خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  تعطیلی کارخانه‌ها خلاف امنیت ملی است
  غمنامه امام خمینی برای اهالی آذربایجان
  رییس جمهوری: هرمزگان قطب مهم دفاعی و استراتژیک کشور است
  رجبی‌دوانی: چرا دولتمردان اسمی از عربستان و امارات در جنایت زاهدان نمی‌برند؟
  یک موی ظریف را با غربی‌ها عوض نمی‌کنیم
  نقش عربستان در خروج دام از کشور
  اگر از برجام خارج شویم، بهانه‌ای موجه برای حمله به ایران ایجاد می‌شود!
  پایان قرائت کیفرخواست متهمان جاسوسی از مراکز نظامی کشور
  چه کسی پیشنهاد تاسیس حزب جمهوری اسلامی را داد؟
  روحانی نقش «رئیس‌جمهور ناتوان» را بازی می‌کند
  خانم موگرینی! ایران برجام را حفظ کرده نه شما
  شنا کردن علیه موج یکجانبه‌گرایی آمریکا نیاز به جرأت دارد
  کم‌توجهی دولت به جامعه ایثارگران در بودجه
  ایران شروط اجرای «اینستکس» را نمی‌پذیرد
  شمارش معکوس برای حامیان تروریسم
  ۲۶ مورد از فشار اهرم های سیاسی و اقتصادی برجام
  بازنمی‌ایستد!
  چرا بیانیه گام دوم انقلاب مهم است؟
  وقتی انسان بیانیه گام دوم انقلاب را می‌بیند از قرار داشتن زیر پرچم ولایت عظمای فقیه احساس افتخار می‌کند
  تصویب FATF برای روحانی مهم نیست؟!
  ردپای جاسوسان در حادثه تروریستی زاهدان
  دستور ویژه رهبر انقلاب برای سهم صندوق توسعه از منابع حاصل از صادرات نفت
  ارادت شهید مطهری به امام(ره) و پسری که خاندان را گم کرده است
  ابتکار: احمدی نژاد با تسخیر سفارت آمریکا مخالف بود
  آقای ظریف! همین آلمانی‌ها همکار دیپلمات شما را بازداشت کرده‌اند
  با این عکاس فریبکار برخورد قضایی می‌شود؟+عکس
  مسئولان باید جمله «تحریم‌ها شکست‌پذیر است» را هر روز تکرار کنند
  آقای مطهری! از قرائن استفاده کنید
  عملیاتی شدن اینستکس و اجرای برنامه اقدام FATF
  شریعتمداری امشب از «گام دوم» می‌گوید
- اندازه متن: + -  کد خبر: 209068صفحه نخست » بنیاددوشنبه، 26 شهریور 1397 - 23:05
تشریح فرآیند افزایش درصد جانبازی/اعمال‌نفوذ برای افزایش درصد جانبازی ممکن نیست
تشریح فرآیند افزایش درصد جانبازی/اعمال‌نفوذ برای افزایش درصد جانبازی ممکن نیستشهیدخبر: مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح فرآیندهای افزایش درصد جانبازی در کمیسیون‌های تخصصی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با سازوکارهای طراحی‌شده اعمال‌نفوذ برای افزایش درصد جانبازی بدون ارائه مدارک و مستندات قانونی امکان‌پذیر نیست.
  
به گزارش شهیدخبر غلامرضا طائبی مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد صبح روز یک‌شنبه 25 شهریورماه در نشست خبری با خبرنگاران، در خصوص امکان افزایش درصد جانبازی در کمیسیون‌های تخصصی بنیاد گفت: در آیین‌نامه کمیسیون‌های پزشکی بنیاد برای افزایش درصد جانبازی دو روش وجود دارد که در روش اول جانباز احساس می‌کند که مجروحیت جدیدی به او اضافه‌شده است و در نتیجه درصد جانبازی وی افزایش‌یافته است به‌عنوان نمونه درگذشته ترکش در بدنش وجود داشته و هم‌اکنون دچار مجروحیت شیمیایی نیز شده است بر این اساس جانباز مدارک پزشکی جدید خود را ارائه می‌کند و در کمیسیون احراز موردبررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأیید موضوع به‌عنوان ناحیه جدید جانبازی به کمیسیون پزشکی برای تعیین درصد اعلام می‌شود.
وی در مورد روش دوم افزایش درصد جانبازی افزود: ممکن است جانباز پس از مدت‌ها احساس کند که عوارض مجروحیت وی افزایش‌یافته به‌عنوان نمونه شیمیایی بوده ولی ریه‌اش درگذشته بهتر عمل می‌کرده و اکنون وضعیت بدتری پیداکرده و یا شرایط چشمانش به دلیل عوارض ناشی از جنگ بدتر شده است که در این صورت جانباز با مراجعه به بنیاد استان مدارک خود را تکمیل کرده و درصد جانبازی با نظر پزشکان و کمیسیون افزایش پیداکرده و یا ثابت خواهد ماند.
طائبی در روش دیگر افزایش درصد جانبازی به اعزام تیم‌های تخصصی کمیسیون پزشکی بنیاد به استان‌ها اشاره کرد و گفت: در برخی زمان‌ها کمیسیون برای افزایش درصد جانبازی، طرح غربالگری را در استان‌ها پیگیری می‌کند به این صورت که جانبازان با ضایعه‌ای خاص در هر استان شناسایی‌شده و پس از معاینه نسبت به افزایش درصد جانبازی آنها تصمیم گرفته می‌شود، افرادی که کمیسیون‌های پزشکی بنیاد به آنها مراجعه و مورد معاینه قرار می‌دهد احتمال افزایش درصد جانبازی‌شان بیشتر خواهد بود، زیرا همیشه جانبازان برای افزایش درصد مراجعه نمی‌کنند بلکه به دلیل نیازهایی که برای تأمین آنها در قانون به درصد جانبازی تأکید شده است به کمیسیون‌ها مراجعه می‌کنند.
وی ادامه داد: ممکن است به دلیل تغییر قوانین مراجعه جانبازان برای افزایش درصد جانبازی افزایش یابد که البته بسیاری از موارد این افزایش مورد تأیید قرار نمی‌گیرد به‌عنوان‌مثال در سال گذشته 33 هزار پرونده افزایش درصد جانبازی به کمسیون‌های پزشکی ارجاع داده شد که تنها 30 درصد آنها به افزایش درصد منجر شد و بقیه آرا ثابت ماند ولی زمانی که کمیسیون‌های تخصصی پزشکی بنیاد به استان‌ها مراجعه و غربالگری می‌کنند احتمال افزایش درصد جانبازی بیشتر خواهد بود.
طائبی تعیین درصد جانبازی را منوط به ارائه مدارک عوارض حاصل از حضور در جنگ تحمیلی اعلام کرد و بیماری‌های عمومی را غیرمرتبط با موضوع تعیین درصد دانست و گفت: حوادثی که در راستای مأموریت‌های ستاد کل نیروهای مسلح تعریف‌شده و بنیاد آنها را پذیرفته و در آیین‌نامه کمیسیون پزشکی وجود دارد به دریافت درصد جانبازی منجر می‌شود و جانبازان باید با مراجعه به بیمارستان‌ها و یا پزشک مشاور بنیاد در کلینیک‌ها مدارک خود را تکمیل کنند و کمیسیون‌های پزشکی تنها وظیفه بررسی این مدارک را به عهده‌دارند.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد با بیان اینکه امکان نفوذ در کمیسیون‌های پزشکی بنیاد وجود ندارد، اظهار داشت: کمیسیون پزشکی بنیاد یک گروه تخصصی است و اعمال‌نظر برای افزایش درصد جانبازی بدون ارائه مدارک و مستندات قانونی امکان‌پذیر نیست و سیستم به‌گونه‌ای طراحی‌شده که احتمال نفوذ وجود ندارد، متخصصین کمیسیون در استخدام بنیاد نبوده و از دانشگاه‌های شهید بهشتی، علوم پزشکی ارتش و بقیه الله سپاه هستند و در راستای ادای دین و خدمت به ایثارگران، پرونده‌ها را در استان‌ها بررسی می‌کنند و هیچ‌کس قدرت اعمال‌نظر و نفوذ در آرای آنها را ندارد و نظارت همه‌جانبه نیز از تشکیل پرونده در یگان نظامی تا ابلاغ رأی انجام می‌شود.
وی در تشریح فرایند درخواست افزایش درصد جانبازی افزود: مراجعه جانبازان برای اعلام درخواست افزایش درصد ابتدا به کمیسیون‌های پزشکی استان و شهرستان صورت می‌گیرد و این درخواست در سیستم سجایا ثبت می شود و وجود اصل مدارک برای بررسی پرونده ضروری است.
طائبی با اشاره به آیین‌نامه کمیسیون پزشکی بنیاد خاطرنشان کرد: در این آیین‌نامه تمامی مجروحیت‌ها با جزئیات کامل قیدشده و نزدیک به 1500هزار کد وجود دارد و با در نظر گرفتن آیین نامه های حق پرستاری و حالت اشتغال حدود 2000 کد تعریف می شود که هر متخصصی برای رأی یکی از کدها را باید قید کند و مدارک پزشکی آن کد نیز باید در پرونده موجود باشد.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد با تأکید بر اینکه این کمیسیون هر نوع سفارش، نفوذ و اعمال‌نظر خارج از ضوابط پزشکی را تکذیب می‌کند، اظهار داشت: در دو دوره مسئولیت اخیر در این کمیسیون فردی برای افزایش درصد جانبازی و تسریع در پرونده سفارش نشده و اگر مدارک در پرونده تکمیل نباشد امکان صدور رأی افزایش درصد وجود ندارد. سازمان بازرسی کل کشور نیز هر 3 تا 4 سال، در کمیسیون حضور یافته و بررسی پرونده‌ها به‌ویژه پرونده‌های مسئولان و مدیران را در اولویت قرار می‌دهد.
طائبی در خصوص پرونده رییس فدراسیون فوتبال در زمینه درصد جانبازی تصریح کرد: سال 1385، آقای تاج 45 درصد جانبازی دریافت کردند و بعدازآن هیچ‌گونه مراجعه‌ای و درخواستی از سوی وی در سیستم سجایا ثبت‌نشده است، هر فردی به‌عنوان جانباز حق دارد با توجه به گذشت زمان درخواست خود را ثبت کند و پرونده‌اش برای افزایش درصد جانبازی مجدداً بررسی شود و ایشان به‌عنوان بسیجی مجروحیتشان سال 1385 در سامانه ثبت شد و اگر مجدداً درخواست خود را ثبت کنند بررسی خواهد شد.
وی با اشاره به وجود حدود 600 هزار جانباز در کشور گفت: در پرونده‌های کمیسیون پزشکی بنیاد بانک مدیران جانباز وجود ندارد، از ائمه جمعه تا وزرا و نمایندگان مجلس و هر مسئولی بدون عنوان حقوقی درصد جانبازی‌اش در پرونده مشخص‌شده و تنها با عناوین حقیقی شناخته می‌شوند.
وی در خصوص شائبه‌هایی مبنی بر این‌که برخی مدیران بازنشسته جانباز برای این‌که مشمول طرح عدم اشتغال افراد بازنشسته نشوند به دنبال افزایش درصد جانبازی هستند گفت: از زمانی که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی به تصویب رسید هیچ پرونده جدیدی برای افزایش درصد جانبازی به ما ارجاع نشده و هیچ فردی از مدیران فعلی درخواستی در این خصوص ارائه نداده است.
طائبی بابیان این‌که برای درصد جانبازان بالای 50 درصد شورای عالی پزشکی با حضور تعدادی از پزشکان متخصص تصمیم‌گیری می‌کند، گفت: پرونده افراد متقاضی در این شورا بررسی می‌شود و پس از تأیید نهایی، شورا مهر تأیید برای درصد بالای 50 درصد را ثبت خواهد کرد.
رییس کمیسیون پزشکی بنیاد در خصوص احتمال کاهش درصد جانبازی پس از بررسی مجدد پرونده‌ها تصریح کرد: بر اساس دستور رییس جمهوری وقت، کاهش درصد جانبازی وجود نداشته و آرا یا ابقا و یا افزایش درصد بوده است، مگر در پرونده‌هایی که یگان نظامی قسمتی از مجروحیت را باطل کند و پس از مدتی متوجه شود که بیماری مادرزادی یا هر مسئله‌ای به‌غیراز عوارض جنگی بوده است که در این صورت پرونده برای بررسی مجدد به کمیسیون ارجاع داده خواهد شد.
وی با اعلام بررسی 13 هزار پرونده توسط کمیسیون پزشکی بنیاد در شش‌ماهه اول سال 97، گفت: از این تعداد 2400 نفر برای بار اول تشکیل پرونده دادند و 11 هزار نفر درخواست تجدیدنظر در درصد داشتند، حدود 500 نفر متقاضی حالت اشتغال و ازکارافتادگی، 1000 پرونده کمسیون ماده 15، 3600 پرونده حق پرستاری، 29 نفر درخواست پست‌های هم‌تراز و 70 نفر پرونده تقلیل ساعت کاری بودند.
مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد همچنین به آمار عملکرد این کمیسیون در سال 96 اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته به 37 هزار پرونده حق پرستاری والدین شهدا و ایثارگران رسیدگی شد که 33 هزار نفر در نیمه دوم سال 96، حق پرستاری شان تایید شد  و 3000 پرونده باقی‌مانده در 6 ماه اول سال 97 مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در سال 1396، 45 هزار شرکت‌کننده در کمیسیون داشتیم که 7800 نفر برای بار اول تشکیل پرونده دادند و 33 هزار نفر درخواست تجدیدنظر در درصد داشتند و 2300 نفر پرونده درخواست حالت اشتغال، 2600 پرونده کمیسیون ماده 15، 3500 نفر پرونده کمیسیون عالی و 5800 نفر پرونده حق پرستاری بررسی شد.
وی بابیان اینکه در سال 1396، از 2600 پرونده کمیسیون ماده 15، 17 نفر شهید شناخته شدند گفت: در سال 1396 از 37 هزار نفر پرونده تجدیدنظر، 9800 افزایش درصد داشتیم که 350 نفر بالای 25 درصد، 706 نفر بالای 50 درصد و 196 نفر به بالای 70 درصد رسیدند، همچنین از 7800 نفر آمار مراجعه‌کنندگان به کمیسیون برای بار اول در سال 96، 63 درصد آنها درصد گرفتند.
طائبی در پایان گفت: تیم‌های تخصصی کمیسیون پزشکی بنیاد در شهرهای کهنوج، سیرجان، جیرفت، مریوان، سردشت و مناطق زلزله‌زده ثلاث باباجانی، زرده و گیلان غرب به صورت ویژه تشکیل جلسه داده و پرونده‌های زیادی را بررسی کردند و این روند در طول سال در استان‌های مختلف ادامه دارد./ایثار
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان
29 نظر (فعال: 27 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو/ توصیه می‌کنم به اروپایی‌ها اعتماد نکنید
25 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر شد
28 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
   آقای کارگردان ما دفاع کردیم، آقازاده هم نبودیم!
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  هدف ما از توسعه توان موشکی، جلوگیری از جنگ است/در صورت توطئه اروپا، به یک جهش استراتژیک موشکی روی می‌آوریم
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   در حمله تروریستی به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان۲۷ نفر به شهادت رسیدند
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آمریکا و صهیونیست ها ریشه اصلی تروریسم در منطقه هستند/ تقاص خون شهیدان خود را خواهیم گرفت
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبری معظم: طرح یکسان‌سازی قبور شهدا کار غلطی است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  درباره طرحی که آقا نسخه اش را پیچید!
8 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   واکنش های عجیب به یک حماسه!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار