خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  تأکید ظریف بر اقدامات جدی پاکستان برای آزادی هرچه زودتر مرزبانان ایرانی
  جهانگیری در رابطه با CFT به اعضای شورای نگهبان توضیح داد
  کنایه عضو شورای شهر به عزاداران حسینی
  پیوستن ما به FATF مشکلات مالی ما را حل نخواهد کرد
  80 گروهک تروریستی در پاکستان منتظر اقدام ایران
  بخشی از بالا رفتن قیمت ارز ناشی از اجرای «FATF» بود
  سخنرانی محکوم فتنه ۸۸ در دانشگاه خلیج فارس
  درخواست ۴ هزار دانشگاهی از شورای نگهبان درباره CFT
  رئیس جمهور از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد
  سردار نقدی: دست ما در جنگ اقتصادی پُر است
  سانسور پیامدهای پذیرش FATF در روزنامه‌های زنجیره‌ای
  سوءاستفاده خوب منافقین از اظهارات آقای وزیر +تصاویر
  جامعه اهل سنت گروگانگیری مدافعان امنیت را محکوم می کند
  سازوکار پیچیده خروج ایران از لیست سیاه FATF
  ممنوعیت تردد زائران بدون گذرنامه در مرزهای سه‌گانه
  لایحه FATF چگونه در شورای نگهبان بررسی می‌شود؟
  امیرعبداللهیان: قیافه ترامپ پس از ١٣ آبان دیدنی است
  تا ما را خلع سلاح نکنند دست نمی‌کشند
  سو استفاده شبکه منافقین از سخنان آقای وزیر
  چک لیست 400 راهکار ضد تحریمی تدوین شد
  در چارچوب قوانین در زمینه FATF حرکت خواهیم کرد
  این چراغ به خانه رواست!
  راز گستاخی دشمن 
  علت تشدید اتهامات آمریکا علیه ایران
  اروپا با چه زبانی بگوید مقابل ماست نه پشت ما؟
  مشکلات کشور و داروی تقلبی اصلاحاتچی ها
  تخریب فرمانده دفاع مقدس، برنامه‌‌ای از پیش تعیین شده
  آیا الحاق ایران به FATF منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود؟
  ترسیم الگوی پیشرفت ایران برای پنجاه سال آینده
  الحاق ایران به FATF منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 204773صفحه نخست » یادواره ها و خاطرات شنبه، 23 تیر 1397 - 08:35
دشمن شرف دارد به این ایرانی ها!
دشمن شرف دارد به این ایرانی ها!شهیدخبر: در تاریک و روشنی هوا سربازی به سنگر او نزدیک می‌شود و پس از بلند کردن دست و گفتن «خسته نباشی»، نارنجکی به داخل سنگر او پرتاب می‌کند و سلطانتویه در دم به شهادت می‌رسد
  

آن چه خواهید خواند، خاطره ای است کوتاه به روایت استوار یکم زرهی «داراب بهاری». این خاطره سندی است از وطن فروشی و جنایات گروهک منافقین در سال های جنگ تحمیلی. دار و دسته‌ای بی‌وطن که در سخت‌ترین شرایط کشور، به دشمنی دست اتحاد دادند که خاک میهن را در اشغال داشت و روزانه ده‌ها ایرانی را در جبهه و پشت جبهه به خاک و خون می‌کشید. نفوذ به خطوط جبهه خودی و خرابکاری علیه مدافعان کشور، از کثیف‌ترین جنایاتِ این جماعت در سال‌های جنگ بود:

اول دی ماه سال 1365 بود. ساعت یک بعد از نیمه‌شب، سوز و سرما در ارتفاعات پوشیده از برف و صعب‌العبور شمال غرب کشور بیداد می‌کرد. همه در انتظار نبردی سهمگین که چند ساعتی بیش به شروع آن نمانده بود، لحظه‌شماری می‌کردند. از جلو سوله استوار‌ یکم «رحمت الله لطفی» عبور می کردم. به خود گفتم بروم و سلامی کنم. استوار لطفی با ویژگی‌های اخلاقی که داشت، همیشه محبوب بچه‌ها بود و در دل همه همرزمانش جای خاصی داشت، هر جا که او پا می‌گذاشت موجب تقویت روحیه و دلگرمی بچه‌ها می‌شد. خیلی از رزمندگان دوست داشتند که جزو خدمه تانک او باشند. در یک کلام او یک نظامی تمام عیار بود. اگر چه فرمانده تانک بود اما هر وقت لازم می‌شد به جای راننده تانک و حتی جای توپچی و فشنگ‌گذار هم انجام وظیفه می‌کرد. تانک او در حملات، پیشاپیش همه در حرکت بود و می‌کوشید تا محور عملیاتی را برای بقیه بچه‌ها باز کند. لطفی عاشق خدمت کردن بود و لحظه‌ای آرام و قرار نداشت.
به داخل سوله رفتم. لطفى لباس نویی به تن کرده بود و خودش را در آن لباس برانداز می‌کرد. سلام کردم و به او نزدیک شدم. به شوخی گفتم: شب حمله چه وقت لباس نو پوشیدن است؟! میهمانی که نیست، داریم به جنگ می‌رویم! تا یک ساعت دیگر لباس‌هایت پر از خاک و گل می‌شود.

لطفی در حالی که لبخندی به لبجنایت مدعیان خلق علیه  داشت خیلی جدی گفت: اتفاقا برای همین آن را می‌پوشم! سربازی که لباسش خاک و خون جبهه را به خود نبیند، سرباز اسلام نیست! من هم با همین لباس می‌خواهم به نبرد با دشمن بروم، اگر دشمن جرات دارد به جنگ من بیاید.
عملیات در سحرگاه اول دی ماه با رمز «یا مولای متقیان» آغاز شد. در همان ساعات اولیه حمله، بچه‌ها موفق به تصرف برخی از ارتفاعات منطقه شدند و به پیشروی خود ادامه می‌دادند.
تانک‌ها با آرایش نظامی و اجرای عملیات تاکتیکی خود، مواضع دشمن را یکی پس از دیگری در هم می‌کوبیدند. نیروهای بعثی که حسابی غافلگیر شده بودند، برای مقابله، با انواع سلاح های سبک و سنگین خود بی‌هدف به هر سو آتش می‌کردند. تا به هر طریق ممکن جلوی پیش‌روی بچه‌ها را بگیرند. ناگهان با فرود یک گلوله خمپاره در کنار تانک استوار یکم رحمت الله لطفی شیرینی پیروزی در کام‌مان به تلخی گرایید. او بر اثر ترکش خمپاره در همان لحظه نخست به شهادت رسید و بقیه خدمه‌های تانک هم مجروح شدند. بلافاصله خودم را به تانک آن‌ها رساندم و پیکر بی‌جان لطفی را از آن بیرون آوردم. خون پاک و مطهرش لباس‌های تازه و نوی او را گلگون نموده بود. بی اختیار به یاد آخرین حرف های او افتادم. آرزوی او هم همین بود. دوست داشت لباس تازه‌اش با خاک و خون جبهه رنگین شود. همین‌طور هم شد. با شهادت لطفی بچه های تانک که گویی روح تازه‌ای در آنان دمیده شده بود بار دیگر با تمام قوا حمله‌ور شده، در همه محورهای عملیاتی پیش‌روی کردند و هر مانعی را از سر راه خود برداشتند. ناگهان اتفاقی رخ داد که فرماندهان مجبور شدند دستور توقف عملیات را صادر کنند.
مطلب از این قرار بود که استوار دوم «حسن سلطانتویه» از پرسنل پیاده زرهی گروهان از سنگر انفرادی‌اش دشمن را زیر آتش خود داشت. در تاریک و روشنی هوا سربازی به سنگر او نزدیک می‌شود و پس از بلند کردن دست و گفتن «خسته نباشی»، نارنجکی به داخل سنگر او پرتاب می‌کند و سلطانتویه در دم به شهادت می‌رسد. دشمن بعثی در این عملیات  با استفاده از منافقان خودفروخته ایرانی که لباس سربازان ما را بر تن داشتند، به خط مقدم ما نفوذ کرده بود و از داخل به نیروهای ما ضربه می زد. آنها چند نفر از بچه ها را به شهادت رساندند و تعدادی از رزمندگان از جمله استواریکم مختار محمدی را به اسارت بردند. بچه ها ابتدا تصور می کردند که آنها از نیروهای خودی هستند، چون وضعیت ظاهری و نحوه تکلم آن‌ها مانع از تشخیص هویت‌شان می‌گردید. به همین منظور فرماندهان برای شناسایی همه عوامل نفوذی دستور توقف عملیات را صادر کردند. با هوشیاری پرسنل، توطئه خائنانه منافقان کشف و گروهی از آن‌ها دستگیر شده و یا به هلاکت رسیدند.

پس از سه روز که آتش جنگ در منطقه فروکش کرد، بچه‌هایی که برای شناسایی به جلو رفته بودند، متوجه صدای ناله ضعیفی می‌شنوند و این صدا آن‌ها را به نقطه‌ای سوق می‌دهد که در آن‌جا پیکر سه نفر بر روی خاک افتاده است. با احتیاط جلو می‌روند، استوار محمدی را می‌بینند در حالی که از هر دو پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و برای محفوظ ماندن از شدت سرما و یخ زدگی خودش را مابین پیکر دو شهید قرار داده است. همین که محمدی چشمش به بچه‌های گروهان می‌افتد لحظه‌ای نگاه کم فروغش را به آن‌ها می‌دوزد و در حالی که تبسمی بر لب داشته از هوش می‌رود.
محمدی که در بیمارستان بستری بود به سراغش رفتم و از ماجرای ربوده شدنش سوال کردم. او تعریف کرد: پس از این که چند نفر منافق در لباس سربازان خودی به سنگر ما نزدیک شدند، تنها فکری که به ذهنم رسید این بود که سربازها برای کمک آمده‌اند. ناگهان ما را خلع سلاح کردند و با تهدید به کشتن، همه ما را به اسارت گرفتند. در طول مسیر که راه‌ها مشخص شده و از تیررس دشمن به دور بود، ما را به طرف مقر خودشان در خاک عراق می‌بردند. در میان راه دو نفر از رزمندگان خواستند در فرصتی مناسب از دست منافقان بگریزند که به دست آن‌ها به شهادت رسیدند. من با دیدن این صحنه خونم به جوش آمده بود، حاضر بودم جان بدهم ولی اسیر منافقان نباشم. لذا از رفتن با آن‌ها ممانعت کردم. ابتدا خواستند با وعده و وعید، مرا با خودشان هماهنگ کنند ولی وقتی پافشاری‌ام را برای نرفتن دیدند، با ضرب و شتم تهدیدم کردند و در پایان خواستند به زعم خودشان مرا زجرکش کنند. یکی از منافقان با هماهنگی سایر دوستانش هر دو پایم را هدف گلوله قرار داد و ... همان جا رهایم کردند و بقیه را با خود بردند.

وقتی به هوش آمدم از سوز و سرما چیزی به سیاه شدنم نمانده بود. پاهایم رمقی برای حرکت نداشتند، ولی خوشبختانه در محل اصابت گلوله‌ها خون لخته بسته و مقداری جلو خونریزی شدید را گرفته بود. ناگهان به فکر همرزمانم افتادم که در فاصله نزدیک بر روی زمین افتاده اند. با استفاده از دست هایم، خودم را بر روی زمین کشاندم و به آن‌ها رساندم. هر دو به شهادت رسیده بودند ولی هنوز بدن شان گرم بود. هوا رو به تاریکی می‌رفت و سوز و سرما بیداد می‌کرد. با خود گفتم بهتر است برای مصون ماندن از سرما و یخ زدگی خود را در میان آن دو محفوظ کنم. شدت درد آن‌چنان امانم را بریده بود که چند مرتبه بی‌هوش شدم و هر وقت به هوش می‌آمدم چند لحظه نمی‌گذشت که دوباره بیهوش می‌شدم. سردی هوا و خونریزی پاهایم از سویی و شدت تشنگی و گرسنگی از سوی دیگر باعث شده بود که دیگر رمقی در تن نداشته باشم و تنها ذکر و یاد خدا بود که به من امید زنده بودن می‌داد و باعث می‌شد که مقاومت کنم. بعدا فهمیدم که سه شبانه روز را با همان وضعیت در میان پیکر پاک دو شهید گذرانده‌ام تا بچه های گروهان مرا دیده و نجاتم دادند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/4/23 - 16:40 |     0     0     |
امیر انتظام خبیث را به اینها اضافه کنید

ناشناس
| 1397/4/24 - 15:56 |     0     0     |
منافقین از کفار هم بدترند امام خمینی یکی از نشانه های باطل بودن این جماعت این است که نتوانستند نیرویی جذب کنند و آنها که بودند پیر شدند و بر باطل خودشان استوارند.

ناشناس
| 1397/4/25 - 12:40 |     0     0     |
الله اکبر از این خاطرات. مطمئنم خدا خون این شهداء را نمیگذارد پایمال کنند

ناشناس
| 1397/4/26 - 12:09 |     0     0     |
مرگ بر منافقین . مرگ بر رجوی . مرگ بر مریم رجوی


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  کسانی که ترویج می‌کنند راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم خیانت می‌کنند/ جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل
30 نظر (فعال: 30 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جزئیات انتقام سپاه از قاتلان هموطنانمان در اهواز+تصاویر
22 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  به نتانیاهو توصیه می کنم شنا در مدیترانه را تمرین کند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جنبه‌های سیاسی حج فراموش نشود
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   همایش بسیجیان و احیای قدرت نمادین انقلاب
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سرلشکر باقری: جزء 7 قدرت اول پهپادی جهان هستیم/ در مقابل تحرک تروریست ها در نزدیکی مرزها سکوت نخواهیم کرد
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   افشاگری دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره کشورهای عربی و آمریکا
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  اطلاعیه ارتش در پی انتقام موشکی سپاه پاسداران از تروریست‌ها
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   ماهی صفت: چرا آنها هیچ وقت سخنی از شهادت‌ دلیرمردان نزده‌اند؟
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار