خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  رئیس جمهور: آمریکا با ملت ایران جنگ دارد
  نبرد سیاسی و امنیتی امریکا با حجاب زنان ایران
  این شعرخوانی‌ها و بهانه‌های ما برای گریستن
  واشنگتن پست: جنگ با ایران مادر تمام باتلاق‌ها خواهد بود
  نظر زیباکلام درباره توانایی آمریکا در جنگ با ایران
  درخواست رحیم‌پور ازغدی از رئیس و دبیر شورای انقلاب فرهنگی
  لوایحFATF از دستورکار مجمع خارج شد؟
  قفل «روحانی» بر شورای عالی انقلاب فرهنگی
  زخم اشرافی‌گری بر پیکر انقلاب اسلامی
  جبرائیل و میکائیل آن روز به یاری شما نمی‌آیند
  رییسی فقط همین یک کار را بکند
  از دختر مظلوم تا داماد بی‌گناه!
  اصلاحات و «چوب دوسر سوخت» انتخابات 98
  مقاومت سیلی زد؛ لینکلن جا زد، دلار پایین آمد
  دویچه‌وله: مقاومت ایران نقشه تهدید ترامپ را بی‌اثر کرد
  برجام برای اروپایی‌ها همان دی‌ماه ۹۴ تمام شد
  نیوزویک: آمریکا، جنگ با ایران را شبیه‌سازی کرد و شکست خورد
  من درباره زبان فارسی حقیقتا نگرانم/ صداوسیما به جای ترویج زبان صحیح، تعابیر غلط و خارجی را ترویج می‌کند
  رحیم پور ازغدی: می‌گویند 2030 اجرا می‌شود
  شرح این هجران و این خون جگر...
  امضای معاویه هم «تضمین» بود!
  چند سال دیگر باقی مانده؟!
  نوشتن توافق فاقد ضمانت واقعاً هم خلاقانه و هنرمندانه بود!
  ما در آمریکا کودتا کردیم و جنگ و ترور راه انداختیم؟
  برنامه برق‌آسای ایران برای ساخت سانتریفیوژ
  «هاشمی رفسنجانی» دوم خرداد ۷۶ از چه‌کسی حمایت می‌کرد؟
  مهم‌ترین مانع مذاکره
  نامه‌های «فدایت شوم» از نوع آمریکایی
  ۱۹۴ سند منتشر نشده‌ ساواک درباره‌ آیت‌الله جنتی
  برخی مقابل تهاجم اقتصادی دشمن فقط «نق» می‌زنند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 210006صفحه نخست » تیتر دوجمعه، 6 مهر 1397 - 17:53
تجلیل از خانواده های ایثارگران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با حضور مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان البرز
تجلیل از خانواده های ایثارگران پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با حضور مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان البرزشهیدخبر: مراسم تجلیل از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، در محل سالن آمفی تئاتر پژوهشگاه برگزار شد که طی این مراسم از خانواده های ایثارگران پژوهشگاه با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.
  

مراسم تجلیل از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، در محل سالن آمفی تئاتر پژوهشگاه برگزار شد که طی این مراسم از خانواده های ایثارگران پژوهشگاه با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از مدیران، کارکنان و خانواده های ایثارگر پژوهشگاه بیوتکنولوژی برگزار شد، دکتر نیر اعظم خوش خلق سیما، رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در تبیین جایگاه شهید و شهادت در فرهنگ تشییع به فرازهایی از کتاب شهادت نوشته دکتر شریعتی اشاره کرد و گفت: شهید به تعبیر دکتر شریعتی «قلب تاریخ» است و همانند قلب به رگ های خشک اندام، خون، حیات و زندگی می‌دهد.

معجزه شهادت برای جامعه امروز و تاریخ معاصر
وی اظهار داشت: شهید همچون قلبی، به اندام‌های خشک جامعه‌ای که رو به مردن می‌رود، به جامعه‌ای که فرزندانش ایمان خویش را به خویش از دست داده‌اند و به جامعه‌ای که به مرگ تدریجی گرفتار است، جامعه‌ای که تسلیم را تمکین کرده است، به جامعه‌ای که احساس مسئولیت را از یاد برده است و به جامعه‌ای که اعتقاد به انسان بودن را در خود باخته است، و به تاریخی که از حیات و جنبش و حرکت و زایش بازمانده است، خون خویش را می‌رساند و بزرگ‌ترین معجزه شهادتش این است که به یک نسل،‌ ایمان جدید به خویشتن را می بخشد.

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با بیان خاطره ای از نخستین روزهای جنگ تحمیلی اظهار داشت: در همان ابتدای جنگ که مردم تازه با بمباران و خاموشی و دیگر تبعات جنگ  مواجه می شدند ایثارگرانی پا به میدان نبرد گذاشتند و به مردم درس شجاعت و ایستادگی دادند.

خوش خلق سیما با تاکید بر ضرورت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: در دوره ای که برای تحصیل به ژاپن رفته بودم مشاهده کردم که به چه زیبایی خاطره جنگ جهانی و بمباران اتمی را در دل بچه ها زنده نگه می دارند. شاید اگر آن اتفاقات نبود ژاپن هم آن قدر پیشرفت نمی کرد همچنان که شاید اگر دفاع مقدس نبود ما هم آن قدر پیشرفت نمی کردیم.

وی با اشاره به تعبیر دیگری از شهید در کلام دکتر شریعتی بدین مضمون که شهید در عصر نتوانستن و غلبه نیافتن، با مرگ خویش بر دشمن پیروز می‌شود و اگر دشمنش را نمی‌کشد، رسوا می کند، اظهار داشت: مصداق این تعبیر، 24 شهید حمله تروریستی اهواز هستند که با خون خود دشمنان را رسوا کردند.

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با بیان اینکه  هر چه می گذرد بر قدر و احترام  فرزندان و خانواده های شهدا افزوده می شود، خاطرنشان کرد: پیام برگزاری چنین مراسمی این است که اگر شهدا نیستند ما به خوبی از عزیزان شان نگهداری کرده و تکریم شان می کنیم. البته بعضی از فرزندان و خانواد شهدا در پژوهشگاه هستند که اصلا دوست ندارند اسمی از آنها ببریم.

وی افزود: همه شما فرزندان و خانواده شهدا، عزیزان ما هستید چون اگر زنده ایم و  پیشرفتی داشته ایم و اگر امروز می توانیم به آسودگی در این پژوهشگاه کار کنیم همه را مدیون خون پدران شما هستیم و قدر و احترام شما نزد ما بالاتر از آن است که بتوانیم توصیف کنیم.

آمار بالای افتخارات شهدا و ایثارگران استان البرز در کشور
مهندس طاهرنژاد، مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان البرز نیز در این مراسم طی سخنانی با گرامیداشت یاد و نام شهدا و ابراز خرسندی از حضور در جمع خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی اظهار داشت: داستان دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران بسیار مفصل است که هر چه راجع به آن صحبت کنیم، حق مطلب ادا نشده است. برخی مفهوم ایثارگری را متناظر با بخشش می دانند در حالی که بخشش معمولا به مفهوم گذشتن از امکانات اضافی خود و دادن آن به دیگری است اما ایثار، گذشتن از چیزی است که به آن احتیاج مبرم داریم مثل فدا کردن جان یا گذشتن از دارایی ناچیز خود همانند آنچه در دوران جنگ شاهد بودیم که برخی خانواده ها حتی از نان شب خود می گذشتند.

وی با اشاره به شوق جوانان برای پیوستن به مدافعان حرم تاکید کرد: فرهنگ ایثار اجتماعی هنوز در بین جامعه ما هست و ان شاالله از این گلوگاه سخت اقتصادی هم با مقاومت و ایثارگری عبور می کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان البرز در ادامه به برخی افتخارات ایثارگری استان نوپای البرز اشاره کرد و گفت: مساحت استان البرز ۵۱۴۰ کیلومتر مربع یعنی تقریبا ۴ دهم درصد مساحت کشور است با این حال ۵۲۵۰ شهید تقدیم انقلاب کرده بعنی به ازای هر یک کیلومتر مربع یک شهید که چندین برابر متوسط کشوری است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت البرز در حال حاضر، حدود دو میلیون  و 600 هزار نفر است و جمعیت مناطقی که امروز به عنوان استان البرز شناخته می شود در سال 67 حدود ۵۰۰ هزار نفر بوده، اظهار داشت: این استان با وجود سهم بسیار ناچیز از مساحت کشور که به نیم درصد هم نمی رسد، دو درصد شهدا، دو درصد جانبازان و دو و نیم درصد کل آزادگان کشور را به خود اختصاص داده است.

طاهرنژاد، وجود 362 شهید دانش آموز 80 شهید روحانی و 95 شهید مدافع حرم که 25 نفرشان ایرانی، 10 خانواده دارای سه شهید و 200 خانواده دارای دو شهید و بیشتر را از دیگر افتخارات ایثارگری استان البرز عنوان کرد و گفت: همچنین گلزار شهدای ما در مرکز استان از پرجمعیت ترین گلزارهای شهداست که در داخل شهر قرار دارد.

وی افزود: استان البرز متعلق به شهدایی همچون آیت الله طالقانی، شهیدان فهمیده، شهید رضا پناهی، سرلشکر شهید فلاحی، شهید بهنام محمدی و شهید شعبان نصیری از شهدای مدافع حرم است و علاوه بر آن، دو روستا در اطراف این استان که زمان دفاع مقدس هر کدام حدود 2000 نفر جمعیت داشتند، هر یک 50 شهید داده اند.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان البرز گفت: مظهر قدرت ایران، شهدا هستند که جامعه را بیدار و خون تازه ای به جامعه تزریق می کنند و این تعبیر که «شهید، زنده است» از اعتقادات ویژه مسلمانان خصوصا تشیع است.

وی ادامه داد: شهدا قدرت آفرین هستند، چون در زندگی ما تاثیر دارند. آنها متعلق به همه هستند زیرا متاثر از امام حسین و فرهنگ عاشورا نگذاشتند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

آمار شهدا و ایثارگران پژوهشگاه
همچنین دکتر فواد مرادی، مدیر امور اداری و پشتیبانی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در ابتدای این مراسم ضمن تشکر از مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برای حضور در این مراسم که در هفته دفاع مقدس برگزار می شود، اظهار داشت: 19 نفر از کارکنان پژوهشگاه را شهدا و ایثارگرانی تشکیل می دهند که در هشت سال جنگ تحمیلی، از مرزهای کشور دفاع کردند.

وی با اشاره به خاطراتی از جنگ تحمیلی در جنوب ایران گفت: با توجه به سکونت در جنوب کشور در نخستین روزهای جنگ، شاهد نخستین بمباران های دشمن در آن زمان بودیم و واقعا باید نام آن را دفاع مقدس بگذاریم چون ما جنگ را آغاز نکردیم.

تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگر پژوهشگاه
در این مراسم، از حسین هداوند میرزایی، مرجان ملک محمدی، شهلا کیان امیری و کوثر مرادی، به عنوان فرزند شهید و رمضان شاه نظری از ایثارگران پژوهشگاه با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

در متن لوح سپاس ریاست پژوهشگاه خطاب به ایثارگران و خانواده های آنان که در این مراسم تقدیر شدند، آمده است: «ایثارگری، مدال افتخاری است که خالق یکتا، نصیب بندگان مخلص و بی‏آلایش خود می‏نماید؛ نصیب انسان‏هایی که به خاطر مام میهن، در مسیر قرب الهی، از هستی و جان خویش گذشتند و صبر و مقاومت را پیشه خود ساختند؛ پس سلام خدا بر شما  باد  که از نفس افتادید تا   ما  از نفس نیفتیم، و  درود حق نثارتان  باد  که قامت راست کردید تا  ما  قامت خم نکنیم. گرچه تکریم فداکاری شما بزرگواران، در هیچ گفتار و نوشتار نمی گنجد، لیکن به پاسداشت اکرام و احترام به همت و حمیت تان برای پاسداری از عزت  و عظمت، استقلال و آزادی، سعادت و سیادت ایران اسلامی، این لوح سپاس تقدیم تان می گردد. دوام توفیقات شما را در پاسداری از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آرمان های بلند امام راحل(ره) و شهدای گرانقدر، در سایه سار عنایات حضرت ولی عصر (عج) و در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم. امیدوارم مهر وجودتان همواره پوینده و پاینده و توفیق، رفیق طریق تان باشد.»

گفتنی است مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان مراسم در دفتر یادبود پژوهشگاه نوشت: «همزمان با ایام الله دفاع مقدس، افتخاری بود تا در جمع صمیمی روسا و اساتید و کارکنان مرکز بیوتکنولوژی حضور داشته باشم و تقدیر و تجلیل از فرزندان معظم شهدا و پاسداشت یاد و نام شهدا و ایثارگران، بسیار به یاد ماندنی بود. برای شما عزیزان، سنگرداران علم و تکنولوژی، آرزوی توفیق روزافزون دارم.»

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  جنگ بعدی ۷ دقیقه است

  عکس/ استراحت جهادی

  عکس/ ایستگاه جانبازی

  کربلای جبهه‌ها یادش بخیر

  عقب‌نشینی شاه بحرین از لغو تابعیت صدها بحرینی

  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود/ گزینه قطعی ملت ایران مقاومت است
33 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   ۲۰۳۰ چگونه برای غرب سرباز تربیت می‌کند؟
29 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  جانشین و معاون هماهنگ کننده کل سپاه منصوب شدند
17 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   حجاب امنیتی است / بی قانونی علیه قانون؟!
16 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  حاج‌احمد شهید شده است!
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   با افزایش معرفت جامعه، گفتمان های انقلابی را تقویت کنید/ همراهی طلاب و بزرگان حوزه با نهضت امام(ره) جزو وظایف ذاتی و هویتی حوزه بود
14 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  دشمنان دیگر توان و ظرفیتی برای فعال کردن ندارند
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   عباس عبدی: ترامپ اهل مذاکره نیست و تماس با او مفید نیست ولی باید مذاکره کنیم
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  منطقه به یک میدان آتش بالقوه برای آمریکایی‌ها تبدیل شده است
13 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   جملات قصارتان را کجای دلمان بگنجانیم؟
13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)