خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  شریعتمداری امشب از «گام دوم» می‌گوید
  با سیلی‌های جمهوری اسلامی آشنا شوید
  شهید شما از ملائکه هم بالاتر است
  تمرینات منافقین در آلبانی؛
  چرا باید کار را به جوان‌ها سپرد؟
  جلسه امروز مجمع درباره «پالرمو» به روایت آیت‌الله محمدی عراقی
  مجمع تشخیص دوباره درباره پالرمو به نتیجه نرسید
  آمادگی FATF برای حمله به برنامه موشکی ایران
  ابراز جدید برای تشدید تحریم
  نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان و بودجه انسداد مرزها
  الزامات نه‌گانه شروع گام دوم انقلاب
  چرا موافقت‌نامه پاریس در کمیسیون های تخصصی مجلس بررسی نمی‌شود؟
  برای امام خمینی تعیین تکلیف نکنید
  خون شهدای ترور برگردن گردانندگان FATF است
  که با ما هر چه کرد آن «آشنا» کرد
  نجات برجام با سازوکار «اینستکس»؛ از واقعیت تا سراب
  الزامات ۹ گانه شروع گام دوم انقلاب
  به تقاضاها درباره CFT وپالرمو مشکوکیم
  پاسخ ۱۸ بندی به ادعاهای حامیان تصویب لوایح مرتبط با FATF
  FATF شاید حتی تحریم را تشدید کند
  پاسخی به ادعای تکراری درباره دستخط امام خمینی
  قاسمی: بیانیه پایانی کنفرانس ورشو سند شکست و ناکامی آن است
  پرشمارترین واژه که حضرت آقا در بیانیه گام دوم بکار بردند مسئله جوانان است
  شباهت سخنان روحانی درباره برجام و FATF
  حضور آمریکایی‌ها در سوریه باید خاتمه یابد
  چه کسی ساعت ورود و خروج اتوبوس سپاه را لو داد؟!
  درآمدی بر آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی
  چشم بستن به خیانت‌های اروپا به خیال خام SPV
  جوانان، هسته مرکزی گام دوم انقلاب
  صفارهرندی: چله بزرگ انقلاب در پیش است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 214420صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانیکشنبه، 20 آبان 1397 - 11:20
خورشید را انکار می‌کنند و سراغ ستاره‌ها می‌روند
خورشید را انکار می‌کنند و سراغ ستاره‌ها می‌روندشهیدخبر: حالا خوب است از دفاع مقدس هزاران سند مکتوب و منقول و فیلم و عکس درباره انبوهی از حسین فهمیده‌ها وجود دارد که بی‌بی‌سی و من‌وتو و دیگران نتوانند به راحتی حقیقت حضور مردان کوچک خمینی را انکار کنند.
  
جواد محرمی
حالا خوب است از دفاع مقدس هزاران سند مکتوب و منقول و فیلم و عکس درباره انبوهی از حسین فهمیده‌ها وجود دارد که بی‌بی‌سی و من‌وتو و دیگران نتوانند به راحتی حقیقت حضور مردان کوچک خمینی را انکار کنند. الحمدلله آرشیو جنگ ما آنقدر غنی است که اجازه ندهد خورشید حقایق جنگ پشت ابر بماند، اما همین که هر از گاهی برای خدشه بر این حقیقت طمع می‌کنند باید مسئولان فرهنگی را بیش از پیش به خود بیاورد.

ما از صدام و بی‌بی‌سی ممنونیم 
اینکه سینمای ایران با همه ادعا‌های جهانی بودنش هنوز نتوانسته درباره یکی از هزاران رزمنده نوجوانی که حماسه آفرین جنگ بودند فیلمی شایسته بسازد و صداوسیمای ما با وجود دارا بودن آرشیو‌های ناب از جنگ در تولید مستند‌هایی که بازتاب دهنده حقایق رشادت‌ها و شجاعت‌های دفاع مقدس باشد تقریباً عاجز نشان داده خود محل تأمل است. جلوی خبرنگار بی‌بی‌سی را نمی‌توان گرفت، اما از کم کاری خودی‌ها می‌توان گلایه کرد. اتفاقاً بی‌بی‌سی یک جور‌هایی دارد به نفع ما کار می‌کند و هر از گاهی یادمان می‌آورد که امثال حسین فهمیده‌ها چقدر مهم بوده‌اند. این دارایی‌ها را هر از چند گاهی آن‌ها به یاد ما می‌آوردند و باید از این نظر قدردان کارکنان روباه پیر هم باشیم، چون بیکاری آن‌ها ممکن است به ما هم سرایت کند. تازه از صدام حسین هم باید ممنون باشیم، خدا را شکر که تصمیم گرفت آن ۲۳ نفر نوجوان به اسارت درآمده را به کاخش ببرد و از آن‌ها فیلم بگیرد تا مثلاً شوی تبلیغاتی علیه خمینی درست کند، اما نتیجه‌اش شد سندی برای حقانیت نوجوان‌های ما، اگر او آن‌ها را به خط نمی‌کرد و فیلم نمی‌گرفت شاید الان سازمان اوج یادش نمی‌آمد که آن‌ها سوژه مهمی بوده‌اند.
اگر او می‌دانست که ما ایرانی‌ها پس از بیش از ۳۰ سال درباره آن ۲۱ شیر بچه خمینی حتی یک فیلم هم نمی‌سازیم قطعاً به خودش زحمت نمی‌داد از آن قهرمان‌ها فیلمبرداری و مستندسازی کند. از این بابت باید از صدام حسین هم ممنون باشیم.

اصل ماجرا حضور ۱۳‌ساله‌هاست
بی‌بی‌سی که با عبدالمالک ریگی به عنوان مبارز جبهه مقاومت مصاحبه می‌کند باید هم خبرنگارش حسین فهمیده را انکار کند. حالا اینکه حسین فهمیده زیر تانک بعثی‌ها شهید شده باشد یا مقابل گلوله یا در انفجار راکت و بمب فرقی نمی‌کند، اصل مسئله و اهمیت آن کیفیت شهادت امثال او نیست؛ کیفیتی که می‌تواند در میان کارزار آتش و خون و آهن به طور عادی دچار تغییر شود و در اصل ماجرا خللی ایجاد نکند. 
اساساً کیفیت شهادت رزمندگان در دفاع مقدس فرع ماجراست. مهم این است که آن نوجوان ۱۳ ساله و صد‌ها نوجوان همسن و سال او با دست بردن در شناسنامه هایشان و به هر نحو دیگری توانسته‌اند خود را به جبهه‌ها برسانند و سینه شان را برای دفاع از جان و مال و ناموس این وطن سپر کنند. اصل ماجرا این است که حضور این نوجوانان منجر به ساخته شدن صد‌ها و هزاران حماسه در جنگ شده است. اصلاً صرف حضور و شهادت آن‌ها در جنگ حماسه است. 
حماسه وقتی شکل می‌گیرد که نوجوان ۱۳‌ساله برای رفتن به جنگ التماس کند، از مادر و پدرش رضایت بگیرد، مثل شیر به صف دشمن بزند، تفسیر عاشورای حسین (ع) را نه درحرف بلکه در عمل به نمایش بگذارد. آن چیزی که بی‌بی‌سی و من‌وتو را آزار می‌دهد این است که در میان همپالکی‌های خودشان حتی یک آدم حماسه‌ساز پیدا نمی‌شود، اگر هم باشد خودشان با دشنه تحریف به جانش می‌افتند. وقتی امام راحل را تحریف می‌کنند دیگر نباید انتظار داشت درباره نوجوان ۱۳ ساله‌ای که در شب عملیات به صف دشمن متجاوز زده دست به کار نشوند. خدا را شکر که از تحریف امام رسیده‌اند به تحریف حسین فهمیده، وقتی خورشید را انکار می‌کنند نباید انتظار داشته باشی سراغ ستاره‌ها نروند، اما دست برقضا ستاره‌های ۱۳ ساله مکتب امام راحل آنقدر زیاد هستند که نشود همه را منکر شد.

طا‌های ماجرای اهواز هم حسین فهمیده است 
حسین فهمیده‌های جنگ ما به آن هشت سال هم محدود نمی‌شوند و تا همین حالا هم می‌توان رد حماسه‌هایشان را مشاهده کرد. طاها، پسری که در ماجرای تروریستی اخیر اهواز به شهادت رسید نیز برای ما حسین فهمیده است. محسن حججی مگر چند سال داشت، در میان شیربچه‌های شیعه لشکر فاطمیون هم حسین فهمیده بسیار است. آن ۲۳ نفری که فیلمشان در حال ساخت است و قرار است ان‌شاءالله در جشنواره فجر امسال به نمایش دربیاید هم ۱۳ ساله بودند. از این نوجوان‌ها کم نداریم. حسین فهمیده را زدید، قصه علی‌اکبر حسین (ع) و قاسم‌بن حسن (ع) را چه می‌کنید. قطعاً اگر می‌توانستید عاشورا را هم از اساس انکار می‌کردید، کما اینکه این را هم امتحان کردید. تیر‌های آخرتان را هم خرج کنید. حسین فهمیده یک فرد نیست، یک نماد است. هر قدر به او سنگ بزنید، بیشتر تجلی می‌کند. شما بدون آنکه بدانید سبب خیر می‌شوید. قرار است کم کاری مسئولان فرهنگی ما را جبران کنید و نوجوان‌های ۱۳ ساله ما را از زیر غبار غربت بیرون بکشید؛ همان‌ها که به فرموده آن پیر سفر کرده جامعه ما را رهبری می‌کنند. باشد، شما راست می‌گویید حسین فهمیده تانک منفجر نکرده است، نوجوانان ۱۳ ساله ما یک تنه همه نقشه‌های رسانه‌ای شما را با پشتوانه دلار‌های سعودی‌تان یکجا منفجر کرده‌اند؛ انفجاری که صدای آن هر از چندگاهی از فرسنگ‌ها دورتر و از لندن به گوش ما می‌رسد. یک طرف ما و یک طرف هم همه دستگاه عظیم رسانه‌ای شما، کاش می‌دانستید که خون بر شمشیر پیروز است. ممنون که رهبری ۱۳ ساله‌های ما را به ما یادآوری می‌کنید.
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/8/20 - 16:10 |     0     0     |
اینارو منع نکنید میگن امام حسینم تو کربلا شهید نشده

ناشناس
| 1397/8/21 - 11:02 |     0     0    
پاسخ: بنظرمن رفتن یا نرفتن شهید فهمیده زیر تانک چیزی به ارزهای اون شهید عزیز اضافه نمیکنه و کم هم نمیکنه

ناشناس
| 1397/8/21 - 11:02 |     0     0     |
خیلی از رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم همچون شهید فهمیده و....هستند و لی کسی قدر انها را نمی داند

بی باک
| 1397/8/22 - 19:54 |     0     0    
پاسخ: شگفتا! ما به محمودرضا بیضایی و محسن حججی و محمدهادی ذوالفقاری و ده‌ها شهید دیگر متولد همین دهه‌های کنونی رسیدیم لیکن رسانه‌های دشمن هنوز درگیر حسین فهمیده هستند و تشکیک در نحوه شهادت او! چقدر از زمانه عقبند احمق‌ها! ما از جاده اهواز به خرمشهر و از شلمچه و فکه و طلائیه و مجنون و اروند و دوئیجی و نهر خیّن و شرق ابوالخصیب و ارتفاعات الله‌اکبر و شاخ‌شمیران و کربلای ۵ نه‌تنها به خود کربلا رسیدیم بلکه با کمک بسیجیان سراسر منطقه و حزب‌الله تمام این منطقه، تا شام و حلب هم رفتیم و به شهادت برد موشک‌های طهرانی‌مقدم، همه نگاه‌مان به رهایی قدس شریف است و قطرات خون شهدای‌مان هر آن دارند به قبه..‌الصخره نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوند؛ آن‌وقت گیر «من و تو» و BBC و دنباله‌های‌شان در داخل این است که هم‌نسلان بیضایی و حججی و ذوالفقاری را نسبت به کم و کیف قصه شهادت حسین فهمیده دچار شک کنند!

ناشناس
| 1397/8/21 - 15:02 |     0     0     |
چندسال پیش هم دیوید هریس، یکی از مسئولان ستاد مبارزه با تروریسم کانادا، با اشاره به عکس‌های حسین فهمیده و امام خمینی ره مدعی شد: این کتاب‌های درسی ادبیات تنفر را اشاعه می‌دهند و در آنها تصویری از کودکی 13 ساله در حالی که به خود نارنجک بسته است نمایش داده شده. همچنین به کرات عکس آیت الله خمینی ره منتشر شده
این یعنی توطئه هماهنگ

ناشناس
| 1397/8/21 - 21:48 |     0     0     |
حتما محمدطاهای جنایت تروریستی اهوازم منکر میشید

ناشناس
| 1397/8/22 - 19:53 |     0     0     |
تصورشان این بود که این شبهه‌ اخیر، آخرین میخ بر تابوت ستاره‌های آسمان مقاومت و اختران سپهر شهادت است اما حکمت خدا را بنگر که روی نفهمی جماعت، چه پل قشنگی زد و چه زیبا نام شهید عصر روزنامه‌دیواری را در زمان حال نیز احیا کرد!

ناشناس
| 1397/8/24 - 12:59 |     0     0     |
این ضدانقلابایی که گفتن فهمیده زیرتانک نرفته از کجا میدونن؟اونجا بودن؟خدا لعنتشون کنه دست بردارم نیستن


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان
24 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   آقای کارگردان ما دفاع کردیم، آقازاده هم نبودیم!
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  هدف ما از توسعه توان موشکی، جلوگیری از جنگ است/در صورت توطئه اروپا، به یک جهش استراتژیک موشکی روی می‌آوریم
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو/ توصیه می‌کنم به اروپایی‌ها اعتماد نکنید
14 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر شد
15 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   هشدار سردار سلامی به اسرائیل/ اشغالگران جنگ جدیدی را شروع کنند، مسلماً محو خواهند شد
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  با میراث شهدا در «بنیاد شهید» چه می‌کنند؟
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبری معظم: طرح یکسان‌سازی قبور شهدا کار غلطی است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  درباره طرحی که آقا نسخه اش را پیچید!
8 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   واکنش های عجیب به یک حماسه!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار