خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  لاریجانی: دشمنان سوریه وارد فاز فشارهای سیاسی شده اند
  آمریکا با خروج از برجام همه قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است
  پرهیز از رابطه دوستانه با کفار در آیه‌ای از قرآن
  دروغ ظریف تهمت به جمهوری اسلامی است
  عربستان با ما بود آمریکا نمی‌توانست اینطور تحقیرمان کند!
  تاکید رهبر انقلاب بر شفافیت مسئولان با مردم
  واکنش قاسمی به جاسوسی کارمند وزارت امور خارجه
  چرا اسناد لانه جاسوسی درباره شهید بهشتی منتشر نشد؟
  از اتهام کاسب تحریم تا پولشویی گسترده
  شورای نگهبان چه ایراداتی به CFT گرفت؟
  سرانجام منتقدین آقای وزیر
  از طرح‌های تروریستی سعودی‌ها آگاه بودیم
  تمام اهداف دشمنان در تیررس موشک‌های ما قرار دارند
  نقش بیداری اسلامی در شکست توطئه‌های غرب
  چه کسانی خانواده‌ کارکنان بی‌بی‌سی فارسی را تحت فشار گذاشته‌اند
  جمهوری اسلامی عمیقا نگران شرایط وخیم انسانی در یمن است
  تکذیب خبر اعدام ۲۲ نفر در رابطه با حادثه تروریستی اهواز
  انتشار دست‌نوشته رهبر معظم انقلاب در تقدیر از شهید طهرانی مقدم
  هیچکدام از فاتحان لانه جاسوسی به بنی‌صدر رای ندادند
  آمریکا حضور مدیریت شده تروریست‌ها در منطقه را دنبال می‌کند
  میزان اثرگذاری FATF بر روابط بانکی بین‌المللی
  آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده از زبان «ظریف»
  27 آبانماه روز تعیین تکلیف پرونده FATF
  ماجرای یک نفوذی در سپاه دهه ۶۰
  به بی‌بی‌سی بگویید اینقدر نگران ما نباشد!
  زمان می‌خریم تا غرب‌گراها در ایران حفظ شوند! +فیلم
  مسئول طبقه‌بندی اسناد لانه جاسوسی در تلویزیون
  خاندان کثیف پهلوی اقتصاد هزار فامیل داشتند
  اصلاح طلبان باید جوابگو باشند که چرا ارزش پول کشور این مقدار تحقیر شده
  ازغدی: کشورهای اروپایی مستقل از آمریکا نمی‌توانند کاری کنند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 213984صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیدوشنبه، 14 آبان 1397 - 14:10
تاثیر مخرب انتشار اخبار توانمندی‌های نظامی ایران بر سربازان آمریکایی
شهیدخبر: فرمانده کل سپاه خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ! هرگز ایران را تهدید نکن؛ زیرا هنوز ناله‌های پر از وحشت نظامیان آمریکایی در طبس و ناله‌های از سر ترس ملوانان شما و دوستان انگلیسی‌تان در آب‌های خلیج‌فارس شنیدنی است.
  

سردار سرلشکر پاسدار «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان با اشاره به اینکه حوادث مهمی در طول تاریخ انقلاب اسلامی رخ داده است، اظهار داشت: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی پر از چنین روز‌هایی است که در آن شاهد پیروزی‌ها و نصرت‌های الهی و نیز وقایع شگفت‌انگیز متعددی هستیم که با اندکی تامل می‌توانیم دست خدا را در همه این پیروزی‌ها ببینیم.

وی افزود: در این تاریخ پر افتخار با روز‌های سرنوشت سازی از جمله ۱۳ آبان، ۱۲ فروردین، ۲۲ بهمن و سوم خرداد و نیز دیگر روز‌ها مواجه می‌شویم؛ روز‌های بزرگی که نتایج آن به نفع ملت ایران رقم خورده است.

سردار جعفری ادامه داد: دانشجویان ما که انقلاب و نظام بویژه رهبر معظم انقلاب به آن‌ها این‌همه دل بسته‌اند، شبیه حرکتی را که دانشجویان پیرو خط امام انجام دادند، باید برای اثبات کارآمدی نظام و حل مشکلات اقتصادی و ابعاد دیگر انجام دهند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: در ۱۳ آبان سه حادثه مهم و تاریخی رخ داده که نشان‌دهنده قداست این روز و بیانگر چالش‌های عمیق و مستمر ملت ایران با آمریکاست.

وی ادامه داد: اولین واقعه در این روز مربوط به ۱۳ آبان ۱۳۴۳ می‌شود؛ روزی که شاه ملعون با دستور مستشاران و دیپلمات‌های آمریکایی مستقر در لانه جاسوسی و برای مخفی کردن ندای حق‌طلبی امام خمینی (ره)، ایشان را به ترکیه تبعید کرد، اما بعد از ۱۵ سال در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ جهان شاهد خفت و خواری آمریکایی‌ها بود.

سرلشکر جعفری افزود: دومین واقعه در این روز مربوط به ۱۳ آبان ۱۳۵۷ است؛ روزی که تعداد زیادی از دانش آموزان در دانشگاه تهران به دلیل اعتراض و راهپیمایی علیه رژیم منحوس پهلوی با دستور شاه و توسط عوامل این رژیم به شهادت رسیدند.

فرمانده کل سپاه سومین واقعه در این روز را مربوط به ۱۳ آبان ۱۳۵۸ دانست و گفت: در آن روز‌های منتهی به این تاریخ شاهد استقرار دولت موقت لیبرال هستیم؛ با استقرار این دولت، آمریکا به دنبال آن بود تا به واسطه ارتباط‌گیری با آن‌ها انقلاب را به انحراف بکشاند.

وی افزود: دانشجویان پیرو خط امام در دانشگاه‌ها که تحمل چنین حرکت خطرناکی را نداشتند، با حرکت خودجوش و مردمی تصمیم گرفتند به صورت محدود از چند دانشگاه طراز اول تهران حرکتی را به سمت لانه جاسوسی آمریکا انجام دهند؛ از این رو تظاهراتی ضد آمریکایی را از دانشگاه تهران آغاز کردند.

سردار جعفری تصریح کرد: وقتی جمعیت مقابل لانه جاسوسی آمریکا رسید، با جوی که در میان تجمع‌کنندگان مقابل لانه جاسوسی ایجاد شد، حرکت برای تسخیر لانه جاسوسی به صورت خودجوش جلوه یافت، در حالی که طرح حمله به لانه جاسوسی از قبل توسط دانشجویان برنامه ریزی شده بود.

ادامه حضور آمریکا در لانه جاسوسی می‌توانست کار انقلاب را در همان دهه ۶۰ تمام کند

فرمانده کل سپاه ادامه داد: وقتی لانه جاسوسی تسخیر شد و این اقدام به تایید امام (ره)‌ رسید، این حرکت دانشجویان تبدیل به انقلاب دوم شد. علت اینکه حرکت دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم نام گرفت، این بود که اگر آمریکایی‌ها در این لانه جاسوسی باقی می‌ماندند، انقلاب اسلامی عمر ۴۰ ساله پیدا نمی‌کرد و در همان دهه ۶۰ کارش تمام می‌شد.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها در آن زمان با برخی از مسئولان ما ارتباط برقرار کرده بودند و البته برخی هم از روی سادگی و یا انحراف در تفکرات خود فکر می‌کردند که با رابطه با آمریکا به جایی می‌رسند و در جایگاه قدرت باقی می‌مانند؛ اما این حرکت خطرناک با اشغال لانه جاسوسی و دستگیری جاسوسان خاتمه یافت.

سردار جعفری تاکید کرد: لذا از آن تاریخ به بعد در ایران اسلامی، چون دیپلمات آمریکایی جاسوس یا لانه جاسوسی‌ای که بتوانند در آنجا علیه انقلاب اسلامی توطئه و برنامه ریزی کنند، وجود نداشت، شاهد پیشرفت در کشور بودیم.

فرمانده کل سپاه در ادامه با طرح این سوال که چرا ۱۳ آبان اهمیت دارد، عنوان کرد: ۱۳ آبان روز فرو ریختن هیمنه سلطه آمریکا و استکبار جهانی در سراسر دنیا و نماد مبارزه با استکبار جهانی به سردمداری آمریکای جهانخوار است.

وی یادآور شد: اگر بساط لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ۵۸ جمع نمی‌شد، انقلاب اسلامی به ۴۰ سالگی عمر خود نمی‌رسید و با حمایت مستقیم آمریکا از لیبرال‌ها و تکنوکرات‌ها، همان دهه ۶۰ انقلاب اسلامی با شکست مواجه می‌شد؛ این نکته‌ای قابل تامل برای کسانی است که امروز مشتاق مذاکره با آمریکا هستند.

سرلشکر جعفری افزود: برخی از مسئولان به ظاهر انقلابی ما در آن زمان از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و از ادامه وضعیت بوجود آمده، اظهار نگرانی می‌کردند و حتی توصیه می‌کردند گروگان‌ها آزاد شوند و آن‌ها به لانه جاسوسی بازگردند؛ البته برخی دیگر هم مکنونات قلبی خود را آن زمان درباره تقبیح اقدام دانشجویان ابراز نکردند، ولی بعد‌ها در بیانات آن‌ها این عمل دیده شد؛ تنها تعداد اندکی از مسئولان از جمله مقام معظم رهبری بودند که در آن زمان با حرکت انقلابی دانشجویان موافق بودند.

وی ادامه داد: تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی گویای شکست‌های پی در پی آمریکا در ایران و منطقه است؛ لذا با یاری خدا و ایستادگی مردم، این آخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی به همراه عملیات سنگین رسانه‌ای آن‌ها با شکست مواجه خواهد شد؛ البته باور این نکته قدری سخت است به خصوص با این فضای منفی که در داخل و خارج نسبت به آن دیده می‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همه ما کم و بیش تحت تاثیر جنگ روانی دشمن و عملیات روانی دشمن هستیم، گفت: به همین جهت باور اثبات شده قدرت پوشالی آن‌ها در چنین فضایی سخت است؛ اما اگر به اظهارات مسئولان و کارشناسان غربی و بویژه آمریکایی‌ توجه کنیم، باور این موضوع آسان می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال، مشاور سابق ترامپ می‌گوید که به دنبال انتخاباتی که در عراق انجام شد و رقابتی که میان ایران و آمریکا درباره آن روی داد، ایران در عراق سه بر صفر آمریکا را شکست داد؛ چون هر سه موقعیت عالی در عراق، اکنون در اردوگاه طرفداران ایران است.

تاثیر مخرب انتشار اخبار توانمندی‌های نظامی ایران بر سربازان آمریکایی

سرلشکر جعفری با بیان اینکه «چاک هگل» وزیر سابق آمریکا نیز تحریم‌های ایران را حماقت محض می‌داند، اظهار داشت: پنتاگون اخیرا ابلاغیه‌ای به واحد‌های نظامی خود در منطقه ارسال کرده است به این مضمون که از تهییج و نشر هرگونه اخبار در مورد توانمندی‌های نظامی ایران در بین سربازان آمریکایی جلوگیری شود تا تاثیر مخربی بر روحیه آن‌ها نداشته باشد.

وی با ذکر تعدادی از شکست‌های آمریکا، ادامه داد: آمریکایی‌ها در تمام برنامه ریزی‌هایی که در ایران علیه انقلاب اسلامی انجام دادند از جمله وقایع تیر ۷۸، فتنه ۸۸، حوادث دی ۹۶ و تابستان ۹۷ که البته‌ای مورد شکل نگرفت، با شکست مواجه شده‌اند.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها انواع نبرد‌ها را علیه ایران آزمودند، اما با شکست مواجه شدند، به همین جهت امروز تنها بر جنگ اقتصادی و جنگ روانی گسترده متمرکز شده‌اند، گفت: بررسی روند شکست‌های پی در پی آمریکا در برابر ایران و مقاومت اسلامی و نیز قدرت مردمی انقلاب اسلامی بیانگر آن است که توطئه آمریکا در تحریم اقتصادی ایران با عنایت خداوند و نیز مقابله آگاهانه مردم و مسئولان شکست خواهد خورد.

هنوز ناله‌های از سر ترس ملوانان آمریکایی و انگلیسی در آب‌های خلیج‌فارس شنیدنی است

وی در ادامه تصریح کرد: تجربه شکست‌های پی در پی آمریکا و پیروزی جبهه مقاومت اسلامی این است که راهبرد مقاومت تنها راه غلبه بر دشمنان محسوب می‌شود.

فرمانده کل سپاه در جمله‌ای خطاب به رئیس جمهور آمریکا هم عنوان کرد: ترامپ! هرگز ایران را تهدید نکن؛ زیرا هنوز ناله‌های پر از وحشت نظامیان آمریکایی در طبس و ناله‌های از سر ترس ملوانان شما و دوستان انگلیسی‌تان در آب‌های خلیج‌فارس شنیدنی است؛ خود بهتر می‌دانید که روزانه چه تعداد از کهنه‌سربازان شما در جامعه آمریکا از افسردگی و وحشتی که در جبهه‌های جنگ به آن‌ها دست داده است، دست به خودکشی می‌زنند؛ پس ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  نشانه‌های آشکارِ افول قدرت آمریکا/ نیروی نظامی آمریکا سردرگم است
15 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 0)
   آمریکا در لانه جاسوسی باقی می ماند، انقلاب به ۴۰ سالگی نمی رسید/ هنوز ناله‌های نظامیان آمریکایی در طبس شنیدنی است
19 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 7، غیر قابل انتشار: 0)
  پدافند غیرعامل در مقابل تهاجم دشمنان علمی، جدی و همه‌جانبه باشد/ بخش‌های مختلف باید با پدافند غیرعامل همکاری کنند
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   ناوهای هواپیمابر آمریکا در تیررس موشک های نقطه‌زن ایران /تقدیر از حماسه ایرانی ها در اربعین
9 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 2)
  «محمدحسن دهقان» آسمانی شد
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرا جواب شهدای منا سکوت است و پاسخ قتل خاشقچی فریاد؟!
6 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
  دو بسیجی ژیواری به شهادت رسیدند
5 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرکوب شیعیان در اربعین حسینی به دستور وهابی‌ ها
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  ناگفته‌های فرمانده سپاه از تسخیر لانه جاسوسی
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جهان قبل و بعد از 13 آبان ماه
3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار