خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  رای مثبت FATF برای ایران
  وقتی موافقان FATF مهم‌ترین ادعای منتقدان را تایید می‌کنند
  عربستان سفارتخانه‌های ایران را هدف قرار داده است
  پس از عاشورای ۸۸ بسیاری از دست‌های پشت پرده رو شد
  قرارگاه‌های جنگ رسانه‌ای دشمن علیه ایران در عربستان و اسرائیل مستقرند
  چرا امام سال ۴۲ به نهضت آزادی اجازه ملاقات نداد؟
  توضیحات محسن رضایی درباره بررسی FATF و CFT در مجمع تشخیص
  FATF در مجاری قانونی!
  مجمع تشخیص درمورد CFT در چارچوب وظایف قانونی خود عمل می‌کند
  اقدامات دیپلماتیک صورت گرفته برای آزادی مرزبانان
  توضیحات آیت‌الله جنتی درباره بررسی FATF در شورای نگهبان
  کودک‌کشی به سبک منافقین 
  ضدانقلاب، یار جدیدش را نپذیرفت
  تأکید ظریف بر اقدامات جدی پاکستان برای آزادی هرچه زودتر مرزبانان ایرانی
  جهانگیری در رابطه با CFT به اعضای شورای نگهبان توضیح داد
  کنایه عضو شورای شهر به عزاداران حسینی
  پیوستن ما به FATF مشکلات مالی ما را حل نخواهد کرد
  80 گروهک تروریستی در پاکستان منتظر اقدام ایران
  بخشی از بالا رفتن قیمت ارز ناشی از اجرای «FATF» بود
  سخنرانی محکوم فتنه ۸۸ در دانشگاه خلیج فارس
  درخواست ۴ هزار دانشگاهی از شورای نگهبان درباره CFT
  رئیس جمهور از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد
  سردار نقدی: دست ما در جنگ اقتصادی پُر است
  سانسور پیامدهای پذیرش FATF در روزنامه‌های زنجیره‌ای
  سوءاستفاده خوب منافقین از اظهارات آقای وزیر +تصاویر
  جامعه اهل سنت گروگانگیری مدافعان امنیت را محکوم می کند
  سازوکار پیچیده خروج ایران از لیست سیاه FATF
  ممنوعیت تردد زائران بدون گذرنامه در مرزهای سه‌گانه
  لایحه FATF چگونه در شورای نگهبان بررسی می‌شود؟
  امیرعبداللهیان: قیافه ترامپ پس از ١٣ آبان دیدنی است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 209068صفحه نخست » بنیاددوشنبه، 26 شهریور 1397 - 23:05
تشریح فرآیند افزایش درصد جانبازی/اعمال‌نفوذ برای افزایش درصد جانبازی ممکن نیست
تشریح فرآیند افزایش درصد جانبازی/اعمال‌نفوذ برای افزایش درصد جانبازی ممکن نیستشهیدخبر: مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح فرآیندهای افزایش درصد جانبازی در کمیسیون‌های تخصصی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با سازوکارهای طراحی‌شده اعمال‌نفوذ برای افزایش درصد جانبازی بدون ارائه مدارک و مستندات قانونی امکان‌پذیر نیست.
  
به گزارش شهیدخبر غلامرضا طائبی مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد صبح روز یک‌شنبه 25 شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران، در خصوص امکان افزایش درصد جانبازی در کمیسیون‌های تخصصی بنیاد گفت: در آیین‌نامه کمیسیون‌های پزشکی بنیاد برای افزایش درصد جانبازی دو روش وجود دارد که در روش اول جانباز احساس می‌کند که مجروحیت جدیدی به او اضافه‌شده است و در نتیجه درصد جانبازی وی افزایش‌یافته است به‌عنوان نمونه درگذشته ترکش در بدنش وجود داشته و هم‌اکنون دچار مجروحیت شیمیایی نیز شده است بر این اساس جانباز مدارک پزشکی جدید خود را ارائه می‌کند و در کمیسیون احراز موردبررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأیید موضوع به‌عنوان ناحیه جدید جانبازی به کمیسیون پزشکی برای تعیین درصد اعلام می‌شود.
وی در مورد روش دوم افزایش درصد جانبازی افزود: ممکن است جانباز پس از مدت‌ها احساس کند که عوارض مجروحیت وی افزایش‌یافته به‌عنوان نمونه شیمیایی بوده ولی ریه‌اش درگذشته بهتر عمل می‌کرده و اکنون وضعیت بدتری پیداکرده و یا شرایط چشمانش به دلیل عوارض ناشی از جنگ بدتر شده است که در این صورت جانباز با مراجعه به بنیاد استان مدارک خود را تکمیل کرده و درصد جانبازی با نظر پزشکان و کمیسیون افزایش پیداکرده و یا ثابت خواهد ماند.
طائبی در روش دیگر افزایش درصد جانبازی به اعزام تیم‌های تخصصی کمیسیون پزشکی بنیاد به استان‌ها اشاره کرد و گفت: در برخی زمان‌ها کمیسیون برای افزایش درصد جانبازی، طرح غربالگری را در استان‌ها پیگیری می‌کند به این صورت که جانبازان با ضایعه‌ای خاص در هر استان شناسایی‌شده و پس از معاینه نسبت به افزایش درصد جانبازی آنها تصمیم گرفته می‌شود، افرادی که کمیسیون‌های پزشکی بنیاد به آنها مراجعه و مورد معاینه قرار می‌دهد احتمال افزایش درصد جانبازی‌شان بیشتر خواهد بود، زیرا همیشه جانبازان برای افزایش درصد مراجعه نمی‌کنند بلکه به دلیل نیازهایی که برای تأمین آنها در قانون به درصد جانبازی تأکید شده است به کمیسیون‌ها مراجعه می‌کنند.
وی ادامه داد: ممکن است به دلیل تغییر قوانین مراجعه جانبازان برای افزایش درصد جانبازی افزایش یابد که البته بسیاری از موارد این افزایش مورد تأیید قرار نمی‌گیرد به‌عنوان‌مثال در سال گذشته 33 هزار پرونده افزایش درصد جانبازی به کمسیون‌های پزشکی ارجاع داده شد که تنها 30 درصد آنها به افزایش درصد منجر شد و بقیه آرا ثابت ماند ولی زمانی که کمیسیون‌های تخصصی پزشکی بنیاد به استان‌ها مراجعه و غربالگری می‌کنند احتمال افزایش درصد جانبازی بیشتر خواهد بود.
طائبی تعیین درصد جانبازی را منوط به ارائه مدارک عوارض حاصل از حضور در جنگ تحمیلی اعلام کرد و بیماری‌های عمومی را غیرمرتبط با موضوع تعیین درصد دانست و گفت: حوادثی که در راستای مأموریت‌های ستاد کل نیروهای مسلح تعریف‌شده و بنیاد آنها را پذیرفته و در آیین‌نامه کمیسیون پزشکی وجود دارد به دریافت درصد جانبازی منجر می‌شود و جانبازان باید با مراجعه به بیمارستان‌ها و یا پزشک مشاور بنیاد در کلینیک‌ها مدارک خود را تکمیل کنند و کمیسیون‌های پزشکی تنها وظیفه بررسی این مدارک را به عهده‌دارند.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد با بیان اینکه امکان نفوذ در کمیسیون‌های پزشکی بنیاد وجود ندارد، اظهار داشت: کمیسیون پزشکی بنیاد یک گروه تخصصی است و اعمال‌نظر برای افزایش درصد جانبازی بدون ارائه مدارک و مستندات قانونی امکان‌پذیر نیست و سیستم به‌گونه‌ای طراحی‌شده که احتمال نفوذ وجود ندارد، متخصصین کمیسیون در استخدام بنیاد نبوده و از دانشگاه‌های شهید بهشتی، علوم پزشکی ارتش و بقیه الله سپاه هستند و در راستای ادای دین و خدمت به ایثارگران، پرونده‌ها را در استان‌ها بررسی می‌کنند و هیچ‌کس قدرت اعمال‌نظر و نفوذ در آرای آنها را ندارد و نظارت همه‌جانبه نیز از تشکیل پرونده در یگان نظامی تا ابلاغ رأی انجام می‌شود.
وی در تشریح فرایند درخواست افزایش درصد جانبازی افزود: مراجعه جانبازان برای اعلام درخواست افزایش درصد ابتدا به کمیسیون‌های پزشکی استان و شهرستان صورت می‌گیرد و این درخواست در سیستم سجایا ثبت می شود و وجود اصل مدارک برای بررسی پرونده ضروری است.
طائبی با اشاره به آیین‌نامه کمیسیون پزشکی بنیاد خاطرنشان کرد: در این آیین‌نامه تمامی مجروحیت‌ها با جزئیات کامل قیدشده و نزدیک به 1500هزار کد وجود دارد و با در نظر گرفتن آیین نامه های حق پرستاری و حالت اشتغال حدود 2000 کد تعریف می شود که هر متخصصی برای رأی یکی از کدها را باید قید کند و مدارک پزشکی آن کد نیز باید در پرونده موجود باشد.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد با تأکید بر اینکه این کمیسیون هر نوع سفارش، نفوذ و اعمال‌نظر خارج از ضوابط پزشکی را تکذیب می‌کند، اظهار داشت: در دو دوره مسئولیت اخیر در این کمیسیون فردی برای افزایش درصد جانبازی و تسریع در پرونده سفارش نشده و اگر مدارک در پرونده تکمیل نباشد امکان صدور رأی افزایش درصد وجود ندارد. سازمان بازرسی کل کشور نیز هر 3 تا 4 سال، در کمیسیون حضور یافته و بررسی پرونده‌ها به‌ویژه پرونده‌های مسئولان و مدیران را در اولویت قرار می‌دهد.
طائبی در خصوص پرونده رییس فدراسیون فوتبال در زمینه درصد جانبازی تصریح کرد: سال 1385، آقای تاج 45 درصد جانبازی دریافت کردند و بعدازآن هیچ‌گونه مراجعه‌ای و درخواستی از سوی وی در سیستم سجایا ثبت‌نشده است، هر فردی به‌عنوان جانباز حق دارد با توجه به گذشت زمان درخواست خود را ثبت کند و پرونده‌اش برای افزایش درصد جانبازی مجدداً بررسی شود و ایشان به‌عنوان بسیجی مجروحیتشان سال 1385 در سامانه ثبت شد و اگر مجدداً درخواست خود را ثبت کنند بررسی خواهد شد.
وی با اشاره به وجود حدود 600 هزار جانباز در کشور گفت: در پرونده‌های کمیسیون پزشکی بنیاد بانک مدیران جانباز وجود ندارد، از ائمه جمعه تا وزرا و نمایندگان مجلس و هر مسئولی بدون عنوان حقوقی درصد جانبازی‌اش در پرونده مشخص‌شده و تنها با عناوین حقیقی شناخته می‌شوند.
وی در خصوص شائبه‌هایی مبنی بر این‌که برخی مدیران بازنشسته جانباز برای این‌که مشمول طرح عدم اشتغال افراد بازنشسته نشوند به دنبال افزایش درصد جانبازی هستند گفت: از زمانی که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی به تصویب رسید هیچ پرونده جدیدی برای افزایش درصد جانبازی به ما ارجاع نشده و هیچ فردی از مدیران فعلی درخواستی در این خصوص ارائه نداده است.
طائبی بابیان این‌که برای درصد جانبازان بالای 50 درصد شورای عالی پزشکی با حضور تعدادی از پزشکان متخصص تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: پرونده افراد متقاضی در این شورا بررسی می‌شود و پس از تأیید نهایی، شورا مهر تأیید برای درصد بالای 50 درصد را ثبت خواهد کرد.
رییس کمیسیون پزشکی بنیاد در خصوص احتمال کاهش درصد جانبازی پس از بررسی مجدد پرونده‌ها تصریح کرد: بر اساس دستور رییس جمهوری وقت، کاهش درصد جانبازی وجود نداشته و آرا یا ابقا و یا افزایش درصد بوده است، مگر در پرونده‌هایی که یگان نظامی قسمتی از مجروحیت را باطل کند و پس از مدتی متوجه شود که بیماری مادرزادی یا هر مسئله‌ای به‌غیراز عوارض جنگی بوده است که در این صورت پرونده برای بررسی مجدد به کمیسیون ارجاع داده خواهد شد.
وی با اعلام بررسی 13 هزار پرونده توسط کمیسیون پزشکی بنیاد در شش‌ماهه اول سال 97، گفت: از این تعداد 2400 نفر برای بار اول تشکیل پرونده دادند و 11 هزار نفر درخواست تجدیدنظر در درصد داشتند، حدود 500 نفر متقاضی حالت اشتغال و ازکارافتادگی، 1000 پرونده کمسیون ماده 15، 3600 پرونده حق پرستاری، 29 نفر درخواست پست‌های هم‌تراز و 70 نفر پرونده تقلیل ساعت کاری بودند.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد همچنین به آمار عملکرد این کمیسیون در سال 96 اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته به 37 هزار پرونده حق پرستاری والدین شهدا و ایثارگران رسیدگی شد که 33 هزار نفر در نیمه دوم سال 96، حق پرستاری شان تایید شد  و 3000 پرونده باقی‌مانده در 6 ماه اول سال 97 مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در سال 1396، 45 هزار شرکت‌کننده در کمیسیون داشتیم که 7800 نفر برای بار اول تشکیل پرونده دادند و 33 هزار نفر درخواست تجدیدنظر در درصد داشتند و 2300 نفر پرونده درخواست حالت اشتغال، 2600 پرونده کمیسیون ماده 15، 3500 نفر پرونده کمیسیون عالی و 5800 نفر پرونده حق پرستاری بررسی شد.
وی بابیان اینکه در سال 1396، از 2600 پرونده کمیسیون ماده 15، 17 نفر شهید شناخته شدند گفت: در سال 1396 از 37 هزار نفر پرونده تجدیدنظر، 9800 افزایش درصد داشتیم که 350 نفر بالای 25 درصد، 706 نفر بالای 50 درصد و 196 نفر به بالای 70 درصد رسیدند، همچنین از 7800 نفر آمار مراجعه‌کنندگان به کمیسیون برای بار اول در سال 96، 63 درصد آنها درصد گرفتند.
طائبی در پایان گفت: تیم‌های تخصصی کمیسیون پزشکی بنیاد در شهرهای کهنوج، سیرجان، جیرفت، مریوان، سردشت و مناطق زلزله‌زده ثلاث باباجانی، زرده و گیلان غرب به صورت ویژه تشکیل جلسه داده و پرونده‌های زیادی را بررسی کردند و این روند در طول سال در استان‌های مختلف ادامه دارد./ایثار
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  کسانی که ترویج می‌کنند راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم خیانت می‌کنند/ جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل
30 نظر (فعال: 30 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جزئیات انتقام سپاه از قاتلان هموطنانمان در اهواز+تصاویر
22 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  به نتانیاهو توصیه می کنم شنا در مدیترانه را تمرین کند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جنبه‌های سیاسی حج فراموش نشود
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   همایش بسیجیان و احیای قدرت نمادین انقلاب
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سرلشکر باقری: جزء 7 قدرت اول پهپادی جهان هستیم/ در مقابل تحرک تروریست ها در نزدیکی مرزها سکوت نخواهیم کرد
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   افشاگری دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره کشورهای عربی و آمریکا
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پیکر 2 شهید مازندرانی خان‎طومان کشف و شناسایی شد
8 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سه‌گانه انتقام سپاه در خارج از مرزها/پهپادها در کنار موشک ها
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار