضعیف برگ‌های اقتدار ایران را در حوزه‌هایی از جمله موشکی و منطقه‌ای فراهم می‌کند.
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/8/20 - 16:12 |     0     0     |
همه میدونن مقاومت، تنها راه حفظ ناموس، اقتصاد، فرهنگ و ارزش‌های هر جامعه ا‌ی است.

ناشناس
| 1397/8/21 - 11:06 |     0     0     |
شما دست خائنین به کشور رو قطع کنید مردم خودشون با جون و دل پای انقلاب می ایستند!

ناشناس
| 1397/8/21 - 14:59 |     0     0     |
آمریکا دشمن اول ملت ایران است و دست امریکا در خون شهدای ملت ایران و ملت‌های عراق، سوریه و فلسطین آغشته است. برخی به‌دنبال معرفی‌کردن دشمن به عنوان دوست هستند و نا‌آگاهی از حیله‌ها و نقشه‌های استکبار علیه ملت ایران، از برنامه‌های دشمنان است.

ناشناس
| 1397/8/24 - 12:56 |     0     0    
پاسخ: «سپاه پاسداران» یک مانع سخت است و نمی‌توان با وجود بزرگ و سخت بودن از آن عبور کرد باید آن را شکست و به قطعه‌هایی قابل عبور تبدیل کرد اما البته هیهات.

ناشناس
| 1397/8/21 - 21:50 |     0     0     |
تنها راه تقویت مقاومت اینه که مسئولین نالایق و منافق رو کنار بگذاریم

یووسف
| 1397/8/22 - 19:40 |     0     0     |
ما هرگونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل و از سوی هر کسی را محکوم می‌کنیم و از تمام شرافتمندان جهان می‌خواهیم این را محکوم کنند زیرا این به معنای به رسمیت شناختن دشمن و ظلم به حقوق ملت فلسطین است. وظیفه انسانی هر شخصی است که عادی‌سازی روابط با دشمن اسرائیلی را محکوم کند.

ناشناس
| 1397/8/23 - 14:38 |     0     0     |
مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، سازندگی و مقابله با اشرافیت، تهاجم فرهنگی، نوسازی معنوی و عدالت اجتماعی، جنبش نرم‌افزاری و تولید علم، نهضت آزاداندیشی، جنبش عدالتخواهی، الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت و دهه پیشرفت و عدالت، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی مهمترین اولویتها باشه

ناشناس
| 1397/8/24 - 12:53 |     0     0     |
سپاهیان دلاو شمارابه قران پاسخ مهلکی به این متجا وزان بدهیدهرچه سریعتر ماهمه مردم باشماییم بااقتدارتمام


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  تحریم ملت ایران شکست می خورد/ قطعاً مردم یمن و انصارالله پیروز خواهند شد
38 نظر (فعال: 33 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
   کتک خوردن مادران شهدا/ بر چه اساس و قانونی مرحوم تاج‌الدین را در گلستان شهدا دفن کردند؟
31 نظر (فعال: 28 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  خبری شده است؟
20 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   همان‌طور که شهدایتان به کشور، نظام و اسلام خدمت کردند، شما هم خدمت کنید 
17 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  واگذاری بیمه تکمیلی ایثارگران به نفع ایثارگر است؟
25 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   واگذاری بیمه تکمیلی به دستگاه‌های اجرایی به خواست بنیاد شهید نبوده است
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  شکار بزرگ سپاه و دستیابی به پهپاد ریپر و موشکهای پیشرفته
12 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نظر رهبرانقلاب درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ این قانون حلقه بسته مدیریتی را برای جوان‌ها می‌گشاید
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  تست موشک‌ها را ادامه می‌دهیم
11 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   پایگا‌ه‌های آمریکایی اطراف ایران زیر بُرد موشکی سپاه/ دقت در حوزه موشکی را مدیون رهبری هستیم
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار