خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  شریعتمداری امشب از «گام دوم» می‌گوید
  با سیلی‌های جمهوری اسلامی آشنا شوید
  شهید شما از ملائکه هم بالاتر است
  تمرینات منافقین در آلبانی؛
  چرا باید کار را به جوان‌ها سپرد؟
  جلسه امروز مجمع درباره «پالرمو» به روایت آیت‌الله محمدی عراقی
  مجمع تشخیص دوباره درباره پالرمو به نتیجه نرسید
  آمادگی FATF برای حمله به برنامه موشکی ایران
  ابراز جدید برای تشدید تحریم
  نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان و بودجه انسداد مرزها
  الزامات نه‌گانه شروع گام دوم انقلاب
  چرا موافقت‌نامه پاریس در کمیسیون های تخصصی مجلس بررسی نمی‌شود؟
  برای امام خمینی تعیین تکلیف نکنید
  خون شهدای ترور برگردن گردانندگان FATF است
  که با ما هر چه کرد آن «آشنا» کرد
  نجات برجام با سازوکار «اینستکس»؛ از واقعیت تا سراب
  الزامات ۹ گانه شروع گام دوم انقلاب
  به تقاضاها درباره CFT وپالرمو مشکوکیم
  پاسخ ۱۸ بندی به ادعاهای حامیان تصویب لوایح مرتبط با FATF
  FATF شاید حتی تحریم را تشدید کند
  پاسخی به ادعای تکراری درباره دستخط امام خمینی
  قاسمی: بیانیه پایانی کنفرانس ورشو سند شکست و ناکامی آن است
  پرشمارترین واژه که حضرت آقا در بیانیه گام دوم بکار بردند مسئله جوانان است
  شباهت سخنان روحانی درباره برجام و FATF
  حضور آمریکایی‌ها در سوریه باید خاتمه یابد
  چه کسی ساعت ورود و خروج اتوبوس سپاه را لو داد؟!
  درآمدی بر آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی
  چشم بستن به خیانت‌های اروپا به خیال خام SPV
  جوانان، هسته مرکزی گام دوم انقلاب
  صفارهرندی: چله بزرگ انقلاب در پیش است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 211362صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانسه شنبه، 17 مهر 1397 - 12:10
از برخورد با نمایندگان بنی‌صدر تا حضور مؤثر در برابر فتنه ۸۸ +تصاویر و فیلم
از برخورد با نمایندگان بنی‌صدر تا حضور مؤثر در برابر فتنه ۸۸ +تصاویر و فیلمشهیدخبر: همرزمان شهید همدانی جمله‌ای از او نقل می‌کنند با این مضمون که «بازنشستگی برای یک پاسدار معنی ندارد. ما که این لباس را تنمان کرده‌ایم آنقدر آن را حفظ می‌کنیم که کفنمان شود.» این جمله از مردی شصت و چند ساله نقل می‌شود که...
  

همرزمان شهید همدانی جمله‌ای از او نقل می‌کنند با این مضمون که «بازنشستگی برای یک پاسدار معنی ندارد. ما که این لباس را تنمان کرده‌ایم آنقدر آن را حفظ می‌کنیم که کفنمان شود.» این جمله از مردی شصت و چند ساله نقل می‌شود که حداقل 35 سال از عمرش را در مسیر پاسداری از ارزش‌های نظامی اسلامی صرف کرده بود. رزمنده‌ای تکلیف‌گرا که جهاد را پیش از انقلاب در مبارزه با طاغوت آغاز کرد و از فتنه کردستان گرفته تا فتنه 88 در تمامی آوردگاه‌ها حضوری فعال داشت و نهایتاً در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسید.

 عصاره بچه‌های انقلاب
شهید همدانی نماینده نسلی است که تکلیف‌گرایی را سرلوحه امور خودشان قرار داده بودند. اگرچه دیباچه مبارزات او از دوران طاغوت آغاز می‌شود، اما همدانی را بیشتر در قامت یک رزمنده سپاهی می‌شناسیم که با لباس سبز پاسداری‌اش در عرصه‌های گوناگون نقش‌آفرینی می‌کرد. حاج‌حسین وقتی لباس رزمش را بر تن کرد، برای هر مأموریتی آماده بود. نه شرط تعیین می‌کرد و نه گلایه و شکایت داشت. امر به تکلیف می‌شد، پوتین به پا می‌کرد و راهی میدان نبرد می‌شد.


از برخورد با نمایندگان بنی‌صدر تا حضور مؤثر در برابر فتنه ۸۸ +تصاویر و فیلم


اگر روزی تکلیف شد در کوه‌های سر به فلک کشیده کردستان خدمت کند و در محیط آلوده به ستون پنجم دشمن حضور یابد، یا علی می‌گوید و قدم در کف میدان نبرد می‌گذارد. سردار رحیم صفوی در همین خصوص می‌گوید:«شهید همدانی در جنگ با ضد انقلاب در کردستان از سال ۵۹ تا شروع جنگ تحمیلی فعال بود. ایشان در سپاه همدان واقعاً نقش محوری در آن جنگ داشت. مبارزه با ضد انقلاب و ایجاد امنیت پایدار در مناطق کردستان ، آذربایجان غربی و. . . از برکات عمر شهید همدانی است».

خود شهید همدانی نیز خاطرات جالبی از ایام حضور در جبهه کردستان دارد: اواخر بهار سال 59 بود. بعد از شکستن حلقه‌ محاصره ضدانقلاب برگرد شهر سنندج که در جریان آن بچه‌های سپاه همدان موفق شدند گردنه استراتژیک صلوات‌آباد را فتح کنند، ما عازم مریوان شدیم. تا اواخر اردیبهشت ماه سال 59، درگیر آزادسازی و تثبیت امنیت سنندج بودیم. درست در اواخر خرداد سال 1359 و به فاصله‌ کوتاهی بعد از آزادسازی مریوان توسط صیاد و متوسلیان بود که ما به ملاقات حاج احمد متوسلیان رفتیم. آنچه ما از احمد در ذهن داشتیم، تصویری از یک آدم بزن‌بهادر بود! آدمی قلدر و خشن و بی‌منطق که دست بزن دارد و حالا هم دارد در مریوان حکومت می‌کند. حوالی ظهر بود که رسیدیم به سپاه مریوان. خودمان را معرفی کردیم و گفتیم: مسئولان سپاه استان همدان هستیم و آمده‌ایم برای ملاقات با برادر احمد متوسلیان. بعد از چند دقیقه که حاج احمد وارد اتاق شد، همگی چشم شدیم و شروع کردیم به بررسی ظواهر او. از همان دیدار اول فهمیدیم آدمی است جدی و بسیار منضبط.


از برخورد با نمایندگان بنی‌صدر تا حضور مؤثر در برابر فتنه ۸۸ +تصاویر و فیلم


 برخورد با نمایندگان بنی‌صدر
شهید همدانی بعد از شروع جنگ در جبهه سرپل ذهاب حضور می‌یابد. وی در همین منطقه برخوردی جالب با فرستادگان بنی‌صدر دارد که در خصوص آن می‌گوید: قبل از شروع جنگ در سرپل ذهاب بودیم که نمایندگانی از طرف بنی‌صدر به منطقه آمدند. آنها را نزدیک مرز بردیم و تانک‌های عراقی را نشانشان دادیم. به ما خندیدند و گفتند اینها که می‌بینید تانک نیستند، ماکت تانک هستند! وقتی هم که بنی‌صدر عزل شد، جبهه مثل ایام عید، جشن بود. شبی که در سپاه همدان بودیم ساعت 10، 10ونیم شب خیلی از بچه‌ها به‌ محوطه آمده بودند و با ژ3 تیر هوایی شلیک می‌کردند. از آنجا به جبهه رفتم، دیدم بچه‌ها خیلی بشاش و خوشحال هستند. از آن روز امید به توفیق عملیات‌ها و تغییر و تحول در جبهه در دل فرماندهان و بچه‌ها ایجاد شد. مهم‌تر از همه آنکه تا آن روز به‌خاطر اینکه فرمانده کل قوا آدمی مثل بنی‌صدر بود، احساس شرمندگی می‌کردند.

بعد از شروع جنگ شهید همدانی در سمت‌های متعددی ایفای نقش می‌کند.

فرماندهی جبهه میانی سرپل ذهاب از گام‌‌های اولیه وی در دفاع مقدس بود. پس از مدتی کوتاه به همراه حاج احمد متوسلیان و شهید همت و شهید شهبازی در تشکیل و سازماندهی لشکر 27 محمدرسول‌الله (ص) نقش بسزایی ایفا می‌کند. شهید همدانی عملیات فتح‌المبین و الی‌بیت‌المقدس را در همین لشکر سپری می‌کند.


از برخورد با نمایندگان بنی‌صدر تا حضور مؤثر در برابر فتنه ۸۸ +تصاویر و فیلم


سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) تهران بزرگ در خصوص حضور شهید همدانی در لشکر 27 می‌گوید: «با شهید همدانی در عملیات الی بیت المقدس آشنا شدم. آن زمان به عنوان رزمنده در لشکر27 بودم. ایشان از فرماندهانی بودند که با اخلاق خوبشان دل همه بسیجی‌ها و رزمنده‌ها را به دست می‌آوردند. بچه‌ها خیلی زود با لحن ساده و نرم ایشان اخت می‌شدند. اما حیف که حاج حسین بعد از عملیات الی بیت المقدس از لشکر رفتند. با این وجود تا پایان جنگ در مقاطع مختلف ایشان را زیارت می‌کردم و از هم‌صحبتی‌شان فیض می‌بردم».
 

خاطره خانواده شهید همدانی ازپیاده روی اربعین
 
 
 
 
 
دریافت.mp4


 حضور در کردستان عراق
شهید همدانی تا پایان دفاع مقدس مأموریت‌های بسیاری را عهده‌دار شد و در سمت‌های مختلفی خدمت کرد. وی اولین فرمانده لشکر 32 انصارالحسین (ع) استان همدان بود. همچنین فرمانده لشکر 16 قدس استان گیلان و معاونت عملیات قرارگاه قدس از دیگر سمت‌های او هستند. همدانی در مقطعی در کردستان عراق نیز حضور یافته و با مجاهدان کرد معاند رژیم بعث ارتباط داشت.


خود شهید از این مقطع می‌گوید: «پیشمرگه‌ها پیش از ما وارد روستاها می‌شدند تا جوانب کار را در نظر بگیرند. ما به هر منطقه‌ای می‌رفتیم تغییر لباس می‌دادیم. وضع ظاهری را مطابق منطقه می‌کردیم تا شناسایی نشویم. یک بار در کنار روستایی بودیم که دیدیم پیشمرگه‌ها طول دادند. یکی از اهالی ما را دیده و متوجه شده بود که ایرانی و پاسدار هستیم. از ما دعوت کرد برای پذیرایی به خانه‌اش برویم. شب بود و شک داشتیم برویم یا نه. رفتیم و همسر جوان آن آقا در را به روی ما باز کرد. آنقدر راه رفته بودیم که انرژیمان تمام شده بود. چای خواستیم و همسر میزبان برای هر کدام از ما پنج، شش تا چای می‌ریخت و همه را می‌خوردیم. بس که کم رمق و بی‌انرژی بودیم. بعد با نان محلی از ما پذیرایی کرد. می‌گفت شما سرباز امام خمینی هستید و همه عشقش این بود که به سربازان امام خدمت کند».


از برخورد با نمایندگان بنی‌صدر تا حضور مؤثر در برابر فتنه ۸۸ +تصاویر و فیلم


 حضور مؤثر در برابر فتنه 88
بعد از اتمام دفاع مقدس شهید همدانی مسئولیت‌های متعددی را عهده‌دار شد. اما شاید هیچ سمتی مثل فرماندهی سپاه محمد رسول الله(ص) در مقطع حساس فتنه 88 نام او را بر سرزبان‌ها نینداخت. محسن فرجی افسر همراه شهید همدانی درباره اولین اقدامی که حاج حسین در برخورد با اغتشاشات سال88 انجام داد، می‌گوید: اولین اقدام وی این بود که اغتشاشات را جداسازی کرد. یک عده را فریب خورده و یک عده را معاند خواند. شهید همدانی گفت که نقش معاندان و کسانی که در قضیه انتخابات بازی خوردند بسیار متفاوت است. افراد فریب‌خورده را باید از طریق کارهای فرهنگی،آگاه‌سازی توسط روحانیون مساجد و علما هدایت و متوجه کرد که الحمدلله با کارهای فرهنگی که از طریق بسیج مساجد، بسیج اصناف و بازاریان انجام شد توانست زیرسازی این مسئله را به خوبی انجام دهد. در اغتشاشات خیلی از بسیجی‌ها آسیب دیدند. در آن سال یک بلوک بتنی روی سر پاسداری افتاد که ایشان را به مدت یک سال به کما برد. با این حال شهید همدانی به هیچ وجه اجازه استفاده از اسلحه را ندادند، اعتقاد داشتند همین که بچه‌های بسیجی حضور داشته باشند فتنه‌گران حساب کار دستشان می‌آید.»

برگشت از معرکه‌ها، سردار لشکر عشق

 
 
 
 
 
دریافت.mp4

یکی دیگر از همرزمان شهید می‌گوید: «حاج‌حسین در اوج شلوغی‌ها شخصاً وسط معرکه حاضر می‌شد تا بداند اوضاع چگونه است. کمتر فرمانده‌ای بود که در بطن شلوغی‌ها حاضر شود و به اوضاع رسیدگی کند. شهید همدانی در تمام مراحل این اعتراضات و اغتشاشات در صحنه حاضر بودند. ایشان در سال 88 کارهای فرهنگی زیادی انجام داده‌اند. حاج حسین روحیه‌ای انقلابی داشت. بارها پیش می‌آمد که همه ما کم می‌آوردیم. گاهی می‌شد ساعت 12 شب شهید همدانی می‌گفت که به فلان منطقه برویم و سر بزنیم. از طرفی هم تمایل زیادی به استفاده از ماشین نداشت. خیلی‌ وقت‌ها با موتور برای سرکشی‌ها می‌رفت. حتی یک روز برای شرکت در یک جلسه به سمت در ورودی ناجا آمدیم. دژبانی ما را راه‌ نداد. دژبانی باور نمی‌کرد می‌گفت شما دروغ می‌گویید. مگر سردار با موتور به جلسه می‌آید. شهید همدانی خیلی متواضع و بی‌ریا بود.»


از برخورد با نمایندگان بنی‌صدر تا حضور مؤثر در برابر فتنه ۸۸ +تصاویر و فیلم


 شهادت کیلومترها دور از وطن
حضور در جبهه سوریه آخرین آوردگاهی بود که حاج حسین در زندگی دنیایی آن را تجربه کرد. شهید همدانی در حالی قدم در جنگ سوریه می‌گذاشت که بیش از شش دهه از عمرش می‌گذشت. اما همان روحیه تکلیف‌گرا باعث شد تا این ژنرال با تجربه در حالی که مویی سفید کرده بود قدم در یکی از سخت‌ترین آوردگاه‌های عمر خویش بگذارد. آوردگاهی که موی سفیدش را به خون سرخش خضاب کرد.
سردار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در همین خصوص می‌گوید: شهید همدانی در سال 90 که شرایط خاصی در سوریه بود به آنجا رفت، یک ارتش خسته که باید در دهها جبهه مقابل نیروهای تازه‌نفس و با‌ انگیزه تروریست که از همه طرف تجهیز می‌شد، بایستد. در چنین شرایطی که بسیار سخت بود و از طرف دیگر در عراق هم صحنه دیگری باز شد شهید همدانی به آنجا رفت و با الگوبرداری از بسیج نیروهای مردمی وارد این مسئله شد تا مردم شیعه، سنی، مسلمان و غیرمسلمان را آموزش دهند. اگر چنین توانی و نیروهای مردمی ایجاد نشده بود حتماً به‌لحاظ مادی سوریه سقوط کرده بود. سردار سلیمانی و شهید همدانی و دیگر فرماندهان مستشار ما با سازماندهی نیروهای انقلاب اسلامی از کشورهای مختلف کاری کردند که ورق برگشت و مناطق اشغال‌شده آرام آرام باز پس گرفته شد.»

خود شهید همدانی نیز از مقطع حضورش در سوریه و سختی‌های این مسیر می‌گوید:«زمانی که من را انتخاب کردند، حدود 80 درصد سوریه به دست گروه‌های مسلح افتاده بود و جیش‌الحر 110هزار نیرو را سازماندهی کرده بود. اینکه چرا بنده را انتخاب کردند باید از خودشان بپرسید. وقتی رفتیم سوریه آقای سلیمانی ما را به آنجا معرفی کردند. یکی دو ماه فعالیت کردیم تا اینکه به هرحال خدا کمک کرد و راه تعامل باز شد. حزب بعث یک در آهنین دارد و یک دیوار فولادی  که به هیچ‌کس راه نمی‌دهد! شبیه معجزه بود. امروز هم دولتمردان و هم مردم آنجا، ایران را فرشته نجات می‌دانند. ما بنا به تکلیف رفتیم سوریه، همان تکلیفی که برای دفاع مقدس بود، زمین سوریه با کربلای 5، مهران، دشت عباس، قصرشیرین با عملیات الی‌بیت‌المقدس فرق نمی‌کند.»

 سردار به نقل از رسانه‌های خارجی
توانایی‌هایی که حاج‌حسین همدانی در میادین مختلف از خود نشان داد، حتی بیگانگان را نیز به زبان تحسین واداشته بود. روزنامه وال‌استریت ژورنال درباره سردار همدانی می‌نویسد: ژنرال همدانی یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که به عنوان افسر سپاه پاسداران اعلام خدمت داشته است. همدانی یک متخصص در نحوه رزم عملیات نیروهای منظم با شبه‌نظامیان است.

پیام رهبر انقلاب در پی شهادت سردار حسین همدانی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی شهادت سردار سرافراز شهید حسین همدانی را تبریک و تسلیت گفتند.

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
شهادت سردار سرافراز، شهید حسین همدانی را به خانواده‌ گرامی و بازماندگان و دوستان و همرزمانش و به مجموعه‌ پر افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک و تسلیت میگویم. این رزمنده‌ی قدیمی و صمیمی و پر تلاش، جوانی پاک و متعبّد خود را در جبهه‌های شرف و کرامت، در دفاع از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذرانید و مقطع پایانی عمر با برکت و چهره‌ی نورانی خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با اشقیای تکفیری و ضد اسلام سپری کرد، و در همین جبهه‌ی پر افتخار به آرزوی خود یعنی جان دادن در راه خدا و در حال جهاد فی سبیل الله نائل آمد و فضل و رحمت الهی بر او گوارا باد.

صف استوار آرزومندان این موهبت و کمربستگان راه جهاد و شهادت در ایران اسلامی و در سپاه و همه‌ی نیروهای مسلّح جمهوری اسلامی، صفّی بلند و بنیانی مرصوص است: و منهم من ینتظر و ما بدّلوا تبدیلا. رحمت خدا بر شهید همدانی و بر همه‌ی مجاهدان راه حق.

سیّد علی خامنه‌ای
۱۸ مهر

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/7/17 - 19:52 |     0     0     |
آیا وقت آن نرسیده است که خیانت هاشمی و روحانی و موسوی و خاتمی و ... گفته شود ؟

ناشناس
| 1397/7/19 - 14:37 |     0     0    
پاسخ: «بازنشستگی برای یک پاسدار معنی ندارد. ما که این لباس را تنمان کرده ایم آنقدر آن را حفظ می کنیم که کفنمان شود.»

ناشناس
| 1397/7/19 - 14:36 |     0     0     |
روزنامه وال‌استریت ژورنال درباره سردار همدانی می‌نویسد: ژنرال همدانی یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که به عنوان افسر سپاه پاسداران اعلام خدمت داشته است. همدانی یک متخصص در نحوه رزم عملیات نیروهای منظم با شبه‌نظامیان است.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان
24 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   آقای کارگردان ما دفاع کردیم، آقازاده هم نبودیم!
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  هدف ما از توسعه توان موشکی، جلوگیری از جنگ است/در صورت توطئه اروپا، به یک جهش استراتژیک موشکی روی می‌آوریم
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو/ توصیه می‌کنم به اروپایی‌ها اعتماد نکنید
14 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر شد
15 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   هشدار سردار سلامی به اسرائیل/ اشغالگران جنگ جدیدی را شروع کنند، مسلماً محو خواهند شد
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  با میراث شهدا در «بنیاد شهید» چه می‌کنند؟
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبری معظم: طرح یکسان‌سازی قبور شهدا کار غلطی است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  درباره طرحی که آقا نسخه اش را پیچید!
8 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   واکنش های عجیب به یک حماسه!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار